Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mali off
76 TV -a u kuci :d

Pripadnici MUP-a u Subotici uhapsili su I. T. (31) iz Subotice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenja i kod njega pronašli 76 televizora kupljenih u Mađarskoj.

ovo je neki malo jaci lik - nek je svaki tv barem 300e x 76 i ostade bez preko 20 hilljada evra
 
A šta ako je čovek samo hteo da gleda 76 različitih programa u isto vreme? :D Nije mogao da se odluči šta pre da gleda :D
 
Poslednja izmena:
To sto cveta sverc robe samo govori o stanju u drzavi.
Pa i ja sam kupio TV od nekog lika iz Subotice za nesto manje od 600e, a kod nas je bio preko 700e zbog cistog bezobrazluka domacih monopolistickih uvoznika i trgovaca.
Prijatelj koji drzi manju prodavnicu tehnike je jedno vreme krenuo da prodaje televizore i spustio je cenu skroz do nabavne kako bi privukao ljude kod njega (Neki vid reklame)
Posle dan - dva je dobio poziv od ComTrade-a da cene ne smeju da se spustaju ispod odredjene cifre, a ako ne zeli da se drzi njihovog cenovnika nece vise saradjivati sa njim.
--
Mozda su se ovi domaci politicari i biznismeni uplasili za svoje pozicije posto je ipak vecina njih slicnim putem dosla do para i vlasti 90tih...
 
Poslednja izmena:
Sve jedno, treba mu poreklo ako hoce 76 programa da gleda.
 
Neverovatno je koliko ljudi ima na KP koji prodaju polovne stvari skuplje nego u prodavnicama (i to cesto u solidno losem stanju). I uvek ista prica - pitas da li planira da regulise cenu obzirom da je novo toliko i toliko i svi imaju isti odgovor - pa ti kupi u prodavnici onda, ja sam svoj platio toliko i toliko pre X meseci/godina i ovo je realna cena. Jel ti ljudi imaju gram mozga? :d
 
Neverovatno je koliko ljudi ima na KP koji prodaju polovne stvari skuplje nego u prodavnicama (i to cesto u solidno losem stanju). I uvek ista prica - pitas da li planira da regulise cenu obzirom da je novo toliko i toliko i svi imaju isti odgovor - pa ti kupi u prodavnici onda, ja sam svoj platio toliko i toliko pre X meseci/godina i ovo je realna cena. Jel ti ljudi imaju gram mozga? :d

I ja sam ovo primetio, retko šta ima smisla uzimati polovno kod nas.
 
na stranu sto na kupujem prodajem vise prodavaca novog i novog od madjara..nego regularnih oglasa...steta sto nema pretraga sa opcijom da se iskljuce te nove stvari
 
OK je da postoje pravila, nema pominjanja nečega npr. i kraj.

Ali, da ovde bijete tu bitku mislim da nam stvarno nije potrebno, ostaje još samo da zovete policiju.

Uvedite pravila i to je to.

(nisam ja taj "kupujem prodajem" lik, daleko od toga, ali nije benchmark tu da ugasi tu mogućnost).

Zna se šta je normalno, naravno, ali pošto previše toga nije normalno, mislim da ovo nije mesto da to isterujemo, nego nek svako radi kako misli da treba.
 
Poslednja izmena:
Da i to je tačno , a filter je ovaj.
Nažalost za ludake nema filtera [emoji23]

uploadfromtaptalk1478191817926.jpg
 
Pa prijavi svaki oglas koji nije po pravilima.
Sekund posla, ne treba ni nalog na sajtu.
 
I upravo si bacio taj sekund svog života.

To jedino da zvanični uvoznici koji plaćaju porez zatraže od države da ih zaštiti. Zbog toga su i uveli da privatna lica ne mogu prodavati nove stvari nego *kao nove - nekorišćene*.

Ali skoro je bilo da je na Amazonu 80% opreme za iPhone falsifikat a Amazon je ipak ustanova. Šta da očekujemo od KP.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I onda carevi u tu kao novo kategoriju stavljaju svoje mobove stare po par meseci za koje smatraju da su stvarno dobro očuvani tzv NOV NOV
 
A stanje 9/10, a ono rupe na lajsni i ekran iskocio, ili 8.5/10 a ekran sav ispucao? [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde to i nekako .. ali kada npr prodaju s7e sa polomljenim ekranom 100e ispod regularne cene a samo promena displeja je 250e.. i na sve to napišu garancija još 20meseci ,koja garancija kada je ubijen displej ?

Previse ludaka ima na kp ,a 99% oglasa su preprodavci. Kada vidiš tu pijacu odmah ti je jasno gde živiš

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ ne, pišu garancija 24m, možda jedan posto njih piše koliko je još ostalo, ostali pišu 24m pa negde u tekstu provuku da je kupljen u februaru 2015.
 
Retko kad moze nesto normalno da se nadje na KP. Cak i kad prodajem, nebulozne ponude dobijam, a kad gledam da kupim... Uglavnom na kraju odustanem
 
Ja narucio SSD 750 Evo 250gb za 70 evra prekjuce kod nekog novog preprodavca, i juce mi se javi Master Pc i Fanta da su ponovo otvoreni za biznis, menjali su dobavljaca i imali su problema na carini. Ista prica obojica :D Ali cene su skocile za po 20 evra za SSD. MIslim sad pratim te cene pa sam primetio. Recimo sada je 850 Evo od 250gb kod njih oko 12000 plus dostava. A u regularnim, nasim prodavnicama su oko 12600 + besplatna dostava i srpska garancija a ne smaranje sa vracanjem prodavcu ako nesto ne valja...
Vise uopste nisu konkurentni sa nasim prodavnicama...
 
Tako bi mogli i ove malo jace sa telefonima sto posluju, mislite da je to legalno uvezeno preko grane? Kako da ne :D

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Pa fora je što ti jači likovi rade sa policijom.. plaćaju im mesečni harač da ih ovi ne diraju

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa i ja kontam da to tako funkcioniše :D

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Tu nesto ne stima,to je ipak previse

Da prodaje po 4 tv dnevno to je zaliha za 20 dana

Nema sanse da ima toliki promet,to jedino da im bio neki zajednicki stek
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno