Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
al da trazis fiskalni racun za 2 godine star telefon i na osnovnu toga spustas cenu 40% ???? Druze...
Не верујем да је на ово мислио. Зна се да гаранција траје две године на све производе. Не рачунам изузетке, који су ем ретки, ем их у свету телефона нема.
 
Pa bolje i dobiti takav račun za telefon star i npr 3 godine bar se zna poreklo i koliko je star telefon.. Bolje i tako nego nekom na reč verovati... Onda bar znas sta si kupio i kada je to kupljeno...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
Ljudi vi mozete da kupujete sta god i pod kakvim god uslovima hocete (pod uslovom da nadjete odgovarajuceg prodavca) ali ne mozete to da namecete kao pravilo ponasanja za druge i da to pravdate nekom brigom i skupocom! Ja sam kupio 1000 stvari bez garancije i samo par se pokvarilo i tako cu i da nastavim a vi vijajte papire i garancije i uzdajte se u to radi dusevnog mira koliko god hocete, vasa privatna stvar!
 
Poslednja izmena:
Pa bolje i dobiti takav račun za telefon star i npr 3 godine bar se zna poreklo i koliko je star telefon.. Bolje i tako nego nekom na reč verovati... Onda bar znas sta si kupio i kada je to kupljeno...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk

A sta ti znaci to za telefon star 3 godine? Mozda je nesto u medjuvremenu menjano, budzeno ili sta vec radjeno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma moze i fiskalni tj. garancija da bude fals ili od neceg drugog ali dzaba to pricati takvim slucajevima.
 
Ja sam dao primer samo, ako sto vidis napisao npr!
Hoces da kazes da je recimo npr bolje kupiti telefon s7e za 500e bez ikakvih papira dokaza, računa itd nego platiti recimo npr 700e sa svim papirima?
Samo primer dajem!
Ja sam takodje dosta stvari kupio i prodao, i pre svake kupovine dobro proverio od koga kupujem i striktno da je račun tu, i naravno dopisivanje se sa istim tim prodavcem, tako isto sam i prodao sve sa računom itd itd... Naravno, govorim o eBay.de i Amazon.de. Ima i tu prevaranata, ali si zaštićen preko eBay.de i Amazon.de...
Kod što napisah, svako ima pravo da prodaje sta hoće i kako hoće i da kupi kako hoće... Nemamo svi iste prioritete, napali ste čoveka kao da je bog zna sta napisao, poštuje on vaše mišljenje, poštuje i vi tudje i to je to...

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Људи, свака роба има свог купца. Тачка :)
 
Jeste bolje, prevelika je to razlika. Da je manja razlika u ceni onda bih razumeo, ali ako je mnogo jeftinije nema veze sto nema papir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidis, ja to poštujem, ali ja tako nesto nikad ne bih kupio, to je kao mačka u džaku, ne znaš nista ni šta ni kako, i kad rikne nešto, sta onda? Bacenih 500e!
To je bio sam primer, zato svako ima svoje mišljenje i svoju glavu i svoj novac pa neka razmišlja sta kupuje i kako kupuje... Zar ne?
Prepucavanje oko ovih stavri nikuda ne vodi, al ne treba ni napadati ukoliko neko ne bi postupio recimo kao ti ili nije bitno ko, svi smo različiti...
Pozdrav :)

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Pa zamenis to sto crkne ako crkne, verovatno nece biti preko tih 200e. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^bas tako

Ko ne reskira, ne profitira :)

@Ed hunter je potpuno u pravu za to sto je spreman da plati vise za neki papir koji mu uliva dozu sigurnosti, ali opet potpuno je u pravu i onaj koji trazi jeftinije i bez garancije, zato se i kaze da svaka roba ima svog kupca.

E sad, dolazimo do dela gde se insistira na tom papiru prilikom kupovine na mestu gde nije nikakvo pravilo da taj papir i dobijete, kao sto je sajt KP, pijaca ili drugi oglasi, u odnosu na objekte gde je to zakonski obavezno....
e tu rizikujete da budete nasamareni na razne nacine.
 
Ja kao kupac izrazito cenim račun, garanciju, pa makar ona i istekla ili bila inostrana. Razlog je prost, prvo pokazuje mi poreklo onoga što kupujem, a druga stvar je ta da je velika verovatnoća da bi prvobitni vlasnik reklamirao bilo kakav nedostatak ukoliko je u nekom periodu imao važeću garanciju. Ako garancija važi u Nemačkoj recimo, pa nije to na kraj sveta pobogu, nema razloga da za proizvod od par stotina eura ne iskombinujem da mi to neko tamo reklamira ako bude potrebe. To ne znači da neću kupiti nešto u nekom trenutku bez papira ako prosudim da je cena odgovarajuća, s tim što tu apsolutno ne može da važi bilo kakva formula već procenjujem od slučaja do slučaja. Ne znam što ste napali ed_huntera kad dečko ima potpuno legitiman stav, ali po meni je bakara je to sumirao najbolje - nit prodavac mora tebi da proda, nit ti moraš od njega da kupiš, na to se svodi. Pa ko kako voli.

Ono što je meni najbitnije u celoj priči, kao što reče neko već, jeste profil prodavca. Ako mi prodavac smrdi može i za džabe da daje, neću da uzmem. Gledam čak i neke od vas koji kačite prepiske sa ljudima koji em ne znaju pravopis, em nemaju ni osnovnu kulturu komunikacije, plus se na sve to iz aviona vidi da nešto mute, a vi ozbiljno razmišljate da sa njima trgujete?! Pa ja krindžujem kad mi se jave takvi likovi koji od mene hoće nešto da kupe, a kamoli ja od njih da kupujem... Ne radi se čak ni o tome da li je takva osoba poštena ili nije, ali pomisao da mogu doći u situaciju da moram da rešavam bilo kakav spor sa šimpanzom me u startu odbija. I u takvim slučajevima kad završite prevareni, oprostite, ali sami ste krivi.
 
Poslednja izmena:
nemoguc je scenarij prevare i krivice prevarenog,izbijte to sebi iz glave.
 
Da li neko zna posle koliko vremena se paket vraca ako se ne preuzme (postexpress) ?

Neka gospodja je "kupila" od mene teleofon, poslao jos proslog ponedeljka a u utorak da se preuzme :)

Naravno ne preuzima ga, niti se javlja niti odgovara na sms.
A iz poste sam dobio neki botovski odgovor koji ne razumem :)
 
bilo je 7 radnih dana zadnji put kad sam ja imao tu neprijatnost.

bakara:

po zakonima i ustavu zemlje,nemoguce je.takodje,u svim iole civilizovanim drustvima takodje ne postoji mogucnost krivice prevarenog.za prevaru neophodan je predumisljaj.ove varijante - sam si kriv,zar si mislio da mozes da uzmes galaksi za 200e na kp-u,naravno da je za 30e pecena karta itd ukazuju samo na problem sa vasim glavama,nema tu nikakve krivice prevarenog.pohlepa nije niti krivicno delo niti prekrsaj niti moze biti ni olaksavajuca okolost ni "krivica".

ako hocete da zivite po pravilima dzungle,samo izvolite,ali bar imajte pristojnosti i nazovite to pravim imenom.
 
Poslednja izmena:
ljudi garancija i racun su dokaz o poreklu ako nista drugo
dovoljno da ulije bilo kakvu sigurnost, makar i fiktivnu

a te fore novi telefoni za 500e bez racuna su ******stina....pa gde ti je racun? jel na granici oduzimaju racune i bacaju u kamin kad svercuju ljudi?
 
Evo ja nemam ni garanciju ni racun za telefone dobijene preko firme a sve sam ih prodao! A imam blanko garancije od razne tehnicke robe iz skoro svih domacih maloprodaja pa bih sutra mogao da kupujem telefone od 500e, popunim garanciju i prodajem Bogiju i slicnima za 700e.
 
Poslednja izmena:
Neka fala, imam ja gde kupujem, novo u radnji ovde u de... Lepo se kaže, ona naša stara, čime se pametan stidi... Valjda znas dalje (ovo je šala, nikako uvreda)
Pa ima i takvih koji to rade bas što si napisao :)
I kad nešto prodajem, sve po ps, sa sve kompletnom kutijom, računom itd... Jer nikad ne bih voleo da nekog zeznem, kao što ne bih voleo ni mene niko da zezne, eBay.de ocena 100% kao i sve pozitivni komentari kao prodavac i kao kupac :)
Nikako ne može da se to sve poredi sa kp, gde se po vašim postovima mulja i petlja sa tim ocenama itd :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
Pa naravno da ima zato i kazem koliko je besmisleno. A evo ja i kutije odmah bacam tako da kad prodajem ide bez ambalaze i niko se nikad nije bunio!
A ebay je isti kao KP i sve druge online pijace i buvljaci,gledao sam skoro dokumentarac o nekim rumunima prevarantima koji varaju ljude preko nemackog i britanskog ebaya pa kupuju stanove i BMWove u domovini.
A u firmi smo se opekli jer nas prevario Nemac za neke delove a imao i stvarnu i virtuelnu radnju i ocenu 99,8% na preko 10.000 prodaja!
 
Pa ima i ovde svega naravno, pisah već, ja pre kupovine preko eBay.de, prvo kontaktiram prodavca, sta kako itd, jer je to kao dokaz u slučaju ako nešto nije ok sa r9bom koju sam naručio, u tom slučaju eBay.de reaguje, i nije isto eBay.de i kp, nemoj smešan da budeš :)
Pošteno prodam nesto na eBay.de, pošteno i kupim, i za sada nikada problem, bas zato sto pazim kako i sta od koga nesto kupujem, bilo je da sam mislim dva puta vratio trenerku, i dobio istu takvu samo veći broj...
Ovde u de, ako pazis, teško da ces biti prevaren, ako i budes prevaren, eBay.de je tu da reši bilo kakav spor, a pre dobijes u roku od odmah na PayPal :)
I taj što vas je zavrnuo nemac, pa zna i on da ne možete nikakva prava da dobijete jer je kupac iz Srbije, to je sve komplikovano...

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Jedina razlika je Paypal ali i oni sve vise smanjuju svoju odgovornost i nadleznost i povecavaju rokove i uslove za povrat novca. Pijaca je pijaca i pravilo je da nema pravila,uvek bilo i bice.
 
Vidis ja tih problema nisam imao, navešću svoj primer kupovina preko Zalando i OTTO, ako ti to bilo šta kaže, dosta stvari kupio, a bogami i vratio, Zalando funkcioniše na sve moguće uplate, OTTO samo račun, i vratio par stvari koje mi se nisu svidelo, od Zalando pare na PayPal već sutra dan bile na mom nalogu a od OTTO potrajalo je dva tri dana i pare su tu...
A sto se eBay.de tiče, ne kupujem od privatnih lica, jer tu bas može da nastane problem...
Slažem se pijaca je pijaca, ali ne možeš reći da je sve Online pijaca, jedno su zvanične radnje što prodaju Online, a drugo su gde kao na eBay.de prodaje svako sta hoće... Zvanična radnja ima pravilo, ima i eBay.de, ali za razliku od našeg kp , eBay.de je uvek tu u zaštiti ukoliko je neko oštećen...

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Nas ebay.de ne bi zastitio ni da smo Nemci a ne Srbi jer je prevara nedokaziva a na rec nam sigurno ne bi verovali s obzirom na njegove ocene. A i na KP imas zvanicne radnje pa i ozbiljne firme kao i ozbiljne preprodavce i svercere a i obicne ljude. Kao i na pravoj pijaci gde imas i firme i radnje i registrovane i neregistrovane tezge a i one na kartonima i najlonima. Pa biras.
 
Vidim nista ti ne znači Zalando i OTTO, oni ne prodaju nista preko eBay.de. To su zvanične radnje. Veruj da znam slučajeve gde je dokazana prevara ovde, od prijatelja, koji su nešto kupili a to nije bilo kao u opisu, i problem vrlo brzo rešen, prodavac se držao svoje priče, ali je na kraju dobio nazad to što je prodao a kupac svoje pare, i to kažem vrlo brzo, tako da, ne znam kakva iskustva imas sa eBay.de i Amazon.de i gde živiš, nemojmo pričati napamet :)
Bitan je izbor, i nek svako razmišlja svojom glavom gde i kod koga sta kupuje... :)

Huawei Mediapad X2 7.0
 
ljudi garancija i racun su dokaz o poreklu ako nista drugo
dovoljno da ulije bilo kakvu sigurnost, makar i fiktivnu

a te fore novi telefoni za 500e bez racuna su ******stina....pa gde ti je racun? jel na granici oduzimaju racune i bacaju u kamin kad svercuju ljudi?
Ne mogu i necu uvek da dam racun...
Recimo prodajem kameru koju sam platio 40e, za 100eur...pa ti prvi ovo ne bi kupio i ako je ganc novo :)
Ili kompjuterske komponente koje ja platim po nekim smesnim cenama....ne mogu takve racune da dam krajnjem kupcu niti zelim da kupac zna koliko je sta placeno.

Ako ti odgovara cena i uslovi, kupujes, ako ne, trazis dalje.

Vidis ja tih problema nisam imao, navešću svoj primer kupovina preko Zalando i OTTO, ako ti to bilo šta kaže, dosta stvari kupio, a bogami i vratio, Zalando funkcioniše na sve moguće uplate, OTTO samo račun, i vratio par stvari koje mi se nisu svidelo, od Zalando pare na PayPal već sutra dan bile na mom nalogu a od OTTO potrajalo je dva tri dana i pare su tu...
A sto se eBay.de tiče, ne kupujem od privatnih lica, jer tu bas može da nastane problem...
Slažem se pijaca je pijaca, ali ne možeš reći da je sve Online pijaca, jedno su zvanične radnje što prodaju Online, a drugo su gde kao na eBay.de prodaje svako sta hoće... Zvanična radnja ima pravilo, ima i eBay.de, ali za razliku od našeg kp , eBay.de je uvek tu u zaštiti ukoliko je neko oštećen...

Huawei Mediapad X2 7.0

Ti si nesto gadno pomesao kad poredis kupovinu sa zastitom preko PP i klasicnu buvljak kupovinu kakav je KP.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja nista pomesao, vec je neko napisao pijaca je pijaca, zato sam naveo primere da to nije isto sve...

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Pa mozes ti na ebayu da kupis isto i od kupca odavde ili da dogovoris placanje putem PP prodavcu sa KP i uzivas istu zastitu, ali to nije predmet ove diskusije.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Preko eBay.de, kupujem samo od prodavaca iz Nemačke, van nemačke, jok nikako, ne hvala...

Huawei Mediapad X2 7.0
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno