Šta je novo?

Kurirske službe

Kad zakazujete preko webexpressa, jel obavezno odstampati adresnicu i spisak ili to stoji samo tako?
 
Kakvi talenti iz post expressa. Kaže mi kurir dostavlja samo do 13h, a ako ne pokupim pošiljku danas do 13h mogu tek sutra ujutru da je pokupim u pošti. Kako preuzimaju pakete ljudi koji rade? Nikako?
 
Tako piše, al kurir mi reče ili danas do 13h ili sutra ujutru u pošti. Pitao sam baš zašto ne može danas u pošti, kaže ne može. Možda je drugačije za post express u odnosu na običnu poštu
 
Verovatno se danas ne vraća nazad u poštu da se razduži, pa zato...
 
Kad zakazujete preko webexpressa, jel obavezno odstampati adresnicu i spisak ili to stoji samo tako?
Adresnice jedan primerak, spisak u dva. Jedan ostaje tebi.

Ako pošiljke imaju otkup, na spisak upiši podatke iz LK. Za prvo preuzimanje sačekaj kurira, reći će ti šta da napišeš.

Ja sam napravio pečat sa tim podacima, nakon štampe, samo udarimo pečat i vozi.
 
Da li moze ovima iz Bex - a da se naglasi da isporuka bude posle 14h i da li oni to uvazavaju?
 
Samo to i uvazavaju :D
Sto bi se reko jakooo teska prica, jedino ako ti je kurir dobar poznanik bas..
U sustini on kada naidje ako si tu, tu si, ako nisi 99% se ne vraca, recimo posle sat dva jer moze da se desi da je odmakao od tebe 5-10 kilometara..
 
Ma znam to nego sam mislio posto se on kada zavrsi posao u svakom slucaju vraca nazad prema Bg - u i opet prolazi kroz moje mesto mogao bi tada da mi preda paket.
 
Probaj da se dogovoris sa njim. Meni su izlazili u susret, pa kad razvezu sve, u povratku se nadjemo negde u blizini, ili ako mu je poslednja stanica negde blizu mene, odem do njega. Ovo pricam za grad, ali ne vidim sto ne bi svratio do tebe u povratku za BG.
 
Jedno pitanje za Postexpress.Poslao sam juce jedan paket u Sabac,i danas je stigao coveku.Kada bi meni od prilike trebalo da legnu pare od otkupnine,posto je danas subota,on je preuzeo paket oko 13 sati.Jel cu cekati ponedeljak,ili...
 
Otprilike zavisi dokle pošta koja njemu dostavlja radi danas. Ako je prošlo radno vreme i nisi primio novce, dobićeš "nerazdužen reon" ili tako nešto za par časova i čekaš ponedeljak.
 
Ha, upravo sam hteo da napišem ovo za radno vreme.
Takođe, ako je preuzeo u pošto možda je već uplaćeno a ako mu je isporučeno na adresu onda najverovatnije ponedeljak.
 
Kako smanjiti cenu poštarine i otkupa kod postexpressa? Za prošli paket izračunao preko kalkulatora poštarina oko 400din, a oni naplatili primaocu 600 i nešto din.

Trenutni kupac nije pitao za uplatu unapred na račun, pa neću da ispadne sumnjivo da ja tražim. Paket je ispod 200g i otkupnina je 1500din. Jel najjeftinija opcija uplata na račun?
 
Najjeftinija opcija je kada ti kupac uplati unapred i za ono što prodaješ i za poštarinu.
U tom slučaju poštarina izađe 350 din a kupac ništa ne plaća pri prijemu.
Sve opcije gde kupac plaća pouzećem tj. prilikom prijema paketa su skuplje i tu se plaća poštarina po masi + poštarina po vrednosti + to što poštar reuzme novac od kupca i donese ga u poštu + uplata tog novca tebi na račun.
 
Може да буде и само 200 динара, ако се шаље као ЦЦ пакет (БЕЗ вредности и откупа),
или као вредносна пошиљка, уколико није већих димензија (вредност: 100 дин) ~ 145 динара, до 250 грама.
 
Jasno je za plaćanje unapred na račun, ali kao što rekoh kupac nije sam predložio to, pa neću ni ja da insistiram.

Zanimalo me koja je najjeftinija opcija što se tiče uplate pošte meni, s obzirom da sam prethodni put rekao da mi je svejedno, pa je radnik na šalteru stavio postnet uputnicu što je ako se ne varam najskuplja opcija? Uplata na račun bi trebalo da je najjeftinija?
 
Да. Најјефтинија је уплата откупнине на рачун (50 динара, за уплате до 5000 дин.)
Може и на поштарини да се уштеди ако се пошаље откупни ЦЦ пакет, уместо Пост Експреса.
Једино што ЦЦ пакет стиже бар 1 дан касније у односу на Пост Експрес.
 
CC paket može da stigne dan ili 3-4 dana kasnije od post ekspresa, zavisi od toga kada će poštar koji nosi i ostalu redovnu poštu da ga donese.
 
Да. За ЦЦ пакет је рок доставе до 5 радних дана. Мада, ако гледам по пакетима које сам ја слао, углавном иде на доставу истог дана када стигне у доставну пошту (бар ако је радни дан у питању) ~ око 95% цц пакета.
 
Pa može da ide na dostavu istog dana koliko hoće, ako poštar koji radi taj reon raznosi pošiljke i pisma jednom nedeljno, a na mnogim lokacijama je sada tako.
 
Тамо где је достава једном, два или три пута недељно свакако то важи и за Пост Експрес.
На пример, ако се у понедељак пошаље пакет у неко село где је дан доставе петак,
и ЦЦ пакет и Пост Експрес ће стићи у - петак.
У градовима где пошиљке разносе курири, исти курири разносе и ПЕ и ЦЦ.
*Деси се и по неки изузетак ако је пакет мањих димензија и лаган - могу да дају и поштару чак и по градовима, и ПЕ и ЦЦ.
 
Upravo tako CC nosi isti covek to jest kurir koji nosi i PE, ne nosi postar... ako se desi da postar nosi CC onda mu uvale i PE..
Postar nosi preporucene, vrednosne i pismonosne posiljke..
 
Juce sam poslao paket otkup bio 4500 dinara,..
Kupac je preuzeo u 12h i nesto
Trebalo bi da negle uplata na racun,medjutim jos uvek nije legla ne pise reon nerazduzen po pracenju
Lepo sam preko aplikacije ukucao broj racuna?
Prodje celi dan jos uvek nije legla uplata tj postcard je pitanju kartica
 
Naručujem danas nešto, pita me prodavac da li hoću premium ili standard Bex isporuku?

Prva je 450 dinara, rok isporuke 2-3 radna dana, a druga je 350 dinara i rok isporuke 5-6 radnih dana. Kaže, to je Bexova ponuda. 6 radnih dana?! 😳
 
Nazad
Vrh Dno