Šta je novo?

LG G2

Instalirao sam ovaj bliss rom 6.0. Oduvek sam bio na cloudy romovima. Ovo radi sto puta brže, neuporedivo. Baterija je daleko bolja. Jedina mana za sada mi je kamera. Neuporedivo ne lošija u noćnim uslovima, isto se muči kao stara stock. Ne znam može li se to nekako rešiti na ovom romu? I jedna zanimljiva stvar. Probao sam sa raznim programima za drugu kameru. Svaka koju sam legalno skinuo preko prodavnice radi bez problema. Svaka piratska radi prvo pokretanje i posle toga slika treperi ili je tamna, kao da ima neke smetnje. Jel moguće da imaju neku zaštitu? I jos treba da ukapiram kako da ubacim dugme za spuštanje notification bara. Može preko xposed ili kako?
Ja sam na Cloudy 3.3. Šta treba za instalaciju, pošto imam KK bootloader jel treba LP bootloader ili još nešto?
 
Idi na temu na xda sajtu. Imaš sve lepo napisano. Treba neki lp bootstack. Posle toga sve standardno preko twrp
 
Pročitaj temu nema deset stanica. Sve je prosto
 
Verovatno glupo pitanje ali da proverim....imao sam D802 pa ga prodao, ako bi kupio D801 ili D800 za Americko trziste hocu li imati problema? Znam da je hardver isti ali me zanima podrska za nase mreze i softver. Hvala
 
Koliko znam razlika je samo u LTE iliti 4G. Ne podržavaju iste frekvencije, ali mislim da bi i to mogao uhvatiti.
 
Malo falilo da i ja sa C3.3 predjem na Blisspop,ali videh da WiFi nije aktivan kad je telefon u stand by rezimu. :/
 
ne ja nisam bio na 5.0.2 nego na 4.4.2 jer mozes da mi objasnis kako da to uradim? jer nece nista posle tog errora ugasi se ekran ali ne skroz ostaje kao da svetli u pozadini onako crno jedva se vidi da upaljen
Ako ti ostaje slabo svetlo u pozadini to znaci da nisi ugasio fon kako treba. Drzi dugme POWER oko 20 sec i videces kada se sam ugasi. Onda lepo udji u recovery: drzis POWER + VOLUME DOWN, kada se pojavi LG logo pusti na sekundu pa stisni ih opet i drzi, ako nece tako onda posle LG loga kada pustis na sekund drzi dugmad VOLUME DOWN+VOLUME UP.
 
Postovanje,
evo 24h se mucim kako da svoj LG G2 vratim na stock room ono zbog nekih problema i dalje prodaje a inace je telefon root-an itd itd.Sad kad sam posao da ga vratim ne mogu da udjem u download mod ono pojavi mi se slika download mod i onda pocne na racunaru otvaratti kad more diskova i traziti formatiranje i sl. Nestao mi je TWRP samo mogu u fastboot da udjem kad upalim mobitel.Molim vas dobri ljudi ako ko moze pomoci zahvalan bi bio jer sutra moram na posao a mob ne funkcionise a i otezavajuca okolnost ako mislite sto ne citam sve postove je malo dijete koje naravno trazi paznju hehe.
Hvala unaprijed na bilo kojoj vrsti pomoci.
 
b872ce3c9b92ab75af5a0375438faf3d.jpg
3eb47318b5939c6d7dccf0d714bd0e42.jpg


Google Edition 1.2, Wi-Fi/2G, automatsko osvetljenje, vesti, viber, chrome, tapatalk, sms, sinhronizacija ukljucena, lokacija iskljucena, greenify...
Baterija kida, mnogo boja nego na cloudy 3.3[emoji1]
 
Poslednja izmena:
Postovanje,
evo 24h se mucim kako da svoj LG G2 vratim na stock room ono zbog nekih problema i dalje prodaje a inace je telefon root-an itd itd.Sad kad sam posao da ga vratim ne mogu da udjem u download mod ono pojavi mi se slika download mod i onda pocne na racunaru otvaratti kad more diskova i traziti formatiranje i sl. Nestao mi je TWRP samo mogu u fastboot da udjem kad upalim mobitel.Molim vas dobri ljudi ako ko moze pomoci zahvalan bi bio jer sutra moram na posao a mob ne funkcionise a i otezavajuca okolnost ako mislite sto ne citam sve postove je malo dijete koje naravno trazi paznju hehe.
Hvala unaprijed na bilo kojoj vrsti pomoci.

Pogledaj na xda "somboons srk tool"
 
b872ce3c9b92ab75af5a0375438faf3d.jpg
3eb47318b5939c6d7dccf0d714bd0e42.jpg


Google Edition 1.2, Wi-Fi/2G, automatsko osvetljenje, vesti, viber, chrome, tapatalk, sms, sinhronizacija ukljucena, lokacija iskljucena, greenify...
Baterija kida, mnogo boja nego na cloudy 3.3[emoji1]
A kakav je sto se tice ostalih stvari taj rom? Kamera, fluidnost? I jel ima nekih bugova?
 
Radi brzo i fluidno, mozda cak i bolje od cloudy-ja. Sto se tice kamere ima G3 i ubacen advanced drajver, pa kome se ne svidja moze da instalira xcam. Za sada jedini bug koji sam primetio je da ne svetli lampica za propustene pozive ili poruke. Zato baterija razbija. Ovo je sve na stock kernel, testiracu ga jos par dana pa prelazim na dorimanx sa kojim cloudy vidno bolje radi.
 
Hvala care al ne mogu da udjem u download mod to mi je najveci problem.
Evo kad opet krenem uci u download mod ovako mi se pojavi i tako talno.Krene logo download mod i onda samo ovako kao na slici se pojavi.
 

Prilozi

  • slika 1.jpg
    slika 1.jpg
    604.4 KB · Pregleda: 112
Poslednja izmena:
jel podrzava taj google edition cm teme? i jel moguce da ce resiti problem sa notifikacijama, ili to zavisi od nekog drajvera koji nece moci da dobiju? i jos, jel se uskoro ocekuje official android 6 za G2, ili bar tokom ove godine?
 
Hvala care al ne mogu da udjem u download mod to mi je najveci problem.
Evo kad opet krenem uci u download mod ovako mi se pojavi i tako talno.Krene logo download mod i onda samo ovako kao na slici se pojavi.
Hm, ovo sto sam ti poslao pokrenes kad si u fastboot modu. Trebalo bi ti vratiti download mode. Pogledam sutra.
 
Pojavila mi se žuta mrlja u gornjem levom uglu :( Mala i nije baš upadljiva, ali je tu. Znam da se o tome već pisalo, al prelistao sam par desetina strana i ne nađoh... Da ne vršljam dalje, dva pitanja:
Da li se može ukloniti (i na koji način),
Ako ne, šta učiniti da se ne proširi?
Generalno nikad ne naprežem telefon, nikad igrice niti zahtevne aplikacije. Doduše otkad ga imam (ravno godina dana) osvetljenje je na 100%, tako sam nešto navikao... Smeta li mu to?
 
Mrlja ne moze da se ukloni, jedino zamenom ekrana. Ako ti je telefon u garanciji, zamenice ti ekran. A ako nije u garanciji preporucujem ti da ne menjas ekran za tu sitnicu :) Mrlja nece da se prosiri. Imao sam dve G dvojke i kako su mi se pojavile tako su i ostale, nisu se sirile. Cim ti je izasla mrlja, onda je telefon bio dosta zagrejan, nebitno da li si igrao igrice, dugo surfovao na 3G-u, cesto koristio GPS... Znaci ako imas garanciju nosi da menjaju ekran, ako nemas, uzivaj i ne bacaj pare na novi ekran :)

Na prvoj G2, imao sam mrlje i sa leve i sa desne strane i to dugacke 1-2 cm, tako su izasle i tako su i ostalo dok ga nisam razbio :D A na drugoj sitna tackica samo sa leve strane i isto se nije sirila. Kad ti je telefon hladan jedva da ces da je primetis, a kad se malo zagreje bice izrazenija. Ja sam bio opterecen zbog te mrlje, ali sad me iskreno bas briga, vidim da mi uopste ne smeta,a bio sam opterecen :D
 
Poslednja izmena:
Hm, ovo sto sam ti poslao pokrenes kad si u fastboot modu. Trebalo bi ti vratiti download mode. Pogledam sutra.


Hvala prijatelju puno a nema sta nisam probao i gdje nisam trazio ova 2 dana vikenda uh. CyanogenMod cm-13.0 je na njemu vec duze vrijeme i twrp nemam i tu kad udjem je fastboot isto.Ne znam sta se desilo a jesam ga prije par dana resetovao ono al i prije sam par puta pa je bilo sve ok.
 
Mrlja ne moze da se ukloni, jedino zamenom ekrana. Ako ti je telefon u garanciji, zamenice ti ekran. A ako nije u garanciji preporucujem ti da ne menjas ekran za tu sitnicu :) Mrlja nece da se prosiri. Imao sam dve G dvojke i kako su mi se pojavile tako su i ostale, nisu se sirile. Cim ti je izasla mrlja, onda je telefon bio dosta zagrejan, nebitno da li si igrao igrice, dugo surfovao na 3G-u, cesto koristio GPS... Znaci ako imas garanciju nosi da menjaju ekran, ako nemas, uzivaj i ne bacaj pare na novi ekran :)

Na prvoj G2, imao sam mrlje i sa leve i sa desne strane i to dugacke 1-2 cm, tako su izasle i tako su i ostalo dok ga nisam razbio :D A na drugoj sitna tackica samo sa leve strane i isto se nije sirila. Kad ti je telefon hladan jedva da ces da je primetis, a kad se malo zagreje bice izrazenija. Ja sam bio opterecen zbog te mrlje, ali sad me iskreno bas briga, vidim da mi uopste ne smeta,a bio sam opterecen :D

Hvala na odgovoru.
Ma ne smeta ni meni, jedva je primetno. Al eto tripovao sam se da se ne proširi. I naravno nervira me što mu obara cenu pri prodaji, al šta da se radi.
Jel mu smeta što držim osvetljenje 100%? Da li to možda pomaže nastanku mrlja?
 
Ma nece da se prosiri. A to sto ti je uvek na 100% mislim da znaci i da se malo vise greje. Ali sad kad je mrlja vec izasla, sad mozes da ga zagrevas koliko hoces i da ne brines :D
 
Molim za malu pomoc,naime imam G2 sa 32 G memorije i pre mesec dana sam preko LG PC Suite ubacio 5.0.2 sasvim regularno ali nisam dobio LTE podršku za internet.Kako da rešim problem (telefon nije rutovan).

Probao sam sa ubacivanjem mts 4G kartice,ali se ništa ne dešava u smislu dopune softvera ili slično t.j. ne radi.Da li neko ima OTA dopunu za otključavanje LTE koja bi se skinula i instalirala sa telefona ili neki predlog.Verzija instaliranog softvera je V30C-AME-XX
 
Probao sam sa ubacivanjem mts 4G kartice,ali se ništa ne dešava u smislu dopune softvera ili slično t.j. ne radi.Da li neko ima OTA dopunu za otključavanje LTE koja bi se skinula i instalirala sa telefona ili neki predlog.Verzija instaliranog softvera je V30C-AME-XX
Probaj da ubaciš HU open 30d.
Ako ti prođe imaćeš 4G.
 
Ne mogu u chrome da povećam i smanjujem stranice. Pročitao sam da je rešenje u aplikaciji Chrome Pie. Da bi nju instalirao, moram da imam Xposed. Jel može neko da postavi link, na Cloudy 3.3 sam?
 
@dexy kakva ti je sada baterija ako si ubacio dorimanx kernel?
Takodje i ja planiram da ubacim google edition, dosadio ovaj cloudy nekako.
I zanima me jos, koliki je antutu skor na google edition romu?
 
Vrh Dno