Šta je novo?

LG G Pro 2

@hunder,daleko od toga da ti ne verujem,nego pitam za savet kako da mi baterija duze drzi. vidim da ne koristis facebook apk,svi govore da ona vuce dosta,mada meni od ukupne potrosnje baterije face potrosi oko 5 posto samo. igrice ne igram,wot na fonu mi se ne svidja,40 posto osvetljenje,wifi,3g uvek on. youtube,razgovori,poruke,surf su stvari koje intezivno koristim. kameru ponekad u toku dana.
ni meni se nisu svidjale sljokice,zato sam uzeo beli cim je naleteo povoljno.
sve u svemu,jako dobar fon ko voli vece ekrane,a i hardver je medju boljima. i sto je jako bitno svima,lg konacno pruza i najnoviji os,nisu bili nikad tako azurni.
 
Vidim da je stigao Lollypop za našeg ljubimca. Meni još nije ponudio update. Kako volim da stalno nešto čačkam, poterao sam LG Mobile Support Tool i dobio ovo:za forum 1.jpg a zatim i ovo: za forum 2.jpg Pošto nisam siguran da je to update na 5.01 prekinuo sam operaciju. Šta sam zapravo ja pokrenuo? :exploder: Moj tel je Build KOT49I.D83810b i Software D83810b-466-92
 
Poslednja izmena:
Krenuo je da ti skida kitkat rom poslednji za tvoj telefon i da izvrsi cistu instalaciju. Verovatno ti je negde ostao rom na disku (D83810b_00.kdz verovatno taj posto nam je ista verzija softvera).
 
Kakva je podrska na xda za ovaj telefon i da li vredi menjati G2 za ovaj?
Da li postoji neki stabilan AOSP rom za njega?
 
Ako ti je to bitno izgleda da ne vredi menjati.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150213_0002.png
    wp_ss_20150213_0002.png
    161.6 KB · Pregleda: 132
Romova nece nikada biti u nekoj vecoj meri, ali i stock radi sjajno. Ako volis da flesujes onda ovaj telefon nije za tebe.
 
baterija na lollipopu bas primetno losije radi nego na Kit Katu.
 
nista nisam citao sa neta nego gledam moj telefon i njegov rad. slabije drzi baterija na lolipopu i to je to sto se njega tice.
 
Ocigledno nesto nisi odradio kako treba ili imas problematican telefon
Uvek se nadje ljudi kojima nesto ne valja ,to je na svakoj temi tako pa i na ovoj gde i nema mnogo ljudi sa ovim modelom
Bilo kakav apdejt da se izbaci eto nekoga ,da li je to JB ili KK ili lizalica totalno je nebitno,nadje se uvek neko
Dajte romu vremena da se slegne ,dajte bateriji vremena da se napuni nekoliko puta,proverite sta instalirate ,proverite sta vam srce bateriju ,nisu sve aplikacije optimizovane jos uvek za lizalicu ili nisu dobro optomizovane
Jos uvek je to nov apdejt sa velikim promenama na Android osu
Ne donosite zakljucke napamet ne pisite svasta ,citaju vas ljudi
 
izvini,zasto si se ti toliko nasao uvredjenim? jel mozda valjas LG pa ti je ovo srozalo marketing i prodaju? ja sam rekao samo za moj telefon,i ocigledno na mom modelu lollipop vise srce bateriju.
to uopste ne mora da znaci da je tako za ostale. niti se zalim,samo sam izneo cinjenicu,boli me uvo i za android i za njegove apdejte,imam prece stvari u zivotu. ti sto citaju ko im je kriv,ja sam izneo moj slucaj,ako ce to da ih odvrati od kupovine LGa,sta da im radim. sta sad treba da pisem sve u superlativu jer ce ovo neko da cita?
telefon mi je sasvim korektan,nemam zamerke,pobrisao sam 30% aplikacija koje sam imao na kitkatu,osvetljenost i dalje ista itd,i na lollipopu je baterija slabija. to je to. i sta sad? sad ostali treba da zaplacu sto je tako? boli vas uvo,imate svoje modele,kod vas mozda drzi duze,jos bolje ako je tako. mozda sam ja nesto zeznuo,nije iskljuceno,ali baterija je slabija i to sam izneo u ovoj temi. nisam ni trazio odgovore niti da to iko usvoji kao amin.
 
Pises kao neko ko ima 15 godina

Pa sto pises kada te nista ne zanima,zasto uopste ostavljas komentar ?
Napisao sam sta treba da se radi ,odradis sve to pa dodjes i das komentar
Ako to ne upali idemo dalje ,menjaje roma,pregazis ga nekim drugim bitno je da je d838,nije prvi put da neki radi bolje neki losije
Naravno da me nerviraju komentari kao tvoj,dodjoh ,rekoh,odoh kao da si pao sa Marsa
Niti sta si radio da poboljsas rad baterije niti kako si odradio apdejt ,bukvalno nikakva informacija
Kakve koristi od tebe na forumu?
Sem da nam das informaciju da tebi baterija ne drzi dobro
 
vec sam pisao sta sam uradio sa apdejtom,rekao sam i da sam ostavio 70% aplikacija,da sam uradio hard reset itd. necu ponovo da ponavljam. ostavio sam bateriju 5-6 dana da se smiri i onda izneo zakljucak,ili bolje reci sadasnji utisak.
to ne znaci da to vazi za sve telefone. i korisnik mtomas je takodje rekao radi malo slabije.
rekao sam da telefon koristim isto kao i pre,a aplikacije koje sam pre koristio i koje su dodatno trosile bateriju sam obrisao. takodje telefon sada slabije koristim nego pre,a opet je baterija slabija.

to znaci da ti pises kao neko ko ima 15 godina. svaki post je toliko koristan na ovom forumu,da ovaj moj koji sam napisao ne ispunjava te kriterijume? niti si ti moderator,niti postovi moraju da budu toliko detaljni da sve iz jedne poruke moze da se zakljuci.

ako moj post ne smatras korisnim (a ne smatram ga ni ja,nego samo kao obican utisak (da dodam da 70% postova na ovom foru ne smatram korisnim)) onda ga iskuliraj i produzi dalje,nema potrebe da skaces kao da sam isprozivao licno tvoj telefon. svako moze da kaze ono sto misli u ovoj temi,a to sam uradio i ja. i da si predstavnik androida i da valjas LG ovaj post se ne tice tebe da ga kritikujes tim intenzitetom.
 
Ma ok druze,sve jasno ,apsolutno si u pravu ,necu vise komentarisati tvoje postove
 
Instalirao sam i ja lollipop na moj lg g pro 2 i definitivno baterija ne traje kako treba. Sa istom upotrebom imam bar 20% manji SoT u odnosu na kitkat. Interfejs je lepsi i telefon je fludniji i brzi ali baterija je slabija. Na bateriju se bas dosta njih zali sa XDA i sa fejsbuk grupe.
 
Kako to da je lollipop stigao na neke uredjaje, a na neke nije? Mislim kod nas u Srbiji i mislim na OTA update. Model D838.
 
Postoje 3 "verzije" d838 modela.
TWN- Taiwan, jedini model d838 koji je za sada dobio OTA na lollipop.
SEA- South East Asia, za sada nema lollipopa.
HKG- Hong Kong, takodje nije dobio lollipop.

Tako da proveri koja je tvoja verzija. Imas u about phone > sofrware info > software version.
 
Taiwan Chunghwa telecom
Imam i ja istu verziju
Skini sa xda foruma verziju za 16 ili 32 gb ne znam koju imas i flesuj
Nije za nasu verziju osa ali je skoro pa ista, ako neces cekaj, ja nisam hteo jer kada nasa izadje preflesovacu ovu i to je to, ako bude bagovita vracam se na ovu
Imas na forumu mobilnogsveta pa idi procitaj
 
Poslednja izmena:
Koji je način najlakši za rutovanje d838 modela (32GB) sa 4.4.2 na sebi. Jel towel root radi?

Inače fin telefon kome treba 6 inča, da ima aosp bio bi bombona.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne sećam se tačno odakle sam skinuo tj. iz koje teme na xda ali je ista verzija u pitanju kao na linku koji si postavio v1.2.0
 
Čitam ovu temu od početka jer sam zainteresovan za pro 2.Da li je neko primetio ovu raziliku između modela:

LTE 800 / 1800 / 2600 (Bands 3, 7, 20) - D837 Europe
LTE 1800 / 2600 (Bands 3, 7) - D838 Asia

Plašim se da uzmem model koji neće imati LTE 800 ,jer će naši iči na obe frekvencije:800 i 1800.
 
Druze LTE ce doci niko ne zna kada a i kada dodje naplacivace se posebno , plus na pocetku bice samo u velikim gradovima i to ko zna kakv signal
Realno neko ozbiljnije koriscenje ocekujem tek mozda za 2 godine
Dotle ko prezivi pricace
 
Nazad
Vrh Dno