Šta je novo?

LG 42LM615S i LG 42LM620S

Moguce da je razlika u boji, vjerovali ili ne, kad sam uzeo LM649S bio je jeftiniji od LM640S nevjerovatnih 100e i to samo zato sto je ovaj prvi bijele boje :D Uzeo sam ga bez razmisljanja jer sam svakako htio bijeli :)
 
imam novi 42 lm 615s imam problem sa prevodom kad gledam film preko dlna kod neke mkv fail, kade je full hd ili kade je blu ray ima li mozda neko odgovor zasto?
 
Imam jedno noob pitanje :)
Elem,trenutno imam ati HD4850 gpu...Negde procitah da HDMI 1.4 krece tek od serije 6 amd gpu...Da li to znaci da sa HD4850 necu moci da pustam 3d sadrzaj preko kompa iako imam odgovarajuci 1.4 HDMI kabl,tj da mi je jedina solucija za pustanje 3d sadrzaja sa eksternog hdda/usb sticka?
 
3D sadrzaj mozes da pustas preko DLNA kad povezes komp sa TV-om bilo preko LAN kabla ili Wfi nemas potrebe za HDMI kablom
 
Uh,stigao danas 42LA620s. Prvi utisci sjajni,al sto su zakomplikovali neke stvari...:)
Prva stvar koju moram da pitam jeste,da li je moguce da kad pustim film koji ima 2jezika u sebi(2 audio trake,ruska i engleska) preko DLNA,mogu nekako da odaberem koju zelim da pustim?Posto mi po defaultu pusta ruski audio:)
Drugo,nadjoh ona podesavanja koja je MegaSkot postavio za proslu LM seriju,pokusah da podesim posto su u pitanju identicni paneli valjda,medjutim,dosta onih opcija ne mogu da pronadjem,sto za 2d sto za 3d podesavanja...
Na kraju,gde trazite titlove za 3d filmove?Tj da li je dovoljno naci obican nas titl koji odgovara i pustitiga preko DLNA (Nero) ili mora nesto dodatno da se sredjuje?
 
Ja koristim MediPlex za server na kompu i tu imash podesavanja i za titlove koje ce da uzima mada ne radi najsrecnije cak ako nema titl moze da ga skine sa nekog od tamo ponudjenih sajtova. Film i titl moraju da se zovu isto... I mene uzasno nervira sto ne mogu da odaberem titl
 
Ma titl cu i da sredim nekako,evo snalazim se...Mene nervira sto jezik,tj mkv ima 2 audio trake,jedna ruski dub,druga(sekundarna) engleski original.Izgleda da je jedino resenje konverzija na kompu prvo pa onda stream preko DLNA..
 
Jel zna neko zasto preko DLNA (nero home media) kod nekih mkv ima prevod kod nekih nema?
 
Da li ti je isti naziv filma i prevoda? Da li su istom folderu sa filmom sve to moze praviti problem pri ucitavanju prevoda
 
I meni se desava to sa Nerom,dok serviio vidi titl uvek ako ga ima..
Takodje,napravih 3d titl sa onim programom,stavio u folder gde je film,isto ime fajla,sve kako treba..Kada pustim preko serviio-a,tv vidi da titl postoji (imam opciju on/off) medjutim ne prikazuje titl,dok Nero ni ne vidi da titl postoji?!Zna li neko provereno resenje kako pustati 3d titlove?
Jos jedno pitanje..Kada povezem komp na tv preko hdmi-a,da bi slika bila preko celog ekrana,kao aspekt moram da izaberem "cinema zoom1".Da li je to normalno?Bilo koji drugi format slike da izaberem,smanji sliku,iako rezolucija i dalje stoji da je 1920*1080.
 
Moras u podesavanjima od grafe da nadjes opciju ako je ati kartica scaling a ako je nvidia imas opciju resize i tu ga podesis kako treba.Ja sam bas juce drugaru podesavao sliku sa kompa na plazmi panasonic od 42 incha i morao sam u setovanjima od grafe da mu podesim da slika ide od ivice do ivice.

I meni se desava to sa Nerom,dok serviio vidi titl uvek ako ga ima..
Takodje,napravih 3d titl sa onim programom,stavio u folder gde je film,isto ime fajla,sve kako treba..Kada pustim preko serviio-a,tv vidi da titl postoji (imam opciju on/off) medjutim ne prikazuje titl,dok Nero ni ne vidi da titl postoji?!Zna li neko provereno resenje kako pustati 3d titlove?
Jos jedno pitanje..Kada povezem komp na tv preko hdmi-a,da bi slika bila preko celog ekrana,kao aspekt moram da izaberem "cinema zoom1".Da li je to normalno?Bilo koji drugi format slike da izaberem,smanji sliku,iako rezolucija i dalje stoji da je 1920*1080.
 
Da li LG 42LM620S provereno ima 100hz ili radi samo na 50hz?Citam dosta komentara ovde na bench forumu od nekih ljudi koji tvrde da ovaj tv nema pravih 100hz nego ima 50hz.
Brat je zainteresovan za ovaj model ili samsung 6100 pa ga kopka da li ovaj lg ima 100hz ili ne?
 
Što je toliko bitno, 100, 50 , 400, ja imam taj televizor i extra sam zadovoljan sa njim.Ne videh nikakve probleme u brzim scenama, gledam tenis bez problema i fudbal naravno.
 
Što je toliko bitno, 100, 50 , 400, ja imam taj televizor i extra sam zadovoljan sa njim.Ne videh nikakve probleme u brzim scenama, gledam tenis bez problema i fudbal naravno.
Na SD kvalitetu slike se jedva vide razlika, na HD slici i te kako postoji vidljiva razlika između 50Hz i 100Hz, pogotovu kada gledaš fudbal, hokej i slične sportove gde se kamera brže pomera i pri krupnom planu.
 
A kako se vidi razlika, stoje dva tv-a jedan do drugog koji prikazuju istu sliku ili...?
 
A kako se vidi razlika, stoje dva tv-a jedan do drugog koji prikazuju istu sliku ili...?
Recimo, napraviš profil za sliku koji radi na 100Hz (kod mene je to SPORT), gledaš sport (ili šta već) na nekom drugom profilu koji je na 50Hz, klikneš na dugme AV MODE i promeniš na 100Hz profil i odmah uočiš razliku.
 
Verovatno je bilo rasprave u prethodnim postovima ali da ne čitam sve, nije na odmet da pitam ponovo :)
Da li ima neki TV sa T2 tjunerom koji radi i kod nas naravno??
Gledao sam LG 42LM615S i piše da ima taj tjuner ali (UK i SW). Naravno mislio sam da skoknem do mađarske da izbegnem ove naše lopove :)

Hvala unapred
 
Nema t2 tuner i u Mađarskoj ćeš teško naći televizore sa ugrađenim T2 tunerom. Ja ih vrebam već godinu dana, a osnovni probllem što ih Mađari ne nude je što njihov DVB ide u T varijanti.
 
Meni software zagorcava zivot, povremeno se ukoci, povremeno player cudno radi, nece da vidi titlove povremeno, ne moze da se menja audio, ako ih ima vise...

Mnogo je Smart, a mozda i ocekujem previse od TV-a.
 
Meni sem You tubea radi sve odlično na 570LS... Danas je izašao neki update, 300mb, zna li iko šta je novo? :D
 
Kupio sam 42LM620S pa me zanima kako dobiti kvalitetniju sliku IPTV kanala?
Oni imaju u ponudi HD kanale ali to je par komada... Jel postoje neka posebna podesavanja da IPTV daje bolju sliku?
Nije losa slika, ali mozda moze bolje a ne znam ;;)
 
Pitanje vazi za osobe koji imaju LG42LM640s...Ovako, primetio sam da na mom TV-u na svakom ulazu - AV,KOMPONENTNI, HDMI, slika kasni prilikom upotrebljavanja. To me izludjuje strasno. Povezao sam DVD uredjaj sa njegovim ozvucenjem a na AV ulaz na TV-u i sinhronizacija slike sa tonom bezi za 4 stotinke, sto ne moze da se gleda normalno jer smeta javlja se zvuk ispred slike i izgleda glupo. Tako i na komponentnom, vec je malo bolje na HDMI ali DVD nema HDMI izlaz vec samo AV. Nisam zadovoljan ni na HDMI kablu jer sam povezao televizor sa kompjuterom i kasnjenje slike postoji sto otezava kada igram igrice narocito kada je neka pucacka ili neka druga gde se brzo reaguje. Kada sam povezao komp. sa televizorom na HDMI i povecao na 1920x1080 rezoluciju slika je preskocila preko TV-a nekih 2cm na svaku stranu sto pokazuje da nije Full HD 1920x1080 vec nesto nize odprilike po mome 1848x1040. Sto se tice RGB ulaza, e tu radi dobri nema nikakvo kasnjenje slike ali tu je slika sa povezivanjem kompjutera losija. Molim da mi neko ko ima ovakav televizor proveri da li se to desava i na vas... ili je moj TV fals da ga odmah reklamiram da ne bude kasno...
 
Mislim da ti je to do opcije true motation iskljuci je pa vidi kako ce se TV ponasati
 
Pitanje vazi za osobe koji imaju LG42LM640s...Ovako, primetio sam da na mom TV-u na svakom ulazu - AV,KOMPONENTNI, HDMI, slika kasni prilikom upotrebljavanja. To me izludjuje strasno. Povezao sam DVD uredjaj sa njegovim ozvucenjem a na AV ulaz na TV-u i sinhronizacija slike sa tonom bezi za 4 stotinke, sto ne moze da se gleda normalno jer smeta javlja se zvuk ispred slike i izgleda glupo. Tako i na komponentnom, vec je malo bolje na HDMI ali DVD nema HDMI izlaz vec samo AV. Nisam zadovoljan ni na HDMI kablu jer sam povezao televizor sa kompjuterom i kasnjenje slike postoji sto otezava kada igram igrice narocito kada je neka pucacka ili neka druga gde se brzo reaguje. Kada sam povezao komp. sa televizorom na HDMI i povecao na 1920x1080 rezoluciju slika je preskocila preko TV-a nekih 2cm na svaku stranu sto pokazuje da nije Full HD 1920x1080 vec nesto nize odprilike po mome 1848x1040. Sto se tice RGB ulaza, e tu radi dobri nema nikakvo kasnjenje slike ali tu je slika sa povezivanjem kompjutera losija. Molim da mi neko ko ima ovakav televizor proveri da li se to desava i na vas... ili je moj TV fals da ga odmah reklamiram da ne bude kasno...
Isključi sinhronizaciju Audia sa slikom, to postoji u podešavanjima za Audio, ne znam trenutno gde tačno.
Što se tiče povezanog računara, ako imaš ATI/AMD karticu u Catalist centru u podešavanju ekrana imaš opciju Scaling, pomeri klizač na 0 kako ne bi bila ni veća ni manja od željene.
 
Isključi sinhronizaciju Audia sa slikom, to postoji u podešavanjima za Audio, ne znam trenutno gde tačno.
Što se tiče povezanog računara, ako imaš ATI/AMD karticu u Catalist centru u podešavanju ekrana imaš opciju Scaling, pomeri klizač na 0 kako ne bi bila ni veća ni manja od željene.
Ne znam da li si me razumeo .Nije u pitanju sinhronizacija tona ili zvuka TV-a, TV prenosi sliku i ton u istom vremenu ali samo sa zakasnjenjem, vec je zvuk na kucnom bioskopu tj. DVD- jevo ozvucenje i zvucnici daju zvuk u realnom vremenu a slika na TV- u se javlja kasnije zbog procesiranja slike. Jedino sam nasao da opcija GAME MODE u TV u radi brze tj. manje kasni slika pa se i sinhronizacija slike sa zvukom poklapa nekako. A za catalist opciju za podesavanje ekrana Scaling ne radi kod mene tj. opcija je siva ne moze da se steluje, probao sam da je ukljucim i nisam mogao.
 
ljudi bok
zanima me jel neko zna dal se moze vratiti i kako stari firmware ako nesto nebude stimalo s novim i ak znate ulaz u service menu ....citam na netu kazu da se povecava input lag s novim verzijama softvera , ne za bas ovaj model ali sam ipak malo u paranoji , opet bi volio imat naj noviju verziju
fala unapred

radi se o LG 42LM620S
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno