Šta je novo?

Lenovo Ideapad S205, AMD Fusion netbook

Gizmo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
7,329
Poena
570
Zelim da cujem misljenja o njemu, i sta mislite kako vam se cini cela AMD Fusion platforma i Brazos. Ja mislim da ima svetlu buducnost, mnogo mi se svidja kako to sve radi.

[YOUTUBE]LzcGC0aaaew[/YOUTUBE]

Ovaj konretan netbook ima AMD Radeon HD 6310 koji moze da posluzi za povremenu igru, mada mi to svakako nije bitno http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6310.40952.0.html

Pominjao sam Lenovo S205 ovde http://forum.benchmark.rs/showthrea...ook-da-kupim&p=2519164&viewfull=1#post2519164 , ali ne bih da nastavljam diskusiju u "sta da kupim" sekciji. Po ceni od 300e za koliko bih mogao da ga nabavim pretpostavljam da nema puno alternativa.

Ako znate, slobodno predlozite jos neki 11.6" netbook (ovo mi je sweetspot dijagonala) sa hdmi izlazom i tecnom reprodukcijom 1080p materijala.
 
Mislim da nema tu šta da se predloži više.
Sa e350 procesorom je ovo najoptimalnija kupovina.
Koliko sam te shvatio thinkpad 120e se neće pojavljivati u Evropi, pa verovatno ni kod nas, te ga ne vredi čekati.
Onda jedino da čekamo da se i ovde pojavi ovaj Ideapad, nadam se po ceni od 299 eura.
 
Ova "notbook" klasa oko 12" sa AMD Fusion je zaista "sweet spot" što se tiče jeftinih prenosivih računara. Ja sam toliko platio prvi Aspire One 2008. i i danas me služi, ali nije to to. Planiram upgrade čim stignem - ovo mi je daleko privlačnija varijanta od bilo kojeg tableta.
 
Poslednja izmena:
Bas diskutujemo o tome u "Koji netbook da kupim" http://forum.benchmark.rs/showthread.php?255485-Koji-netbook-da-kupim/page4 . Ja sam prevrnuo internet i zaista ne postoji bolja alternativa od Lenovo s205. Sve varijante ovog modela koje sam pisao mozete naci ovde http://forum.benchmark.rs/showthrea...ook-da-kupim&p=2522016&viewfull=1#post2522016 . Ja cu ili sutra ili u ponedeljak naruciti model sa 4GB rama i 320gb, da mi stigne kod rodbine u Nemacku, odakle ce mi ga oni proslediti za Srbiju kombijem.

Kao sto smo pominjali u ovoj drugoj temi, jedina alternativa je HP Pavilion dm1z koji nije nista bolji a 100e je skuplji.

Ustvari postoji jos jedna alternativa u vidu Asusa 1215B ali ne znam kada ce se on pojaviti u Evropi i koja ce mu cena biti. Kada bi on mogao da se uzme u Srbiji za 300e u najjeftinijoj verziji to bi bila fenomenalna stvar, plus i manji je problem sa garancijom nego uzimanje preko grane.

edit:

Evo cene za 1215B , 395e... Skupo brale, a evo sta kaze lik sa Ndevil.com kada se prevede ofrlje sa google translatom sa nemackog "The Lenovo Ideapad S205 is due to better keyboard and case provide a higher value with me, even if the battery is 17 percent smaller."

asus-eee-pc-1215b-kaufen-550x239.jpg


edit2:

Mislim da nema tu šta da se predloži više.
Sa e350 procesorom je ovo najoptimalnija kupovina.
Koliko sam te shvatio thinkpad 120e se neće pojavljivati u Evropi, pa verovatno ni kod nas, te ga ne vredi čekati.
Onda jedino da čekamo da se i ovde pojavi ovaj Ideapad, nadam se po ceni od 299 eura.

Evo sad ugledah ovo http://ndevil.com/lenovo-thinkpad-x120e-ab-april-auch-in-deutschland-0818009/ . Niko se nije nadao ovome.. ali ipak ce X120e doci u evropu. Mene neko ovde zeza ocigledno, taman sam stavio tacku na kupovinu S205 a sada postoji opcija uzimanja x120e :)
 
Poslednja izmena:
Iz mog iskustva - bolje netbook u ruci nego ne-znam-šta na grani. :) Moj pomenuti Aspire One mi je stigao iz Kanade za 330 evra tada. Fazon je bio što sam jedino tako mogao da imam 6-cell bateriju, koja i dan-danas drži minimum 4 sata. Nije mi bio ni prvi, ni drugi a ni treći izbor, znao sam mu sve mane, ali mi je bilo bitno da imam nešto da koristim... i nisam se pokajao. Odradio mi je milion stvari i isplatio se sto puta. Poenta je - ako ti treba, ne čekaj, nego uzmi to što se nudi, jer je dobro. U najgorem slučaju, prodaćeš ga možda s minimalnim gubitkom i uzeti nešto bolje. Samo pazi - gledao sam linkove koje si postavio, varijanta 4GB je "uradi sam" - dođe s 2GB ugrađeno i 2GB pored, da sam ugradiš. Ali za te pare - jako fin dizajn, specs su bez greške, chiclet tastatura, BT... no brainer.
 
Da, da znam to. Sta znam, koliko tesko moze biti otvoriti netbook i ubaciti jos 2gb stick :) . Znam da nema one easy access otvore dole, ali sve je pitanje srafova, skidanje tastature i dolazenja do dela gde ga treba gurnuti.

Evo i guide:

[YOUTUBE]C3yrCrl1Uj4[/YOUTUBE]

Meni se ovaj s205 jako jako dopada ali uvek u glavi postoji ono "ali". To "ali" je model X120e koji nije nesto bog zna sta bolji, ali je business klasa. Verovatno nece biti isto ispod 400e a ovo cu moci za 315e da uzmem. Nisam pametan vise, sto vise gledam to se sve vise pitanja poteze :)
 
Ja bih uzeo s205 i testirao Fusion platformu. Lako ćeš skontati treba li ti u stvari Thinkpad. U međuvremenu pratiš situaciju s X120e, pa ako se slože kockice - prodaš s205 bez po' muke i doplatiš za njega. Ovako, možda bez veze čekaš TP i nerviraš se. ;)
 
Da sam u prilici da ovog trenutka uzmem ideapad s205e, već bih ovaj tekst kuckao sa njega.
Ovako kuckam sa svog starog thinkpada koji i posle pet godina radi posao, osim što mu je ekran već malo "izblajhan" sve ostalo je OK.
Pošto imam i ideapad laptop G serije, donekle mogu porediti think i idea liniju.
Razlika je više u subjektivnom osećaju nego u nečem što se realno može procenjivati.
Recimo da su šarke na thinkpadovima robusnije konstrukcije, eto. Sve ostalo, pa čak i kvalitet tastature je vrlo, vrlo sličan.
Naravno, ovaj X120e je zaista tanak, ali ima i onu "džogu" od baterije koja mu uspešno kvari izgled. Idea je, opet, nekako trendovski, lep.
Funkcionalno, sigurno su jednako dobri.
Memorija!?
Hm, na ideapadu imam 3 giga, ali nikad, i kod korišćenja zahtevnih programa, tolika količina memorije mi nije bila potrebna.
Koliko je potrebno memorije za igrice, ne znam. Mislim da laptop, posebno ove veličine i nije predviđen za takav vid zabave.
Uzgred, angažovao sam prijatelje iz EU za nabavku s205.
 
Samo da javim da sam upravo narucio ovaj netbook preko cyberport.de. Platio sam Paypal-om vezanim za Banca intesa internet karticu, sve je proslo ok. Javljam vam utiske cim mi stigne.
 
javi koliko te je izašlo suma sumarum . deluje veoma primamljivo .
 
Suma sumarum me je izaslo 335.36e. 315e netbook, 5e shipping i ovih petnestak evra je provizija Paypala/Bance Intese, ne znam ko je tu ugrabio koliko. Iz Nemacke ce keva da ga posalje autobusom/kombijem i to ce biti neka simbolicna cifra za koju ce se ona pobrinuti. Inace kupovina je obavljena preko sajta cyberport.de, i sve se odvilo glatko i profesionalno. Uredno su me obavestili o potvrdi kupovine i nesto kasnije o otpremanju paketu iz njihovog skladista. Dobio sam cak i opciju da pratim posiljku, bogami nemci znaju svoj posao.

 
lepo, nema sta. interesovalo bi me koliko bi obracunali shipping+carinu. popelo bi se to na preko 400e...
 
Pa verovatno, ali i da hoces opcija slanja za Srbiju direktno ne postoji. Ovaj nacin iz dva slanja koji ja radim je verovatno i najsigurniji jer izbegavas carinu jer turis celo pakovanje u jednu torbu i posaljes ga autobusom/kombijem gde nece niko da ga gleda. Naravno, treba imati rodbinu u Nemackoj gde ces prvobitno dobiti netbook i oni moraju da znaju te varijante slanja nezvanicnim putevima, sto ovi moji znaju :)
 
nemam rodbinu u DE , ber ne onu za koju znam ( ;) ) . ...ah ... in Em.i we trust ...
 
Primio se i ja na ovaj S205. Drugar je trenutno u DE, pa rekoh mogao sam da to iskoristim. Ali onda primetim baterija do 5.5h :(
To me malo zabrinulo, posto ako je "do" ko zna koliko izgura u realnom radu. Ocekivao sam natpis 8+ sto bi znacilo nekih ~6 realno koliko smatram zadovoljavajucim (da ne moram da teglim punjac).
Drugo pitanje, jel moguce ostvariti povracaj poreza? :) Na dosta sajtova stavljaju i cenu bez i moram reci da tih pedesetak evrica dodatne ustede deluje jako primamljivo. E sad ne znam koliko je to izvodljivo kad se kupuje ovako preko neta?
 
Mene baterija ne brine preterano. Evo sta kaze ovaj lik sa ndevil.de:

"The battery life for a 11.6-inch Netbook offering these benefits is entirely acceptable. For usage with HD Youtube videos and chat by the way, 4 hours and 16 minutes are possible at medium brightness. With regular surfing its only 20 minutes more. When you write this test in Word without wifi and sound, 5 hours and 12 minutes with the 4400mAh (48Wh) battery."

Moguce je ostvariti povracaj poreza samo ako ga carinis. Ne znam kako to sve ide kad se kupuje preko neta. U radnji ali ne svakoj, tacnije retko gde ima, je onaj obrazac koji popunis i ako ga dovlaci avionom verovatno na samom aerodromu ima taj stand za carinu i povracaj poreza, nikad to nisam radio, ali citao sam da je par ljudi sa foruma radilo nesto slicno, mozda se javi neko ko zna tacnije.

Lol, ovaj netbook vec stigao u Duisburg kod mojih, malopre doneo lik iz DHL-a. Otvorila ga je keva, kaze sve je unutra, nisu zaboravili nista :) . Nije mi jasno kad pre, tek sam juce ujutru porucio, svaka im cast. Verovatno ce sutra da ga stave na autobus, ako ne, onda u petak kombijem. Javljam utiske cim stigne.
 
Poslednja izmena:
Ima ogromnu milku ko mi nadje gde u Austriji ima da se kupi ovaj netbook!!!
 
Jel zna neko P i C stanja za zakate.
Tj na srpskom, kad smanjuje freqvenciju radi ustede energije koje vrednosti uzima? Do koje min freqvencije pada?
 
Uh kako sam se iznervirao. Javila mi keva da tek moze u sledecu sredu da ga posalje ovamo. Varijanta sa autobusom nije sigurna jer mogu da me zeznu, kako kaze, uzmu netbook za sebe i kazu uzela ga carina. Ovo sto mora da se ceka je proverena varijanta, taj covek sto dovozi kombijem znaju ga vec godinama i stalno posluju sa njim. Nista od utisaka drugari, barem do sledeceg petka, ja samo ne znam kako cu da izdrzim do tad :d
 
Kad je meni stizao netbook iz Kanade, čekao sam ga mjesec dana. I feel your pain. :D
 
nemam rodbinu u DE , ber ne onu za koju znam ( ;) ) . ...ah ... in Em.i we trust ...

Naši genijalni uvoznici su izgleda došli do zaključka da se ono što je veliko bolje prodaje i uvezli notebook varijantu sa 15,6 inči ekranom :( (unutrašnjost ista, samo šasija se razlikuje)
 
naši genijalni uvoznici ližu dupe MS-u , to je el problemo . :cuss:
 
Uh kako sam se iznervirao. Javila mi keva da tek moze u sledecu sredu da ga posalje ovamo. Varijanta sa autobusom nije sigurna jer mogu da me zeznu, kako kaze, uzmu netbook za sebe i kazu uzela ga carina. Ovo sto mora da se ceka je proverena varijanta, taj covek sto dovozi kombijem znaju ga vec godinama i stalno posluju sa njim. Nista od utisaka drugari, barem do sledeceg petka, ja samo ne znam kako cu da izdrzim do tad :d

Mogu li ja tebe da zamolim za jedan detaljan review netbooka kad stigne? Narocito me interesuje potrosnja (jel postoji neki win program koji to prikazuje) u razlicitim rezimima (film, net).
 
Naravno, potrudicu se da odvojim vremena da napisem nesto detaljnije o njemu kada stigne. To za razlicite rezime ne znam, mozda neko moze da mi preporuci takav program u medjuvremenu.
 
Stiglo drugari. Vise utisaka kada nadjem prokletu fleshku od 4GB na veliki petak kako bi stavio windows 7 64bit. Sve imam, samo fleshku nemam :D

Bz1e0.jpg

NGIlQ.jpg

dBlL3.jpg
 
Nazad
Vrh Dno