Šta je novo?

LG Optimus G

Resio sam, ne mogu da obrisem ovaj iznad inace bih obrisao..
 
Pozdrav ljudi. Kupio sam pre mesec dana ovaj telefon, tad je bio star 2 meseca i tip koji ga je koristio vec je uradio update na KitKat. Naime imam 2 problema do sad.

Prvi se odnosi na to da mi svako malo iskoci obavestenje "Unfortunately, Bluetooth has stopped" i kada kliknem "ok" ono jos jednom to iskoci. To mi se desava uvek kada skinem neku aplikaciju sa marketa ili pri koriscenju aplikacija. Ali nema pravila kod kojih aplikacija... Msm ne utice mi to ni na sta, ali zna da nervira. :)

Drugi problem je sa youtube-om. Klipovi mi se prikazuju u crno beloj boji ako se uopste i prikazu. Dakle problem je samo sa slikom, ton je u redu. Nekada se dakle prikazuje samo crno beli taj klip (koji je inace u boji) a nekada se mesaju kvadratici neki, pa nikako ne moze da se vidi slika. Isto nema pravila kad se kako ponasa...

Nadam se da ce mi neko znati pomoci. Hvala unapred! :)
 
Prvi se odnosi na to da mi svako malo iskoci obavestenje "Unfortunately, Bluetooth has stopped" i kada kliknem "ok" ono jos jednom to iskoci. To mi se desava uvek kada skinem neku aplikaciju sa marketa ili pri koriscenju aplikacija. Ali nema pravila kod kojih aplikacija... Msm ne utice mi to ni na sta, ali zna da nervira. :)

Factory reset ce da pomogne... ili flash novog roma. Prebaci na komp sta ti treba posto ti se brise sve.

Drugi problem je sa youtube-om. Klipovi mi se prikazuju u crno beloj boji ako se uopste i prikazu. Dakle problem je samo sa slikom, ton je u redu. Nekada se dakle prikazuje samo crno beli taj klip (koji je inace u boji) a nekada se mesaju kvadratici neki, pa nikako ne moze da se vidi slika. Isto nema pravila kad se kako ponasa...

To je izgleda bug za youtube na kitkatu na ovom telefonu. Idi u apps settings pa clear cache i data za youtube i tako uvek kad zabaguje. Mozes jos da probas da uvek gledas preko aplikacije umesto u browseru i lepo radi. Nekad i full screen bude ok, a crno belo kad je smanjen ekran
 
Aha aha. Uspevao sam da resim to youtube tako kao sto si mi objasnio, ali sada vise tako ne uspeva. A koristim i app i preko browsera i isto mi je. :/

Hvala na odgovorima. :)
 
Jel imao neko problem sa automatskim podešavanjem brightness-a od kada je prešao na kitkat?
 
Da, ja imam taj problem. Previse je tamno za moj ukus pa sam iskljucio auto opciju...
 
Poslednja izmena:
Ljudi, imam problem sa baterijom.. Naime, kad mi dodje baterija do 7% do 12% u tom periodu mi se telefon samo iskljuci, i ne to da pise ono prazna baterija i sve nego se samo zacrni ekran kao kad ga zakljucas, i kad ga stavim na punjac baterija skroz prazna.. E sad, pretpostavljam da tu leka nema sem da promenim bateriju, ali kako je ovaj telefon mnogo redak verujem da necu ni naci bateriju za njega.. Sta vi mislite?
 
Baterija ti je previše oslabila. Moraš je zameniti.
 
Ok, to sam i ja pretpostavio, ali kako za njega ni guma nema tesko cu naci i bateriju..
Jednom kad sam zvao LG Srbija za punjac, ni punjac nisu imali..
Ne znam sta mi je ciniti..
 
Ok, to sam i ja pretpostavio, ali kako za njega ni guma nema tesko cu naci i bateriju..
Jednom kad sam zvao LG Srbija za punjac, ni punjac nisu imali..
Ne znam sta mi je ciniti..
Poruci sa neta. A punjač možeš da koristiš bilo koji sa micro usb-om.
 
Ok, to za punjac znam, nego sam hteo ranije da kupim original LG ali em sto nisu imali em sam posle saznao da mogu koji bilo da koristim..
Neki su mi rekli da je baterija na optimusu g ista kao na nexusu 4. Ako je tako trebalo bi lako da nadjem novu bateriju..
 
Ljudovi, presao sam Kitkat krajem jula i imam problem sa LED notifikacijama. Izgleda da na KitKatu LED notifikacija radi samo na stock programu (SMS aplikacija), dok je ranije radila i sa Viber i WhatsApp aplikacijom. Skroz mi je bezveze da svaki put moram da otkljucavam tel da vidim da li ima prispelih poruka kad sam vec na proslom Androidu imao LED obavestenje koje je uredno radilo. Pitanje, koristite li neku posebnu aplikaciju sa playstore samo za to? Hvala.
 
Posle instalacije kitketa si treba hard reset tako je i meni bilo
 
Ljudovi, presao sam Kitkat krajem jula i imam problem sa LED notifikacijama. Izgleda da na KitKatu LED notifikacija radi samo na stock programu (SMS aplikacija), dok je ranije radila i sa Viber i WhatsApp aplikacijom. Skroz mi je bezveze da svaki put moram da otkljucavam tel da vidim da li ima prispelih poruka kad sam vec na proslom Androidu imao LED obavestenje koje je uredno radilo. Pitanje, koristite li neku posebnu aplikaciju sa playstore samo za to? Hvala.
Imas brdo aplikacija za led obaveštenja na playstore-u. Probaj naprimer light flow.
 
Koja navigacija se pokazala najboljom i ako neko ima neki link ili upustvo. Pratim temu, ono do sad u vezi navigacije mi je bilo malo konfuzno...taman da ne zamre tema :) pisite jos i iskustva sa cyanogenmod. Pozdravcina :)
 
Meni se navitel dobro pokazala
 
Ja koristim iGo. Sto?

(Mada se razmisljam da predjem na Sygic)
 
Zato što me interesuju utisci u vezi njega. Ja sam na prethodnom telefonu (windows mobile) koristio iGo i bio sam zadovoljan...
 
Ok je, ja sa zadovoljan. Jedini problem je sto dosta sporo radi, secka i koci i na quad core 1.5. Identicno mi radi na huawei g300 i lg optimus g, a telefoni su nebo i zemlja po perfomansama. Mozda su developeri uradili iGo tako da stedi cpu i bateriju, ne znam. Mada primetio sam kasnjenje gps pracenja, a u sygicu kod drugara ne, sve radi glatko i brzo bez kasnjenja.
 
Sve zavisi od verzije sovera, za koje je trziste pravljen tel. Na EU verziji Kitketa ne postoji opcija, dok na SEA verziji postoji opcija za off shutter sound kamere. Kad je tel na vibraciji tada se takodje ne cuje shutter sound.
 
Jel moze nekako da se resi problem sa YT klipovima na ovom telefonu. *ebo ih Kit-kat...
 
Hoce li biti android L na OG?
 
Tesko da ce Optimus G dobiti Android L, iako njegov "burazer" Nexus 4 hoce. Prica se da ce LG G2 dobiti nadogradnju na L, sto ga uz sve njegove karakteristike cini best buy opcijom.
 
Ljudi, totalni sam laik što se tiče telefona. :D
Naime, kada sam kupio telefon, čovek od koga sam kupio mi je rekao da mi je instalirao iGo navigaciju. E sad, hoću da uradim reset telefona na fabrička podešavanja i polako kopiram sve na komp što hoću da mi ostane. E sad, ne znam kako to da sačuvam i posle samo vratim. Da li može jednostavno ceo folder da copy/paste ili mora drugačije nekako?
 
Nazad
Vrh Dno