Šta je novo?

LG Nexus 5X

Koji punjač kupiti na našem tržištu, a koji može da puni u "rapid charge" modu?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Hvala telep i nightshadow. Sačekaću ipak OTA udate, pa onda iz rikaverija FR. Samo prvo da vidim da vratim telefon.
 
Pa i ne moras fr da radis, ja sam apdejtovao sa MM na N bez FR-a, evo radi sve super i nedelju dana kasnije..
Btw, nemoj cekati OTA, idi prijavi se za beta i dobices OTA za minut. Posle se samo odjavis sa beta..
 
Ja sam ovde napisao pre, a ajd da ponovim, svaka garancija je validna, a ako se davalac garancije oglusi o istu idete u inspekciju tržišnu da podnesete prijavu. Malo traje ali daje rezultate. Zato je po meni bolje uzeti telefon u radnji gde za iste pare dobijes garanciju od 24 meseca nego preko KP gde je garancija 12 meseci. A savet ko god se registrovao na LG sajtu Srbija i dobio info da ima garanciju, lepo Print Screen i to isto podnesete ako ima potrebe. <br />
Nema pravo niko da Vas obmanjuje i uskraćuje za uslugu po zakonu.
 
Ovo je Nexus, imaš lepe i tečne animacije, greota kratiti ih ili gasiti :)
Ja sve držim na 1
 
Pa i ne moras fr da radis, ja sam apdejtovao sa MM na N bez FR-a, evo radi sve super i nedelju dana kasnije..
Btw, nemoj cekati OTA, idi prijavi se za beta i dobices OTA za minut. Posle se samo odjavis sa beta..

Adresa?

Znači ne mora root, a i ne smeta što je otključan botloader?
 
Poslednja izmena:
nightshadow@, havala još jednom. Registrovao sam se. U međuvremenu sam stavio telefon da se puni(prvi put od kupovine), pa ne znam da li dioda za notifikacije mora da svetli kao kod S5?
 
Jok, ne svetli na 5X dok se puni
Trebalo bi da dobijes notifikaciju za apdejt ako si pritisnuo enroll na tom sajtu sto sam ti dao?
 
Isključio sam WiFi dok se ne napuni telefon. Bio je na 49%, bolje da bude 100% pun.
 
@ Cvoruga

Ok, stock 5x prakticno nema stabilizaciju i to je bedak.

Ali ako budes rutovao fon postoji nacin da aktiviras EIS kao na 6P i tada ce snimanje 1080p biti dosta bolje :)

A onda ces primetiti i razliku u detaljima i dinamickom rasponu jer ipak Nexusi koriste odlican 1/2.3" senzor koji je dosta bolji od starog 1/3.2" iz L830.
Ovako dok se snimak trese ne mozes ni da primetis to.

Sent from my D6503
Ubacio sam, u prethodnom komentaru je slika SS sa tom opcijom koju sam aktivirao. Slao sam mu snimak sa i bez eis. Kao što sam rekao, malo bolje, ali loše i dalje (za mene loše posle Samsunga).

Baterija, sve automatika, prvih 15% na wifi i bilo je smanjeno osvetljenje, posle izašao napolje, još sam napolju i toje to, ne može bolje.
e25f137cd27ccf89017a7be416948fd0.jpg
44a0cdc43184cf2543e7c62aff4112ed.jpg
d308561faf65bcb711678c6c32056e36.jpg
 
Pa dobro, jbga ipak Samsung uz ajfone i sony ima najbolju stabilizaciju kamkordera.

Ako se vec rutuje fon (a koji se jos to Nexus ne rutuje :D) svakako treba aktivirati EIS :)

Sent from my D6503
 
Ma ni uz upaljen EIS klipovi nisu ništa spec bolji, drhte.
Kad se fiksira mob onda je klip super, ali nije to poenta.
No, da ne širimo temu koja ne zanima nikoga očigledno [emoji4] .
 
Da li imate eis opciju u podešavanjima videa u stok 7.0? Pokušao sam da dodam liniju persist.camera.eis.enable=1 u build.prop, ali nije moglo zbog sistemles ruta. Nemam tu liniju u build.prop, a imam eis opciju. Da je nisu dodali u stok 7.0?

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Onda ovaj novi build.prop editor radi pod sistemles rutom, samo mi nije jasno gde upisuje liniju kada je nema u fajlu.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Možeš ti da upišeš šta hoćeš tu sa systemless root-om.
Btw, treba dodati dve linije, ne samo tu jednu!
I nakon toga restart.
persist.camera.eis.enable=1 persist.camera.is_type=4


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ako nisi radio factory reset onda ti je ostala stabilizacija uključena, persist znači da ostaje aktivna opcija i kada obrišeš liniju
 
Nemam tu liniju u build.prop. Imam eis opciju.

43bab20b43da3c9d98cb99f497349912.jpg

987eb68d2ddc9808683ff48e659b7722.jpg


Nebitno, važno je da radi. Vidi se velika razlika sa i bez pri snimanju u hodu recimo.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Nesto mi na mrezi ne radi net poslednjih pola sata... Nadam se da nije do telefona, nego da se mt:s zapucava malo... :D

Nexus 5X TapaTalking
 
Ortak mi rece da mu sad isto ne radi net na MTS-u. BG je u pitanju.
 
mts je, ni meni ne radi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Definitivno mts! Ne radi ni meni. Pirot

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno