Šta je novo?

LG G4

Forumi i postoje da bi se razmenjivala misljenja i iskustva... isto tako svako ima pravo da napravi poredjenje drugog modela sa G4 u temi za G4 i da pise bilo sta sto je vezano za G4 (sto si upravo i ti uradio sa S6 iako ti se ucinilo da si kompetentan da kazes drugima da to ne rade)... ako smatras da je post neprimeren, uvek to mezes prijaviti adminima. Ukoliko te post ne zanima, preskoci ga... niko te ne tera da citas.

Bas ti je realno poredjenje, nasao si da uporedjujes telefon koji si platio 500 jura sa telefonom koji si prodao za 220. Mada, opet ako budes imao problem sa Note 5 mozes da places posto evropska garancija za taj telefon ne postoji. Nadam se da ti nece trebati.

@ danijell

S6 sam koristio xx puta u poslednjih 6-7 meseci i manje se greje od svih qualcomm androida koje sam probao racunajuci i Z2 koji imam, nije to nista cudno. Isto vazi i za ip6/6s.
Ne znam zasto pominjes S4, to je mator telefon, ja sam napisao da se iphone 6 i 6s kao i S6 samsung koje sam imao priliku da koristim manje zagrevaju od svih snapdragon telefona koje sam probao ali tu najvise mislim na ove S800 i novije.

Ali posto znam da si LG fan mislim da nema potrebe da dalje gubim vreme na raspravu :)

Jednostavno Exynosi iz 2015/2016 kao i apple soc su bolji sto se toga tice (zagrevanje-potrosnja) od svih Snapdragon-a sto se odavno i zna.

I ja koristim Android sa Snapdragon cipsetom (mada S801 iz 2014. godine) ali nisam slepi fanboj, jasno je da su vec godinu ipo dana Samsung/Apple u prednosti kada je soc u pitanju bez obzira sto S808/810/820 imaju odlicne skorove u kojekakvim sintetikama ali se zato vise greju, vise trose.

Nikakav Lg fan nisam, kao sto rekoh presao sam sa s6, pa zato uporedjujem. Tv u dnevnoj sobi mi je Samsung, pa ne znam ciji sam veci fan :D
Pricam o telefonima koje sam imao, a ne o onima koje sam cackao 2 puta. I opet kazem g4 se mnogoo manje zagreva od s6. Nije mi padalo na pamet to da pominjem u g4 temi, nego se samo nadovezujem na tvoju pricu o cipsetima.
A, ne vidim isto ni potrebu da ubacujes tvoju cuvenu Z2 u pricu kad je to telefon u rangu g3 i s5, sto je prethodna generacija.

I prestani vise da odredjujes ljudima ko je fanboj kog brenda, jako je nekulturno i povrsno.
 
Ako ne racunas punjenje telefona (brzo punjenje vise zagreva uredjaj), da li se S6 vise zagrevao od G4 u realnoj upotrebi? Uz to racunaj da su materijali kucista S6 takvi da lakse provode toplotu do ruku, G4 pozadi ima ili plastiku ili onu kozu.

Ne vidim ni ja potrebu da kao nesto prozivas sa ubacivanjem Z2, naravno da cu da pomenem Z2 jer pisem o tome da se qualcomm soc jos od S800/S801 dosta zagrevaju sto je apsolutno tacno, aj tada ni Exynosi nisu bili neko cudo ali je cinjenica da su u 2015. bili bolji od S808/S810 a i ove godine su bolji od S820, S7/E su klasican primer za to.

G4 i crkavanje ploca me ne interesuju u ovom slucaju niti sam to pominjao u nekakvom ''nasladjivackom'' kontekstu, samo znam da Qualcomm na neki nacin sakati vec 2 generacije flagship androida (bar kada je zagrevanje, trajanje baterije u pitanju) i da zaostaje za Samsung/Apple konkurencijom mada ne kao prosle godine :)

A ko je fan(boj) i cega to je ocigledno i dokle god se ne preteruje nema nista lose u tome.
 
Poslednja izmena:
Da u realnoj upotrebi se više zagreva(bez punjača). Na punjaču je bas vreo. Mada u temi o telefonu sam saznao da sam imao falican model i da je sledeći apdejt rešio sve probleme po sistemu "ko rukom odneseno". Ne znam kakva je situacija sa aktuelnim 820 vs Samsung cipset. Sa ovom prethodnom generacijom nikakve blagodeti exynos cipseta nisam zapazio.
Faktor aluminijuma i njegove provodljivosti nisam uzimao u razmatranje. Znam da mi se g2 bas grejao u predelu kamere, dok je g4 hladniji. Koristio sam one programe na s6 čini mi se da je gurao preko 70c kad osetim da je vruć.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa moguce da je apdejt resio to zagrevanje, samsungova apdejt politika je ionako takva da ili nesto stvarno poprave ili nesto unazade.

S6 se iznenadjujuce umereno greje pri snimaju 4k videa na ovim vrucinama, uz najjace osvetljenje displeja, 3G i GPS. I inace je to prvi njihov fon posle mnogo godina a da odaje utisak pravog premium uredjaja mada mi se UI uopste ne svidja kao ni kapacitet baterije ali dobro, tu je S7. Slicno vazi i za 6s, umereno se zagreva ali mu je baterija bas losa kada se zahtevnije koristi.

Qualcomm je za jesen najavio SD821 ili 823, mozda ce upravo to biti usavrsene verzije S820, to bi bilo logicno mada me uopste ne bi cudilo da to u sustini bude oc-ovan S820 a sve ostalo isto.
 
^ I to je tacno ali ne znam uopste cemu polemika kada se zna da su Samsung Exynos i oni Apple iphone soc bar za klasu ispred svih qualcomm-a kada su u pitanju zagrevanje i potrosnja.

Jednostavno Note, Galaxy telefoni i iphone 6/6s se primetno manje greju od svih qualcomm androida.

Najjace u celoj prici je to sto smo mi u Evropi imali srece i kod nas stizu Exynos S7/E dok se u USA prodaju SD820 verzije koje pored toga sto se greju vise imaju i primetno krace trajanje baterije :d

Samsung-benchmark.010-1-980x720.jpeg

Samsung-benchmark.011-1-980x720.jpeg
Toliko o Qualcomm-u.. jesu im ti zmajevi brzi (cpu/gpu) ali odavno vuku te probleme za povecanom potrosnjom i zagrevanjem.
sa druge strane, podrska zajednice je mnogo bolja za snapdragon, pa covjek moze da racuna na custom romove i nakon EOL-a
@joriqu
Bench me ne zanima.. zanima me svakodnevna upotreba... primer: G4 ukljucen na autopunjac sa upaljenom navigacijom (google maps) nakon par min postaje vreo.. bar moj primerak.. bukvalno vreo... Note to ne oseca.. i posle skoro sat vremena upaljene navigacije na auto punjacu bio je jedva mlak.. to koristim skoro svaki dan, i to je realno a sta ce bench testovi da pokazu nema nikakve veze sa koriscenjem telefona...
Ne znam za druge primerke, ali moj G4 se mnogo grejao.. igrice ne igram pa tu ne mogu da poredim..
to sto je tebi svakodnevna upotreba, ja i vecina ili nikad nismo uradili, ili to radimo jednom u pola godine. Pride, to je extreman slucaj - punjenje baterije grije telefon, procesor radi 3D i grije telefon, ekran vjerovatno na max brightness, i jos pod sofersajbnom, izlozen jakom suncu - sve u svemu worst case scenario, zlatio se gejming pri tome :wave:
Vase preporuke za druge telefone prebacite u odgovarajuce teme. Hvaljenje kupljenim drugim
modelom telefona takodje u svoju temu. Likovanje nad problemom sa g4 zadrzite za sebe ako je moguce.
amin
 
U opste nije bitno sta je i u kojim uslovima startovano.. Telefone koristim na isti nacin i tako ih poredim... G4 sam koristio vise od pola godine i odgovorno tvrdim da se u bilo kom rezimu na bilo koji nacin koriscenja mnogo vise greje od sadasnjeg moba.. opet kazem moj primerak kojem je crkla maticna i koji se u posle zamene maticne isto tako grejeo.. ekran koristim na 100%, isti auto punjac, iste mejlove, iste aplikacije..
Ja ne krijem da sam LG fan ( tv, frizider, masina za ves, mikrotalasna.. G2 pa G4... zena G flex 2) i poredjenje sa Note ne pravim da bi nekov ubedio da je G4 los telefon.. vec pisem svoja zapazanja nakon promene brenda posle 4 godine.. :)
 
Ok,greje se kao lud, to svi znamo, crkava ploca na 30 posto uredjaja ,i to znamo. Kome se svidja neka koristi G4 a ostali neka ga prodaju ,poklone,razvale o beton- od volje im. Na desetine strana je pisano o svemu ovom i stvarno mislim da je bilo dosta kuknjave i patkometrije. Ima li iko nesto novo da kaze ?
Crnite ovde kao da vas je neko terao da kupite telefon !
Svako novi ko se pojavi na temi ,ponavlja ono sto je receno puno ranije.
Jednoteistotejednoteistotejednoteisto...
Starci- smirela , klinci - razlaz. [emoji6] [emoji6] [emoji6] [emoji6]

Послато са LG-V400 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Samo ti smirela, druže...neka svako piše šta ga muči, brine, neku opservaciju ako želi... Pisalo se krš stranica i o bateriji, keširanju...meni nije smetalo! Ti otvori diskusiju na drugu temu, svako o onome šta hoće... ;)
 
Mada, opet ako budes imao problem sa Note 5 mozes da places posto evropska garancija za taj telefon ne postoji.

Jel ovo 100% tacno,jer razmatram trenutno kupovinu N5?

Vezano za grejanje G4,moj se uopste nije grejao do ovoih vrucina i to posle voznje u autu.Grejao se sasvim ocekivano i normalno kao i ostali telefoni.Nista narocito.A znao sam da igram i igrice dok je na punjacu po sat vremena,tako da se strane nisam imao nikakvih problema...

Sinoc resim da ga upalim posle par dana i upali djubre iz prve najnormalnije,radio jedno 3-4 minuta i restartovao se,podize sistem opet al na svega par sekundi i onda je nastavio da se restartuje i vrti logo...i tada je poceo da se greje oko kamere.Negde definitivno gubi kontakt.

Ovaj video ej zanimljiv,mozda ukazuje na pravi problem.Navodno se skida Ram memorija,ciste kontakti,stavlja nova termalna pasta i problem je resen:

https://www.youtube.com/watch?v=F02SgZN4L1Y

Ja sam u dilemi sta sad da kupim i ozbiljno razmisljam da opet uzmem G4 ali sa validnom garancijom...
 
Eto dokaza da nisu svi G4 isti... moj se grejao poprilicno od prvog paljenja.. u varijanti na punjacu + upaljen ekran (bez obzira sta radio sa njim) bio je neprijatno vruc.. ali isto se nastavilo i posle zamene maticne ploce.. a eto, crkose i tvoj i moj i ako su se razlicito grejali.. za N5 sam ti poslao PM nije ok da o njemu pisemo u ovoj temi ( ukoliko ga ne uporedjujemo po necemu ).. a i odgovorio sam ti u temi za njega..
 
Poslednja izmena:
Definitivno nije bilo problema sa grejenjam do ovih vrucina,zaboravih da napisem to iskustvo sa igricama na punjacu je bilo oko nove godine tako da je moguce da bi po ovom vremenu bilo drugacije.
Moj je bio made in Korea,mada ni to nema veze crkavaju i oni i oni made in China..Nema pravila.
 
Samo ti smirela, druže...neka svako piše šta ga muči, brine, neku opservaciju ako želi... Pisalo se krš stranica i o bateriji, keširanju...meni nije smetalo! Ti otvori diskusiju na drugu temu, svako o onome šta hoće... ;)
Ma jaaasno. Ala si mi rekao... Ali neka si,svaka cast.[emoji8]

Послато са LG-V400 уз помоћ Тапатока
 
Preterujete sa tim ne valja ono ne valja ovo, imao i g2 i G3 I sad g4. Na g2 sam imao onu zutu liniju, zamenio ekran. G3 eno ga kod burazera još radi ok, druga G3 otišla na prodaju i tada kupljena g4, vrisnula ploca , zamenjena, sad sve ok
Ni pre toga nije pokazivala nikakve probleme, samo zapucala kada sam pustao neki klip obradovica kako se dere na tajmautu
 
Preterujete sa tim ne valja ono ne valja ovo, imao i g2 i G3 I sad g4. Na g2 sam imao onu zutu liniju, zamenio ekran. G3 eno ga kod burazera još radi ok, druga G3 otišla na prodaju i tada kupljena g4, vrisnula ploca , zamenjena, sad sve ok
Ni pre toga nije pokazivala nikakve probleme, samo zapucala kada sam pustao neki klip obradovica kako se dere na tajmautu

Iz koje serije ti je zamenjena ploca? 605 ?
 
Nemam pojma, mislim da sam napisao u tamo nekom postu...
Odsece mi tt pola posta..
Mozda ga prodam sad jedino pošto imam deal neki za one plus3

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ljudi, niko ovde nikoga ne tera da cita ono sto ga ne zanima... Odakle pojedinicima ideja da uzmu sebi za pravo i kazu drugima sta, kako i gde da pisu nije mi jasno...
Ne, nego treba 63 strane da bude sa okacenim SS kome koliko drzi baterija i sta treba da se uradi da bi umesto 5:21 trajala 5:28...
 
Posto su razliciti materijali upotrebljeni za ledja telefona pipnite mu ekran pa vidite koliko se greje.
 
Evo opet mene. Uzeo G4 u Nisu u Happy phone prodavnici (ili tako nesto) i 6 meseci garancija, jos 3 mu ostala. Nosice ga u Nisu? Sta da radi? Da prodaje ili?
 
Da

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
To nije prava garancija, telefon bi morao da ima 24 meseci garancije. U tim radnjicama u podzemnom u nisu je kupovina na srecu, i ja kupujem tamo ali ne ocekujem popravke ako nesto crkne.
 
Jel moze da ocekuje popravku ili ne? Telefon kupio sredinom marta. Perfektno je ocuvan. Folija od prvog dana. I ostale gluposti. On misli ispod 300e nikako da da telefon. Rekao sam mu to ne moze nikako, samo nekom neinformisanom i IT neobrazovanom da uvali. I naravno da precuti o zameni ploce.
 
Znao sam da ce biti tako :)
Moj je bio isti takav i ovi sto rade zamene staro za novo nude 200 eur :D

Sve preko 250 bi bio uspeh.
 
Posto je varijacija na temu mislim da je ok da ovde pitam: Sta mi treba da mogu LG G4 Stylus puniti na Nokia DT-900 bezicnom punjac u? Prislonim fon ali nista se ne desava, G3 se bez problema puni ali ovaj jednostavno nece, ima ona standardni plasticni poklopac baterije, ali nece nikako.
 
^Treba ti qi wireless dodatak za telefon ako tako nešto uopšte postoji za stylus verziju.
 
posto cesto blejim na ruskom 4pda forumu zbog kineskih telefona slucajno naidjem na deo foruma о defektima kad ono g4 tema ima ubedljivo najvise strana.. i na svakoj se manje vise prica o umiranju ploce. 145 strana :trust:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=670897

cak imaju instrukcije kako da se pece ploca u rerni ,naravno kopirano sa reddita
 
Poslednja izmena:
Ima li vesti o bootloader lock/unlock koji je pominjan?

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
"Some phones keep their retail value for very long. The LG G4 isn’t one of them. A year after its introduction,LG’s flagship can be bought for less than $300 and that’s without special discounts.

Today, the LG G4 is available for even less on eBay. Well rated eBay seller cellfeee is selling an unlocked LG G4 32GB for just $179.99."

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kod mene isato se pojavio bootloop.nista ne pomaze,nasao sam i spustio ga na lilipop i neki tot fajl za iskljucivanje procesora nesto kao big core.I evo radi ali kamera jedva moze da slika ostalo sve fercera zato sto valjda radi samo jedno jezgro i ne grije se nimalo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno