Šta je novo?

Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

Ljudi taj Telekomov TV servis radi preko IP adrese tj IP protokola, nebitno je ADSL, Cable ili Fiber pošto samo "gađaju" neki server "kablovi" su samo medijum za prenos informacija.
Kad ONT "konvertuje" signal ubode se postojeći IPTV STB u LAN port i radi... što se njega (risivera) tiče ništa se nije promenilo prelaskom sa xDSL na optiku.


@callex: Pa po meni to rešenje DVB-C + Android box za premotavanje uopšte nije poboljšanje u odnosu na scenario da imaš 1 uređaj koji se koristio i za live i za catch-up.

Jedino to ako su risiveri krš pa bi u DVB-C varijantu bilo brže menjanje kanala.... a moguće i da prosečan TV bolje radi decode h264 nego ovi risiveri. Pogotovo kad treba da se radi i upscale...
 
Ova informacija nema veze ni logike!
Ako dobiješ optički net, naravno da će njihov IPTV da ide preko optike, kakav ADSL.:smash:

Tako mi rekose... "nista se ne menja samo net prelazi na optiku". Kolko je verovati tim helpesk operaterima.... Pre bi rekao da ne znaju jer i u videu za optiku reklamiraju sve sadrzaje...
 
Не кажем да је боље али су већ поделили ко зна колико обичних СТБ-ова па би требало да их мењају новим који имају могућност за гледање уназад. Осим тога, дигитални сигнал је отворен и можеш да гледаш програм на телевизорима који имају DVB-C. У IPTV а и СББ причи је СТБ обавезан и онда је ОК да буде све у једном.
 
Džabe su krečili i kopali kanale, kada im signal ide preko IPTV. Ne može se uporediti sa kablovskim provajderom. Zna se gde se ubada koaksialan kabal. Ne treba mi dodatni uredjaj da mi greje, samo DVB-C kartica. A i samo nešto kopiraju druge, telenor banka - mts banka, d3go - mts go.
 
Ovde ce opticki kabl koji je tanak kao najlon za pecanje biti uvodjen u stan do medija konvertera kutijice koja ima ethernet prikljucak. Bar tako se vidi na videu na sajtu Mtsa. Nikakav koaksijalni.
Pa to i jeste problem, umesto jednog uredjaja morace 2,3,4 (zavisi od broja TVa).
 
Zavrsili kopanje ispred moje zgrade, moj ulaz nisu povezali, ulaz pored jesu, tamo ima kutija u hodniku, kod mene nema... Ne kapiram bas logiku...
 
Zavrsili kopanje ispred moje zgrade, moj ulaz nisu povezali, ulaz pored jesu, tamo ima kutija u hodniku, kod mene nema... Ne kapiram bas logiku...
Pa niste skupili potpise za uvodjenje ili ce vas vezati za koji dan.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jedno pitanje vezano za telekomovu verziju optike, da li i tu postoje fast i interleaved profili kao kod adsl-a ili je ovde nesto skroz drugo?

Pitam zbog toga da bih znao da li treba nešto da proverim na tu temu ili naglasim da mi podese kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ivan[emoji768 je napisao(la):
;5341229]Jedno pitanje vezano za telekomovu verziju optike, da li i tu postoje fast i interleaved profili kao kod adsl-a ili je ovde nesto skroz drugo?

Pitam zbog toga da bih znao da li treba nešto da proverim na tu temu ili naglasim da mi podese kako treba.
Nema toga kod optike sve je u fulu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Odlično, hvala. Mislio sam da je njihova implementacija nešto u stilu "vdsl preko optike", pa zato.
 
Nešto kao "DIGI", "kablovska preko satelita", pre jedno 10-15 godina. :D
 
Džabe su krečili i kopali kanale, kada im signal ide preko IPTV. Ne može se uporediti sa kablovskim provajderom. Zna se gde se ubada koaksialan kabal. Ne treba mi dodatni uredjaj da mi greje, samo DVB-C kartica. A i samo nešto kopiraju druge, telenor banka - mts banka, d3go - mts go.

Pa to i jeste problem, umesto jednog uredjaja morace 2,3,4 (zavisi od broja TVa).

Sto se mene tice necu ni jednu tv sa optike ako nemaju svoj dekoder u samom ont kao sto je imao (ima) TT.
Bas zato sto hocu imati otkljucane sve pakete na svim televizorima i gledati ih bez dodatnih kutija, daljinaca, zauzetih uticnica, prostora po vitrinama...
Ako hocu gledanje unazad, uzeti jedan dodatni uredjaj za samo jedan tv ili mozda jos bolje dvb-c hdd snimac (kao video rekorder) pa snimiti sebi sta mi je volja...
Svaki provajder koji poput sbb ili TS osmisli i sprovede distribuciju tv signala u optickoj mrezi kao oni je "PE****KA" firma s kojom je bolje nemati posla.
Umesto da gledaju kako da klijenitma udovolje, olaskaju, da ih kvalitetom usluge u celosti sebi privuku, oni gledaju prvo i apsolutno najvise kako sto vise para da izvuku svakom pojedincu iz dzepa, stede na opremi, stede na svemu danas ne misleci na sutra ili namerno "odlazu sutra".

Nego, ako sam dobro shvatio, kada se signal iz opticke mreze "dekodira" u ONT onda su svi tv programi odma dostupni za gledanje preko dvb-c i ne treba nikakav cam ni kod kartica, ko hoce moze na 10 tv da gleda 10 razlicitih kanala (programa), sve se od ont ka stanu (kuci) ponasa kao otkljucana kablovska koaksialna (bakarna) distributivna mreza i ZATO ja hocu sistem koji je imao (ima) TT.

Licno se nadam da ovo citaju iz RV i da ce se naci dovoljno mudri i pametni strucni ljudi koji ce osmisliti bas takav sitem kada oni budu uvodili optiku umesto bakra.
Kako je MetroStar cerka firma RV i oni imaju opticku mrezu na tri lokacije u BG, mene zanima ima li neko ovo sto cita da nam kaze kako funkcionise tv kod njih?
Da li je ONT pa posle otkljucan signal ili su smislili jajarsu taktiku pa na svaki tv mora dekoder neki i kakav?
Da li nesto kao stb ili cam sa karticom...?
 
Poslednja izmena:
Њихов циљ је да зараде паре а не да омогуће боље услове својим корисницима. Зато и уводе доплату за додатне уређаје, ваљда су они који имају више телевизора доказани богатуни па да им се узме.

Има и другачијих, ехе сада нуди фрај до 3 СТБ за мој (осредњи) пакет а иначе је телевизија отворена па може да се гледа на сваком телевизору који има DVB-C.
 
@Zeha objasni mi kako bi snimao 200 kanala istovremeno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bi 200, meni sasvim dovoljan snimac sa 2 tunera (dvb-c tunera), sada imam hdd snimac sa analognim tunerom i sasvim zadovoljava, ionako sam ranije, pre 10g snimao ko blesav filmove i serije, ali od kad se svaki ili skoro svaki film moze naci na netu, snimanje se svelo na domace serije i ponekad neku zanimljivu emisiju koju ne mogu gledati u vreme emitovanja.
Odlozeno gledanje i "premotavanje" unazad je odlicna stvar ALI mi smeta taj dodatni uredjaj. Zato meni to mora biti samo kao opcija i da "normalno" gledanje tv ne zavisi od "te kutije" i njenog daljinskog.

E sad sta ce i kako biti, da li ce se i desiti ono sto se zeki snilo, to ce mo tek videti... :D
 
Poslednja izmena:
a kako snimas sadrzaj na hdd ako nemas dodatni uredjaj? tako onda uzmes provajderov STB i gledas 7 dana unazad.. to je valjda svima dovoljno.

Sent from Galaxy S8
 
Noviji televizori nude opciju snimanja, odlozenog gledanja itd na prikaceni HDD ili USB flash, tako da STB moze lagano u penziju. Ubedljivo najelegantnija varijanta je dekodiranje u samom ONT uredjaju. Evo u mom slucaju, 4 televizora u stanu, svuda bih da imam iste kanale, a snimanje eventualno na glavnom u dnevnoj sobi na koji je prikljucen HDD.
 
Poslednja izmena:
najelegantnija za korisnike, ali ne i za provajdere i tv stanice.
 
Noviji televizori nude opciju snimanja, odlozenog gledanja itd na prikaceni HDD ili USB flash, tako da STB moze lagano u penziju. Ubedljivo najelegantnija varijanta je dekodiranje u samom ONT uredjaju. Evo u mom slucaju, 4 televizora u stanu, svuda bih da imam iste kanale, a snimanje eventualno na glavnom u dnevnoj sobi na koji je prikljucen HDD.

Nisam bas upoznat sa tom funkcijom jel me nije zanimala, ali da li moze da se snima neki drugi kanal, dok neko gleda nesto na tom TV. Takodje poenta samog gledanja unazad je da ne treba da se cimas sta i kada da snimas, vec da imas sve na raspolaganju ili da pogledas nesto sto si zaboravio/nisi stigao... Ako doznas da je npr. nesto sto zelis da pogledas u 14h, a na poslu si, kako bi ti to snimio? Trcao na pauzi kuci ili cimao nekoga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam aktivne sve usluge koji nude i snimanje je pravi uzas zato uglavnom skidam sve pa gledam samo klinci premotavaju crtaće jer njima nije smor

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
MTS Optika (home)

Pozdrav,

da li ima ponosnih vlasnika MTS kucne optike i kakva su iskustva za sada?

 

Prilozi

  • MTS.JPG
    MTS.JPG
    28.9 KB · Pregleda: 252
Uradite test ka nekom od servera u srbiji, ovako je ping prevelik. Najbolje ka mts serveru.
 
Nazad
Vrh Dno