Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

U Technomarket-u Novi Sad, narucio i za dan mi doneli iz BG-a za 56.999.00 rsd. Sa 0 (nula) radnih sati i sve propisno zapakovano i sa 2 godine garancije.
 
Dvoumim se izmedju LG 42LF2510 i Sony KDL40P5500. Moze li neko iskusniji da mi pomogne. Hvala
 
Dvoumim se izmedju LG 42LF2510 i Sony KDL40P5500. Moze li neko iskusniji da mi pomogne. Hvala

ne znam kakve ovo veze ima sa temom ovde.. zar ne bi trebalo da se pitanje nalazi u podgrupi "sta da kupim"?
:)
 
otvori brate novu temu i pitaj sta te zanima...
prvo, ne znam sta je bolje... sony ili lg...
ali i da znam, kritikovao bih te, jer nisi procitao pravila i FAQ
:)
 
Јел пробао неко са моделом ЛХ2000? пошто видим да пише да можда може и на њему да се укључи дивикс/ХД :)
Планирам да га узмем ових дана па ме занима...
 
ja nisam nikad cuo za model ЛХ2000 , ja znam za model LH2000
 
LH 2,3,4,5,7 svi su oni isti. negde je uključen divx odmah (4, 5, 7), a negde mkv (5, 7). a na ostalima se otključava. takođe LF modeli tu spadaju
 
то сам и написао..само ћирилицом :)

ОК, хвала. Надам се да ћу узети до краја недеље па ћу јавити шта сам урадио.
Поз
 
Poslednja izmena:
malimilan.. to sam ja i mislio.. ono je bila ironija... prvo i osnovno, ne pisu se strani nazivi cirilicom.. ja razumem da se lozis na istu, ali ne treba preterivati, znamo svi da si Srbin

sto se tice "istosti" modela... malo upozorenja za model lh7000, mada sumnjam da ga neko ima u Srbiji - pre svega zbog cene. Model lh7000 ima neke specifichnosti tako da NIKAKO NE TREBA koristiti firmware 3.37 , a verovatno i 3.15 na njemu, tj treba koristiti (ja ga nisam nasao jer mi i ne treba, imam lh3000) specijalni firmware za njega.. ovaj univerzalni 3.37, ako se pazljivo procita upustvo, NE UKLJUCUJE podrsku za lh7000 model..

cisto da se zna
 
У праву си, требао сам можда да напишем латиницом, али ме је мрзело да стискам алт и шифт 3 пута, нисам писао у посту 20 ознака па да се неко збуни...сви су скапирали о чему причам. Али опет..моја грешка.
А то да се "ложим" на ћирилицу ти је скроз глуп коментар, и не служим се истом да бих показао да сам Србин, или "колики" сам Србин. То је једноставно мој избор, званично је писмо исто колико и латиница. Могу и ја сад да кажем да се ти ложиш на латиницу, јер код нас све што је страно изгледа и звучи "кул".
Да се не удаљавамо од теме... хвала још једном за инфо, кад узмем ТВ пробаћу да откључам USB и да пустим све формате, па јављам резултат.
Поз
 
Dobro gledati za LH2000, nesto sam citao (mozda gresim) da je on HD READY. Dok je LH3000/5000/7000 FULLHD.
 
da
to je FAKAT
lh2000 ima HDready panel. znaci 720p, iliti onih 768 horizontalnih linija, ako se ne varam..
ali ima i nizu cenu
ali treba objasniti ljudima... na stranu ona prica sa koliko se metra isplati fullHD u odnosu na velicinu televizora.. ipak je 1080i/p to sto jeste... malo je glup osecaj gledati satelitske digitalne kanale u 1080i/p na 720p televizoru... osecas se kao da si zakinut za "nesto"..
 
malimilan.. to sam ja i mislio.. ono je bila ironija... prvo i osnovno, ne pisu se strani nazivi cirilicom.. ja razumem da se lozis na istu, ali ne treba preterivati, znamo svi da si Srbin

sto se tice "istosti" modela... malo upozorenja za model lh7000, mada sumnjam da ga neko ima u Srbiji - pre svega zbog cene. Model lh7000 ima neke specifichnosti tako da NIKAKO NE TREBA koristiti firmware 3.37 , a verovatno i 3.15 na njemu, tj treba koristiti (ja ga nisam nasao jer mi i ne treba, imam lh3000) specijalni firmware za njega.. ovaj univerzalni 3.37, ako se pazljivo procita upustvo, NE UKLJUCUJE podrsku za lh7000 model..

cisto da se zna

taj ko ima LH7000 sigurno ni ne brine za firmware jer je na njemu sve uključeno po default-u. i divx i mkv.
 
ali zato i kosta kao da je od zlata.
verovatno ga zato i ne uvoze u srbiju, jer cene da niko (normalan) ga ne bi kupio
mada, mozda i gresim
 
Da li neko ima ideju da li bih novim firmware-om dobio mogucnost gledanja mkv na PQ3000?
 
@xWoLf

što pa jeftiniji je od Samsunga B651 koji se solidno i prodaje. a i uvoze ga

LH7000 , B651

@Lazaboj

ja mislim da je taj hardverski osuđen na divxSD, ali zato serija PS verovatno može. naravno nije još stigla do nas. takođe ista priča kao i kod lcd braće, jači modeli PS5000, 6000 itd mogu mkv da puštaju odma iz kutije, a slabiji moraju da se otključaju.
 
Poslednja izmena:
Kupio LG 42LF2510 .Nije imao LF3000 u Merkatoru a 10% је 10% utorkom (Fata je ....ali dva puta je dva puta za ove pare).Izašao 64800 din. Šta dalje u vezi upgrade firmwera. Videću danas koja mi je verzija ,pa da upotrebim eksterni hard koji imam.
P.S.
A u vezi onog Sony 40P5500 to je model iz 2008god koji se sklapa u Slovackoj i vode ga kao model za mart 2009,samo su zaboravili da ga ima u proslogodisnjem katalogu kao new???
 
Узео сам LG 32LH2000, али нисам успео да приступим сервисном менију, или како се већ зове...
Пробао сам у исто време да притиснем ОК на даљинском и ТВ-у, да их држим, али ништа се не дешава. ТВ је наравно био укључен, то се ради на било ком каналу јел тако? Шта се вама дешава кад притиснете само ОК? Јел се појави горе линија на којој пише број канала и ознака канала (нпр. C27 или EUROS)?
ТВ је код бакуте, па ми није сад при руци да експериментишем, а кад сам га намештао мало сам журио... Да ли можда има везе који је регион, кад сам подешавао ТВ ставио сам српски мени и локацију сам ставио Србија... или је можда неки други firmware па не може овако да се приступи?
 
izvini, a sto ti ne bi procitao sve 4 stranice, odgovor ti je jasno napisan na 2 mesta na prve dve?
zasto bi neko morao ponovo da pise sve ispochetka, ako tebe mrzi da chitas

evo ti mala pomoc, bez obzira na sve: firmware! posle verzije 3.15 su iskljucili podrsku za ok+ok. a svi televizori koji su proizvedeni avgusta 2009 i kasnije imaju 3.24 i vise.. zato treba uraditi downgrade na 3.15, hakovati televizor/service mode, pa onda upgrejdovati na 3.37.... naravno service mode nece raditi ali nema veze, jer otkljucan usb ostaje...
SVE SAM TI TO JA LICNO NAPISAO, i ako jos jednom ponovis pitanje na koje odgovor postoji na istom ovom topicu (samo treba PROCITATI), LICNO cu se potruditi da budes kaznjen
 
ОК, што одмах пуцаш.. Читао сам све јуче, прекјуче..него ми се нешто помешало у глави..скапирао сам да за новији firmware не може да се промени, али сам мислио да се бар нешто појави...заборавих..
 
Да ли могу на USB флешу да буду неки фајлови(слике, музика, филмови) и ова 2 firmware-a (3.15 са којим може да се укључи mp3, divx, HD подршка i novi 3.37) па да се изабере који да покрене/инсталира? Или мора да буде само 1 firmware и ништа више?
 
moze da bude sta god hoces
ali firmware moze biti aktivan (za upgrade) samo jedan i mora biti otpakovan u folderu koji se zove tacno onako kako je napisano (u onim arhivama)
prvo uradis downgrade, pa hack
pa posle upgrade (kad pripremis novi firmware, isto mora da bude u folderu sa tacno navedenim imenom, kao sto je i u arhivi)
 
ОК, хвала. То би онда требало да буде овај директоријум LG_DTV...
Јел си скинуо firmware са пољског сајта? Нашао сам међу оним постовима и стари (неко је окачио на рапид) и нови (са пољског сајта LG)

Мислио сам да можда могу да обавим све са 1 флешом...али нема везе


Ево још један начин да се промени firmware. Ово упутство је неко превео са пољског, на форуму који си окачио у првом посту

1. Download LG_DTV.zip
2. Unzip
3. Copy dir LG_DTV to usb stick
4. Turn off TV to standbay
5. Plug USB stick in USB tv slot
6. Turn ON tv, upgragde process will start automaticly. In case of tv set firmware ver. is same process will not start
7. Accept upgrage process. It will take ~2 min. When upgrading do not turn off tv, pressing any button on tv or pilot, and plug off the usb stick
8. After upgrade tv will turn on automatically. After turn on tv you have to set up yours language and localization to HOME. TV will set up automaticly
 
Poslednja izmena:
mozes da obavis sa jednim flesom, ali moras da skocis do racunara na sredini posla, da zamenis firmware...
ili to , ili da koristis 2 flesa...
i da, folder se zove "LG_DTV" i mora da bude u osnovnom korenom direktorijumu usbflash-a

s tim da downgrade ide manuelno... tools/opcije (samo pozicioniraj, ne klikci) pa onda 7xFAV
a upgrade radi sam, cim televizor prepozna noviju verziju od postojece (koju mu ti lukavo podmetnes) :)

firmware 3.15 skini koji hoces od ta dva.. oba su ista
a 3.37 ces naci u diskusiji o usb na avforumu... samo proveri da u listi modela obavezno stoji lf25x0/lh3000, da ne bude posle "jao, nisam znao"
 
Poslednja izmena:
to i mene muchi, ja sam proverio u pochetku.. tj.
kad sam ga kupio, dok je bio nepodeshen, mogao sam da vidim firmware u prvom meniju , onaj gde se namestaju/traze tv kanalu (posto koristim klasican PAL antenski ulaz za televiziju).. ispod onih auto scan/settings, pa manual settings... bile su neke info opcije kao npr. diagnostika.kad se klikne na istu, dobijes info o firmware-u. kad sam podesio jezik na srpski i regionalnu zonu na srpski (zbog trazenja kanala), opcija sa dijagnostikom je nestala iz menija (ne mogu da je odaberem), ali zato imam srpski jezik i sve kanale koje je mogao da uhvati... Zato mislim da to zavisi od jezickih i regionalnih podesavanja. Ja i dalje mogu da vidim firmware, tako sto odem u manual (expert) mod za upgrade/downgrade firmware-a, i tamo pise 3.37. ali diagnostic u prvom meniju je nestao.
 
ja imam lh 7000 sem stavil 3.37 firmware sada mi ne radi zvuk i hdmi ulazi sem ponovo stavio 3.15
isto ne radi prije upgrata radilo sve.
sve u servis menu mislim da je malo promenilo ima ko nastavitve za service menu (tool option 0,1,2,3,4)
da probam staviti isto kako ima kod vas
hvala samo
 
to i mene muchi, ja sam proverio u pochetku.. tj.
kad sam ga kupio, dok je bio nepodeshen, mogao sam da vidim firmware u prvom meniju , onaj gde se namestaju/traze tv kanalu (posto koristim klasican PAL antenski ulaz za televiziju).. ispod onih auto scan/settings, pa manual settings... bile su neke info opcije kao npr. diagnostika.kad se klikne na istu, dobijes info o firmware-u. kad sam podesio jezik na srpski i regionalnu zonu na srpski (zbog trazenja kanala), opcija sa dijagnostikom je nestala iz menija (ne mogu da je odaberem), ali zato imam srpski jezik i sve kanale koje je mogao da uhvati... Zato mislim da to zavisi od jezickih i regionalnih podesavanja. Ja i dalje mogu da vidim firmware, tako sto odem u manual (expert) mod za upgrade/downgrade firmware-a, i tamo pise 3.37. ali diagnostic u prvom meniju je nestao.

Ok.Ista svar kod mene.Hvala.
Ne mogu da verujem da opcija Teletext ne podrzava pola slika pola txt???
 
Nazad
Vrh Dno