Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se. I ja volim da se cenkam ali to se obicno zavrsi na pokrivanje goriva i sl. Toliko sam i ja spreman obicno da spustim osim ako ne naglasim fixno. Najaci su likovi koji konstantno salju poruke i ponude iako sam vec u prvoj iskulirao.
 
Vi koji imate iskustva oguglate na to (kao i ja na neke smesne stvari u bankama, koje ljude nerviraju uvek:)).
Ali sta ja jadnicak sa 2-3 oglasa do sada da radim, nemam ja iskustva da mogu da oguglam :D (a ni dovoljno dobrog vina da dodjem dotle ;))
 
Raspitaj se i malo i vidi da li imas nekog drugara ili poznanika da cesto salje posiljke neka firma ili tako nesto, i pitas ga da li moze kod njega da stigne da posiljka, naravno posaljioca zamolis da posalje brzom postom koju uglavnom on koristi, kada posiljka stigne drugar zamoli kurira da otvorite paket i pogledate da li je sve uredu, kurir ce u 99% slucajeva izaci u susret jer rade svaki dan.

Nadam se da si shvatio na sta sam mislio :)



Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Proslo sve okej, ispravna konzola. Ne znam vidim bre imate neke dugacke konverzacije kod mene se to zavrsi posle drugog posta telefonskim pozivom i onda samo informacije. Kako li nalete takvi sabani.
 
Normalno cenkanje je OK i tu ne vidim nista lose. I ja se cenkam kad kupujem stvar i obavezno pitam koja je poslednja cena ako vec unapred nije naglaseno da je fiksno. U tome ne vidim nista lose.


Slažem se, ali... Kakav je to kupac kome je prva poruka "koja je zadnja cena?" - pri tome, ne postoje zadnje i prednje cene, postoje zadnje i prednje strane, cena može da bude najniža.
 
Slažem se, ali... Kakav je to kupac kome je prva poruka "koja je zadnja cena?" - pri tome, ne postoje zadnje i prednje cene, postoje zadnje i prednje strane, cena može da bude najniža.
E, to :) Dobio sam jednom prilikom i kraće pitanje, "zadnja cena?". Samo toliko. Odgovorio sam "prednja cena". Na tome se završila ta naša "konverzacija" :) Nisam samo siguran jeli to bilo na KP ili ovde na benchu.
 
pri tome, ne postoje zadnje i prednje cene, postoje zadnje i prednje strane, cena može da bude najniža.
Овде се не мисли на најнижу него на последњу али је још одавно мислим баш Клајн написао да је употреба израза задњи у смислу последњи исправна. Као и оног што се често користи, у тлф разговорима је исправно питати или рећи ко је на телефону. Све ово углавном буквалистима смета, по некој таквој логици ни аутобуси немају задња и предња врата.
 
Autobus itekako ima prednja i zadnja vrata, zato što ima prednju i zadnju stranu vozila, dok na telefonu možeš da budeš, iako bi ga onda verovatno polomio.

Cena ne može da bude prednja i zadnja zato što nije objekat, a to kako se danas govori nije nikakav reper, postoji nešto što se zove pravopis.
 
Postoji posebna tema za pravopis, ali da presecemo ovde - zadnji jeste pravilno, kao i "na telefonu". To sto ogromna vecina ljudi uzima "zdravo za gotovo" sve sto im je rekla nastavnica u osnovnoj skoli, ne znaci i da je to pravilan pristup.
 
Zadnja cena je sleng za "ispod toga ne idem"/"najniza cena". Ne odnosi se na prednje/zadnje, vec poslednje :)
Sta vise "final price" je prilicno koriscen termin u engleskom, mi smo ga samo preuzeli.
 
Kao što smo preuzeli i gomilu ostalih gluposti ;)

Ali, meni je najbolje kada vidim tebe u ovakvim temama :)

Inače, "jeli" i " je li" odnosno "je l', "jeste li", itd nije isto.

A svakakvih ima na KP. Ja sam jednom liku slao i video snimak i slike sata, da bi zatim on mene fino oladio kada je bilo priče o ocenjivanju. Odgovor na moj predlog da ocenimo kupoprodaju je bio: "Polako, tek sam ga dobio. Za sada radi..."
 
Ne moze da se napise/kaze zadnja cena, nije pravilno.
Sad sto sw u serbski govor uvuklo svasta decenijama...
 
"Jel' upotrebljavaš turcizme" ?
"Jok bre".
 
Autobus itekako ima prednja i zadnja vrata, zato što ima prednju i zadnju stranu vozila, dok na telefonu možeš da budeš, iako bi ga onda verovatno polomio.
Ако се не варам, врата нису на предњој и задњој страни аутобуса, евентуално можемо да их назовемо прва или последња врата на бочној страни или тако некако али свакако нису предња и задња. Мада и даље не ваља, нити су то прва врата нити последња, било их је и биће их још. Израз на телефону се тумачи како би требало, то што неко мисли да је исправно да је на Новом Београду је из сличне приче. Како се каже, ко је поред телефона? Ко држи слушалицу и разговара? Одеш на море и где си, на мору? На одмору? На паузи?

Што се наставника тиче, никако не заборављам оглас на бандери (хм, није баш на бандери него на бочној страни бандере) ... спремам ђаци из српски и математику.
 
Како сте сви скренули са теме, ајде мало и ја.

Реклама: Сервис "C&C" поправљавамо све и свашта. Куцај на задња врата, звоно не ради! ;)
 
Da, to je najjace kad napisu nepopravljano, nikad korisceno i slično, a nick Servis xyz :D.

Al naići ce neka neuka ****** i kupiti taj cpu, reklama i plasiranje robe je čudo :).
 
Poslednja izmena:
http://www.kupujemprodajem.com/AMD-...-75GHz--33300642-oglas.htm?filter_id=71084556

Opasni su ovo prodavci sa uslovima kao Rat i Mir,a bogme i sa max cenama.
Ovog pamtim da je uvek imao neke core2duo e8400 e8500 i slicne koji su isli preko 5GHz.
Jezim se od ovakvih...Pise PC Servis,a sve su mu komponente nepopravljane i nisu za evropskih buvljaka...
Kad napise takav esej ja bih odmah izgubio zelju da od njega bilo sta kupim.
Ne volim nadmene prodavce, ako je tako nadmen dok prodaje mozete samo da zamislite koliko je bezobrazan kada dodje do problema.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pa može FX 4300 na 4.75 GHz sa dobrim hlađenjem i na dobroj ploči ali na 5 nije baš "Ko od šale" ma kakav birani primerak.
 
http://www.kupujemprodajem.com/AMD-...-75GHz--33300642-oglas.htm?filter_id=71084556

Opasni su ovo prodavci sa uslovima kao Rat i Mir,a bogme i sa max cenama.
Ovog pamtim da je uvek imao neke core2duo e8400 e8500 i slicne koji su isli preko 5GHz.
Jezim se od ovakvih...Pise PC Servis,a sve su mu komponente nepopravljane i nisu za evropskih buvljaka...

Lik je opštepoznat kod ljudi što vise na PCBerzi. Na rečniku bi mu pozavideli i učesnici "rijaliti" programa. Iz petnih žila se trudi da, na svaki mogući način, opravda cenu, a vala i da oplete po sagovorniku koji mu ukazuje na preskupe delove. Svojevremeno je prodavao neki E5300 za 50e na isti fazon. Ja sam mu tada ponudio moj za 25e, na šta je on odgovorio da više ne uzima te modele. A stvarna cena tog modela tada je bila oko 15-20e...

Još jedan od njegovih bisera:

http://www.kupujemprodajem.com/AMD-...256-bitna-33313160-oglas.htm?filter_id=151863
 
Poslednja izmena:
Pa buvljackoj robi nista ne fali :), mislim kad je ispravna :).
A ima tamo rascserupanih komponenata, na oko lepih očuvanih i neispravnih komponenata i naravno ispravnih ;).
 
Poslednja izmena:
Kako ti je blokirao i brojeve i kp nalog?
 
Taj lik sa suludim cenama je poznat kao h4v0k iliti Ivan iz Mirijeva. Bilo mi je izuzetno drago i nezaboravno iskustvo kada sam mu uvalio hard disk 320GB WD SATA iz 2006-te. Taj hard sam dobio na poklon kao neispravan tj. elektronika zeza i fazon meni je radio perfektno 100% health i odneo ja njemu on testirao 30 minuta hard disk i dao mi je 1800 dinara kao sto smo se i dogovorili. Posle nedelju dana crko mu hard i blokirao mi je vise brojeva kao i moj kp nalog. To je bilo pre godinu dana.

EDIT : Sto se robe tice, on cesto kupuje od likova koje licno dobro poznajem i koji nabavljaju sa buvljaka robu.

EDIT2: Evo opet tog oglasa http://www.kupujemprodajem.com/AMD-Radeon-HD-5850-1GB-GDDR5-256-bitna-33381438-oglas.htm

E, taj je :D Mrzelo me tražiti po temi tamo.

Inače, zna li neko zašto je KP zabranio prodaju neke medicinske opreme poput slušnih aparata fizičkim licima?
 
Nemam pojma. Pre je moglo da se prodaje, ali sada šipak. Krenem da kačim oglas i prc, traži mi ime preduzeća, PIB, ovo-ono...
 
Sumnjam da oni što prodaju "super uvo" pomoću kojega se čuje ŠAPAT na 45m imaju bilo kakve dozvole za oglašavanje po novinama i TV-u.
 
...

Ili zato sto je u pitanju medicinska oprema i trebaju dozvole za istu?

Mislim da ne postoji neko ograničenje. Skoro sam bio "uključen" u nabavku jednog Siemens aparata za starijeg člana porodice, praktično kupljen kao i svaki drugi "kućni" uređaj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno