Šta je novo?

LG Nexus 4

Meni je i za danasnje pojmove 16GB (t.j. 13.33 raspolozivih) veoma malo. U potpunosti se slazem sa hsv.stoned-om.

Moj GNex jedva da ima 1GB free prostora. P.S. necu da racunam cloud kao odlicno resenje za fotke i video materijal, kada je kvalitet mreze kod nas u pitanju.

SD Card slot je must have, kada vec skrtare na internim memorijama.
 
Nece moci bas tako, mislim moraju da postoje modeli sa micro sd slotom zbog kompanija koje proizvode mem. kartice.

Ali ovo je strasno o cemu pricamo, da mnogi smatraju da je vise od 16Gb glupost i nepotrebno :d

Po mom nacinu razmisljanja najjeftiniji modeli moraju da imaju 8Gb (mislim na one ''najsocijalnije'' koji su 1 din u svim paketima a 120e u slobodnoj prodaji), zatom telefoni tipa Sony Tipo itd moraju da imaju 16Gb i onda skuplji modeli 32/64Gb i to uz micro sd slotove.

P.S. necu da racunam cloud kao odlicno resenje za fotke i video materijal, kada je kvalitet mreze kod nas u pitanju.

Upravo to, kakav bre cloud i inace a kamoli tek kod nas, pa ja na telenor 3G (a telenor mreza inace kao vazi za najbolju) ne mogu da slusam tune in radio zbog prekida i pada brzine :d, najjace da cu da koristim cloud kao neko pouzdano i brzo resenje.

Nexus telefone namerno prave bez sd card slota kako bi izbegli plaćanje Microsoftovih patenata za fat32 sistem. Ali zato moraju dolaziti sa najmanje 32GB rama...

Pa to znam ali sam mislio generalno na kolicine memorije i mogucnost prosirenja a Nexus prosto mora da ima 64Gb, mislim na ove nove modele (novi model).
 
Poslednja izmena:
Nexus telefone namerno prave bez sd card slota kako bi izbegli plaćanje Microsoftovih patenata za fat32 sistem. Ali zato moraju dolaziti sa najmanje 32GB rama...
 
Evo novih slika i informacija o ovom telefonu:
http://www.cnet.com.au/more-lg-nexus-pictures-surface-on-dev-forum-339341966.htm

Ovo je postavio neki lik na xda koji tvrdi da ima quad procesor na 1.5GHz, 4.5" ekran i samo 8GB memorije...
Izgleda će uraditi isto kao i sa Nexus 7 - ta osnovna verzija će biti jeftina i služiti samo za marketing, a nju ionako skoro niko neće kupiti, već će ljudi uzimati verzije od 16 i 32gb koje će biti skuplje za 50-75(ili 100) dolara/evra.
 
Ja sam apsolutno protiv memorijskih kartica u telefonu, jer nijedna kartica koju kupim ne može da bude brza kao memorija koju ugrade u telefon.
Uvek se oduševim kada sync-ujem nečiji iphone, ipod i vidim kakvu memoriju apple ugrađuje u svoje uređaje.
I kada se setim da je pre 2 godine, HTC u svoj najbolji telefon tada, stavio samo 130MB memorije...

Inače i meni je 16GB malo (pokupovao neke igre skoro :)). 24 ili 32 bi već bili puna kapa.
 
Ja sam apsolutno protiv memorijskih kartica u telefonu, jer nijedna kartica koju kupim ne može da bude brza kao memorija koju ugrade u telefon.
Uvek se oduševim kada sync-ujem nečiji iphone, ipod i vidim kakvu memoriju apple ugrađuje u svoje uređaje.
I kada se setim da je pre 2 godine, HTC u svoj najbolji telefon tada, stavio samo 130MB memorije...

Inače i meni je 16GB malo (pokupovao neke igre skoro :)). 24 ili 32 bi već bili puna kapa.

Pa nek ima 32gb i slot za memorijsku, ne moze da skodi. Kao sto se GS3 pravi u verzijama od 16, 32 i 64gb a ima i slot za SD. Dobro bi bilo kad bi i ovaj Nexus bio takav.

Ono za sta ti je bitna brzina stavices na SD (poput aplikacija i igara), a filmove, serije i ostale stvari stavi na neku class 10 memorijsku i puna kapa.
 
Meni je na GNex prostor poprilican problem. Sto haze HSV, iskopiram par albuma i onda ne mogu nista drugo da snimam. Memorijska kartica je neophodna jer iz nepoznatog razloga stede na memoriji.
 
E tu lezi zec kojeg ja ne shvatam - sta ce nekome na telefonu 10 albuma, a sve i da stavi 20 albuma, koliko je to zapravo memorije .. ? I koje su to everyday aplikacije od 5-6 giga na telefonu ? FIFA 2013 ? to se drzi na telefonu, kod ozbiljnog coveka od preko 20 godina .. ?
 
A sta tebe boli uvo sta ko drzi na telefonu? :) Ja npr ne bih instalirao ni 10 igrica i to samo da probam al eto neko instalira 10Gb HD igrica, neko drzi hd pRon, neko flac muziku, neko koristi telefon kao fles memoriju,, mogu da nabrajam do sutra i sta sad ja kao ne kapiram nista od toga i zahtevacu da se proizvodjaci ne bahate sa ukletom internom memorijom, 1Gb rulez :d :d

Da si citao sta sam pisao skapirao bi da 10 flac albuma zauzima 5Gb (a zna se sta je flac i koliko je uzivanje slusati muziku u tom formatu sa kvalitetnim slusalicama), znaci za 10 min ode 5Gb od 11 koliko Nexus ima u startu i onda ostane memorije za nekoliko aplikacija i jedan 1080p snimak od 43 sekunde :d Ili da obrisem muziku da bi snimio jos toliko pa onda da lepo kao covek slusam muziku sa YT jer je velika interna memorija tako hipsterski trip :d

Kao kada bi se svadjali oko kapaciteta baterije, kome jos treba 3300mAh baterija kada moze lepo da puni telefon svakih 6h i da ga koristi na punjacu :d :d

Daj covece..
 
Poslednja izmena:
Meni je na GNex prostor poprilican problem. Sto haze HSV, iskopiram par albuma i onda ne mogu nista drugo da snimam. Memorijska kartica je neophodna jer iz nepoznatog razloga stede na memoriji.

Teraju ljude da koriste sto vise cloud (citaj Google drive), zato sto oni zive od informacija koje im mi dajemo o sebi. Sto vise informacija imaju o nama, to ce target advertising biti uspesniji.

E tu lezi zec kojeg ja ne shvatam - sta ce nekome na telefonu 10 albuma, a sve i da stavi 20 albuma, koliko je to zapravo memorije .. ? I koje su to everyday aplikacije od 5-6 giga na telefonu ? FIFA 2013 ? to se drzi na telefonu, kod ozbiljnog coveka od preko 20 godina .. ?

Pametne telefone ne kupuju samo ozbiljni ljudi od preko 20 godina, vec i tinejdzeri (cak i u mnogo vecem procentu nego odrasli). A postoje i oni drugi, koji iako su stariji, vole da igraju igre
 
Garancija, razmisli, dajemo 500 evra za telefon a oni zakidaju na memoriji zbog uštede od 10ak evra i stavljaju jeftinu plastiku. Hoću više memorije a ne da me proizvođač ubeđuje da nema potrebe za njom a da mi model sa više rama prodaje za 100 evra više, a njega to košta 10. Čini mi se da se sve to kreće ka *****skom marketingu auto industrije i liči na dranje za dodatnu opremu!

Možda su ekrani preveliki, rezolucija takođe, procesori sumanuto brzi ali brate, što znaju da osakate memoriju i bateriju!
 
Pa nek ima 32gb i slot za memorijsku, ne moze da skodi. Kao sto se GS3 pravi u verzijama od 16, 32 i 64gb a ima i slot za SD. Dobro bi bilo kad bi i ovaj Nexus bio takav.

Ono za sta ti je bitna brzina stavices na SD (poput aplikacija i igara), a filmove, serije i ostale stvari stavi na neku class 10 memorijsku i puna kapa.

A gde to moze da se kupi plavi Samsung S3 sa 32GB i 64GB? Sta vredi samsungu sto izbaci takve modele kad ih niko u ovoj zemlji ne nudi u ponudi.
 
pogotovo storage, nikad mi nece biti jasno sto je nekome malo 16GB na telefonu

Kako ti nije jasno, pa da bi softver kamere mogao da slika najbolje što može, u uncompressed mod-u. :D

nisi ti druze razumeo - sfotver kamere nikad nece slikati najbolje sto moze, jer HTC ne zeli da tebi jedna slika bude 20-30 megabajta, i da im se sutra zalis sto imas malo memorije na OneX. Uncompressed mod ti omogucuje da uslikas tacno ono sto hardverski kamera moze da izvede (bez kompresije fajla) i omogucuje veci frame rate od default-a.
 
A gde to moze da se kupi plavi Samsung S3 sa 32GB i 64GB? Sta vredi samsungu sto izbaci takve modele kad ih niko u ovoj zemlji ne nudi u ponudi.

Kod nas trenutno nema, ali SGS3 bar ima SD Card slot, pa ti mozes da promenis situaciju sa 16GB na 16GB + 32GB npr. Kod GNex-a si osakacen u samom startu.
 
Zadnja strana je odvratna sa ovim gej sljokicama ili sta je ovo vec. Dno. Ali bitno je da sija kao zenska cipela :d a samo 8Gb interne..sta ce ljudima vise.. :)
 
Meni se jako sviđa. Taj pattern "šljokica" se sigurno neće vidite uživo tako jako, to je od svetla i pod određenim uglom (ako uopšte ostane do finalnog modela). To je kao pattern na sgs-u koji se ni ne vidi osim na slikama od blica, i na jako svetlu pod određenim uglom, isto kao što mu je poklopac plav a uživo izgleda crno.
 
Poslednja izmena:
Kladim se da uzivo telefon izgleda jako lepo.
 
A gde to moze da se kupi plavi Samsung S3 sa 32GB i 64GB? Sta vredi samsungu sto izbaci takve modele kad ih niko u ovoj zemlji ne nudi u ponudi.

Bila je vest na Benchu da uskoro počinje prodaja S3 sa 64gb u Italiji, a 32gb možeš da kupiš širom Evrope. Pusti ti Srbiju, kod nas je standard previše nizak, pa je Samsung preračunao da skoro niko ne bi kupio te skuplje modele, pa ih zato zvanično nije ni ponudio ovde, ali zato u ovaj od 16gb možeš da ubodeš karticu od 64gb, pa da imaš punih 80gb. To je i više nego dovoljno za telefon, više od toga ti treba jedino ako ga koristiš kao eksterni hard disk.
 
uff opako izgleda na ovom slikama! =]
 
Koliko vidim na slikama, baterija je neizmenljiva. I potvrđeno je 8gb, smešno. Ne znam ko će im kupiti takav telefon (osim garancije :D).
 
Gde je potvrđeno? Da izgleda da baterija ne može da se vadi (vidim dole neke šrafove?). Kupiću ga ja ako bude 250 eura, jer za 8GB fiksno ne dam više ma kakav god da je ostatak.
 
Kad bude imao godinu dana, ja cu. Prelep telefon, a meni je 8GB dovoljno, bilo i na O2X-u, sad mi vecina od 16GB na Gnexu zvrji prazno.

Da se ne rasplamsa jos i rasprava slucajno, ponovicu najvazniji deo: MENI je toliko memorije dovoljno.
 
Gde je potvrđeno? Da izgleda da baterija ne može da se vadi (vidim dole neke šrafove?). Kupiću ga ja ako bude 250 eura, jer za 8GB fiksno ne dam više ma kakav god da je ostatak.

Pa neki belorusi ga imaju, slikali ga pored iphone 5. Nije puno veći. Baterija se sigurno ne vadi, jer se na slikama jasno vidi sa strane slot za sim karticu. On takođe kažu da ima 8gb.
Ja nemam muziku na telefonu, ne znam da li imam par video snimaka, imam dosta fotografija, normalan broj aplikacija, par igara i zauzeto mi je 10gb.
U 8gb stvarno ne bih mogao da se spakujem.
 
A nema micro sd slot? :) Pa ovo je smesno :)

Na stranu to sto je nekima dovoljno a nekima ne, polu-dumb telefoni pre 6 godina su imali vise memorije + mogucnost prosirenja, jos je ovo LG i verovatno ce da zakaze malo po pitanju kamere i zvuka, mislim da se ne treba zaleteti odmah i da treba sacekati jos neke Nexus modele, i onako su najavili Nexuse raznih proizvodjaca :)
 
Pa neki belorusi ga imaju, slikali ga pored iphone 5. Nije puno veći. Baterija se sigurno ne vadi, jer se na slikama jasno vidi sa strane slot za sim karticu. On takođe kažu da ima 8gb.
Ja nemam muziku na telefonu, ne znam da li imam par video snimaka, imam dosta fotografija, normalan broj aplikacija, par igara i zauzeto mi je 10gb.
U 8gb stvarno ne bih mogao da se spakujem.

Oni sigurno imaju test model, a količina memorije nije bitna na test modelu, sigurno će biti 8, 16 i 32 GB (kao sada što ima nexus 7).
 
Mozda je ovo samo entry model koji bi se prodavao po nizoj ceni.
 
Ja sam apsolutno protiv memorijskih kartica u telefonu, jer nijedna kartica koju kupim ne može da bude brza kao memorija koju ugrade u telefon.
Uvek se oduševim kada sync-ujem nečiji iphone, ipod i vidim kakvu memoriju apple ugrađuje u svoje uređaje.
I kada se setim da je pre 2 godine, HTC u svoj najbolji telefon tada, stavio samo 130MB memorije...

Inače i meni je 16GB malo (pokupovao neke igre skoro :)). 24 ili 32 bi već bili puna kapa.

Ako si i protiv SD kartica nevidim razlog da nas proizvodjac zakine na SD slotu ( osim licence za FAT32 ) - a tebi ako je dovoljno 8GB nestavis SD karticu a neko drugi ce staviti posto je 8GB smesno malo.
PS: microSD class 10 od 32GB je oko 4k RSD i moja naprimer ima write od ~12MB/s i READ od 18MB/s. Sta ces vise? Ako sinhronizujem preko wi-fi N onih 12MB/s za write je i vise nego dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno