Šta je novo?

LG Nexus 5

@telep
Pa kad si nubara sto se onda u sve mesas?
Ja kad nesto ne znam i ne interesuje me ne pisem komentar o tome,nego procitam i nastavim dalje.
@fkloznica
Rekao bih po grafikonu da utice na bateriju jer curi opasno na lte cak i kad ne pipam telefon.
Otprilike 1,5-2% po satu skida kad sam na lte bez da pipnem telefon,na wi fi je potpuno druga prica.
Videcemo kad dodje M da li ce to srediti.
 
@zile995
sta ce ti animacije na 0.5 ? nije ti ovo tw. :) ja ih smanjim u custom romu najmanje do 0.85.

@chobby.
verujem ,ti na opo verovatno vise to osetis.. ja sam se navikao da ovaj umire na 3g tako da nisam primetio vecu razliku u trajanju baterije :)
 
Znas kako,iste aplikacije koristim na lp kao sto sam i na kk,bukvalno sve podesavam uvek isto,na lp guram oko 6h sot-a dok sam na kk mogao 7-8h da izguram.
Videcu kako ce se ponasati M nightly ako ne prodam OPO do tada :)
 
@zile995
sta ce ti animacije na 0.5 ? nije ti ovo tw. :) ja ih smanjim u custom romu najmanje do 0.85.

Pa kako? :D ;) Meni je ono na 0.5x jos brze. Isto tako kada skrolam brzo, odbije se od vrha i vrati me dole :D. Ma to su sve sitnice sve ostalo perfektno radi.
 
Ja nubara a vi glumite neke hakere, tu stalno nesto oko baterije, jbt kada si takav pro sto stalno imas problema.

Mozda zato sto vecinu problema sami proizvodite vasim ekspertizama.

Telefone menjate ali stalno imate iste probleme, dovoljno govori.
 
Poslednja izmena:
^^ kazem ne na stock romu :)

inace,ja sam tek sada izvalio da l preview ide preko ote ako se stavi prvi.

As you test and develop on Android M, we strongly recommendkeeping your development environment up-to-date as Preview updates are released. To make the process easier, we'll deliverupdates over-the-air (OTA) 

sada imam pitanje. ako stavim preview 1 i samo rootujem mob da li ce buduci ota,to jest preview 2, moci da se instalira ?
 
Poslednja izmena:
Ja nubara a vi glumite neke hakere, tu stalno nesto oko baterije, jbt kada si takav pro sto stalno imas problema.

Mozda zato sto vecinu problema sami proizvodite vasim ekspertizama.

Telefone menjate ali stalno imate iste probleme, dovoljno govori.
Da, sigurno sam taj problem ja prouzrokovao.
Ne mogu ja s tobom više da komuniciram, prilično si težak za bilo kakav razgovor.
 
Naravno kada sam nub. A ti haker, uostalom ti si mene prozvao prvi. Ja ne zalazim u te teme gde vi hakeri operisete.
 
Poslednja izmena:
Malo, malo, pa mi pukne Dialer na ovom Chroma ROM-u. I ne koristim Layer-e, tako da to nije uzrok. Ima li neko flashable Google dialer za 5.1.1 kako bih zamenio ovaj AOSP?
 
5.1.1 lepo radi, ali cini mi se da je baterija za mrvicu losija nego na 5.1 i ponekad mi se desi da iz cista mira izbaci "subway surf has stopped working", a igricu uopste nisam otvarao vec duze vreme. Takodje i onaj bug za kameru, odnosno kod mene kad koristim flashlight je manje prisutan.
 
Meni se, odavno ne desava ono za kameru da blokira.

Bas sam prije neki dan slao dosta slika preko Vibera, sto slikano direktno sto iz galerije...Sve radi kako treba.

Da kucnem u drvo, i baterija se normalno ponasa .... :) :)
 
now problem što kamera ne radi iz Vibera, nego što je on zaglavljivao za druge aplikacije
 
Nije samo Viber problem vec sve 3rd party app koje traze pristup kameri. Pa cak i ugradjena trusted face opcija pravi probleme. Naravno da nije do appova vec do Googlea. Mozda i HW ili drajveri yebu ko zna vise. Do sad bi valjda rijesili da je SW.
 
Nije samo Viber problem vec sve 3rd party app koje traze pristup kameri. Pa cak i ugradjena trusted face opcija pravi probleme. Naravno da nije do appova vec do Googlea. Mozda i HW ili drajveri yebu ko zna vise. Do sad bi valjda rijesili da je SW.

Koje aplikacije? Instagram sigurno ne pravi problem, better camera ne pravi problem. Camera fv 5 ne pravi problem. Od svih aplikacija koje ja imam samo je viber pravio problem. Otkad sam zabranio kameri nikada se više nije desilo.
 
Procitaj po netu (skype, snap...itd), ne mogu da trazim sada. Kako komentarises da Googleov trusted face pravi problem. Ako ostali ne znaju napraviti app valjda Google zna. Pocinjem da sumnjam da je ovo SW problem. Telep prodaj N5 dok jos mozes koju kintu uzeti. [emoji13] [emoji1]
Ispade da bi imao krsteniju kameru, mora root telefona pa onda ostalo peglanje. I opet ni to nije garant.
Bate ti nisi imao ni Mobile Radio bug, onda vjeruem koliko si puta aktivirao 3G. Pretpostavljam da je tako i sa kamerom [emoji13] [emoji1] [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Ne, meni je ovaj telefon najbolji trenutno, i ne treba mi ništa drugo.

Skype ne koristim ali su rekli ljudi ovde da je još odavno sređeno sa njihove strane. A komentari na guglu su u većini slučajeva od indus bateri kernel gurua. Halp me pliz, otkud znaš šta koji guru radi.
 
Problem u Skype rešen još pre skoro godinu dana od strane developera aplikacije.

Stjepane, ako probleme sa telefonom moraš da TRAŽIŠ na internetu, savetujem ti da nađeš bolji hobi osim trolovanja po temama. Ili ti je malo jedan ban?

Edit: Telep, jel ti se dešavalo da ti FCuje Dialer prilikom nadolazećeg poziva (Chroma ROM)? Dešava se povremeno i primetio sam da nakon toga ne radi HeadsUp za Dialer, sve dok ne restartujem telefon.
 
Poslednja izmena:
Sa 2GB ili 4GB RAM? O kolikoj doplati je reč i da li si nekad duže koristio telefon sa ekranom od 5.5 inča?
 
Iskreno kod tih skinovanih verzija mislim da ni 8 GB ram-a ništa ne znači. Drug ima GPro 2 i nexus 5 je dosta brzi telefon.
 
Poslednja izmena:
Uređaj sa ekranom od 5.5 inča koji se stalno nosi i koristi nije za svakog. Ali valjda ćeš umeti da oceniš da li tebi odgovara. Lepo je što ti novac ne predstavlja problem, mada iskreno sumnjam da radi bolje od Nexus 5. U najmanju ruku, osetićeš olakšanje što nosiš jedan uređaj umesto dva.
I ja sam znatiželjan da vidim kako radi verzija sa 4GB RAM. Čim mi se pruži prilika, uzeću ga na test i javiću utiske.
 
Poslednja izmena:
da ogroman je. neki u te dimenzije stave 6incha. o tome sam vec pisao u odgovarajucoj temi.
 
ne znam gde da napisem, koji je po vamanajbolji fon sa dve kartice a da je u najmanju ruku zver kao i Nexus 5
 
otvori temu u odgovarajucem delu foruma i sigurno ces dobiti vise kvalitetnih odgovora.
 
Ima li neko flashable Google dialer za 5.1.1 kako bih zamenio ovaj AOSP?

Samo da javim ako nekome bude zatrebalo, dovoljno je iz Stock ROMa izvaditi priv-app/GoogleDialer folder i prekopirati u trenutni sistem. Iz priv-app obrisati Dialer folder i restartovati telefon. Radi bez problema.
 
Koju verziju xposed instalirate za 5.1.1?
 
Nazad
Vrh Dno