Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

Isti slučaj, zato sam i pitao ovde one koje su već menjali. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
Prelistaj temu nazad,ja sam naručio sa voppmarta za 45 dolara i staklo je *ranje živo.
Clouding mi se pojavio,tijekom kirurški paziljivog umetanja u silikonsku maskicu napuklo gore iako imam tempered glass na njemu,staklo je stavljeno u lokalnom mob servisu i to sam čak platio 20 eura.

Sad ganjati refund i onda naručiti za 50-60 dolara,valjda će biti original.

Uz to kapacitivne tipke ne svijetle.

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Da, znam dokii, to sam već pročitao, zato i pitam za neko drugo iskustvo ili mišljenje. Javi ako to drugo bude dobro, ali sve mislim da je to isto ... samo drugačije cene, pa ko uspe da ti za veće pare proda (uvali) istu stvar. Javi kako si prošao sa tim drugim ekranom, pošto neću još da kupujem, i ovako radi, a čekam neku konkretnu potvrdu dobrog ekrana. A možda do rtada i opadne cena još malo Max2 modelu, a vidim i trojka je u najavi :)
 
Tako ću imati sreće i na lotou, zato se ne sikiram :) A da li su to original ekrani, odnosno da li će to biti ekran istih karakteristika i kvaliteta kao i ovaj što je polomljen, pošto vidim da je dokii imao problem?
Ne postoji original ekran za naš telefon u slobodnoj prodaji. To sam pročitao negde na njihovom zvaničnom sajtu.
 
Nađoh i ja tu divnu vest :) NAdam se bar da ćemo ubosti neku manje lošu kopiju. Hvala svima.
 
Naprave mobitel bez rubova di staklo ide uz sami rub i onda ne prodaju original ekrane.
Bemti logiku

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Malo mi je bilo dosadno pa sam našao neki kineski sajt sa flyme OS za kineski x800 i uz neke prepravke napravio da radi na US verziji. Mogu vam reći da je flyme super, radi ok, radi stabilno (za sad), i svakako je, bar meni, bolji i prijatniji od cm12.1
Jedino što ne radi i ne znam kako da napravim jeste lokacija bez GPS-a, dok sa GPS-om sve radi super.
Ako neko želi da proba uploudovacu :)
S60918-242109.jpgS60918-242049.jpgS60918-242020.jpg
 
Ja bih rado probao, ali nisam u mogućnosti da se igram sa romovima. Kakva je baterija? Tu je bilo najviše žalbi na CM koliko sam primetio. Flyme je meni najdopadljiviji od kineskih skinova, ali ipak preferiram CM/stock Google interfejs.

Ima li vesti za MM za US verziju?
 
Ja bih rado probao, ali nisam u mogućnosti da se igram sa romovima. Kakva je baterija? Tu je bilo najviše žalbi na CM koliko sam primetio. Flyme je meni najdopadljiviji od kineskih skinova, ali ipak preferiram CM/stock Google interfejs.

Ima li vesti za MM za US verziju?
U odnosu na cm baterija je bar 30% bolja, o fluidnosti tek nema razgovora, cm mi je bio instaliran bukvalno jedan dan, imao je drain od 1%/h i odmah sam ga sklonio. U pitanju je Bh12.1 v4.1
 
A u odnosu na stock rom ? Jel barem 30 % bolja ?

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Meni jeste jer su mi na stocku Google servisi trošili baš puno, pretpostavljam zbog smartwatch-a, ovde je sve ok
 
Meni jeste jer su mi na stocku Google servisi trošili baš puno, pretpostavljam zbog smartwatch-a, ovde je sve ok
Koliko sot dobiješ kad si na 4G ? Ja sam na stock,ali rootanom i pociscenom,isao bi jedino radi izgleda i boljeg deep sleep tj.standby-ja

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Ne mogu realno da kažem jer su uslovi prilično teški. Evo kako je trenutno od danas, gps je upaljen 1h, na 4g Google mape sa 100% brightness-a
S60918-120742.jpg
 
To je čisto solidno sa obzirom na 5.5 QHD ekran i još 4G/GPS

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Da li se sve briše iz telefona, kao kod instalacije prepravljenog roma koji si postavio ranije, ili samo sistemski deo?
 
Da li se sve briše iz telefona, kao kod instalacije prepravljenog roma koji si postavio ranije, ili samo sistemski deo?
 
Ne, instalacija je kroz twrp
 
A odakle može da se skine rom? I da li još uvek dobro radi?
 
Moram da ga uploudujem, ali sada nisam pri kompu, sutra kad se vratim kući
 
Ovo je već bitna vest. :)
 
Samo mi svi oni bagovi bas i ne obecavaju da ce se u skorije vreme pojaviti skroz funkcionalan ROM. :)
 
A odakle može da se skine rom? I da li još uvek dobro radi?

Evo linka za Flyme https://mega.nz/#!J1NCEAaY
Super SU https://mega.nz/#!w89AEBbQ
Gapps https://mega.nz/#!5g8mgYxY
Obavezno full wipe svega sem interne memorije, nakon instalacije flesujte najnoviji super SU i onda reboot. Posle podizanja izaberite region i jezik, preporuka je da napravite flyme acount preko desktop racunara pa se preko telefona ulogujte.
Nakon ucitavanja svega, restartujte u twrp i instalirajte gapps i wipe dalvic and cache. Nakon toga podizanje ce potrajati malo i moze da se dogodi da se telefon ukoci, samo drzite power taster 10ak sec i nakon toga nece biti problema.

NAPOMENA: Ovaj ROM sam skinuo sa http://www.flyme.cn/firmwarelist-55.html#15 i prilagodio ga US verziji. Nisam odgovoran za bilo kakvo brickovanje telefona i sl. Napravite backup svega u twrp-u pre instalacije, da se mozete vratiti ako vam se flyme ne dopada ili niste zadovoljni. Restore podataka sa EUI-a nije moguc na flyme tako da prvo napravite backup preko TB pa kad instalirate rom i gapps onda restore podataka preko TB i prakticno niste izgubili nista.
Po zelji instalirajte i DOLBY preko twrp https://mega.nz/#!4sESwALB
 
Vredi li prelaziti sa EUI na FlymeOS? Nikada ga nisam koristio pa ne znam kakav je..
Je l baterija bolja ili losija u odnosu na EUI? Je l notifikacije rade dobro, mislim da li kasne ili je sve okej? Kakva je kamera?

Sad se nadam da ce oposobiti koliko toliko ovaj CM13..
 
Vredi li prelaziti sa EUI na FlymeOS? Nikada ga nisam koristio pa ne znam kakav je..
Je l baterija bolja ili losija u odnosu na EUI? Je l notifikacije rade dobro, mislim da li kasne ili je sve okej? Kakva je kamera?

Sad se nadam da ce oposobiti koliko toliko ovaj CM13..

Ako sve radi kako treba na EUI ne vidim nikakav razlog za prelazak na bilo koji drugi rom. Ja sam imao problem jer su mi google servisi bas trosili bateriju. Flyme je mnogo lepsi i prijatniji za koriscenje, ima nedostataka koje sam napomenuo (lokacijski servisi ne rade bez GPS-a, displej se upali za svaku notifikaciju bez obzira sto sam to iskljucio, nema smart lock i sl.)

Prednosti su te sto preko noci ne potrosi ni 2% baterije za 7h, sto se telefon prakticno ne greje uopste i sto nema nikakav battery drain. Pokocio mi se 3x do sada za 5 dana i to uvek kad je bio dugo u deep sleep-u.

To su neka moja zapazanja, sad ga ni ne testiram puno jer se igram sa Cool 1 pa mi je ovaj u drugom planu. Inace na Leeco Cool 1 baterija traje nenormalno dugo, jednostavno je nemoguce istrositi :D
 
Istestiraj taj Cool 1 pa javi kakav je,posto mi zapao za oko kao zamena za RN3... ;)
 
Vidim da je trajanje baterije brutalno,nego sam mislio uopsteno kako si zadovoljan telefonom...
 
Pa sve ostalo je na lošijem nivou od x800, kamera, zvuk, izrada...ali telefon je i više nego odličan za svoju cenu
 
Nazad
Vrh Dno