Šta je novo?

LG G6

^A onda kreću jezgra da otkazuju[emoji22]

Poslato negde iz svemira
 
A "carrier official" told Korean media ETNews that the LG G6 is being network-tested with a 3200mAh capacity battery

I dalje surovi prosek. G5 2800 i 5.3 g6 3200 i 5.7
 
Smor ako ovako bude :/ urnisace ih opet Samsung. Mada nece ovo biti fail kao G5 ili G4, samo treba sačekati neko vreme da korisnici potvrde da nesto ne crkava.

Sent from OnePlus 3T
 
the supply of Xiao Long 835 do not have to worry about, millet 6 will not be affected, and the first batch of users in April to get the goods.

cinezi javljaju za mi6. svakako zanimljivo zbog lg i s821
 
Kakav naslov :) 3200-3300 mAh je velika baterija ali za telefone sa 5-5.2'' ekranom, za 5.7'' je tek prosecna.
 
Kakvu li ja bateriju onda imam u ovom RN3Pro? Verovatno imam akumulator umesto baterije. :D :D
 
Ko hoće 4000 mAh bateriju neka kupi nekog Kineza ...
Keva ima Lenovo S860 (manje od 100€) - alu tenk sa 4000 mah koji ne bih koristio nikad (sreća ima resurrection remix ROM inače bi bio u kanti do sada).

Ovo je skroz OK baterija, nikad veća na G seriji [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Ove god Samsung ima da ih rastavi sa životom. Trebali su na G6 da stave 3800mah i da imaju zaokružen tel. Svake godine nešto im fali. Nikad se neće naučit.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ova baterija neće imati više od 4h sot kada se pritegne, što i nije baš za pohvalu...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa sa tom 200mah većom baterijom od g2 i pola inča većem ekranu (plus rezolucija), džaba svi snapdragoni i exynosi da se spoje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na stranu ove zezancije ne vidim šta je ovde čudno ?

Svi flagship telefoni dolaze sa manjim baterijama jer treba da budu "lepi" tanki i da traju max 2-3 godine.
Ni meni se to ne sviđa, ali takav je trend i to diktira potrošačko društvo ...
Tako će biti i u narednom periodu bez obzira na proizvođača, jednostavno nije im u interesu da naprave flagship telefon od 5000 mAh.

Tako da je ova baterija skroz očekivana, napisao sam pre par nedelja - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4954658 [emoji6]


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Poslednja izmena:
Lenovo P2 je tezak 177 grama, dugacak 153mm, sirok 76mm i tanak svega 8.3mm a ima bateriju kao tablet. Za poredjenje uzimam V20 koji je flagship i koji je laksi tri grama i tanji 0.7 mm ali zato duzi i siri telefon. Niko nije rekao kako je to neka cigla od telefona, nego je fensi flagship. Tako da stvarno ne kapiram o cemu ti pricas.
 
Pa ne nego Samsung može da radi šta i kako hoće, oni svoju armiju fanova imaju.

LG, sa druge strane, mora da se bori za opstanak, mora da bude bolji, a jeftiniji od konkurencije. Za to su sami krivi sa fejlovima u poslednjih par godina.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa ne nego Samsung može da radi šta i kako hoće, oni svoju armiju fanova imaju.

LG, sa druge strane, mora da se bori za opstanak, mora da bude bolji, a jeftiniji od konkurencije. Za to su sami krivi sa fejlovima u poslednjih par godina.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
+1
I ubedljivo su sami krivi za svaki fejl, nije im Samsung kriv sto zadnje 3 godine nisu mogli da naprave kvalitetan fon.
Kad su trebali da se vade iz frke sa G4 oni su izabrali da ekserimentisu sa modularnim fonom i ni to nisu uspeli da odrade kako treba (moto im je zadao domaći zadatak).
Sad kad opet treba da se vade, mogli su bar vecu bateriju da nagruvaju i time bar nekako da se izdvoje iz mase, ma jok. Ne moze niko da me ubedi da flagship sa 4000mah ne bi dobro prosao zbog debljine.
Koja ce biti prednost G6 u odnosu na V20? Čak ce V20 nekome biti bolja kupovina zbog izmenjive baterije.

Sent from OnePlus 3T
 
Ja bih pre kupio G6 nego V20. V20 MI je ružan, V10 mi je dosta lepši. LG već godinama puca sam sebi u kolena, izgleda da će uskoro pucati u glavu.
Kakav bi to flagship bio sa 4000mAh baterijom, prosto da ga poželiš. Bio bi savršen, bar meni.
 
V20 zver od telefona, ali i njemu fali malo mAh... Dosta ozbiljan telefon...
 
Ja bih pre kupio G6 nego V20. V20 MI je ružan, V10 mi je dosta lepši. LG već godinama puca sam sebi u kolena, izgleda da će uskoro pucati u glavu.
Kakav bi to flagship bio sa 4000mAh baterijom, prosto da ga poželiš. Bio bi savršen, bar meni.

Pazi, da stave onu bateriju sto Lenovo ugradjuje u P2, iako su u debelim problemima i nisu ni blizu Samsungu po bilo kom kriterijumu momentalno bi se upalila crvena lampica ovima u Samsungu. Uhvatila bi ih frka. Ljudi koji bateriju izjednacavaju sa SoC-om u modernom Android smartfonu verovatno taj smartfon ne koriste puno ili sto je gore, igraju igrice dok je mob na punjacu pa ih bas briga za potrosnju.

Znaci svako koga znam, nebitno koliko godina i kakve prohteve ima mi kaze da je baterija najbitnija. Niko nije u fazonu, ma meni je kul da istera jedan dan ionako punim svako vece. Jeste punis, ali se nekad zaboravis, to je obaveza covece. Dok ne probaju mob sa dve kartice koji tera dva dana laganica. Pa im odjednom nije bitno da li je Snapdragon ovaj ili onaj, da li ima 4 ili 6 giga rama, da li ima retina skener ili je zaobljen ekran, da li je od ovakvog ili onakvog metala. Jer to je sve bitno dok je mob nov i generalno bitno onima sto menjaju telefone svakog meseca kad ih smori jer im ionako ne sluzi da ga koriste za nesto pametno vec za pokazivanje.

Edit: Evo dacu primer caleta, covek u godinama i u fazonu ma sine sve je dobro sta smaras bezveze. Znas onaj fazon produzni kabl od kineza je isto kao APC ili taj komp od 1000 evra nije nista bolji nego onaj od 250 evra :) Tako on imao neki nesrecni LG sluzbeni sa izakanom baterijom a kladionica mu 24/7 upaljena. Mob vise bio na punjacu nego sto nije. Ali kao ma super je on jer je pre toga imao neki Galaxy Fit neko apsolutno smece iz 2009. godine. Skoro dobio novi sluzbeni, neki J Samsung. Em lepsi, em brzi, em bolji ekran nego brate baterija traje po tri cetiri dana njemu. Ne veruje covek koja razlika. A kao dobro je bilo i ono ranije. Paz sto jeste. Ovo sve ostalo izbledi i naviknes se ali tesko se navici na razliku u trajanju baterije. Ko kaze suprotno taj laze ;)
 
Poslednja izmena:
Opet Hilari ...
Šta si se uhvatio za taj Lenovo koji je izašao pre par meseci i to sa SnapDragon 625 ...

Jednostavno ovi "veći igrači" pa i Xiaomi ne stavljaju vrhunsku bateriju u flagship uređaje i tako je uvek bilo ...

Ko hoće telefone sa više od 4000 mah kupi Kineza nekog i to je to [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Poslednja izmena:
To je istina. Nikada flagship nece imati ogromnu bateriju ali je lg morao da "rizikuje" , 3600mah je bilo moranje

Kada smo kod p2 niko da ga nabavi :( vidim 280e je ,odlican paket za tu cenu
 
Poslednja izmena:
To ne da je istina nego je opšte poznato, nije mi jasno što se neki čude ili prave blesavi...

Mogli su 3500 - 3600 mah, baterije nikad dosta, ili bar da je ova od 3200 izmenjiva.

Ali daleko da je ova katastrofa ili neki fail kako pišu pojedini ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Poslednja izmena:
To je istina. Nikada flagship nece imati ogromnu bateriju ali je lg morao da "rizikuje" , 3600mah je bilo moranje

Kada smo kod p2 niko da ga nabavi :( vidim 280e je ,odlican paket za tu cenu

Upravo to.
A za phablet sa 5.7'' ekranom ni 4k mAh ne bi bila ''ogromna'' vec normalna baterija, niko od LG-a ne ocekuje da ugrade 4k mAh u telefon sa 5'' ekranom ili manjim ali V20 i ovaj G6 zasluzuju bar 3600 mAh bateriju.
Verovatno to (3.6k mAh) cuvaju kao adut V30.

Odavno se zna da nijedan proizvodjac nema interes da u flagship ugradi akumulator ali ovi iz LG-a su definitivno zaboravili sta je proslavilo G2 i njih same kao android brend.
 
Poslednja izmena:
Da napomenem da Lenovo P2 nije konkurencija ovom LGu, već je to Lenovo ZUK Edge sa ekranom od 5,5 inči i baterijom od 3100mAh.
Očigledno je, kao što su i pojedinci ovde napisali da nikom nije u interesu da napravi zaokružen, savršen mobilni telefon. Ili su ove baterije u vodećem modelima kvalitetnije (sporije gube kapacitet, podržavaju više ciklusa punjenja...) od ovih srednjih modela sa nabudženim baterijama.
 
I Mate 9 je neka vrsta flagship-a pa ima 4000mAh. Jeste da je on veći ali opet, ne toliko, a ima primetno veću bateriju i manju rezoluciju...
 
Da napomenem da Lenovo P2 nije konkurencija ovom LGu, već je to Lenovo ZUK Edge sa ekranom od 5,5 inči i baterijom od 3100mAh.
Očigledno je, kao što su i pojedinci ovde napisali da nikom nije u interesu da napravi zaokružen, savršen mobilni telefon. Ili su ove baterije u vodećem modelima kvalitetnije (sporije gube kapacitet, podržavaju više ciklusa punjenja...) od ovih srednjih modela sa nabudženim baterijama.

Pa normalno nego Hilari lupa ...
Debeli sa tvitera najavio ovo za Samsung :

S8 - 5.8" QHD - 3000 mah
S8+ - 6.2" QHD - 3500 mAh

Tako da od ogromnih baterija u flagship uređajima bitnih igrača nema ništa ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Šta je sa veličinama ekrana sunce ti, još malo će 6'' biti standard..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Čekamo da standard bude tablet od 9.5''..ubijemo dve muve jednim udarcem :)
 
Ako S8 bude 5.8" to ce biti veci fejl nego Note 7.
 
I ja kontam tako, preveliko je to za većinu ljudi..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno