Šta je novo?

Kurirske službe

Код мене ради све како треба. Сад проверио. Верзија 1.9 - она прва верзија, плаво-бела.
Једино што, када се пријави пакет преко апликације и преда у пошти, број пошиљке се види тек након затварања поште (кад се одјаве из система, шта ли..).
Али када сам једном приликом слао куриром, добио сам неки другачији број (није био РХ) и није се приказивао на апликацији.
 
Kod mene je 1,3 verzija, tamnosivo-oranž aplikacija. (uradio sam update na novu pa je ispalo da je gov**, neko je ovde preporučio da se navata apk stare tako da sam to i uradio).
Radila je normalno pre tipa 2 nedelje kad sam slao prethodni paket. Juče prijavim, odnesem u poštu... ali broja nema u aplikaciji ni danas (paket isporučen). Imam odštampanu adresnicu ali nekako mi aplikacija bila zgodnija.
 
PE usporio obradu posiljki sa TEMU .Vec treci dan nista novo posle Електронски приспелa, B2B
 
Verovatno zato što je ogromna navala, kaže brat juče u pošti u Mirijevu barem 50 ljudi je bilo u redu za isporuku na šalteru, uglavnom paketi sa Temu-a...
 
Velika je navala i veliki bezobrazluk pojedinih postara /kurira. Recimo kod mene postar do danas nije zalazio u moj kraj.
 
Danas saznajem za 4 pošiljke sa Temu (od koji je jedna moja) da pošiljke putuju po Srbiji bezpotrebno:
1. Adresa isporuke Beograd (Vračar) - danas stigla u Jagodinu, preusmereno na paketomat u Beogradu
2. Adresa isporuke Beograd (Vračar) - putovala preko Stare Pazove i Sremske Mitrovice, danas isporuka u Beogradu
3. Adresa isporuke Beograd (Dorćol) - danas stigla u Pančevo, preusmereno na paketomat u Beogradu
4. Adresa isporuke Beograd - danas stigla u Kragujevac

Pošta samu sebe preopterećuje, kao da im nije dovoljno posla zbog Temu.
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da tako namerno odugovlace isporuku ,mozda da bi smanjili udar na poslednju kariku , kurire.
 
Još jedan biser kurira od danas, poručio sam Xiaomi laserski daljinomer, relativno mala spravica i ambalaža.

1723207576881.png

Praćenje pošiljke na Bex sajtu kaže ovo...

1723207532059.png

Kao da voze pakete u nekom clown car.
 
Danas saznajem za 4 pošiljke sa Temu (od koji je jedna moja) da pošiljke putuju po Srbiji bezpotrebno:
1. Adresa isporuke Beograd (Vračar) - danas stigla u Jagodinu, preusmereno na paketomat u Beogradu
2. Adresa isporuke Beograd (Vračar) - putovala preko Stare Pazove i Sremske Mitrovice, danas isporuka u Beogradu
3. Adresa isporuke Beograd (Dorćol) - danas stigla u Pančevo, preusmereno na paketomat u Beogradu
4. Adresa isporuke Beograd - danas stigla u Kragujevac

Pošta samu sebe preopterećuje, kao da im nije dovoljno posla zbog Temu.
Rade to već neko vreme, kod mene je danas novina Niš, pre toga bio Kragujevac ....

Imam jedan sa M-One, nema mu ni traga ni glasa, Temu prebacuje kod njih na sajt za tracking, samo kažu da je zabeleženo, tako nešto.
Nisam sa njima imao posla do sad, mogu samo da zamislim na šta će to sve da liči.

Šou program postao, ne znam kako neko dobija za sedam dana, svaka čast, meni prodje i 15-20 dok ga konačno ne preuzmem.
 
Danas saznajem za 4 pošiljke sa Temu (od koji je jedna moja) da pošiljke putuju po Srbiji bezpotrebno:
1. Adresa isporuke Beograd (Vračar) - danas stigla u Jagodinu, preusmereno na paketomat u Beogradu
2. Adresa isporuke Beograd (Vračar) - putovala preko Stare Pazove i Sremske Mitrovice, danas isporuka u Beogradu
3. Adresa isporuke Beograd (Dorćol) - danas stigla u Pančevo, preusmereno na paketomat u Beogradu
4. Adresa isporuke Beograd - danas stigla u Kragujevac

Pošta samu sebe preopterećuje, kao da im nije dovoljno posla zbog Temu.
Mozda im je takva ruta.
Ja sam imao situaciju da sam porucio nesto iz Jagodina, covek poslao, paket je trebao stici u Sombor ali ne, oni su prvo paket poslali za Suboticu pa vratili za Sombor i naravno kasnio je jedan dan, nije bilo danas za sutra nego danas za prekosutra.
Na moje pitanje preko kontakt forme zasto je to tako, receno mi je da je to ruta i ako imam negih primedbi da pisem zalbu ili kako to oni vec zovu zaboravio sam sad.
 
Dobijem oko 21h poruku da do 17h mogu da preusmerim pošiljku na paketomat, medjutim kad otvorim link otvori se onaj sajt za preusmeravanje, ispiše samo broj pošiljke i nema nikakvih opcija, kad otvorim direct4me aplikaciju registruje tu pošiljku tj. vidi se i status je da je na putu ali kad odaberem paketomat ništa se ne dešava (kad je poruka dobijena pre 17h onda rade obe varijante) , neverovatno, valjda će da stigne do sledećeg petka ... možda ode u Bor malo za to vreme, trenutno je u Nišu, odredište Beograd, paket iz Kine ...
 
Za kineze je to isporučeno, oni kad gledaju kretanje tvog paketa, ta destinacija od Niša do Beograda im dođe 1 piksel na ekranu 🤣
 
Mislim da je pošti malo vrisnuo sistem, od navale paketa :D
Kuda se kreće paket je manje više nebitno, problem je što obaveštavaju u 21h da se do 17h može preusmeriti paket, i onda je naravno kasno i preusmeravanje ne radi, sutra subota, i tako ... :ROFLMAO:
 
Ja mislim da to rade namerno da odugovlace ,ne bi li rasteretili malo kurire. Neko se napravio pametan i voza prepune kamione po Srbiji da bi im dostavni pikapovi bili prazniji.
 
Drugari, nakon svih ovih poskupljenja koji način za slanje je trenutno najjeftiniji?
 
City Express raspali... Nedelju dana im treba da dostave paket.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240814_211530_Kiwi Browser.jpg
    Screenshot_20240814_211530_Kiwi Browser.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 18
Vanredna situacija o_O

Najgori su ubedljivo.
 
Drugari, nakon svih ovih poskupljenja koji način za slanje je trenutno najjeftiniji?
Mozda je PE sad po cenama sustigao ostale brze poste, ali je sto se tice brzine isporuke svetlosnim godinama ispred konkurencije... Mada je po meni CC i dalje najpovoljnija opcija za slanje...
 
Mozda je PE sad po cenama sustigao ostale brze poste, ali je sto se tice brzine isporuke svetlosnim godinama ispred konkurencije... Mada je po meni CC i dalje najpovoljnija opcija za slanje...
I koliko ispada, 200, 250, 300 dinara?
 
Zavisi sta saljes... Ja ne saljem male pakete, meni postarina uvek preko 600din...
 
AKS uz ugovor dostavi kutiju i 10 kg. tešku za 480 din. Dostave vrše i po selima gde PE neće.
 
Danas mi je post express jednostavno prisvojio pošiljku sa Alliexpresa.
U status na praćenju pošiljke su naveli da je paket uručen primaocu - meni, i Allija mi poslao mejl da je uručeno, samo ja paket video nisam.

RAzmišljam gde da krenem od sutra, verovatno prvo u moju pošto?
 
Teško da ćeš uraditi nešta u lokalnoj pošti, ja bih pisao ili zvao PE ako su oni u pitanju. Ukucaj PE važne informacije i rećiće ti sve.
Alija ne šalje preko PE već kao standardnu pošiljku i može biti da ti danas donese poštar, potpisao da se ne igra sa razduživanjem pa novim zaduživanjem a ako nije to u lokalnu poštu i malo popričaš sa kontrolorom.
 
Meni juce prvi put paket sa Alija doneo PE na potpis bez ikakvog placanja...
 
Danas mi je post express jednostavno prisvojio pošiljku sa Alliexpresa.
U status na praćenju pošiljke su naveli da je paket uručen primaocu - meni, i Allija mi poslao mejl da je uručeno, samo ja paket video nisam.

RAzmišljam gde da krenem od sutra, verovatno prvo u moju pošto?

Doneće ti je danas ili se nalazi u lokalnoj pošti.
 
BEX već 2 porudžbine u poslednjih 7 dana (od Mi Srbija), pošiljka već bude isporučena a SMS obaveštenje o najavi isporuke stiže par sati kasnije.
 
Koja pljacka od kurirske sluzbe DExpress.
Porucim iz jedne firme, iz Beograda, tockice za kancelarijsku stolicu, salju samo preko DExpress-a, paket je bio bez otkupa jer sam morao da im platim unapred, postarina izasla 710 dinara, kad sam uzeo u ruku paket bio je jako lagan i garantujem da nema 1kg, a oni racunali kao 2-5 kila.

Edit: Sad sam stavio paket koji sam dobio na vagu, ima manje od 0,5kg, a oni na adresnicu napisali 2,8kg, toliko o DExpress-u.
 
Poslednja izmena:
Kada je pošiljalac pravno lice, najčešće se koristi aplikacija za štampu adresnica i masu uvek upiše pošiljalac. Post Express kontroliše masu svakog paketa, a recimo AKS je najavio da će da proverava sve, ali nisam siguran da su počeli.

Niko se ne žali kada stigne paket od 3kg, a na adrsnici piše do 0.5kg i plati se manji transport, a dešava se mnogo češće nego ovo sa više naplacenim.

U oba slučaja je gotovo sigurno do pošiljaoca, a ne do kurirske službe.
 
Nazad
Vrh Dno