Šta je novo?

LG G3

@Ivan I.

Licno ne volim da koristim telefon leti na suncu,ako ga duze koristim sklonim se u hlad i onda opicim po njemu. Na more nisam dugo isao ali opet bi moj odgovor bio isti. Kao navigaciju u kolima nikada nisam koristio mob jer je to po meni suluda stvar. Kada idem u prirodu da npr radim vezbe ili da se setam , ne nosim mob da se slikam sa njim kao neka devojcica itd itd.

Uglavnom nikada na 100% duze od 15,20min. Nadam se da nisam jedini :)
 
Poslednja izmena:
Šta ti znači ovo slikanje i devojčice? Ja se slikam a nisam devojčica, zamisli. Sad neko ko se slika može da kaže da se ne slika onaj ko nije zadovoljan svojim izgledom, ili se stidi sam sebe? To ti paradoks tvom poređenju.
Ne voliš da koristiš telefon na suncu? Wtf? Šta tu ima da se ne voli? Tebi kad zazvoni telefon ti odeš u hlad da se javiš? Ili odeš da pogledaš displej u hladovini kod te zove? Ili kad hoćeš da slikaš sačekaš da zađe sunce? Ma da, mislim zaista.
Ne vidim razlog da štedim telefon, nije on mene kupio. Pričate o maksimalnom korišćenju telefona a to se svodi na rom ovaj, kernel onaj. I to je maksimalno izvlačenje iz telefona? To 95% kupaca ne zanima, neće da se bakću sa tim, neće da troše vreme na to. Ispada da ti telefon najmanje koristiš kao telefon, kao i funkcije istog i onako kako je zamišljen, da zameni gomilu stvari (kameru, mp3 player...).
 
Prosto nisam fanatik slikanja generalno,pogotovu slikanje samog sebe. To mi je nekako.. Da ne kazem neku tesku rec. Zadovoljan sam svojim izgledom hvala ti sto se brines za mene.

Javicu se na suncu ako me neko zove ali isto tako necu drndati mob na 40c na sred kneza kao da mi od toga zivot zavisi. Nista nije hitno toliko da ne moze da saceka da sednem u kafic ili da odgovorim kada dodjem gajbi.

Ko kaze da se meni koriscenje moba svodi na rom ovaj onaj ?

Moras da shvatis da postoje razni ljudi,ne vole svi da se pucaju u teretani i posle 5min da se slikaju tako oteceni od bilda.. Ima nas raznih. 1000 ljudi 5000 navika.
 
Poslednja izmena:
Iskreno,ja i dalje koristim moj fotoaparat kada hocu da se slikam
Telefon je tu samo za prvu pomoc,posto naravno ne vucem fotoaparat svuda sa sobom
A to ko sta slika,to je licna stvar i ne ulazim u to,svako neka radi kako misli da treba
Telefonu ne robujem ali ga pazim,ipak je to skupa stvar za zezanje
 
samsung je najbolje odradio marketinski deo posla,a daleko od toga da je najzaokruzeniji proizvod koji se danas nalazi na trzistu,
pre bih uzeo s4 ,nego da placam euro vise za heartrate senzor i onaj smesni citac prsta(opet se trude da kopiraju apple ,sto nije prvi put)
a one kungfu lajsnice ,koje prestigio bolje odradi, da i ne pominjem(al opet je to stvar ukusa)
ruku na srce ,i lg je podbacio sa osvetljenjem ,tj velicina baterije je ucinila svoje iako su trebali propocijonalno da odrade osvetljenje,
ako je 100% 460nitsa ,onda 50% da bude upola i tako a ne ovako sramotno na spuste na 56nitsa pri 50% brajtensa i kao to niko nece primetiti
danas sam ga koristio na auto na suncu ,moze da se koristi,nije najbolje ali moze
mada,nadam se da te sve moze softerski da se fixuje kasnije.
 
Licno ne nosim telefon na takva mesta kao sto su bazen, ada, kupanje bilo kakve vrste iz prostog razloga sto sam itisao da se opustim i uzivam a ne da i tamo svakog trenutka moram paziti gde mi telefon a nije se zezati ljigavci samo vrebaju sa svih strana, da ne bude da je telefon dobio noge :D
 
Moj fon kaze da ste obojica(dobro sad vec i ovi sto su izmedju nakucali) delom u pravu.:D

U vezi sunca,prirodno mi je da se sklonim u hlad dok npr odgovaram na poruku ili mail ili dok citam vesti dok cekam prevoz..realno vidim i na suncu, ali ako ima hlada normalno cu otici tamo...a za slikanje krastavac, slika se kad je momenat, bilo sunce, bilo sneg bilo kisa, komsijina zena krisom..
Fon kad zvoni, tih 5-6 sekundi je samo upaljen ekran, taman da vidis ko je, cim prineses glavi, senzor gasi ekran, a opet na mom fonu kad se pokrene kamera, automatski se pojacava osvetljenje na max, verovatno zbog opcija i senzora kamere.
 
ako je 100% 460nitsa ,onda 50% da bude upola i tako a ne ovako sramotno na spuste na 56nitsa pri 50% brajtensa i kao to niko nece primetiti
danas sam ga koristio na auto na suncu ,moze da se koristi,nije najbolje ali moze
mada,nadam se da te sve moze softerski da se fixuje kasnije.

Sve je stvar navike, LG odavno neproporcionalno podešava osvetljenje, i na 0% jedva da se vidi, ali za neke stvari je to i dobro. Npr na mom Nexusu 7 mi smeta što je loše kalibrisano osvetljenje na minimumu, i to je prejako ukoliko se koristi uveče u zamračenoj prostoriji. Zbog toga izbegavam na njemu stock rešenje za podešavanje osvetljenja, Lux auto brightness rešava problem
 
Prosto nisam fanatik slikanja generalno,pogotovu slikanje samog sebe. To mi je nekako.. Da ne kazem neku tesku rec. Zadovoljan sam svojim izgledom hvala ti sto se brines za mene.

Javicu se na suncu ako me neko zove ali isto tako necu drndati mob na 40c na sred kneza kao da mi od toga zivot zavisi. Nista nije hitno toliko da ne moze da saceka da sednem u kafic ili da odgovorim kada dodjem gajbi.

Ko kaze da se meni koriscenje moba svodi na rom ovaj onaj ?

Moras da shvatis da postoje razni ljudi,ne vole svi da se pucaju u teretani i posle 5min da se slikaju tako oteceni od bilda.. Ima nas raznih. 1000 ljudi 5000 navika.

Ma ko priča o slikanju samo sebe, kakvi fanatici, gde ti ode čoveče? Ispade da samo sam sebe možeš da slikaš telefonom? Pogledaj flickr, videćeš dosta prelepih slika snimljenih telefonom. I samo fanatici koriste kameru na telefonu? Zaista? Najbolje da nisu ni ubacivali kameru, ili da je ostala na vga. Tada bi ti izvlačio 101% iz telefona, pa da.
Ja moram da shavtim da postoje razni ljudi? A ti si napisao da koristiš telefon 3 puta godišnje na maksimalnom osvetljenju po 10 minuta? To je to, više od toga nikom ne treba. Džabe si menjao gornji odgovor, napisao si da 3 puta godišnje koristiš po 10min telefon sa max osvetljenjem, čisto da te podsetim još jednom. Ne koristiš ni navigaciju, čoveče, pa ti opušteno možeš da furaš nokia 105.
 
Ma ko priča o slikanju samo sebe, kakvi fanatici, gde ti ode čoveče? Ispade da samo sam sebe možeš da slikaš telefonom? Pogledaj flickr, videćeš dosta prelepih slika snimljenih telefonom. I samo fanatici koriste kameru na telefonu? Zaista? Najbolje da nisu ni ubacivali kameru, ili da je ostala na vga. Tada bi ti izvlačio 101% iz telefona, pa da.
Ja moram da shavtim da postoje razni ljudi? A ti si napisao da koristiš telefon 3 puta godišnje na maksimalnom osvetljenju po 10 minuta? To je to, više od toga nikom ne treba. Džabe si menjao gornji odgovor, napisao si da 3 puta godišnje koristiš po 10min telefon sa max osvetljenjem, čisto da te podsetim još jednom. Ne koristiš ni navigaciju, čoveče, pa ti opušteno možeš da furaš nokia 105.

Prvo - ja sam napisao da ja nisam fanatik slikanja a ne ti mile zile branko.
Ne koriste samo fanatici mob za slikanje,ali ovde na forumu par ljudi je upravo to. Privatizovali ste deo foruma koji je vezan za fotografije i na svakih 2h kacite po novih 10slika.
Slikanje mi je poslednja tacka na sviralu..

Drugo - nisam menjao post iz razloga koji si ti naveo.

Trece - koristim mob kako ja hocu i to je to,tebi ne branim da obilazis srbiju i razne zemlje sa navigacijom i da pravis 300 slika na dan da bi ih serovao sa nepoznatim ljudima.. Svako ima svoje motive

I da ,hvala na preporuci,imam dobru ponudu za 3310 pa ono,verovatno cu je uzeti..
 
Poslednja izmena:
Ti nekom kažeš da je privatizovao deo foruma sa više od 5000 komentara, za samo 4 godine koliko si član foruma?! Ma zezaš. Za 9 godina koliko sam član, imam višestruko manje komentara.
 
Izvini ako sam te uvredio.
Od sada cu manje pisati na forumu cisto da se ljudi odmore od mog svakodnevnog spama :)

E da,i hvala ti sto si mi otvorio oci ,malo sam razmisljao i shvatio da sam dumb korisnik/covek i da stvarno ne iskoriscavam 100% mogucnosti svog uredjaja. Ipak ne slikam sa njim 200 slika na dan,ne nosim ga uz sebe svaki sekund kao da mi je najbitniji na svetu,na plazi dok se suncam ne dopisujem se 2h na 100% brajtnesa preko wa,vibera i fb- a ,a na kraju sam izvalio da cak ne slusam muziku ceo put dok sam u gsp- u,na pola puta se smorim i izvadim sluske.

Jos jednom hvala,odo na telefon koji nije smart
 
Poslednja izmena:
Ne znam čime bi me uvredio? Drago mi je da si malo razmislio. Molim i drugi put.
 
Ovaj review sa benchmarka nije baš najbolji...
Ovo oko knock code - a nije tačno, prvo nije to novo jer postoji mesecima na G2-i, a i radi savršeno...

Nije najbolji zato što se ne slažeš sa napisanim ili? Ajde ubedi ti mene da Knock Code radi savršeno na G3, kada sam aktivno koristio telefon dve nedelje i svaki put se nervirao što uspem da ga otključam tek iz trećeg, četvrtog puta... Sve to sa jednostavnom šemom, dva puta kuckanja dijagonalno, tačnije u gornji levi i donji desni ugao.
 
Review je ok, samo ne stoje neke stvari ...
Prvo knock code nije neki G3 novitet već postoji mesecima na G2 modelu i koristi ga brdo ljudi, pored mene na G2 temi, i niko nije se nije žalio na to ;)
Ista priča kao sa dugmićima na zadnjoj strani - "stručnjaci" kukali unapred, a ispostavilo se da je odlično rešenje (i eto njih i na G3 modelu ) :D

Osim toga spomenuo sam da si mogao u prednostima telefona da napišeš da je jeftiniji od konkurentskih flagship modela poprilično ...
Cena je pored drugih stvari sigurno veoma važan faktor kod kupovine bilo čega, i to je sigurno ogromna prednost ...
 
Telefon izgleda fenomenalno, moj G2 naspram njega je ko igracka :(
 
Nemoj da misliš da ne čitam komentare, dodao sam to u prednostima istog minuta kada si napisao na sajtu. Cena jeste super u odnosu na druge, tu nema spora.

Što se Knock Code-a tiče, slažem se da nije novitet, ali nije ga bilo na G2 od samog početka, dobio ga je u update-u maju valjda. Tek se ozbiljnije "pročuo" na G3 na kojem se reklamira kao nešto novo.
 
Prvo se procuo na G Pro 2 sa njim su krenuli, a nastavili na G3 :) E sad ozbiljnije procuo ne znam koliko se "cuo" na GP2 :d
 
Nemoj da misliš da ne čitam komentare, dodao sam to u prednostima istog minuta kada si napisao na sajtu. Cena jeste super u odnosu na druge, tu nema spora.

Što se Knock Code-a tiče, slažem se da nije novitet, ali nije ga bilo na G2 od samog početka, dobio ga je u update-u maju valjda. Tek se ozbiljnije "pročuo" na G3 na kojem se reklamira kao nešto novo.

Nisam ja napisao taj komentar, ali nema veze cheers


Telefon izgleda fenomenalno, moj G2 naspram njega je ko igracka :(

Da mnogo je bolja plastika na G3-i - to svi kažu. Odlična završna obrada + minimalni bazeli i ® zadnja strana - deluje prelepo :)
Onda laser autofocus, card slot, izmenjiva baterija ... ima tu dosta poboljšanja
 
Poslednja izmena:
Gledam ovaj g3 vec nekoliko dana i aktovno ga koristim. Cini mi se da je future proof za makar 3-4 godine. Svaki dan se odusevim necim novim.
 
[YOUTUBE]4iiF89XErvk[/YOUTUBE]
 
Na primer.
Evo i ja ga koristim iskreno veci Vau efekat mi je ostavio Desire 816 tel koji je duplo jeftiniji ali nije duplo losiji.
Po meni tel je jednostavno sada veoma povoljan u vip-u i to mu je najveca prednost u odnosu na konkurenciju.
 
Lik uporedjuje ekrane a g3 drzi na 60 nitsa. **** ovaj klip
 
Osim toga koji je ovo model Samsunga ?
Koliko košta ? Gde ima da se kupi ? :D

Hvataju se za sitnice koje neće primetiti 99% ljudi, dok se cena koju hteli ne hteli moraju da primete nekako zaobilazi :)
Uostalom ovde se Oppo (on je tek raritet na našem tržištu) najbolje pokazao, a Samsung se na početku klipa stavlja u Cinema Mode jer su boje katastrofa...
 
Poslednja izmena:
Stoji.. Ali onda to nije realan test.

Isto kao kada bi uporedjivao aerodinamicnost motora na 50 posto gasa. Npr jamaha ce da ide 150 km/h a neki ktm 130km/h
Glup primer ali nisam mogao da se setim boljeg :)
 
Poslednja izmena:
Vidis da je kasnije morao da "upotrebi kurblu i malo potera G3 za 25%" da bi bili ravnopravni, samo sto ce se pre ugasiti G3 :d

Mislim ista klasa telefona, 2K ekrani isto je sve, tako da ne mozes pricati o razlici nekoj kao u tvom primeru. Niko nije kriv sto su ovi iz LG-a napravili telefon za kucnu upotrebu :)
 
Nisam ja napisao taj komentar, ali nema veze cheers

Ja sam napisao :)
Kasnije sam video da u zaključcima stoji razlika u ceni, nisam znao da je Gizmo to naknadno dodao, pa da se ne bi izblamirao izbrisao sam komentar :d

Stvarno je prevelika razlika, kod vip-a je 14000din jeftiniji od GS5, 12000 od One M8 i 8000din od XZ2.
 
Razlika u ceni u vipu je stvarno primetna, u telenoru je G3 jeftiniji 6k. E sad ne znam za vip ali telenor ima verziju sa 3Gb rama pa je razlika u ceni zato manja.
Na stranu to sto ja ni u ludilu ne bih dao ovoliko para u paketu od 2 crvene mesecno ni za jedan telefon ali recimo da hocu da kupim, u telenoru bih opusteno dao 6k vise za Z2 ili S5 Active kada bi imali (s5 obican nema sanse da svarim). Neko ne bi dao ni dinar vise iz mnogo razloga, ja bih platio tih 6k vise bez razmisljanja takodje iz vise razloga, jednostavno mislim da su za mene Z2/S5 kompletniji telefoni, ne nesto mnogo ali svako gleda funkcije koje mu odgovaraju i tada neke nijanse presude, ne treba polemisati oko toga. Recimo da je autonomija ubedljivo na strani konkurencije, ostalo su nijanse i ovo oko ekrana jos nije bas jasno dok se ne vidi uzivo.

E sad, po oglasima je situacija trenutno takva da G3 3Gb kosta isto kao S5/Z2/M8, vremenom mislim da ce biti oko 50e jeftiniji. To je inace karakteristika LG telefona, jedan ortak je kupovao uglavnom LG od 2004, uvek su bili slicni samsungu po svemu (dizajnu, ekranima, fabrickom softveru i slicno) ali su bili jeftiniji, posebno po raznim budzacima. Secam se primera ovog lg telefona koji je od samsunga slicnih karakteristika bio jeftiniji oko 100e kod nas, radio je do jaja dok nije razlupan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno