Šta je novo?

LG 42LM615S i LG 42LM620S

To sam i ja uspeo bez ikakvih posebnih podesavanja, ali neces moci da imas pristup aplikacijama koje se placaju, kao sto nemam ni ja
 
Ko se razume u LG LM 620S, molim za pomoc / savet
1. da li ima opcija da na LG LM 620S promenu kanala s SBB-ovog dekodera menjam na LG-daljinskom? (ubi ovaj SBB-ov daljinac)
2. da li na DTV scan channels moze da nadje i memorise kanale s SBB-ovog dekodera, preko HDMI?

Hvala puno
 
Ko se razume u LG LM 620S, molim za pomoc / savet
1. da li ima opcija da na LG LM 620S promenu kanala s SBB-ovog dekodera menjam na LG-daljinskom? (ubi ovaj SBB-ov daljinac)
2. da li na DTV scan channels moze da nadje i memorise kanale s SBB-ovog dekodera, preko HDMI?

Hvala puno

Koliko se ja razumem:
1. NE
2. NE
 
2.valjda kad se u TV-u postavi da je zemlja nemachka onda mozze
 
2.valjda kad se u TV-u postavi da je zemlja nemachka onda mozze

Preko HDMI-a dobijaš dekodovan jedan video signal a skeniranje se odnosi na podešavanje parametara tuner-a. Jedino ako postoji dvosmerna data komunikacija kroz HDMI-a, pa TV ume da iskomunicira sa Box-om i da mu komaduje da menja kanale, skenira i sl. U tom slučaju bi i i 1. i 2. bili mogući ali ne čini mi se da je to slučaj.
 
Kakvi su vertikalni uglovi gledanja za LG 42lm 620s? Drugar mi rece da je bio u Uscu u jednoj prodavnici i da na tamo izlozenom primerku, kao i na 640s, uopste nije bilo 3d efekta kada ga je gledao malo odozgo, nego samo ako je u istoj ravni sa tv-om. Jel to tako kod cele ove serije, ili je u pitanju pasivna 3d tehnologija uopste?
 
Tako je i kod mog lm670s modela. Mora da posmatrac bude u visini ekrana za 3d efekat.
 
Ok, hvala. A sta se desava ako ga gledas ispod, tj kad si na nizem nivou od visine ekrana?
 
Moracu da legnem na pod da bi to testirao.
 
Meni je taj problem nastao kada sam se registrovao računarom na Web-u pa posle koristio te podatke na TV-u da se ulogujem. Onda sam kreirao novi nalog direktno sa TV-a i sve je prošlo bez problema. nije uopšte pitao za zemlju. Taj nalog mi radi bez problema, download aplikacija na TV-u itd.

Na kom sajtu-linku preuzimaš aplikacije jer evo upravo me je registrovao prijatelj u Italiji, tj. preko njegovog emaila i podataka sa mojim ID Tv-a na http://www.lgappstv.com koliko vidim na našem LG Srbija ne vidi da ima preuzimanmje aplikacija... I kad se logujem putem TV-a na http://it.lgappstv.com/appspc/main/main/main.lge?lang=ita_IT opet nešto neće, ulogujem se, kliknem na besplatnu aplikaciju ali ne dobijem potvrdu da je besplatna aplikacija uspešno preuzeta.
 
@unuce

Ja nisam uspeo da sa registracijom na site-u i korišćenjem tog naloga skinem išta. Prijavljuje da je zemlja pogrešna. Registrovao sam se preko smart funkcija TV-a. Nisam imao nalog i krenuo sam na premium funkcije pa mi je ponudio ili da se ulogujem ili da kreiram novi nalog. Tako sam kreirao nalog i sve radi bez problema.
 
Moracu da legnem na pod da bi to testirao.

:p Ne moras druze, samo me interesovalo jer mi je polica visoka, pa bih ga onda gledao ispod nivoa ekrana, ali pretpostavljam da je odgovor da je isto, tj da mora da se gleda u nivou. Nista, ako se odlucim za neki od ovih modela, moracu da menjam policu.
 
Ma zaebi policu, nemoj da ti ona odredjuje kako ćeš tv da staviš. Namesti ga kako treba i uživaj, a policu ako neće da se prilagodi zapali je :p
 
Treba da uzmem 42lm660s ali za malo vise novca ima 47lm640s.
Da li mi neko moze reci u cemu je razlika medju njima i da li vredi i treba dati pare za vecu dijagonalu, kao u ovom slucaju??
Inace, televizor bi se uzeo iz Madjarske, kao i vecina vas pretpostavljam.
Hvala i pozdrav !
 
Koliko znam, ako gresim neka me neko ispravi, jedina razlika izmedju 660 i 640 je sto se uz prvi dobija magic remote.
 
I kvalitet izrade je malo bolji kod 66 serije. Inace slika ti je ista, kao i funkcije.

Magic Remote dosta olaksava koriscenje u nekim situacijama.

E sad da li se isplati, to je vec tvoja procena...
 
@unuce

Ja nisam uspeo da sa registracijom na site-u i korišćenjem tog naloga skinem išta. Prijavljuje da je zemlja pogrešna. Registrovao sam se preko smart funkcija TV-a. Nisam imao nalog i krenuo sam na premium funkcije pa mi je ponudio ili da se ulogujem ili da kreiram novi nalog. Tako sam kreirao nalog i sve radi bez problema.

Ne shvatam kako si se registrovao, šta si napisao koja zemlja i kako plaćaš premium aplikacije ? Jer kod mene sad nije problem da udjem na sajt i ulogujem se TV-om iz Srbije, logujem se korisničkim imenom i paswordom bez ikakvih problema, jer rekoh registrovan sam u Italiji ali je problem da preuzmem aplikaciju.
Inače da dodam da je dobra fora instaliranje Plex Media Servera PLEX u comp ili laptop. Ima ogromne mogućnosti...
 
@unuce
Prilikom registracije na TV-u nije me pitao za zemlju. Samo da unesem mail i kreiram password. (možda i još neko polje ali zemlju nije tražio). Preko tako kreiranog naloga skidam aplikacije. Još nisam probao da kupujem. Probaću ovih dana, pa javljam.
 
Proverio sam ali oni nemaju na kraju S nego T. Ima dosta razlika izmedju ta 2 modela na njihovom sajtu tako da stvarno ne znam....
 
Proverio sam ali oni nemaju na kraju S nego T. Ima dosta razlika izmedju ta 2 modela na njihovom sajtu tako da stvarno ne znam....

"S" na kraju znači da ima i satelitski tjuner pored DVB T/C tjunera, znači ima dva ulaza za koaksijalni kabel...., a "T" znači da ima samo DVB T2/C tjuner i ovi sa "T" se isporučuju samo na "ostrvu" i Švedskoj...
 
Poslednja izmena:
Aha, hvala na objasnjenju. Znaci u sustini su isti kao ovi za nase trziste osim razlike u tjuneru?
 
Jel' ima 620s opciju slika-u-slici (PiP) ?
I da li je neko na pomenutom modelu skidao flash player da bi gledao snimke sa pojedinih sajtova (npr. filmovizija ili klip sa fb-a; yt radi normalno) ?
 
Poslednja izmena:
evo ovako drugari, našao sam sve opcije korišćenja aplikacija u SMART-u uz malo više od dva dana i dve noći dok nisam sve probao i ukapirao
da bi instalirao neku aplikaciju morate prvo da se registrujete na http://www.lgappstv.com a da bi to uradili morate izabrati neku od ponudjenih zemalja na početku sajta
zatim....

Prvo udjete u Home pa izaberete Moje aplikacije i ispod ikona
- Podešavanja
- OPCIJA
- Jezik - Srpski
- Država - Italija (u mom slučaju Italija jer sam se registrovao u Italija i izabrao zemlja Italija)
- Postavka SMART TV-a
- Smart Tv Država -> manuelno (u mom slučaju Italija jer sam se registrovao u Italija i izabrao zemlja Italija)

Kasnije udjeti u Home (plavo dugme na daljincu) i videćete mnoštvo aplikacija od Premium, 3D World, LG Smart World
Kasnije za instaliranje tj, prvo preuzimanje aplikacija morate se ulogovati sa ID ili svojim Emailom kojim ste se registrovali putem interneta sa lap topa ili PC-a, čekirajte ''zapamti me ili već loguj automatski'' (sad se ne sećam tačno šta je pisalo)
TV sve posle odradi sam, preuzme i instalira

Ima ko zna koliko toga, što bi rekli ludilo od aplikacija :)

Pokušao sam da udjem u neku drugu državu za preuzimanje aplikacija ali je to nemoguće uraditi jer sam se registrovao u Italiji ali besplatne premium aplikacije su i dalje dostupne, na primer kada sam podesio Smart država Engleska ili Nemačka bilo je tako isto puno besplatnih premium aplikacija poput 3D World, filmova u 3D onih besplatnih i ko zna koliko još toga...

Ako vas još nešto interesuje pitajte....

@ zocha_bg
Ne znam na koji način si se registrovao putem TV-a prvenstveno mislim da si trebao izabrati zemlju aplikacija jer koliko sam ja probao nemoguće je registrovati bilo gde i preuzimati aplikacije iz bilo koje zemlje jer su bitne postavke tj, podešavanja koja sam objasnio...
 
Poslednja izmena:
@unuce

Hvala na uputstvu.
Inače nekako sam se registrovao. Pokušao sam da uđem na Premium na TV-u, tražio mi username/password a nije prihvatao kreiran na Web-u sa državom UK (jer nema Srbije). Primetio sam neki "treći" taster pored prozora za registraciju koji sam zaboravio kako se zvao i tu mi je ponudio da kreiram nalog, što sam i učinio ali na drugu mail adresu u odnosu na onu već kreiranu. Sve sam to uradio nekako po automatici i još prvog dana kada je montiran TV pa se i ne sećam više svih detalja.
 
Da li ovaj model ima mogucnost gledanja slike u slici, odnosno dva tv programa istovremeno?
 
Nazad
Vrh Dno