Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

Ja koristim Flyme 5.1.9.19, taj si okacio na prethodnoj strani. Meni samo Facebook radi kako treba, jer njegov servis radi u pozadini sto mogu videti kada odem u Apps i u tab Running. A Messenger kako god da stavim uvek mi iskljuci njegov proces, kao i skajp.
 
Ako imaš root probaj preko apk system app mover daprebaciš u system apk te za koje ti trebaju notifikacije.

x-600
 
Nemoj da se zezas da kupuješ samo touch jer nikad nećeš uspeti da ga promeniš bez oštećenja display-a, čak ni u servisu neće moći da ti to odrade kako valja.
 
Kao što ti spanjeli rekao,moras sve u kompletu,mislim da jedino kod Samsung mozes odvojiti touch od digitizera,mozes i kod ovoga,samo je jako teško i iskusna ruka u servisu sumnjam da ce odraditi bez oštećenja.

Screenshot_2016-10-03-17-13-23.jpg
 
Imam jedan problem na letvi, kineska verzija sa cuoco92 romom. Ne mogu naci nigde nesto slicno, elem o sledecem je rec: Desava se u 50% slucajeva, da kada wifi konekcija se prekine jer sam se udaljio od AP, telefon se ne prebaci nazad na 3g/4g, tako da ostajes bez internet konekcije. Da bih povratio 3g/4g moram otici u settings -> network mode i promeniti podesavanja za 3g/4g. Tipa ako mi je podesen na 3g stavim 4g i obrnuto. Tada se mobile data opet aktivira i radi sve ok. Ovo moze biti jako iritirajuce jer ne razmisljas uvek kada si se diskonektovao sa wifi-a. Zanimljivo je i da se ne desava uvek. Imao sam problem i na 14s i na 17s sada. Jel imate ideju mozda ?
 
Moj savet ti je da staviš stock kineski ili flyme ili cm pa da vidiš kako se ponaša, ako je na svima identično, onda problem nije do softvera, mada sam ja ubeđen da je do cuoco-a, njegovi romovi su postali jako bagoviti
 
Voleo bih to da vidim, mada sumnjam da će i ovo američko nedonošče da bude uključeno.
 
Pozdrav svima.

Samo da pitam, jel itko ovdje možda stavio BB72 na x800 i ako da, kako ? Samo ukratko, neki link na uputstva ili nešto.
 
Kao što ti spanjeli rekao,moras sve u kompletu,mislim da jedino kod Samsung mozes odvojiti touch od digitizera,mozes i kod ovoga,samo je jako teško i iskusna ruka u servisu sumnjam da ce odraditi bez oštećenja.
Moze da se zameni i samo digitizer, ali je veci posao pa nece to da rade.

Kada se menja samo digitizer potreban je i uv gel.



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Već sam naručio sve u kompletu ičekam da stigne, pa javljam utise i ako je dobar, šaljem link odakle sam poručio, kako bimogao još neko ako, ne daj Bože, bude imao isti problem
 
Meni je dojadilo vise da cekam kernel source, pa sam stavio telefon na KP. Ako ima jos zainteresovanih cisto da znate. Tamo samo stavio vecu cenu cisto zbog tripera na KP koji vole da spustaju cenu.
 
Kada je čovek baksuz, onda leka nema... :( Već sam pisao da sam polomio displej. Poručio sam drugi i posle 3 nedelje je stigao juče. Vadim ga iz kutije, odmotam zaštitu i počnem da ga vadim iz završe kesice. Kesica uska i u jednom trenutku se ekran zaglavi, a meni je u ruci bio najtanji, gornji deo ekrana. I, nravno, u skladu sa početkom priče, displej pukne. "srećom" samo naprsne gornji deo gde je otvor za zvučnik i senzor za blizinu/daljinu. Danas sam zamenio i sve radi kako treba, osim pomenutog senzora. Dakle, ne mogu da otključam telefon normalno, ali mi daje opciju da malo duže držim dugme zvuka i mogu da ga otključam. Ajde, sa tim može da se živi :) ali muka nastaje kada obavim poziv. Kada nekoga pozovem ekran potamni i nemam nikakvu kontrolu nad pozivom. Malopre sam pozvao korisnika vip mreže i , naravno, uključi se njihova govorna sekretarica da me obavesti da mogu da ostavim poruku. Nema šanse da prekinem poziv. sa tim se već teže živi :) Ima li neko rešenje kako da isključim senzor blizine (proximity sensor)? Našao sam neke kodove za otključavanje pojedinih testova i opcija, ali to uopšte ne funkcioniše na mom telefonu. ( http://mobilespecs.net/phone/codes/LeTV/LeTV_LeEco_Le_1Pro.html )
 
Poslednja izmena:
Namesti da gasiš poziv na power dugme ako imaš u opcijama.
 
Namestio sam to. Ali, da li ima opcija da se isključi senzor blizine, da mi ne prave više probleme i da li nekome rade oni kodovi za ulazak za otključavanje "tajnih" opcija?
 
Da li vi koji ste na CM romu imate neku opciju gde se može isključiti proximity senzor?
 
Zanima me da li ste zadovoljni telefonom? Mnogi pišu da se pregreva a samim tim i smanjuje performanse u igrama pa laguju, jel istina?

Sent from my 5038X using Tapatalk
 
ukratko, nije istina :). Performanse u igrama su odlične. Jedini "problem"je relativno kratko trajanje baterije. Uz korišćenje wifi i mobile net-a bez iskljucenja istih traje od ujutro do uvece 5-24h. Ali s obzirom na velicinu ekrana i rezoluciju to je prihvatljivo...

Sent from my X800+ using Tapatalk
 
Zahvaljujem na odgovoru.
Još jedna stvar me zbunjuje a to je Antutu score, negde vidim 40-50k a negde 80k+, isti telefon a različite performanse. Kako to?

Sent from my 5038X using Tapatalk
 
Zahvaljujem na odgovoru.
Još jedna stvar me zbunjuje a to je Antutu score, negde vidim 40-50k a negde 80k+, isti telefon a različite performanse. Kako to?

Sent from my 5038X using Tapatalk
Vjerojatno tako mali score do thermalt throttlanja.
Naime,kad je cpu opterećen i "vruć" dolazi do automatskog spuštanja takta kako bi se ohladio,a i gpu spušta taktove i ujedno auto pada score na sintetici.

85000 je redovno kad je normalna temperature

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Shvatam, a kakva su vaša iskustva sa pregrevanjem?
Sve u svemu zanima me da li vredi kupiti ovaj telefon ili za istu cenu postoji bolji izbor?

Sent from my 5038X using Tapatalk
 
Shvatam, a kakva su vaša iskustva sa pregrevanjem?
Sve u svemu zanima me da li vredi kupiti ovaj telefon ili za istu cenu postoji bolji izbor?

Sent from my 5038X using Tapatalk

Ja mislim kada se sve sabere skupa, znaci izrada + hardver + softver nema bolje. Jedino ako Letv Le 2 Pro i druga serija telefona od kompanije Leeco nije pala ispod 200 evra.
 
Ja ovakav telefon nikada ne bi prodao samo zbog softvera. Ako cemo realno, posle KitKat-a Google nista bitno nije uveo sto bi bilo od znacaja obicnom korisniku telefona.
Mada ovo su dobre vesti. Koliko sam procitao, on je uspeo i da podigne 18S za CN na US?
 
Ja ovakav telefon nikada ne bi prodao samo zbog softvera. Ako cemo realno, posle KitKat-a Google nista bitno nije uveo sto bi bilo od znacaja obicnom korisniku telefona.
Mada ovo su dobre vesti. Koliko sam procitao, on je uspeo i da podigne 18S za CN na US?


Slazem se sa tobom da nista epohalno nisu izbacili sto se samih funkcionalnosti tice. Ali security se razlikuje dosta. Plus sto je ovaj 5.0.2 busan nacisto:

https://www.cvedetails.com/vulnerab...7/version_id-188441/Google-Android-5.0.2.html

Ovo vecini ljudi verovatno nije bitno, ali meni jeste zbog posla.

Da, ovaj Grk je uspeo da butuje oba. Skuvao je ROM sa kernelom od x900.
 
Nazad
Vrh Dno