Šta je novo?

LG G3

Pričali smo X puta o tome, ako imate telefon 1GB rama ili više, nema potrebe to da radite, Android ima dobar sistem menadžmenta RAM-a. Ja se sećam kad sam zadnji put praznio Recents na Nexus 5, apsolutno nemam potrebe za tim, niti se telefon guši niti bilo šta.

Kao software developer moram da demantujem ovu informaciju jer je androidov memory management toliko los da se nekad zapitam da li uopste postoji (naravno da postoji ali je ocajan). iOS-ov memory management im je trebao posluziti za primer jer usporedite multitasking iOS uredjaja koji je star par godina sa dual core cpu od 1GHz i 512MB RAM odvali androida sa dual core i 1GB RAM, a mogu slobodno reci i neke quadove sa 2GB. Isto tako Android se visetruko usporava sto vise aplikacija dolazi na njega dok kod iOS nema razlike u radu. Dakle poenta price je da ni razni ROM-ovi ne mogu pomoci kada je core sistema pisan ocajno.
 
A baterija ista?! Svasta sa ovim Goldstarom :)
 
S805 bi navodno trebalo da bude znatno manji potrosac od S801.
 
^glavna rec: navodno :D
 
Samo da napomenem da sam i ja bio u vozu "jbt, taman sam se nalozio na g3, a oni vec izbacuju prime sa 805", ali moram da vam kazem, ovo u mojim rukama je slabiji model 2/16, ali je toliko savrseno da sam automatski izgubio interesovanje za bilo koji drugi telefon.

Ja jednostavno ne mogu da nadjem manu lg g3 2gb/16gb, ma koliko se trudio.

Edit: Samo, ako boga znate, kazite mi gde mogu u Beogradu da kupim circle case i wireless charger da se onesvestim od srece.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem da sam i ja bio u vozu "jbt, taman sam se nalozio na g3, a oni vec izbacuju prime sa 805", ali moram da vam kazem, ovo u mojim rukama je slabiji model 2/16, ali je toliko savrseno da sam automatski izgubio interesovanje za bilo koji drugi telefon.

Ja jednostavno ne mogu da nadjem manu lg g3 2gb/16gb, ma koliko se trudio.

Edit: Samo, ako boga znate, kazite mi gde mogu u Beogradu da kupim circle case i wireless charger da se onesvestim od srece.

Ajde molim te reci mi koliko ti traje baterija. Znaci ustaneš ujutru, skineš ga sa punjača u 8:00 recimo i kad dođe na 20%?
Znači ne zanimaju me laboratorijski testovi za SoT, nego realno korišćenje. Podrazumeva se da je uključen sync itd, razgovori, net, možda neka igra itd...

TIA :)
 
Poslednja izmena:
Ajde molim te reci mi koliko ti traje baterija. Znaci ustane sujutru, skinas ga sa punjaca u 8:00 recimo i kad dodje na 20%?
Znaci ne zanimaju me laboratorijski testovi za SoT, nego realno koriscenje. Podrazumeva se da je ukljucen sync itd, razgovori, net, mozda neka igra itd...

Hvala :)
Bas ga puno koristim u toku dana. Na poslu sam u 95% vremena u kancelariji, pa mi je brightness na 60%. Stalno igram Clash of Clans. Pored toga FB, net, Tapatalk, Blic, B92, Pulse agregator sa gomilom Android sajtova, gmail, Keep, Pocket.

Na 20% bi dosao negde oko 9-10 uvece, ali ga stavim na punjac kad dodjems posla. Dok jedem i poigram se sa cerkom, telefon je opet preko 90%.

Ova stvar se neverovatno, ali neverovatno brzo puni. Baterija naovom telefonu nije problem. A mislim da sam ja u neku ruku power user.
 
Bas ga puno koristim u toku dana. Na poslu sam u 95% vremena u kancelariji, pa mi je brightness na 60%.

Sto je jacina osvetljenja kao 15-20% kod ostalih telefona (prema merenjima iz bench testa a i ostalim). I eto dobre autonomije.
 
Poslednja izmena:
Sto je jacina osvetljenja kao 15-20% kod ostalih telefona (prema merenjima iz bench testa a i ostalim). I eto dobre autonomije.
Recimo da je tako, nemam pojma, slabo se bavim testovima, vise realnom day-to-day upotrebom.

Pa? Ne razumem se u nitse, kandele ali na 60% se sasvim lepo vidi i napolju po suncanom danu.

Mozete da budete internet komentatori koliko hocete, citirate razne arene, centrale, droide itd, ali dok ne budete koristili ovu zver svakog dana, jednostavno necete biti u stanju da shvatite da je ovo trenutno najbolji, all-round telefon na svetu.
 
hehe evo burst rasprave.. :D

A realno G3 jeste životinja od telefona u svakom smislu,ali ljudi su u pravu,osvetljenje jeste nekako čudno postavljeno i u odnosu na 5S je karastrofalno(osvetljenje napolju).Sa druge strane osim baterije i jačine osvetlenja sve je na strani G3-ke.Zavisi šta ko voli...
Ja bih recimo odmah dao keš za telefon sa G3 hardverom,apple ekranom i Android sistemom optimizovanim kao što je iOS...ali ne može :D
 
Mislim da su kljucni pojmovi kod G3 all-rounder i nedostatak krupnih mana. To ne moze da se primeni ni na jedan drugi flagship u ovom trenutku.
 
Recimo da je tako, nemam pojma, slabo se bavim testovima, vise realnom day-to-day upotrebom.

Pa? Ne razumem se u nitse, kandele ali na 60% se sasvim lepo vidi i napolju po suncanom danu.

Mozete da budete internet komentatori koliko hocete, citirate razne arene, centrale, droide itd, ali dok ne budete koristili ovu zver svakog dana, jednostavno necete biti u stanju da shvatite da je ovo trenutno najbolji, all-round telefon na svetu.

+1

Juče na jezeru po najvećem suncu (temperatura 33°C) koristio G2 sa 75% osvetljenja bez ikakvih problema ;)
Na forumu treba uvesti da se kod svakog korisnika vidi koji telefon koristi kako bi komentari bili objektivniji i uzeti sa rezervom...
Npr u ovoj temi više od polovine komentara je od Samsung korisnika, a oni su sve samo ne objektivni.

Što se tiče dizajna meni jedino M8 može da ide u isti rang sa G3-om - telefon je izgledom savršen.
I ovaj Circle Case mi se sviđa iako nikad nisam voleo ove futrole na otvaranje ...



Najbolje ti je da gledaš na Amazonu ili Ebay-u za punjač i circle futrolu ;)

Bela - http://www.amazon.com/LG-Official-Q..._12?s=wireless&ie=UTF8&qid=1406027837&sr=1-12
Crna - http://www.amazon.com/LG-Official-Q..._13?s=wireless&ie=UTF8&qid=1406027891&sr=1-13
 
Poslednja izmena:
Ne vidim otkud tolika drama oko vidljivosti napolju? Vidi se taman toliko da sve bude i vishe nego citljivo a da ne ubija oci... Na Note3 je bio svetliji ekran bez pogovora ali ni u jednom momentu nisam doshao do toga da ne mogu da procitam tekst na G3... ;)
 
^ Sve je to zbog trajanja baterije. Kao sto rece kolega gore drzi ga na 60% i izdrzi mu ceo dan, a to je kod ostalih telefona kao da drzis na minimumu osvetljenje. Ljudi ce misliti (koji ne znaju i dodju ovde po savet i procitaju sad npr njegovu izjavu), au pa super, ja mogu kod mene na trenutnom telefonu (koji god da imaju sem G2 posto i on ima isto tako osvetljenje) jedva da izdrzim jedan dan sa 30-40% osvetljenja, a ovaj sa 60% izdrzi citav dan, a to nije realno stanje...
 
Pa da, kada bi stavili osvetljenje po mernom instrumentu, mislim da tamo gde s5 pravi 6h sot, lg g3 tesko da moze da ide preko 4h, i to je optimisticna procena...
 
Poslednja izmena:
Ako je na 100% vidljivo dovoljno za normalno korišćenje ne vidim potrebu za dramom. krastavac, baterija ne može kao na G2, ali ni G2 ne može da prikaže sliku kao G3 (ne na suncu naravno). Sigurno na suncu ne izvlačite 8 sati displeja sa G2 ;)
 
Na 100% imas fore 27 sekundi pre nego sto se trotluje i obori brightness ;-)

Bez sale, ne znam odakle im ideja da zadrže istu bateriju na next gen flagshipu. Mislim znam, da bude jeftinije ali definitivno je trebalo da bude mesnatija...
 
Poslednja izmena:
Nisi valjda merio? :d
 
Hvala, Danilo.

Btw, pre 5 min mi je stigao prvi software update. Jedina stvar koju su naveli da popravljaju - power enhancment.

Videcu da li je nesto bolje u sledecih par dana, pa javljam, mada bolje meni nije ni bilo neophodno.
 
Biće tu dosta update-a pa javljaj kakve novosti donose ...
Ja planiram da uzmem G3 samo čekam da mu padne još cena ;)
 
Bez sale, ne znam odakle im ideja da zadrže istu bateriju na next gen flagshipu. Mislim znam, da bude jeftinije ali definitivno je trebalo da bude mesnatija...

Ubacili su bežično punjenje, plus poklopac može da se skida... Zbog tog bežičnog punjenja Nokije 920 i 930 imaju mnogo manje baterije nego što je prosek klase. Trebali su bar onu od 3200mAh da ubace kao u G Pro 2, ali moraju nešto da ostave i za sledeću generaciju :)
 
Papagaji su vec naucili na ovom forumu da 60 % osvetljenja na G3 nije isto kao 60 na samsungu ili nekom drugom telefonu....bla bla bla.ko god da se javi i kaze neku lepu rec o njemu stize minimum 5 iskljucivo istih negativnih odgovora sa druge strane " da ali osvetljenje nije tacno...nitsa ovoliko,nitsa onoliko" kao da je to najvaznija stvar na svetu.opasno se sabotira ovaj ultrasuper telefon :)
 
I isti ti ljudi odu u apple podforum i pricaju kako su apple fanboyevi i slicne gluposti, a hejtuju ljudi sve shto nije Zamzung... Zhasu:-/
 
Mozete da budete internet komentatori koliko hocete, citirate razne arene, centrale, droide itd, ali dok ne budete koristili ovu zver svakog dana, jednostavno necete biti u stanju da shvatite da je ovo trenutno najbolji, all-round telefon na svetu.

Niko ne kaze da je G3 los (vec sam napisao da su nijanse u pitanju izmedju svih vodecih modela) ali ima te mane koje su ocigledne i svako ko nije zaslepljen svojom kupovinom ce to priznati :) Ortak ima G2 i veoma dobro sam upoznat sa LG ''forom'' sa procentima osvetljenja (na 60% je neverovatno taman za jedan IPS a na 100% przi oci u tamnijem okruzenju), hteo ti sebi da priznas ili ne G2/G3 ekrani na 60% svetle kao prosecan IPS na oko 20 aj i 30%, uzmi recimo M8/Z2/S5 i drzi osvetljenje na 20% i koristi potpuno isto kao G3 i dobices autonomiju duzu za bar 30% ako ne i vise. Mislim mogu i ja da drzim telefon sa smesnom baterijom od 1300 mAh na 20% osv. i da se hvalim kako gura 2 dana prosecne upotrebe sa 5h sot :d

Uostalom, imate gizmove testove autonomije vodecih modela, G3 je najslabiji kao sto ima i najslabije citljiv ekran na dnevnoj svetlosti. Ne znam za ostale ali ja vise verujem njegovim utiscima i podacima nego nekome ko je odusevljen novim telefonom i prikriva vec dobro poznate mane ;)
 
Poslednja izmena:
Jao, znate sta, u pravu ste. G3 ima ocajan brightness control i bateriju. Uz trotling i, zamislite, 801, i nije neki fon. Da sam na vasem mestu, ne bih mu prilazio ni blizu. Da vas ne zaslepi kao mene sto je zaslepio, pa ne vidim nijednu manu. Pardon, vidim, ali ih prikrivam... LOL

Svakom svoje veselje. Moje je G3.
 
Kad uporedjujete z2, m8 ili s5, ne zaboravite i to da su oni 1080p, a g3 1440p na 5, 5".
Dakle kompromis neki mora da se pravi, i to sa osvetljenjem, ako je vec pokrenuta ta 2k manija.
Da je kao kod ostalih, baterija ne bi trajala ni upola i sta bi onda bilo?
Onda bi rekli, ****** baterija, ne moze ni dan da izgura.Da povecaju bateriju, bio bi deblji, onda bi ovde kukali kako je predebeo a opet skromno traje baterija.A da je ostao na 1080p, onda bi ga napali da nista nisu menjali.
Kvaka 22.
 
Nazad
Vrh Dno