Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
naravno da treba da ima garanciju i fiskalni račun kao dokaz o kupovini, kutiju i kompletnu opremu. u svakom normalnom društvu je tako, samo ne u srbiji. taj ko nema sve to neka bude spreman da mu niko normalan ne da više od polovine tržišne cene. sasvim je moguće da je telefon dignut i da će da ti pokuca policija na vrata jednog dana, nije uopšte nerealan scenario.
+150
Po meni onaj ko kupuje neku stvar a da ne zna poreklo nije baš čist...
 
Poslednja izmena:
Odakle fizickom licu fiskalni racun?
Za vas je najbolje da kupujete u radnji.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ne znam koji deo nisi razumeo...
Fizicko lice koje prodaje novu robu ne moze da izdaje fiskalni racun.
Takodje fizicko lice koje prodaje polovnu robu nije duzno da poseduje fiskalni racun, kutiju i kompletnu opremu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
fizičko lice nikad nije dužno da izdaje nikakav račun, to niko ne spori i ne dovodi u pitanje. ali ukoliko neko od koga kupuješ nema dokaz o kupovini trebalo bi da budeš ozbiljno lud ako kupiš skup telefon (ili bilo kakav uostalom, nekome je i 50 eur skupo)

teško mi je da poverujem da ih sam sklapa gajbi. mora da je on negde prvo kupio, zar ne?
 
alo ljudi, polovan telefon je morao da se kupi negde nov! gde i kad je kupljen? sklopio ga je sam u garaži od delova? gde mu je dokaz o poreklu delova? napravio je sam delove u kuhinji? ponašate se kao deca.
 
Ovo je već smešno postaje, kako neki ne kapiraju neke jednostavne stvari....potpuno se slažem sa ed_hunter :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
Неко купио у радњи заједно са још свачим и онда има фискални ђутуре за све. После продао само телефон а овај завршио на КП. Рецимо.
 
fotokopira ti racun,moze i slika.ja se ne gadim na stvari bez garancije,ali mora i adekvatna cena.ja licno vecu paznju pridajem kredibilnosti i reputaciji prodavca nego bilo cemu,pa i papirima.
 
mogao je da traži da mu izdaju odvojene fiskalne račune za svaki uređaj, ako neko nije pazio na takve stvari, njegov problem, nije moj. stoga će dobiti i adekvatnu cenu ako ne priloži fiskalni račun kao dokaz o kupovini. a uvek može da se fotokopira, to je najmanji problem.

rekoh, nije problem da se prodaju divlje stvari. ali je problem kada prodavci te divljine traže nenormalnu sumu za to. cena na sivom tržištu polovne robe treba da se formira na sledeći način:

cena novog uređaja u radnji (najjeftinije na tržištu)
nov uređaj bez dokaza o kupovini = cena novog legalnog - x%
polovan uređaj sa dokazom o kupovini i kutijom = cena novog - x %
polovan uređaj bez dokaza o kupovini, divljak = cena polovnog sa dokazom - x %
u skladu sa stepenom očuvanosti i oštećenjem - x %

ko kupi nešto polovno ne sledeći ovaj princip treba debelo da se zapita zašto baca novac. x određuje kupac sam sebi. iskreno, ja ne bih dao više od 60% cene za nov uređaj koji nema fiskalni, ili 40% za polovan bez dokaza o kupovini ali svako barata svojim novcem.
 
Poslednja izmena:
Policija ce da zakuca ali nikad, drugarica izgubila iPhone 5s iz lelenora jos godinu dana placa rate po 3k plus pretplata... u polociji joj rekli da salje neki zahtev zq Beograd pa tad da lociraju... Kao za sve ostalo ako nemate nekog u polociji niko nece da trazi vas telefon, jos ako je jeftiniji....

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
neće da zakuca zbog tvoje drugarice, ali će da zakuca zbog nekog, a tebi to neće biti bitno kad ti budu uzeli telefon koji si platio 500 evra.
 
alo ljudi, polovan telefon je morao da se kupi negde nov! gde i kad je kupljen? sklopio ga je sam u garaži od delova? gde mu je dokaz o poreklu delova? napravio je sam delove u kuhinji? ponašate se kao deca.
Ne znam zasto ti je tesko da shvatis da tebi niko nije duzan nista da dokazuje.
Nije duzan ni da ti da fiskalni cak ni ako ga ima.

Na tim stvarima moze da se insistira kada se kupuje u radnji, a kad trguju dva fizicka lica sve je stvar dogovora.
Niti on tebi mora da proda, niti ti moras od njega da kupis, jednostavno tu nema moranja.

I na kraju ima nove robe bez racuna, doneto od preko, dobijeno na poklon, prosvercovano, kupljeno zvanicno ali prodaje se skuplje, izgubljen racun i jos milion drugih nacina...niko ne tera ako neces ili ne verujes.
 
Policija ce da zakuca ali nikad, drugarica izgubila iPhone 5s iz lelenora jos godinu dana placa rate po 3k plus pretplata... u polociji joj rekli da salje neki zahtev zq Beograd pa tad da lociraju... Kao za sve ostalo ako nemate nekog u polociji niko nece da trazi vas telefon, jos ako je jeftiniji....

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Mislis trebala bi policija da trazi telefon koji je ona izgubila?

Moja cerka izgubila nove slusalice koje sam joj kupio...
Mislis da bi vredelo da angazujem policiju da joj nadje? :D

Ajde malo logickog razmisljanja pre nego nesto iznesete.
 
Poslednja izmena:
Ispao joj u radnji i nisu teli da ga vrate...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam zasto ti je tesko da shvatis da tebi niko nije duzan nista da dokazuje.
Nije duzan ni da ti da fiskalni cak ni ako ga ima.

Na tim stvarima moze da se insistira kada se kupuje u radnji, a kad trguju dva fizicka lica sve je stvar dogovora.
Niti on tebi mora da proda, niti ti moras od njega da kupis, jednostavno tu nema moranja.

I na kraju ima nove robe bez racuna, doneto od preko, dobijeno na poklon, prosvercovano, kupljeno zvanicno ali prodaje se skuplje, izgubljen racun i jos milion drugih nacina...niko ne tera ako neces ili ne verujes.


Upravo tako, 200+
 
alo ljudi, polovan telefon je morao da se kupi negde nov! gde i kad je kupljen? sklopio ga je sam u garaži od delova? gde mu je dokaz o poreklu delova? napravio je sam delove u kuhinji? ponašate se kao deca.

jel kad odes na pijacu i vidis telefon, i oces da kupis jel ti da garanciju ? kupis polovan automobil, jel dobijas garanciju, kupis polovan namestaj, jel dobijes garanciju, ajde dosta licemerja.
 
mogao je da traži da mu izdaju odvojene fiskalne račune za svaki uređaj, ako neko nije pazio na takve stvari, njegov problem, nije moj. stoga će dobiti i adekvatnu cenu ako ne priloži fiskalni račun kao dokaz o kupovini. a uvek može da se fotokopira, to je najmanji problem.

rekoh, nije problem da se prodaju divlje stvari. ali je problem kada prodavci te divljine traže nenormalnu sumu za to. cena na sivom tržištu polovne robe treba da se formira na sledeći način:

cena novog uređaja u radnji (najjeftinije na tržištu)
nov uređaj bez dokaza o kupovini = cena novog legalnog - x%
polovan uređaj sa dokazom o kupovini i kutijom = cena novog - x %
polovan uređaj bez dokaza o kupovini, divljak = cena polovnog sa dokazom - x %
u skladu sa stepenom očuvanosti i oštećenjem - x %

ko kupi nešto polovno ne sledeći ovaj princip treba debelo da se zapita zašto baca novac. x određuje kupac sam sebi. iskreno, ja ne bih dao više od 60% cene za nov uređaj koji nema fiskalni, ili 40% za polovan bez dokaza o kupovini ali svako barata svojim novcem.

ovaj lik je neki opasan trgovac, kad mi takvi posalju ponudu ne razmisljam ni sekundu vec trazim block dugme
 
Ali 40% cene, ma da bre. Najbolje da ti pokloni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
to su te cepidlake koje hoce dobre stvare za mali novac, stekaju se uvek, samo blok dugme i cao posle ti barataj sa cim hoces druze
 
Poslednja izmena:
ja situaciju gledam iz ugla kupca. i moji saveti se odnose na to kako kupac da prođe najbolje moguće. preprodavac nisam i to me ne zanima, a vi preprodavci se bunite koliko hoćete. činjenica da u ovom čudnom društvu ljudi prihvataju da kupe raznorazni treš, ali to uopšte ne mora da znači da je to ispravno i dobro po njih. no, njihov novac, njihova stvar.

i nikako mi nije jasno kako vam je toliko teško da shvatite da ja o fiskalnom računu govorim kao o sredstvu za dokaz porekla uređaja, ne u kontekstu garancije. i nigde ne pominjem da je neko dužan da priloži fiskalni prilikom prodaje, ja samo kažem da je to nešto što treba da odredi cenu. kombinacija toga šta se dobija prilikom kupovine određuje cenu, logično je da polovan uređaj sa garancijom i dokazom o poreklu treba da košta više od polovnog uređaja bez garancije, ali sa dokazom o poreklu, koji će opet biti skuplji od polovnog uređaja bez garancije i dokaza. vi preprodavci koji izjednačavate te kategorije i pokušavate da nasamarite narod ne možete nikad biti u pravu iz ugla poštene i fer trgovine i kupca.
 
Poslednja izmena:
al da trazis fiskalni racun za 2 godine star telefon i na osnovnu toga spustas cenu 40% ???? Druze...
 
Razumem ja to, ali je onda pošteno napisati da telefon nema garanciju (što i jeste tako), pa ko kako hoće.
Ovako stoji da ima garancije, a u stvari je nema.
Radna garancija je odlicna stvar jer imas dovoljno vremena da detaljno testiras i vratis ili zamenisa ako nesto nije u redu.
mogao je da traži da mu izdaju odvojene fiskalne račune za svaki uređaj, ako neko nije pazio na takve stvari, njegov problem, nije moj. stoga će dobiti i adekvatnu cenu ako ne priloži fiskalni račun kao dokaz o kupovini. a uvek može da se fotokopira, to je najmanji problem.

rekoh, nije problem da se prodaju divlje stvari. ali je problem kada prodavci te divljine traže nenormalnu sumu za to. cena na sivom tržištu polovne robe treba da se formira na sledeći način:

cena novog uređaja u radnji (najjeftinije na tržištu)
nov uređaj bez dokaza o kupovini = cena novog legalnog - x%
polovan uređaj sa dokazom o kupovini i kutijom = cena novog - x %
polovan uređaj bez dokaza o kupovini, divljak = cena polovnog sa dokazom - x %
u skladu sa stepenom očuvanosti i oštećenjem - x %

ko kupi nešto polovno ne sledeći ovaj princip treba debelo da se zapita zašto baca novac. x određuje kupac sam sebi. iskreno, ja ne bih dao više od 60% cene za nov uređaj koji nema fiskalni, ili 40% za polovan bez dokaza o kupovini ali svako barata svojim novcem.
To sto ti ne bi dao ne znaci nista osim da na kraju ne bi ni kupio. Prodavac odredjuje cenu i uslove prodaje a kupac kupovine i tek kad se to poklopi moze da se obavi trgovina. Ne vredi se ni buniti ni kmecati ko razmazeno deriste ni odredjivati pravila za formiranje cene vec ili se nadjete ili svako svojim putem.
 
To je čovek koji kupuje ispravno i sa dokazima porekla i računom, sad jel to polovno ili ne, nije ni bitno... A vi sto ga pljujete onda lepo na pijacu i kupujte nove telefone, pa posle ovde kuvajte kako vas je neko zajebao i nemate ni račun ni garanciju...
Pa svako ima svoj izbor da kupi sta hoće za svoje pare, hoće li da plati nesto skuplje polovno sa računom ili bez računa pa posle ako nastanu muke, to je to nema dalje...
Da dodam, da naravno da postoji i garancija na polovan auto... Ako nema kod nas tako nesto, onda ne znači da garancije za polovan auto nema nigde...
Svako bi za svoj novac trebao da zna šta kupuje i od koga kupuje.... Al, ima nas svakakvih...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
To je čovek koji kupuje ispravno i sa dokazima porekla i računom, sad jel to polovno ili ne, nije ni bitno... A vi sto ga pljujete onda lepo na pijacu i kupujte nove telefone, pa posle ovde kuvajte kako vas je neko zajebao i nemate ni račun ni garanciju...
Pa svako ima svoj izbor da kupi sta hoće za svoje pare, hoće li da plati nesto skuplje polovno sa računom ili bez računa pa posle ako nastanu muke, to je to nema dalje...
Da dodam, da naravno da postoji i garancija na polovan auto... Ako nema kod nas tako nesto, onda ne znači da garancije za polovan auto nema nigde...
Svako bi za svoj novac trebao da zna šta kupuje i od koga kupuje.... Al, ima nas svakakvih...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk



nije li kupujemprodajem isto sto i pijaca ?
 
Ne znam, ne kupujem tamo nista, a nikad nisam tamo nista ni kupio....

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno