Šta je novo?

Kurirske službe

A da li je to ekspres ili običan "spori" paket?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da li je to ekspres ili običan "spori" paket?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam sta podrazumevas pod ovim spori ali gde sutradan stize Post Express, stize i ovaj paket preko Poste, znaci za sva mesta koja imaju isporuku danas za sutra, dakle ne racunaju se manja mesta i sela gde nema te garantovane isporuke danas za sutra.
Paket je dobra opcija kada je nesto gabaritno i tesko. Ma je sto posiljalac mora da plati postarinu.
 
Уколико је договорено да прималац плати поштарину, а шаље се као пакет где поштарину плаћа искључиво пошиљалац,
стави се откупнина у висини плаћене поштарине и када прималац преузме пакет, врати се новац од плаћене пошарине.

Тако ја радим када шаљем нешто као пакет (ако је веће од 60 цм, па не може пост експресом).
 
Ah, zato je otišlo kao CC... veće je od 60cm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Уколико је договорено да прималац плати поштарину, а шаље се као пакет где поштарину плаћа искључиво пошиљалац,
стави се откупнина у висини плаћене поштарине и када прималац преузме пакет, врати се новац од плаћене пошарине.

Тако ја радим када шаљем нешто као пакет (ако је веће од 60 цм, па не може пост експресом).

Naravno da moze tako da se iskombinuje, ja sam samo hteo da naglasim da nije moguce da posiljalac ne plati postarinu.
 
Šta je ovo sa cenom usluga? Trebalo je isporuku da platim 450 naplaćeno mi skoro 700 dinara (šta je ovo 82 dinara?) na osnovnu vrednost od 1900. Sledeći paket vraćam ako se nastavi ovaj bezobrazluk, ovaj mi je hitno trebao.

 
Preko PE to bi bilo 350 din, ako je 0.5 kg/1900 din/povratna dokumentacija

780c2fb9bc0a470a8125c0af9eb4e5a4.jpg
 
Pisalo je 2kg na pošiljci, mada mi se cini da je 1kg realnije.

Više ne primam pošiljke ako je cena otkupa veća od dogovorene.

Kurir se pravda da su podigli cene da bi demotivisali ljude/smanjili obim posla na onoliko koliko imaju kapaciteta. Bilo bi to ok da novac ulože u povećanje plata ili voznog parka. Pošto to ne rade, dabogda propali.
 
AKS
Osam dana paket od 5 kg stoji na preuzimanju u AKS centru u Pančevu, ne miče za Novi Sad.
Ovo više nije normalno.
Mene AKS više neće videti.
 
City Express
Na paketu jedna tezina, u sistemu druga...
21dcd25ccf725b093a1a8463fe88c4db.jpg
ec49f94def41d9809f80f22664b26827.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Na paketu je odštampana odokativna težina koja je unešena verovatno ofrlje u njihov Expedit program (od strane pošiljaoca).

Kada paket dođe u centar, onda ga stvarno izmere i trebalo bi da u sistem upišu tačnu težinu da bi znali koliko da ti naplate.

A koliko stvarno teži paket?! :)
 
Stvarna tezina je oko 500 grama. U pitanju je power bank.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
To je skoro duplo razlika u ceni, malo manje, trebalo bi da se žališ, baš me zanima šta će reći.
 
Каква су вам искуства са Bex-om? Имају код мене у улици своју канцеларију па сам разумео да се пакет може преузети у њиховој канцеларији уколико нпр нисам код куће у тренутку доставе.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ma nemam ni zivaca ni vremena da se peglam s njima. Ko ce sad da dokaze koliko je paket zapravo bio tezak...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Каква су вам искуства са Bex-om? Имају код мене у улици своју канцеларију па сам разумео да се пакет може преузети у њиховој канцеларији уколико нпр нисам код куће у тренутку доставе.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Nemam mnogo iskustva sa BEX, ali ako imaju paket shop u blizini, uvek možeš posiljaocu da kažeš da tamo i pošalje. Odeš I uzmeš kad ti odgovara.

Nedavno sam jedan daily prebacio na njihov paketomat, jer isti imam na 100m od posla. Jeste bilo cimanje za prebaciti, jer automatski sistem ne funkcioniše, ali je odlično za preuzimanje. Ne juriš se sa kurirom.
 
To je skoro duplo razlika u ceni, malo manje, trebalo bi da se žališ, baš me zanima šta će reći.
Ostaće bez odgovora, ja čekam odgovor na reklamaciju od 20.4. Nema opisa za njih... Bolje ne trošiti vreme.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
OPREZ! Danas keva dobije poziv od kurira (rekao je čovek koja kurirska služba, ali ona nije zapamtila), kaže imate pošiljku, neke kao knjige plus poklon, otkup 1500 RSD, siđite ispred, blabla...

Keva naravno ništa nije poručivala, tako da ga je otkačila, ali budite obazrivi, pogotovo oni koji stalno šalju i primaju pakete, počeli su opet sa ovim forama... Znam za nekoliko ljudi koji su tako primili pakete, pa unutra budu novine, sveske, ili ko zna šta im padne na pamet, možda stvarno i budu neke knjige, ko zna :)
 
OPREZ! Danas keva dobije poziv od kurira (rekao je čovek koja kurirska služba, ali ona nije zapamtila), kaže imate pošiljku, neke kao knjige plus poklon, otkup 1500 RSD, siđite ispred, blabla...

Keva naravno ništa nije poručivala, tako da ga je otkačila, ali budite obazrivi, pogotovo oni koji stalno šalju i primaju pakete, počeli su opet sa ovim forama... Znam za nekoliko ljudi koji su tako primili pakete, pa unutra budu novine, sveske, ili ko zna šta im padne na pamet, možda stvarno i budu neke knjige, ko zna :)

Mene pre nekih 10-ak dana zove kurir i kaže da ima pošiljku iz Kruševca za mene. Znam da ništa nisam očekivao a nisam ni bio kući i ja ga otkačim. Vrlo moguće da je neka takva fora.
 
Каква су вам искуства са Bex-om? Имају код мене у улици своју канцеларију па сам разумео да се пакет може преузети у њиховој канцеларији уколико нпр нисам код куће у тренутку доставе.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Ubedljivo najgora kurirska služba. Bez konkurencije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Баш ми је продавац испричао лоше искуство са њима, 2 откупа му нестала, загубили пакет... И класично ником ништа на крају. Досад сам ишао преко Postexpresa и засад није било проблема.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Već dugo niko ne spominje Rojal. Da li oni postoje još uvek ili ih niko više ne koristi?
 
Nazad
Vrh Dno