Šta je novo?

LG G2

Drustvo sve radi kao sat na 5.0.2 oficijalnom updejtu koji sam odradio preko Pc Suita pre neki dan. Imam jedno pitanje, posle toga mi je izaslo obavestenje na telefonu da mi LG nudi jos neki softverski update ne pise mi nista koji i sta, jel neko zna o cemu je rec i da li treba da odradim i taj update, inace prijavljuje mi preko telefona kao OTA.
 
Jel neko od vas na bliss-u ili resurrection-u, preporuke, trajanje baterije?
Koji kernel koristite?
Kilav mi je ovaj offical lollipop, na v30e sam trenutno, mnogo se greje telefon a i baterija nije spektakularna.
 
To sam i ja primetio od kako sam stavio oficijalni lollipop, bas se vise greje telefon gore oko kamere i power dugmeta nego na KK...
 
Svi ti AOSP i SM based romovi su nedovršeni, kerneli nisu kompletni i često nešto jako ne valja. Rade oni fluidno, ali šta to vredi kada ne radi gps/bt/nfc... kako treba ili uopšte. Na romu od onog varund-a potrošio mi je bateriju za tri sata i odustao sam od daljeg isprobavanja.
Uz to, kao i stock 5.0.2 i oni imaju problem sa curenjem memorije, fantomskim gašenjem i startovanjem aplikacija.
Dok ne izađe neki kršteni 5.1, ja sam na 30e+dorimanx kernel, primetno je bolji po bateriju od stock kernela i mada ima mana i bagova, samo zbog podešavanja ga vredi koristiti.
 
11262918_894373997282570_174088065_n.jpg
Slobodno je skoro 1Gb sto je stv odlicno.. Ja sam na 5.0.2 v30a.. U pocetku kada sam update na 5.0.2 se grejao dosta, dok nisam uradio hard reset, posle toga sve radi top i skoro da se ne greje.. SOT je uvek preko 6h, ali na KK-u je baterija bila dosta bolja.. Da li hoce nekom da radi Asphalt 8, na kk nije hteo, a nece ni sada, sto nece jblg :D :D
 
Ево и да и ја потврдим то прегрејавање на лолипопу, драстична разлика у односу на киткет
 
Resenje koje je meni bilo za pregrevanje je isto ono koje je i za kameru i za bateriju. 30e i debloat. Kad ne igram igrice ne greje se. Takodje izbrisao sam fb, ali to je verovatno na bateriju uticalo najvise.
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze mala pomoc oko tog updejta sto sam pitao, odradio sam 5.0.2 preko Pc Suita, ali posle toga mi preko OTA na telefonu javlja preko LG-a za jos neki update, da li da ga odradim ili ne? I da li zna neko koji je to update upitanju?
 
Ljudi moze mala pomoc oko tog updejta sto sam pitao, odradio sam 5.0.2 preko Pc Suita, ali posle toga mi preko OTA na telefonu javlja preko LG-a za jos neki update, da li da ga odradim ili ne? I da li zna neko koji je to update upitanju?
Ne znam koji je to update ako si na v30b, možda neki v30c, zavisi za koje je tržište, ali ako je preko OTA ne vidim ništa loše da odradiš. Ako imaš instaliran TWRP, onda nikako. Ako ti je rutovan valjda može ali se gubi rut.
 
Stigao sestrin G2 sa reklamacije, zamenjen displej. 3 dana je bio na reklamaciji :D ali to je preko firme poslato, oni imaju prioritet,ne verujem da bi bilo tako brzo za fizicka lica
 
Toliko je i meni trajala zamena. Nije to neka procedura. Jel menjala samo toch ili i lcd ? I koliko je izaslo?
 
Poslednja izmena:
Predjoh i ja na Lollipop i prvo sto sam primetio da kad mi stigne poruka, izbaci mi samo koverticu u status bar-u a ne kao do sad posiljaoca i tekst poruke, iako mi je cekirana ta opcija u ChompSMS-u. Je l to neka fora sa LP ili nesto drugo?
 
Da da, tako je na lp-u. To se i meni ne svidja, ali to je valjda zato sto su ubacili one headsup notifikacije
 
To mi je ukljuceno, ali to se odnosi na notifikacije na lock screen-u, koje su posebna glupost jer moras da otkljucas telefon svakako. Ja govorim o notifikaciji kada ti je telefon otkljucan i stigne ti sms. Na KK je izbacivao posiljaoca i kompletan sadrzaj poruke u status bar-u, ako je ta opcija ukljucena u messaging aplikaciji.
 
Aha, nisam razumeo. Ne moraš da otključaš ako samo hoćeš da vidiš tekst ideš swype na dole na notifikaciju dok je na lock screenu. Meni Textra uredno izbacuje heads up notifikaciju i na otključanom ekranu sa kompletnim tekstom poruke.
 
Nazad
Vrh Dno