Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

@nenadj - Ponekad i ja imam osecaj da postoji neko malo kasnjenje. Mislim da sam primetio jedno vece gledajuci na RTL HR Transformers-e da cvucnici sa tv-a se nekako posebno isticu. Ali nista vredno paznje. Utisam tv ili bas nasuprot pojacam i tv da bi bio neki poseban osecaj.:D
 
Sinoc mi se nesto zaglupi ps3 nakacen na LG 32LH3000 i izbaci blank crni ekran i ja ne budem dokon pa bezveze bacim oko na ekran. Kad ono ugledam bad pixel, odma do njega jos jedan pa onda jos jedan. Izbrojim ukupno 8 mrtvaka na tv-u kupljenom pre 10 dana. Dali sam ja maler i moj primerak ili je to normalno i svako ima te mrtvake !!!
Vise od 4 mrtva pixela - zamena tv-a
 
Opet ja sa pitanjem. :D

Kako se setuju radio stanice? :trust:
 
Nekako mi daljinski ne menja kanale kad ga ne naciljam tv... Na tv koji je star 15 godina menjao sam kanale i kad okrenem daljinski u suprotnom smeru. Sta se desava o ovim sad, da li je do baterija, do daljinca ili je takav tv? U pitanju je LH2000.
 
sta je bilo sa tobom?
jesi li uspeo da odradis svoj televizor?
sudeci po tvom postu, rekao bih ipak da si imao ostecen (nekompletan) *.epk fajl.
kazi nam nesto vise o tome

http://dl.dropbox.com/u/4639/V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk

http://devil-strike.host22.com/LG_DTV_v3.15.zip

skinuo sam epk sa prvog linka vise puta i ostecen je...a sa drugog nikada nije mogao da skine ceo rar pa ga nisam mogao raspakovati i onda googlao malo i nasao file koji sam naveo i bez ikakvih problema downgrade, namestio usb,namestio brzinu menjanja kanala...
 
http://dl.dropbox.com/u/4639/V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk

http://devil-strike.host22.com/LG_DTV_v3.15.zip

skinuo sam epk sa prvog linka vise puta i ostecen je...a sa drugog nikada nije mogao da skine ceo rar pa ga nisam mogao raspakovati i onda googlao malo i nasao file koji sam naveo i bez ikakvih problema downgrade, namestio usb,namestio brzinu menjanja kanala...

ne znam da li si svestan koliku si srecu imao.. mogao si da s****s televizor samo tako.. i da ostane neupotrebljiv...

ne kazem da nije moglo da se sredi i u tom slucaju, ali dobro si prosao..

neka posluzi za nauk svima... pazite sta skidate ... najbolje da firmware bude u ZIP/RAR arhivi i da proverite 'integrity' posle skidanja (da li je arhiva ostecena ili ne)
kad skidate *.epk nikad ne znate da li je to sto ste skinuli ceo fajl. ili samo deo (prekinut download, naprimer)
 
ne znam da li si svestan koliku si srecu imao.. mogao si da s****s televizor samo tako.. i da ostane neupotrebljiv...

ne kazem da nije moglo da se sredi i u tom slucaju, ali dobro si prosao..

neka posluzi za nauk svima... pazite sta skidate ... najbolje da firmware bude u ZIP/RAR arhivi i da proverite 'integrity' posle skidanja (da li je arhiva ostecena ili ne)
kad skidate *.epk nikad ne znate da li je to sto ste skinuli ceo fajl. ili samo deo (prekinut download, naprimer)

ovo sta sam postavio je 100% ok file kazem bas iz svog iskustva jer linkovi koji su dati na netu su katastrofa download odma puca i sl..... i naravno ovo rade na svoj rizik...cak i ako neko ima garanciju na tv ne verujem da bi ovakav kvar pokrila....
 
Evo imam ja nokiu pa ko hoce na podrucju beograda, uz cokoladu i koka-kolu namestam bez menjanja firmware-a :D.
BTW hvala svima za uputstva, upravo sam moj TV sredio.
 
Tako je vezano i meni, vezani su mi aktivni zvucnici 2.0, ali mi se javlja mala asihronizacija zvuka na televizoru i zvucnicima, odnosno kao da ima eho. Sad mislio bih da to mora tako da predhodno nisam imao 37LG5000 koji je sa istim zvucnicima bio vezan na isti nacin i zvuk je bio savrsen. Kod muzike se ovo kasnjenje zvuka i ne primecuje, ali kod govora zvuci kao eho. Cak imam utisak da kasni zvuk na televizoru, a ne na zvucnicima
Kako radi kod tebe?

Namestio i dobijam zvuk samo sa tv programa, a kad pustim film ili muziku sa hdd nemam ništa!!! Probao sam i na jedan i na drugi scart....šta dalje..jer ima neka fora sa podešavanjem izlaza...ulaza...????
 
@gandjelic

to sam i ja isto probao i ne vredi, jedino da povezes sa izlaza za slusalice, slabiji je zvuk, ali to je to...
ima i varijanta sa digitalnim audio izlazom, ali ja to nemam na sta da prikljucim, ako imas pojacalo sa digitalnim audio ulazom probaj, trebalo bi sve da radi ok
 
ima li neko predlog nekog dobrog ( a jeftinog ) pojachala koje ima digitalni ulaz... ili jednostavno neki modul koji konvertuje digitalni/opticki (sta je vec) ulaz u analogni signal...

cisto pitam onako.. mene zadovoljava i izlaz za slusalice... ali ono... da razmotrimo sve opcije
 
@gandjelic

to sam i ja isto probao i ne vredi, jedino da povezes sa izlaza za slusalice, slabiji je zvuk, ali to je to...
ima i varijanta sa digitalnim audio izlazom, ali ja to nemam na sta da prikljucim, ako imas pojacalo sa digitalnim audio ulazom probaj, trebalo bi sve da radi ok

Ako film ide sa USB-a na televizoru onda ne moze, mislim da je to cak naglaseno u upustvu. Ako ide sa DVD playera ili hard diska preko DVD playera onda moze. Ako se film pusta direktno sa USB-a ne TV-u mislim da zvucnici treba da se vezu preko digitalnog izlaza da bi imalo zvuka. Sad neko je pominjao da ima konvertor koji sa jedne strane ima digitalni ulaz, a sa druge cinceve na koje mogu da se vezu zvucnici. Ja to nisam neigde nasao niti imam predstavu koja je cena, a kupovati pojacalo zamo zbog ovoga, jos ko ima aktivne zvucnike malo je bez veze
 
Ako film ide sa USB-a na televizoru onda ne moze, mislim da je to cak naglaseno u upustvu. Ako ide sa DVD playera ili hard diska preko DVD playera onda moze. Ako se film pusta direktno sa USB-a ne TV-u mislim da zvucnici treba da se vezu preko digitalnog izlaza da bi imalo zvuka. Sad neko je pominjao da ima konvertor koji sa jedne strane ima digitalni ulaz, a sa druge cinceve na koje mogu da se vezu zvucnici. Ja to nisam neigde nasao niti imam predstavu koja je cena, a kupovati pojacalo zamo zbog ovoga, jos ko ima aktivne zvucnike malo je bez veze

pa to i ja mislim
kad bi bio neki modul malecki
koji konvertuje digitalno -> analogno... bilo bi super
 
NIJE!

evo slika koje opisuju postupak, a koje sam nasao na jednom bugarskom forumu:
3805289.jpg


3805288.jpg

3805286.jpg


Evo kako izgleda servisni LG-remocon, ako neko hoce da ga kupi (ili ga eventualno nadjete na buvljaku kod cigana):
6jdidf.jpg

(moram priznati da je lg-remocon puno lepsi od standardnog daljinca, izgleda da ovi iz LG vise cene servisere od svojih korisnika u smislu da su se vise potrudili)

Ne znam gde gresim, ali prijavljuje mi da nema USB uredjaja iako je on tu:wall:
 

Prilozi

  • IMAGE_274.jpg
    IMAGE_274.jpg
    24.7 KB · Pregleda: 102
  • IMAGE_275.jpg
    IMAGE_275.jpg
    23.6 KB · Pregleda: 92
  • IMAGE_277.jpg
    IMAGE_277.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 100
  • IMAGE_278.jpg
    IMAGE_278.jpg
    22 KB · Pregleda: 95
NTFS nije namenjen za usb fleske..
prvo sto se brze kvare (NTFS je fajl sistem koji se po svojoj prirodi oslanja na ceste i intezivne pisi-brisi-citaj interne aktivnosti, sto opet drasticno skracuje zivotni vek usb fleske, jer one slicno kao i SSD diskovi imaju ogranicen broj upisa posle kojih medijum/nosilac informacije postaje nestabilan.. Naravno ti brojevi su jako veliki, ali i konacni.)

naravno to ne znaci da NTFS ne mozes da koristis za usb flesku, samo znaci da nije preporucljivo iz gornjih razloga.

sto se tice mkv filmova, mnogo bolje ti je da kupis eksterni 2.5" HDD koji se napaja iz USB kabla (naprimer, bilo koji gumeni transcend - najeftiniji su na nasem trzistu u smislu cena/gigabajt) i njega preformatiras (fabricki dolaze formatirani u fat32) u NTFS i sa njih onda gledas mkv

usb flesku drzi u fat32 i koristi je za mp3 i standardne divx/avi i krace mkv/x264

na kraju krajeva.. probaj gadafijev savet - nista te ne kosta
 
Jeste:mad:
Kako drugacije da snimim mkv fajl:wall:
Uzmi bilo koji drugi mali fles za potrebe manipulacija sa programima, a taj veliki drzi u NTFS i gledaj filmove sa njega.
Sto se tice NTFS-a, mozda ce da smanji zivotni vek, ali ja imam gomilu ispravnih fleski koje ne koristim, jer im je mali kapacitet za danasnje potrebe. Hocu da kazem, da ce to pre da zastari, nego sto ce da se pokvari ;)
 
NTFS nije namenjen za usb fleske..
prvo sto se brze kvare (NTFS je fajl sistem koji se po svojoj prirodi oslanja na ceste i intezivne pisi-brisi-citaj interne aktivnosti, sto opet drasticno skracuje zivotni vek usb fleske, jer one slicno kao i SSD diskovi imaju ogranicen broj upisa posle kojih medijum/nosilac informacije postaje nestabilan.. Naravno ti brojevi su jako veliki, ali i konacni.)

naravno to ne znaci da NTFS ne mozes da koristis za usb flesku, samo znaci da nije preporucljivo iz gornjih razloga.

sto se tice mkv filmova, mnogo bolje ti je da kupis eksterni 2.5" HDD koji se napaja iz USB kabla (naprimer, bilo koji gumeni transcend - najeftiniji su na nasem trzistu u smislu cena/gigabajt) i njega preformatiras (fabricki dolaze formatirani u fat32) u NTFS i sa njih onda gledas mkv

usb flesku drzi u fat32 i koristi je za mp3 i standardne divx/avi i krace mkv/x264

na kraju krajeva.. probaj gadafijev savet - nista te ne kosta

Imam vec toshiba eksterni hard od 250GB, ali ga tv ne prepoznaje. Sada mi je vezan na DVD i tu radi, ali samo u fat-u. TV ga ne prepoznaje ni u jednom formatu. Sad jos jedna stvar DVD mi ne cita mp4, a tv cita. MKV nisam probao preko DVD-a jer on cita samo fat, a mkv fajlovi su preveliki za fat.
Takodje jos jedna zanimljivost: DVD je LG 492h i ne podrzava HD rezoluciju iako u upustvu stoji da podrzava. Sve ludje od ludjeg. :banana:
 
cekaj bre.

ako nemas televizor iz 2009 generacije (sa titan6 plochom unutra).. kako mislis da ti neko pomogne.. kad je ovde diskusija 99% vezana upravo za televizore bazirane na titan6 tehnologiji (svi oni iz imena topica + jos nekoliko hibridnih tipa dizajn iz 2008 i hardwer iz 2009)

mislim, podaci nisu uporedivi...
i nemoj da zbunjujes ljude
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujuci ovoj temi kupio sam LCD TV LG42LF2500 otkljucao USB (Nokia n95) i sve radi perfektno.
Vise sam nego zadovoljan , imam nekoliko pitanja koja se ,nadam ne izlaze iz okvira ove teme
-dali mozemo povezati vise eksternih hard diska sa usb tv preko usb huba i kako tv to prepoznaje
-dali mozemo povezati preko usb tv-a isti na pc preko mreznog kabla odnosno da koristimo hard sa pc-a za skladistenje multimedije
-u opcijama za reprodukciju postoji neaktivirana opcija BRISANJE ,da postoji mogucnost da se ova ocija aktivira uz opciju snimanje ukoliko postoji,odnosno dali moze da snima emitovani prigram digitalni naravno
-imam genius sw 5.1 koji ima osim cinc i ac-3 ulaz i dali postoji konvertor skart (za zvuk iz tv-a) na AC-3 INPUT 5.1
unapred hvala pozdrav ,
 
cekaj bre.

ako nemas televizor iz 2009 generacije (sa titan6 plochom unutra).. kako mislis da ti neko pomogne.. kad je ovde diskusija 99% vezana upravo za televizore bazirane na titan6 tehnologiji (svi oni iz imena topica + jos nekoliko hibridnih tipa dizajn iz 2008 i hardwer iz 2009)

mislim, podaci nisu uporedivi...
i nemoj da zbunjujes ljude
e

Ne razumem, koga zbunjujem. Televizor je 37lh4000 i kupljen je pre mesec dana.
Ne prepoznaje hard disc, samo USB flesh. Zasto neznam. Mozda ti imas ideju
 
nisam probao, ali kazu da moze.. ako stavis usb hub pa na njega vise uredjaja (ne znam samo kako ces resiti problem napajanja... tj. struja na televizorovom USB je mozda dovoljna za 1 2.5" HDD ali ne znam da li je za vise njih... USB fleske su manji (maltene nikakvi) potrosachi).. sigurno moze vise komada.. ali kazu ljudi koji su probali DA MOZE.. jednotavno ti se u meniju pojavi vise uredjaja.. (uredjaj1 , uredjaj2.... itd)

mislim da direktna veza sa PC nije moguca... mozda preko wireless-a (postoje neki pokusaji custom firmware-a koji imaju dodat wireless modul.. ali nisu za siroke narodne mase jer se izmene firmware-a vrse preko serijskog kabla a ne preko *.epk fajlova

-ne znam nista o opciji brisanje/snimanje, osim da u firmwareu postoje reference za recording i slicno, ali ti moduli nisu aktivni ili su nekompletni.. uglavnom nista od toga ne radi, dok neki haker malo ne chachne.. ako se to ikada desi

koji to genius zvucnici imaju ac-3 ulaz... nemoj mesati 5.1 ulaz (3 seta od po 2 kabla sa chinchevima) sa ac3 posto to nije isto... digitalno/opticki signal je nesto drugo.. pricam ovo zato sto i ja imam genius 5005 5.1 sistem i svi ulazi su analogni, nema tu nista ac3/ovo-ono

scart izlaz nema 5.1 izlaze.. scart je nastao u davna vremena kad 5.1 nije bio u sirokoj upotrebi... zvuk koji on daje/prima je obican stereo (koliko ja znam)
 
e

Ne razumem, koga zbunjujem. Televizor je 37lh4000 i kupljen je pre mesec dana.
Ne prepoznaje hard disc, samo USB flesh. Zasto neznam. Mozda ti imas ideju

onda sam te ja lose razumeo
ustvari pomesao sam model DVD-a sa modelom TV-a
izvinjenje jos jednom
 
hvala xWoLf na odgovorima-car si ,a u vezi zvuka

"koji to genius zvucnici imaju ac-3 ulaz... nemoj mesati 5.1 ulaz (3 seta od po 2 kabla sa chinchevima) sa ac3 posto to nije isto... digitalno/opticki signal je nesto drugo.. pricam ovo zato sto i ja imam genius 5005 5.1 sistem i svi ulazi su analogni, nema tu nista ac3/ovo-ono

zvuk koji on daje/prima je obican stereo (koliko ja znam)"

postavio sam slike zadnje strane ,izgleda da je to ulaz sa zvucne PC karte,
neznam dali mogu nekako konvertorom (potrazicu=google) da ga povezem sa zavukom sa tv-a opticki izlaz .
Steta je da ako lcd tv podrzava ac3 zvuk isti ne dobijem na sistem 5.1 ,
znaci ako ne preko skarta posto ne podrzava 5.1 , opcija lcd opticki izlac - ac3 input ulaz (naci konvertor kabl)
pozz

dsci3840.jpg

dsci3840.jpg

swhf51.jpg
 
nije tu dovoljan samo konvertor kabal

vec logicko kolo/modul koji vrsi proracune , nesto kao digitalno-analogni konvertor.. bilo kao mali modul, bilo u sklopu nekog risivera/pojachala (skuplja varijanta)

zvuk koji izlazi iz televizora je digitalni, a zvuk koji ulazi u zvucnike je analogni... (bez obzira na broj kanala - u ovom slucaju 5.1)
 
e ljudi ja se ubih trazeci resenje kako da povezem LG opticki izlaz na moj jazz 9940 sa 5.1 analognim ulazima, ali jos uvek nista nisam nasao. po radnjama nemaju pojma o cemu pricam i uvek predlazu pojacalo, a meni se generalno ne daju pare za njega. na netu sam nasao neke konvertore, ali naravno nema ni u jednoj radnji kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno