Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tamo na Kp, se ne zna ko je ludji, dal oni sto kupuju, ili oni sto prodaju. (cast izuzetaka naravno) vecina ima neki problem u glavi.

Pre mesec dana, gledao sam neki telefon, jeftin da kupim caletu : Javio sam se ovom liku za ovaj telefon : http://www.kupujemprodajem.com/Wiko...re-NOV--36625603-oglas.htm?filter_id=78576811

Dogovorimo se da mi posalje telefon, kaze saljem ti kasnije. Posle pola sata, vidim napisao rezervisano u oglasu, i da nije vise u prodaji. U toku dana ga kontaktiram, da li je poslao telefon, odgovara da je prodao, drugom kupcu. :laugh: - Posle toga sam pratio njegove oglase, i video sam da lik postavi oglas za neki telefon, i posle 5min napise da je REZERVISANO, i tako mu stoji oglas na KP, mesec dana. - Jos ocenjuje samog sebe, sa laznim KP nalozima. Skuplja ocene.

Strasno kakvih likova ima! - Isto prodavao neki Huawei za 50e nov, inace kod drugih isti model kosta (40e) pitao sam ga i za taj model, rekao mi da je prodat.
A bukvalno sam ga pitao 1min, nakon sto je postavio oglas.

Kad smo se culi preko telefona, za taj Huawei koji je prodavao, rekao mi da je rezervisan za drugog kupca i da nije u ponudi. Kazem ja njemu, ajde posalji ga meni, kakve veze ima dal uzeo novac od mene, ili od njega :D Kaze NEeeeee ja imam rec, i obraza, to kod mene nema cenu! Mislim se kad nema, zasto me ispali za onaj Wiko Lenny 2, dogovorili smo se da mi posaljes, a prodao si ga drugome. Ahahahahahah strasno.

Koji lik jos ima preko 400 pozitivnih da nisi napisao sve ovo ja nikad ne bi posumnjao da je prevara u pitanju....Treba da popije ban samo takav nego opet ce da radi isto nema leka za njega....
 
Pa ja sam upravo i zbog tih preko 400pozitivnih ocena i hteo da kupim telefon od njega. Nisam mogao ni ja da verujem da je to moguce, da ima toliko pozitivnih ocena a da laze i glupira se. - Sto je najgore nije jedini koji tako radi, ima puno i trolera kad nesto prodajes, jave ti se cisto da se dopisuju sa tobom, i postavljaju ti glupa pitanja, misle da NE kapras da te zezaju samo :D
 
Poslednja izmena:
meni se desava tako sa kupcima...dogovorimo se sutra da dodje, cekam ga ceo dan i ne dodje

jos mi je gore kad me neko iscima i smara, na kraju kupi i ne oceni posle toga

Sta je tu cudno? Srbija. Mene je svestenik ispalio i zarobio mi 700€, nista cudno, no sve se vraca :)

Btw Bubac ovde sa foruma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas to. Jos mi stoje stvari kuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa prijavi ga KP-u.

Dovoljno materijala si sakupio za ban.
 
Ovo uopšte nije loš predlog, samo treba da poznaješ nekog "talentovanog" advokata da ti to napiše. Čitao sam jednom opomenu pred tužbu koju je firmin advokat sastavio (kratak uvod, uzeli laptop, riknula matična posle 5-6 meseci, prodavac/firma obećala rešenje za nedelju dana, posle 2 meseca zavlačenja (te nema ploče na stanju, te poslali pogrešnu, te carina ovo, ono) dali lepo advokatu da im napiše pisamce), ono da si pročitao ukenjao bi se na licu mesta, veruj mi, email poslat oko 7h uveče a sutradan u 8:15h zovu iz dotične firme da se dođe po novi laptop pošto ne mogu da poprave stari na vreme, inače novi je bio 15.000 din skuplji od "starog" ali nisu ništa tražili jer firma je trpela štetu bez kompa bla-bla...

A inače ove fore tipa 50€ za samsung note 7 jer eto ne vredi više su tako niske da takvim jedino mogu da poželim da stvarno dobiju ciglu u paketu, ili cepanicu, više od toga i nisu zaslužili.

A imam i za cene priču: tražio prošle nedelje aku makaze za grane (Bosch Ciso), na KP 10.500 din, u WW 7.050 din, pitam lika sa KP jel to finalna cena (kulturno sve, bez trolovanja), on kaže jeste... WTF
Pravnik kriminalista sam druže, doduše jos pripravnik, ali imam šlifa za takva pisamca :) mnogim poznanicima sam tako rešio probleme... samo treba poznavati materiju, i malo elokvencije, ne treba tu talenat. Verujem ja da i oni imaju pravnu službu koju plaćaju debelo,da traže sitne rupe u zakonima... ne bi to pismo puno pomoglo ovoj situaciji ali čisto da im se stavi do znanja da preteruju sa zaštitom prevaranata...

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ostalo mi samo vama jos da se obratim posto administratore zabole ona stvar za svoje clanove. S vremena na vreme prodajem neke stvari na KP i nisam jos imao neki vecih problema. Ali pre neki mesec dana sam prodao nekom klincu jedan predmet (2500din). Mislim da detalji nisu toliko bitni za celu pricu. Decko nije bio zadovoljan predmetom i nadmeno poceo da mi preti i da trazi novac nazad. Posto se on tako poneo ja sam rekao da moze da zaboravi na svaku saradnju sa mnom. Onda je krenuo da mi preti policijom i sudom. I samo sledeci put kada sam pokusao da udjem na sajt, meni nalog blokiran. Prijavio me za obmanu/prevaru. Pisao sam administratorima i nista kao moram sam sa njim da resim taj problem. Da li postoji neki nacin da sacuvam taj nalog ili je to to? Mislim bezveze mi je da pravim novi kad sam onaj imao sigurno 5 god i uspesno ga koristio bez problema imam i pozitivni dosta i sad ovako zbog neke gluposti da mi zatvore nalog stvarno ne mogu da shvatim :/
 
Ali obožavam one koji prete policijom i sudom za kupovinu od 2.500 dinara...
Još više me impresioniraju ovi sa KP koji brišu negativne ocene dokazanim prevarantima, blokiraju ljude bez da čuju obe strane...
 
Aj postavi ss prepiski da vidimo kako je sve teklo, pa da presudimo. [emoji2]
 
Nemam ss blokiran mi nalog ne mogu cak ni to da vidim. Imam u porukama na običnom telefonu sms tako da nemogu ni odatle ss da uradim. Ali ne bi verovali lik slika policijsku stanicu i salje mms ja gledam i neverujem :D kao jesi se predomislio...
A facsinatno je to da moze bilo ko da te prijavi za prevaru nista ovi ne proveravaju sve ide automatski.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji varijanta da pozovemo nekog od administratora da se pridruži ovoj temi? Pa da se lepo izobjašnjavamo...

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ali ne bi verovali lik slika policijsku stanicu i salje mms ja gledam i neverujem :D kao jesi se predomislio...

A ti mu lepo pošalješ mms sa slikom njegove eminencije AV kao znak da se nisi predomislio... A slobodno možeš da slikaš sud i pošalješ mu sliku sa porukom "Što policija uhapsi to sud oslobodi"... Ili da slikaš svoju policijsku stanicu i pošalješ mu sliku sa porukom "Naša je lepša"... Budi malo kreativan, neka se nervira.
 
Mislim sa sajta... nisam se dobro ODRAZIO :)

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Zašto bi se uopšte odazvao i objašnjavao ovde? Imam utisak da bi tako ladno iskulirao tvoj poziv...
 
Nije mi uopste cilj da se ja prepirem sa nekim klincom ko da nemam pametnijeg posla. Meni je to fascinatno da ne postoji nacin da nekog kontaktiras osim onog glupog kontakta preko sajta na koji ne odgovaraju...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To nije prepirka to je samo znak koliko ga shvataš ozbiljno. Na kraju kad vidi da te fore ne pale odustaće sam...

A što se tiče samog KP, nije problem mogućnost kontaktiranja već sami admini sajta - oni da imaju želje i volje da se pozabave tvojom (i ne samo tvojim) slučajem oni bi to učinili i posle kontakta tim putem, ovako...
 
Evo nastavka priče... član koji nas je prevario je aktivan i nastavlja mirno svoj rad :) https://www.kupujemprodajem.com/Gainward-GTX560-1GB-PCIe-38497563-oglas.htm Mala caka... grafička je kod mene u radnji, upravo mi je Bex vratio nakon više neuspešnih pokušaja uručivanja dotičnom :) Da podsetim, dogovor je bio da mu vratimo obe grafičke pouzećem jer je prva neispravna a ova koju je upravo oglasio se greje na 100 stepeni čim se uđe u bilo koju igru ili program za testiranje. KP se ne uzbuđuje previše iako sam im poslao još 3 mejla i dva puta ga prijavio za različite oglase :)
 
Sad treba lepo SS svih prodavčevih oglasa koji se mogu naći uključujući i one za prodate grafičke, prepisku sa prodavcem koja dokazuje da postoji problem i povrh svega prepisku sa KP gde im se jasno navodi da je reč o prevarantu koji vara ljude za novac i onda tužba protiv KP za udruživanje u prevari i nepreduzimanja ničega da se ista spreči! Jer je očito da znaju o čemu i kome je reč i da ništa ne preduzimaju čime svesno omogućavaju da on nastavi da vara ljude!
 
Da ali treba nas dobar broj da se udruzi i pokrene postupak koji ko zna koliko bi trajao i kako bi se završio. Ja sam im napisao ako njima nije stalo do svojih dugogodisnji clanova a očigledno je da nije, da cu lepo otici i oglašavacu se na drugom mestu. Jeste da je KP ubedljivo najposeceniji ali bas zbog toga i ima svakakvih slucajeva i pogodan je za malverzacije.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Evo nastavka priče... član koji nas je prevario je aktivan i nastavlja mirno svoj rad :) https://www.kupujemprodajem.com/Gainward-GTX560-1GB-PCIe-38497563-oglas.htm Mala caka... grafička je kod mene u radnji, upravo mi je Bex vratio nakon više neuspešnih pokušaja uručivanja dotičnom :) Da podsetim, dogovor je bio da mu vratimo obe grafičke pouzećem jer je prva neispravna a ova koju je upravo oglasio se greje na 100 stepeni čim se uđe u bilo koju igru ili program za testiranje. KP se ne uzbuđuje previše iako sam im poslao još 3 mejla i dva puta ga prijavio za različite oglase :)

Verovatno uplacuje promocije oglasa, cim mu administratori KP, jos nisu blokirali nalog.
 
Poslednja izmena:
Sad treba lepo SS svih prodavčevih oglasa koji se mogu naći uključujući i one za prodate grafičke, prepisku sa prodavcem koja dokazuje da postoji problem i povrh svega prepisku sa KP gde im se jasno navodi da je reč o prevarantu koji vara ljude za novac i onda tužba protiv KP za udruživanje u prevari i nepreduzimanja ničega da se ista spreči! Jer je očito da znaju o čemu i kome je reč i da ništa ne preduzimaju čime svesno omogućavaju da on nastavi da vara ljude!
O tome ja pričam...

@arheolog
Mozda ga nekao sa drugog naloga navući na lično preuzimanje?

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
A ti mu lepo pošalješ mms sa slikom njegove eminencije AV kao znak da se nisi predomislio... A slobodno možeš da slikaš sud i pošalješ mu sliku sa porukom "Što policija uhapsi to sud oslobodi"... Ili da slikaš svoju policijsku stanicu i pošalješ mu sliku sa porukom "Naša je lepša"... Budi malo kreativan, neka se nervira.

Sad sam dosao sa suda
Prevara na KP pre 2 godine-oko 100 evra,klinci pohapseni i privedeni na rociste-godinu dana izbegavali
Sve ce vratiti sa kamatom,plus prdekana nekoliko meseci,ovaj jedan vec osudjivan za prevaru

Za sve prevare preko 5000 din,odmah pozovite policiju,oni po sluzbenoj duznosti moraju podneti krivicnu prijavu za prevaru

Sve je besplatno,goni se po sluzbenoj duznosti,sudjenje u vasem mestu-prevaranti sami dolaze ili ih hapse-odredjuju im pritvor
 
Pozdrav.
Ako mogu da podelim jedno svoje lose iskustvo s jednim clanom sa kp, da ljudi imaju u vidu o cemu se radi. Naime, kupio sam laptop Gericom Hollywood od prodavca koji je potpisan kao Ivana na kp( ostavicu link u komentaru). Krivo mi je sto nisam napravio skrinsot oglasa, a sada je izbrisan, pa ne mogu da vidim sta su sve napisali. Znam da su ga slikali u radnom stanju, sa dobrim hardom od 80gb i 2,5gb ram memorije i sa ispravnim wi-fi. Bio je je polovan i to je generalno stari laptop, kostao je 6000din. Kupio sam ga, naravno nisam mogao da ga upalim, izvadjen ispravan hard koji im sluzi za slikanje i ubacen neispravan potpuno druge marke. Izvlaci se , laze kako je zena slucajno napisala da je hard ispravan, bla bla. Kaze poslace mi drugi, ali kad mu stigne iz Beca(boga pitaj kad). Nego da ja njemu njega vratim i da on meni vrati pare (postarina u jednom pravcu me je izasla 500 dinara, i 500 nazad to bi mi bilo pola harda) rekoh, kupicu ja hard. Kupim hard, jedva uspem da nadjem OS koji podrzava, i vidim da nema wi-fi i da su izvadili 2gb ram-a , ima samo 512mb. Zovem da vratim ne javlja se. Na moju negativnu ocenu laze kako sam ja mozda spalio hard, a preko telefona je i sam priznao da je neispravan ubacen u njega. Posle , sasvim slucajno naletim na njegove oglase na lalafo, ali drugo ime , drugi grad i drugi broj telefona,a kad prodaje zove sa treceg broja i robu salje iz treceg mesta ( nevezano za gradove koje je naveo na kp i lalafo).
Ovo sam vise odlucio da napisem ovde jer sam video da i dalje aktivno postavlja oglase , pa da ljudi imaju u vidu ko je i sta je. Kada je u jednom razgovoru rekao da je trenutno buvljaku, tada sam vec znao da je muljator i da sam nasamaren. Ovo su njegovi oglasi:
https://www.kupujemprodajem.com/1077966-1-ivana-svi-oglasi.htm
i lalafo:
http://lalafo.rs/kucevo/ads/imb-t40-rasprodaja-id-1421834
Na lalafo ne mogu da postavim njegov nalog, pa verovatno ovaj link nece biti moguce otvoriti kada mu oglas istekne.
Ne znam da li ga ima i na limundu, verovatno da pod nekim drugim nalogom.
 
i da dodam. Imao je samo jednu pozitivnu i vodio sam se tom logikom da ljudi od necega moraju da krenu, ne moze odmah imati 100 pozitivnih. Sada vidim da sam pogresio i nikada vise ne kupujem od tih s malim brojem pozitivnih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno