Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre 3-4 dana porucila sam kolica za bebu. Komunikacija sa prodavcem je bila izvanredna i nista nije bilo sumnjivo, dogovoreno placanje pouzecem. Nije mi prvi put da trgujem preko tog sajta.
U paketu sam dobila stara pijacna kolica i unutra dva crepa. Covek je naravno bio nedostupan, posta kaze da se sa potvrdom policije moze zaustaviti novac ako nije postnet u pitanju (a naravno da jeste). Prijavila sam ga vise iz besa nego zbog para i u SUPu saznala da im je poznat prevarant iz Zrenjanina ili okoline koji salje uvek iste pakete svima, a iskljucivo su mu oglasi vezani za opremu za bebe.
Ne bi mi palo na pamet ni u snovima da bi neko to uradio, pogotovo sto su u pitanju kolica za bebe, ali eto cime se sve ljudi bave...Jos nam je pozeleo prijatnu setnjicu u kolicima kad me je obavestio da je poslao.
Joj kad bismo ga nasliiiiiii samo da mu vratim crepove :)
Mozes li da nam napises ime prezime i user tog coveka da ga zaobilazimo.
 
Naj bitnije je da nema skajp sesije ili svedoka pri povratku crepa prvobitnom vlasniku a dolazak kod njega kući i upoznavanje se podrazumeva [emoji2]

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I da mu pokaže šta sve ima i da ga upozna sa porodicom. :D

Da li Samsung i Phillips imaju internacionalnu garanciju na televizore? Mislio sam da uzmem od madjara neki Samsung ali brine me garancija. Znam da LG ima.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo od jednog "Mađara" iz SU, Samsung je u pitanju. On ima deal sa lokalnim servisom i oni mu resavaju reklamacije u garantnom roku. Imao je pravilo da ukoliko u prva tri meseca nešto ne štima, dobiješ nov TV.
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
Blokiran je odmah po mojoj prijavi. Na kp se predstavlja kao Dusan, ID je 1182195, mail [email protected], a na post expresu je neki Sava Vuckovic, pokusali smo da ga nadjemo ali nista... Cisto sumnjam da je na adresi.
Realno malo je i moja greska sto sam se polakomila zbog cene i nisam dobro proverila korisnika, jednostavno nisam se nadala tome.
 
i sta ako ti se vrati predmet sa duplom postarinom?

to je najgore sto moze da se desi, a steta je prilicno minimalna

ako trazis pare u napred, kupcima odmah palis lampicu za prevaru, jer prevaranti moraju da traze novac u napred ako zele da prevare, a ne posalju
samim tim imas manje potencijalnih kupaca

ima cak i onih sto prvo posalju kupcu, pa kupac kad sve isproverava, uplati novac
to je tek teska ******stina

najbezbolnije i najpravednije je slanje pouzecem, gde je najgore sto moze da se desi da prodavac plati duplu postarinu i to samo ako kupac ne preuzme, posto ako preuzme, kupac snosi troskove postarine

Najbezbolnije jeste, ali ako ja imam minimalnu zaradu na nekom proizvodu i nisam preprodavac vec mi to dodje bukvalno kao hobi, zasto bi ja i deo od te moje minimalne zarade davao na postarinu? Jeste da ljudi pomisle da je neko prevarant, i ja sam to pomislim ali sta da se radi. Ja znam da nisam, a ne znam da li on jeste ili nije i iz tog razloga mu necu poslati paket pre nego sto uplati i suprotno, necu mu uplatiti novac pre nego sto on posalje ili moze da posalje pouzecem.

Moj stav je mozda kontradiktoran jer kad sam prodavac, ne saljem robu pre uplate, a kad sam kupac ne zelim da uradim ono sto ja zahtevam od kupca kada sam ja prodavac ali vec sam objasnio zasto je to tako. Uglavnom, licno preuzimanje je uvek najbolje i nikada nisam bezao od toga jer su tako najsigurniji i kupac i prodavac. I pre cu platiti 10eur vise za licno preuzimanje, nego da mi tamo neko salje mozda srafove, a mozda i stvarno to sto sam narucio. To je neka moja logika.



Do sad si trebao da naučiš da opcija plaćanje pouzećem ne postoji za slanje u inostranstvo. To možeš da pitaš u bilo kojoj pošti .

Zbog cega sam trebao da znam? Jel to spada pod opstu kulturu ili neko osnovno znanje? Ne bavim se preprodajom, nemam svoju firmu ili prodavnicu, prodajem ponekad neke stvari i nikada nisam slao robu sem prosli put pre nedelju dana, kada sam je poslao po vozacu autobusa u drugi grad. Kad mi bude trebalo, raspitacu se :)
 
Najbezbolnije jeste, ali ako ja imam minimalnu zaradu na nekom proizvodu i nisam preprodavac vec mi to dodje bukvalno kao hobi, zasto bi ja i deo od te moje minimalne zarade davao na postarinu? Jeste da ljudi pomisle da je neko prevarant, i ja sam to pomislim ali sta da se radi. Ja znam da nisam, a ne znam da li on jeste ili nije i iz tog razloga mu necu poslati paket pre nego sto uplati i suprotno, necu mu uplatiti novac pre nego sto on posalje ili moze da posalje pouzecem.

Moj stav je mozda kontradiktoran jer kad sam prodavac, ne saljem robu pre uplate, a kad sam kupac ne zelim da uradim ono sto ja zahtevam od kupca kada sam ja prodavac ali vec sam objasnio zasto je to tako. Uglavnom, licno preuzimanje je uvek najbolje i nikada nisam bezao od toga jer su tako najsigurniji i kupac i prodavac. I pre cu platiti 10eur vise za licno preuzimanje, nego da mi tamo neko salje mozda srafove, a mozda i stvarno to sto sam narucio. To je neka moja logika.





Zbog cega sam trebao da znam? Jel to spada pod opstu kulturu ili neko osnovno znanje? Ne bavim se preprodajom, nemam svoju firmu ili prodavnicu, prodajem ponekad neke stvari i nikada nisam slao robu sem prosli put pre nedelju dana, kada sam je poslao po vozacu autobusa u drugi grad. Kad mi bude trebalo, raspitacu se :)

tvoj stav je onda prilicno licemeran

ja nikada sa drugima ne poslujem onako kako ne bih zeleo da se posluje samnom
 
tvoj stav je onda prilicno licemeran

ja nikada sa drugima ne poslujem onako kako ne bih zeleo da se posluje samnom

Licemeran ili ne, sebi sam ja na prvom mestu kad je u pitanju kupovina/prodaja preko interneta i mislim da bi svako trebao tako da razmislja. I ako je nesto previse jeftino kao sto je bio jedan iPhone 6s 64GB za 480eur pre mesec dana, treba se licno naci sa prodavcem. Ja sam coveka zvao, jos je napisao HITNO i pristao je da se nadjemo ako ga ne proda taj dan, ali na zalost otisao je isti dan.
 
tvoj stav je onda prilicno licemeran

ja nikada sa drugima ne poslujem onako kako ne bih zeleo da se posluje samnom
Valjda je bitno da se dogovor ispoštuje, a to što neko želi u svakoj situaciji da bude maksimalno zaštićen nije licemerje nego legitimno pravo svake strane.
Uostalom kome ne odgovara da mu prvo pošalje novac, ne mora da posluje sa njim, isto kao što on neće poslovati sa onim ko od njega zahteva novac unapred.
 
Kad neko ima vise oglasa gde prodaje telefone i u opisu stoji: vise komada, kao novi, poreklo nemacka...to moze da znaci da su kradeni?Jeftiniji su dosta.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Covek ide cesto za de pa ponese da proda, ne mora znaciti da su kradeni.
 
Covek se verovatno bavi time, preprodaje...
 
I Sava Savanovic zvuci fake pa je pravi. A upoznao sam i famoznog Marka Markovica jednom. Petra Petrovica nisam jos uvek :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Znam i Marka Markovica, i Petra Petrovica, ali stvarno.
Blokiran je odmah po mojoj prijavi. Na kp se predstavlja kao Dusan, ID je 1182195, mail [email protected], a na post expresu je neki Sava Vuckovic, pokusali smo da ga nadjemo ali nista... Cisto sumnjam da je na adresi.
Realno malo je i moja greska sto sam se polakomila zbog cene i nisam dobro proverila korisnika, jednostavno nisam se nadala tome.
Pa to je ono sto sam objasnjavao ljudi se polakome za kintom i tada emocije prevladaju razum, i eto sta se desi.
Uvek se zeznes kad ides emocijom u bilo kojoj sveri zivota [emoji3]

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Možda je taj lik ok ali iz principa ne bih kupio od lika koji u naslovu oglasa piše NOVOO

Mogao je i da napiše 32GBBB [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Banujte ovoga Aphexa, očigledno da je teški trol, samo privlači pažnju na sebe i pravi se da je neki džek. Zadnjih desetak strana samo njega zezaju a on i dalje troluje. Samo se stvara veliki off-topic.

Inače, prodavao sam neki LoL nalog i javljala mi se neka ****** sa 2 negativne ocene zbog prevara za LoL nalog, smarao me je da mu prodam za 1200 dinara i lupio mi je negativnu ocenu zato što nisam hteo da mu prodam i da mu odgovorim na poruke?! Kome sad da se obratim vezano za ocenu da mi se obriše ako je moguće?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Banujte ovoga Aphexa, očigledno da je teški trol, samo privlači pažnju na sebe i pravi se da je neki džek. Zadnjih desetak strana samo njega zezaju a on i dalje troluje. Samo se stvara veliki off-topic.

Inače, prodavao sam neki LoL nalog i javljala mi se neka ****** sa 2 negativne ocene zbog prevara za LoL nalog, smarao me je da mu prodam za 1200 dinara i lupio mi je negativnu ocenu zato što nisam hteo da mu prodam i da mu odgovorim na poruke?! Kome sad da se obratim vezano za ocenu da mi se obriše ako je moguće?

Sent from my D6603 using Tapatalk

prodaja naloga je zabranjena na kp, ali se ipak prodaju
zali se administraciji, ali ne treba da odgovaras na poruke klincima i ljudima sa negativnim ocenama, bas iz razloga da ti ne lupe negativnu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno