Šta je novo?

LG G3

Ja samo da javim da sam od onih kojima telefon radi kao sat, evo vec mesec dana bez i jednog laga, da kucnem u drvo. Verzija 32GB. Prešao sam sa G2 koji je i znao da ima neki lag nekad ovaj nema sile. G2 jedino baterija bolja, razocaracete se jedino ako sa G2 prelazite jer G2 ima bruka bateriju, ovaj kao i svaki drugi smartfon.
Sto se mene tice mislim da vredi da se doda stotinak evra za prelazak na G3.
Jos jednom, stvarno me odlicno sluzi, ne zelim pare, ko sto neko rece gore za ulozeno-dobijeno nema bolje.
 
Kada mi nema battery drain bug-a izvucem isto toliko sa auto brightness kada sam ugpavnom na jako svetlim mestima pa ekran ode skoro na max. Ako ga tipa cackas pred spavanje u mraku ili na ulici sa auto brightness je manje osvetljenje i samim tim moze mnogo vise SOT da izgura...
 
Ne znam toliko sam bio odusevljen G3 kada je izasao da posle par meseci koriscenja telefona ostao je gorak ukus. Dosta bagova neprimerenih flagship modelu. Naprimer kada upalim telefon izbacuje mi neku gresku na ekranu. Dosta puta mi se desava kada brze izlazim iz vibera, whatsappa da ispise da Home screen prestao sa radom i da moram da sacekam par sekundi da se resetuje. Uzas! Takodje mi se desava da se smart notice i gde je sat prilikom otkljucavanja zabaguje i nestane na par sekundi. Kada kucam poruku vodoravno desava mi se isto da ne otkuca slovo na koje spustim prst. Pa tek posle brisanja casha ili restarta pocne normalno da radi. O lagu da i ne pricam. Mislio sam da sam nasao telefon za par godina ali ce pasti menjanje samo tako. Cim krenu novi modeli da izlaze.. U pitanju je G3 32gb. Nov sam ovde pa kada budem skontao kako screenshotove da okacim poslacu vam ako vas zanima.
To se desava ako predjes na Lollipop ako ne updatujes sve aplikacije ili ako ne uradis fabricki reset. Ako ti se to desava na 4.4.2. onda ga nosi u servis.
 
Nema to nikakve veze - ja sam factory reset radio 3 puta pa opet se to desava, dok na 4.4.2 nisam imao te probleme sem povremenog dropovanja frame-ova...
 
Za n1tr0 i druge koji mozda imaju battery drain, pogledajte ovaj link, mozda pomogne.
 
Ja samo da javim da sam od onih kojima telefon radi kao sat, evo vec mesec dana bez i jednog laga, da kucnem u drvo. Verzija 32GB. Prešao sam sa G2 koji je i znao da ima neki lag nekad ovaj nema sile. G2 jedino baterija bolja, razocaracete se jedino ako sa G2 prelazite jer G2 ima bruka bateriju, ovaj kao i svaki drugi smartfon.
Sto se mene tice mislim da vredi da se doda stotinak evra za prelazak na G3.
Jos jednom, stvarno me odlicno sluzi, ne zelim pare, ko sto neko rece gore za ulozeno-dobijeno nema bolje.
Preći sa G dvojke sa G3 romom, na G3 je gotovo pa nikakav skok na bolje. Znam jer sam probao, G2 je već sada kultni model, i model zbog koga je LG u prvom redu, dok je G3 jedan od retkih flagship telefona koji se sa teškom mukom bori sa svojim prethodnikom. Najveća prednost G trojke će uvek biti njen izgled.
 
Preći sa G dvojke sa G3 romom, na G3 je gotovo pa nikakav skok na bolje. Znam jer sam probao, G2 je već sada kultni model, i model zbog koga je LG u prvom redu, dok je G3 jedan od retkih flagship telefona koji se sa teškom mukom bori sa svojim prethodnikom. Najveća prednost G trojke će uvek biti njen izgled.

Besmisleno je reci da G3 nije napredak u odnosu na G2. Naravno da jeste. Opet, ne vidim kako bi se nekom isplatilo da predje sa G2 na G3 umesto da saceka na cetvorku. Tu ce vec biti ogromna razlika.

1. Laserski fokus i OIS+ (poredio sa zetom koji ima G2, stvarno je bolja kamera)
2. Zamenljiva baterija (kome to znaci)
3. SD kartica (kome to znaci)
4. Dizajn
5. Jaci zvucnik
6. Bezicno punjenje
7. Snapdragon 801
8. Rezolucija ekrana (ja vidim razliku, dosta njih ne)
 
Dodao bih jos zvuk u toku razgovora, na G2 sam imao dosta problema zbog krs zvuka nekad sam jedva cuo sagovornika, takodje ni mene nisu razumeli. Sa G3 nemam tih problema
Besmisleno je reci da G3 nije napredak u odnosu na G2. Naravno da jeste. Opet, ne vidim kako bi se nekom isplatilo da predje sa G2 na G3 umesto da saceka na cetvorku. Tu ce vec biti ogromna razlika.

1. Laserski fokus i OIS+ (poredio sa zetom koji ima G2, stvarno je bolja kamera)
2. Zamenljiva baterija (kome to znaci)
3. SD kartica (kome to znaci)
4. Dizajn
5. Jaci zvucnik
6. Bezicno punjenje
7. Snapdragon 801
8. Rezolucija ekrana (ja vidim razliku, dosta njih ne)
 
Vratio sam sve na stock, trenutno sam na v10l, kk, i radi perfektno, nema više restarta, ponudio mi je odma lolipop update ali čekam još neko vreme pa ako ne bude problema odraduću ga. Izgleda da mi je neka aplikacija koja je imala root prava pravila problem, to ću naknadno ispitati. Baterija je po meni sasvim pristojna, evo posle jednog dana ss, od 7 do 5 pola 6 mi je uključen gprs posle toga kada dođem kući pređem na wifi, a sync mi je stalno uključen. Auto brightness mi je uvek uključen na 90%...
uploadfromtaptalk1421449873312.jpg
uploadfromtaptalk1421449912576.jpg
 
Vratio sam sve na stock, trenutno sam na v10l, kk, i radi perfektno, nema više restarta, ponudio mi je odma lolipop update ali čekam još neko vreme pa ako ne bude problema odraduću ga. Izgleda da mi je neka aplikacija koja je imala root prava pravila problem, to ću naknadno ispitati. Baterija je po meni sasvim pristojna, evo posle jednog dana ss, od 7 do 5 pola 6 mi je uključen gprs posle toga kada dođem kući pređem na wifi, a sync mi je stalno uključen. Auto brightness mi je uvek uključen na 90%...
uploadfromtaptalk1421450101961.jpg
uploadfromtaptalk1421450122329.jpg
 
Za n1tr0 i druge koji mozda imaju battery drain, pogledajte ovaj link, mozda pomogne.
Hvala na pomoci, ali nista od navedenog ne pomaze, jer nemam sd karticu, factory reset sam roknuo 3 puta (ne pada mi na pamet 4. put da radim), ne trosi mi ni jedan app bateriju vec android os bude keep awake i sve sam posisa. Ovo se desava i bez app-ova sem stock... Zasto znam da nije display? Jer u tim situacijama bude SoT 30minuta, baterija na 5% i potrosila se za 6 sati standby kada nisam koristio fon. Sa druge strane danas je radio ok, ali u momentima baterija kao da se punila? Tako bar deluje sa slike.
72812cfa07bc47b225d9deae60ce0a7e.jpg
 
Zanima me s obzirom da smo na lolipop 5.0 i dosta se spominjao neki cini mi se "raw" format fotografija za lolipop da li postoji neka caka da izvucemo vise kod g3 ?
 
Za sada nista od G3 i RAW a iskreno sumnjam da ce biti dostupno fotkanje u RAW (bar ne skorije)...
 
Kako poterati da Chrome na 5.0 'vidi' stranicu koja sadrži Flash? Jasno mi je da nema podrške, reko' možda ima neka caka...
 
Kako poterati da Chrome na 5.0 'vidi' stranicu koja sadrži Flash? Jasno mi je da nema podrške, reko' možda ima neka caka...
Krom nikako, flashfox i puffin onako, jako lose to izgleda meni, za sada se najbolje pokazao delfin, tj najblize je radu kakav je na kompu, ali moras da skines zadnju dostupnu verziju flash-a i instaliras, pa da u opcijama delfina, aktiviras desktop mode, aktiviras jetpack i da stavis flash na always on.Tada ce ti sve biti kao kada si za kompom i fles sadrzaj se vidi.Tako da njega mozes koristiti za fles sadrzaj.
 
Ne, čovek lepo pita kako da Chrome otvara flash sadržaj.
Ovo je ono što sam mu već napisao, samo što ne mora raditi copy-paste linka te stranice u drugi browser sa flash podrškom.
Pa link koji sam poslao kaze da Chrome vise ne podrzava flash i daje mu savet koji browser ima direktan flash support. Izgleda da smo postovali u isto vreme (tvoj odgovor nisam video).
 
Poslednja izmena:
Zna neko gde ima originalnih circle case-a sem preko neta? U VIP-u navodno vise nema, a nema ni u drugim prodavnicama...
 
Ja sam uzeo preko ebay, belu i crnu futrolu, rade savršeno. Imaju i adapter za bežično punjenje.
 
Imam jedno bolesno pitanje,jel znate mozda da li ima negde neko sredstvo sto sredjuje ogrebotine na plastici,tipa kao flomasteri oni za kola haha
 
Zove se displex. Hama ga proizvodi pa googlaj. Ne verujem da ima efekta mnogo.
 
Krom nikako, flashfox i puffin onako, jako lose to izgleda meni, za sada se najbolje pokazao delfin, tj najblize je radu kakav je na kompu, ali moras da skines zadnju dostupnu verziju flash-a i instaliras, pa da u opcijama delfina, aktiviras desktop mode, aktiviras jetpack i da stavis flash na always on.Tada ce ti sve biti kao kada si za kompom i fles sadrzaj se vidi.Tako da njega mozes koristiti za fles sadrzaj.

Hvala, radi savrseno!
 
Krom nikako, flashfox i puffin onako, jako lose to izgleda meni, za sada se najbolje pokazao delfin, tj najblize je radu kakav je na kompu, ali moras da skines zadnju dostupnu verziju flash-a i instaliras, pa da u opcijama delfina, aktiviras desktop mode, aktiviras jetpack i da stavis flash na always on.Tada ce ti sve biti kao kada si za kompom i fles sadrzaj se vidi.Tako da njega mozes koristiti za fles sadrzaj.

Sto se tice Dolphin browser-a, nema vise potrebe za time, jer sada ima native flash podrsku, tj. sve radi out of the box.

Dolphin Browser: Flash Player Included for Android KitKat Or Newer
http://dolphin.com/flash-player-android-kitkat-50-phones/
 
Clanak je netacan.Nije vise potrebno instalirati poseban jetpack plugin koji je sada u delfinu, ali flash apk mora da bude instalirana, upravo testirao.Bez flash-a, za svaki video ili sadrzaj trazilo je da se instalira, a cim sam opet instalirao flash, radi odmah.
 
Gresis, meni radi sve normalno, ne treba apk za flash, normalno prikazuje flash sadrzaj (ranije nije hteo). Na kraju krajeva, to je njihov sajt, a isto sam procitao i na play store official changelog-u. Tek je skoro ovo uvedeno, poslednja verzija mislim. Ono sto sam sad primetio u komentarima na store-u je da se pojedinci zale da im iz nekog razloga ne radi, dok drugima sve radi normalno. Sta je razlog, ko ce ga znati...
 
Probao sam i na tabu sa lolipopom i na fonu sa kitketom, na oba nije radilo, za pustanje videa je trazilo da se skine flash.doduse ja sam na beta test verzijama(11.3.8), moguce je da je zato.Koju verziju imas?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno