Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Ovako: Idi danas u banku i pokusaj da podignes 20.000e kesha pa mi reci sta ce da ti kazu
Posle otidji u drugu banku pa probaj da uplatis 20.000e na svoj racun (LOL)
Onda idi posalji drugaru u Rusiju 30.000e - chik
Zatim uzmi 50.000e i sedi na avion i idi u Iran - chik da te vidim.
Onda izvan radnog vremena banke veceras u 11 mi hitno posalji 20e.
Zatim uzmi i anonimno podrzi neku nevladinu organizaciju sa cijim se radom slazes.

E kad to sve uradis u aktuelnom bankarskom sistemu, javi se.

Evo pokušaću da odgovorim:

- Idi danas u banku i pokusaj da podignes 20.000e kesha pa mi reci sta ce da ti kazu

nije problem, uz najavu od tri radana dana

- Posle otidji u drugu banku pa probaj da uplatis 20.000e na svoj racun (LOL)

Nije problem da se uplati uz izjavu SPN (sprečavanje pranja novca i finansiranje terorizma). Za svaki iznos preko 1.000,00 € to važi

- Onda idi posalji drugaru u Rusiju 30.000e - chik

Rusija je nepravedno izbačna iz SWIFT a. Tako da od toga nema ništa. Ovo je moguće uraditi za recimo Irak ili Kinu, uz odgovorajuću dokumentaciju.

- Zatim uzmi 50.000e i sedi na avion i idi u Iran - chik da te vidim.

Iznošenje novca iz zemlje u kešu je definisano međunarodnim zakonom u maksimalnom iznosu 10.000,00 € uz potvrdu, npr. potvrda o isplati iz banke. Zbog različitog tumačenja ovog zakona mnogi iznose 9.970,00 € ili manje.

- Onda izvan radnog vremena banke veceras u 11 mi hitno posalji 20e.

o.k. samo ti meni predhodno uplati 20€ + prviziju. Za to služi onine bankarstvo :)

- Zatim uzmi i anonimno podrzi neku nevladinu organizaciju sa cijim se radom slazes.

Podržavam dve organizacije. jednu iz Rusije i jednu našu. Za ovu našu mi mesečno skidaju novac, kao pretplatu. Za Rusiju se snalazimo zbog SWIFT a.

- E kad to sve uradis u aktuelnom bankarskom sistemu, javi se.

Šta si hteo da pokažeš ovim postrom ?
 
Iskreno ni jedna analiza koju si rekao meni nema nimalo smisla, jos su netacne:
5. CPU kopa efikasnije od ASIC? aj molim te bude ozbiljan, sutra od AWS i Googla mozes iznajmit 2x mrezu monera i forkovat ga, ne budi smesan

2. Ne treba ti nuklearka da se Internet skrši na bar 12 sati.

5. Monero (XMR) koristi RandomX kao PoW koji se oslanja na branch predictor u procesorima. ASIC mašina za Monero i RandomX ne postoji.
Možeš zakupiti EC2 instance na AWSu i virtualke na Google Cloudu, ali trebaće ti ogromna količina USD, dosta veća nego za bare metal.
 
Ja sam bio izašao iz te priče. Ovako, skoro nepristrasno mogu da dodam. Možda je na početku i počelo kao veoma ambiciozna Poncijeva šema, pokrenuta od određenih ljudi. To verovatno nikada nećemo saznati. Vremenom je krenula jako dobro, i otrgla se kontoli. Mislim da trenutno niko ne može da je iskontroliše. Kao živo biće, ona se bori za život. Tako da daleko od toga da je gotova ili na samrti. Ovo je još jedna kriza. Ni prva, a ni poslednja, ali jeste jaka. Svakako apsolutno nije kraj. U stvari, izlaskom iz svake krize postaje sve jača i jača. Ovo je prilika za kupovinu i dopunu zaliha. Sve ovo nisam napisao kao majner, jer svako može da vidi, da već godinama od majninga nema ništa. Kao bivši trgovac sve ovo mi je jako zanimljivo i planiram da se opet vratim. Razumem bes gejmera, ali ne razumem matematiku majnera. Gde je tu profit ?

Da malo razbijemo monotoniju :) i pesimizam na temi - evo jedan dio zarade od mining-a na slici ;).
 

Prilozi

  • 57099EBB-620F-4C9A-827D-BF48C985E4AC.jpeg
    57099EBB-620F-4C9A-827D-BF48C985E4AC.jpeg
    571.4 KB · Pregleda: 363
Evo pokušaću da odgovorim:

- Idi danas u banku i pokusaj da podignes 20.000e kesha pa mi reci sta ce da ti kazu

nije problem, uz najavu od tri radana dana
rekao sam danas. mozda je pitanje zivota i smrti?

- Posle otidji u drugu banku pa probaj da uplatis 20.000e na svoj racun (LOL)

Nije problem da se uplati uz izjavu SPN (sprečavanje pranja novca i finansiranje terorizma). Za svaki iznos preko 1.000,00 € to važi

uz izjavu moras da prilozis dokaz da si podigao pare iz neke druge banke. Sta ako sam samo odvajao od svake plate po 500e i drzao u sefu? Da li nemam pravo da drzim svoj kesh u svom dzepu? Sta ako ne verujem banci da je stabilna? Drzava mi garantuje samo prvih 50.000e depozita u banci, a preko toga jb...

- Onda idi posalji drugaru u Rusiju 30.000e - chik

Rusija je nepravedno izbačna iz SWIFT a. Tako da od toga nema ništa. Ovo je moguće uraditi za recimo Irak ili Kinu, uz odgovorajuću dokumentaciju.
smrc

- Zatim uzmi 50.000e i sedi na avion i idi u Iran - chik da te vidim.

Iznošenje novca iz zemlje u kešu je definisano međunarodnim zakonom u maksimalnom iznosu 10.000,00 € uz potvrdu, npr. potvrda o isplati iz banke. Zbog različitog tumačenja ovog zakona mnogi iznose 9.970,00 € ili manje.
a sta ako sam drzao svoje pare u svom sefu? onda nista? a i ne znam bas koliko bih bio rad da putujem sa torbom kesha...

- Onda izvan radnog vremena banke veceras u 11 mi hitno posalji 20e.

o.k. samo ti meni predhodno uplati 20€ + prviziju. Za to služi onine bankarstvo
I proci ce mi uplata sutradan - ali meni treba hitno veceras? i sta cemo sad?

:)

- Zatim uzmi i anonimno podrzi neku nevladinu organizaciju sa cijim se radom slazes.

Podržavam dve organizacije. jednu iz Rusije i jednu našu. Za ovu našu mi mesečno skidaju novac, kao pretplatu. Za Rusiju se snalazimo zbog SWIFT a.
anonimno? mozda ces imati problema zbog toga sutra!
 
Ludilo sta ovde sve moze da se procita.
Kripto je pao na prvoj i osnovoj zamisli a to je da nas sacuva od inflacije i besumucnog stampanja para.
Sve ostalo meni pada u vodu posle ovoga. Da li cu zaraditi na kriptu ili necu iskreno nije mi presudno, zaradio sam vec a mogao sam mnogo vise, i pisao sam pre neki dan o tome.
Vise bih voleo da kripto zaista ima primenu ali ne vidim kako to moze da se desi u ovom momentu jer ekonomija je u sustini psihologija a masa je razocarana i poverenje se tesko vraca.

Prosto, kripto postoji vec deceniju a ne 2 godine, nismo se pomerili sa pocetne tacke u smislu realne primene.
Zamisljen je za placanje, na kraju jer je po prirodi deflatoran cuva se da bi ocuvao vrednost koju opet na prvoj inflaciji ne da nije ocuvao nego da li da objasnjavam uopste...
 
Ludilo sta ovde sve moze da se procita.
Kripto je pao na prvoj i osnovoj zamisli a to je da nas sacuva od inflacije i besumucnog stampanja para.
Sve ostalo meni pada u vodu posle ovoga. Da li cu zaraditi na kriptu ili necu iskreno nije mi presudno, zaradio sam vec a mogao sam mnogo vise, i pisao sam pre neki dan o tome.
Vise bih voleo da kripto zaista ima primenu ali ne vidim kako to moze da se desi u ovom momentu jer ekonomija je u sustini psihologija a masa je razocarana i poverenje se tesko vraca.

Prosto, kripto postoji vec deceniju a ne 2 godine, nismo se pomerili sa pocetne tacke u smislu realne primene.
Zamisljen je za placanje, na kraju jer je po prirodi deflatoran cuva se da bi ocuvao vrednost koju opet na prvoj inflaciji ne da nije ocuvao nego da li da objasnjavam uopste...
Kada malo odzumiraš, ide mu zapravo prilično dobro...
1655802970956.png
 
Evo pokušaću da odgovorim:

- Idi danas u banku i pokusaj da podignes 20.000e kesha pa mi reci sta ce da ti kazu

nije problem, uz najavu od tri radana dana

- Posle otidji u drugu banku pa probaj da uplatis 20.000e na svoj racun (LOL)

Nije problem da se uplati uz izjavu SPN (sprečavanje pranja novca i finansiranje terorizma). Za svaki iznos preko 1.000,00 € to važi

- Onda idi posalji drugaru u Rusiju 30.000e - chik

Rusija je nepravedno izbačna iz SWIFT a. Tako da od toga nema ništa. Ovo je moguće uraditi za recimo Irak ili Kinu, uz odgovorajuću dokumentaciju.

- Zatim uzmi 50.000e i sedi na avion i idi u Iran - chik da te vidim.

Iznošenje novca iz zemlje u kešu je definisano međunarodnim zakonom u maksimalnom iznosu 10.000,00 € uz potvrdu, npr. potvrda o isplati iz banke. Zbog različitog tumačenja ovog zakona mnogi iznose 9.970,00 € ili manje.

- Onda izvan radnog vremena banke veceras u 11 mi hitno posalji 20e.

o.k. samo ti meni predhodno uplati 20€ + prviziju. Za to služi onine bankarstvo :)

- Zatim uzmi i anonimno podrzi neku nevladinu organizaciju sa cijim se radom slazes.

Podržavam dve organizacije. jednu iz Rusije i jednu našu. Za ovu našu mi mesečno skidaju novac, kao pretplatu. Za Rusiju se snalazimo zbog SWIFT a.

- E kad to sve uradis u aktuelnom bankarskom sistemu, javi se.

Šta si hteo da pokažeš ovim postrom ?

Uz duzno postovanje ali ovim odgovorom bukvalno kao da si se potrudio da potvrdis od tacke do tacke sve ono sto si imao nameru da osporis.
 
Neka btc bude i milion eura i iskreno se nadam da ćete svi biti milijunaši, samo hoćemo da svi vi kripto mineri sjašete sa naše grbače, ne koristite grafičke za kopanje i amputirate se sa PC kao platforme u celosti. Imate ekonomske forume, vama je tamo mesto, možda na maxibet i ostalim sajtovima za kladjenje, imate asci minere... Jesus Marija biće i to jednog dana
Niko ovde nikoga ne ja6e. Ne znam ako te nesto nervira zasto se moras time tu6irati.
Uzgred mislim da je sada Greta punoletna , cak i po americkim standardima (21. godina) druzi se njom ne treba ti grafika.
 
Stvarno @vladat1, rado čitam tvoje postove jer uvek imaš nešto pametno da kažeš. Šta ti je trebao ovaj post na prethodnoj strani :unsure:?
 
Ludilo sta ovde sve moze da se procita.
Kripto je pao na prvoj i osnovoj zamisli a to je da nas sacuva od inflacije i besumucnog stampanja para.
Sve ostalo meni pada u vodu posle ovoga. Da li cu zaraditi na kriptu ili necu iskreno nije mi presudno, zaradio sam vec a mogao sam mnogo vise, i pisao sam pre neki dan o tome.
Vise bih voleo da kripto zaista ima primenu ali ne vidim kako to moze da se desi u ovom momentu jer ekonomija je u sustini psihologija a masa je razocarana i poverenje se tesko vraca.

Prosto, kripto postoji vec deceniju a ne 2 godine, nismo se pomerili sa pocetne tacke u smislu realne primene.
Zamisljen je za placanje, na kraju jer je po prirodi deflatoran cuva se da bi ocuvao vrednost koju opet na prvoj inflaciji ne da nije ocuvao nego da li da objasnjavam uopste...
ummm ne znam gde ti vidis da je pao ili ocekujes da rast bude konstantan bez padova, kao na nekoj centralizovanoj ponzy platformi sto je u slobodnom ekonomskom svetu nemoguce da ista raste bez padova
A ovo ti grafik pa reci kako je to pao
 

Prilozi

  • btc.jpg
    btc.jpg
    142.7 KB · Pregleda: 224
Niko ovde nikoga ne ja6e. Ne znam ako te nesto nervira zasto se moras time tu6irati.
Uzgred mislim da je sada Greta punoletna , cak i po americkim standardima (21. godina) druzi se njom ne treba ti grafika.
Ne znam zašto mi se obraćaš ni šta si htela da kažeš. Doduše srpski mi nije materni jezik. Pretpostavljam da je propuštena terapija u pitanju. Sve najbolje svakako. Izvinjavam se na offtopicu ostalima
 
Ne znam zašto mi se obraćaš ni šta si htela da kažeš. Doduše srpski mi nije materni jezik. Pretpostavljam da je propuštena terapija u pitanju. Sve najbolje svakako. Izvinjavam se na offtopicu ostalima

Ma nema ljutis ,opusteno jezik ti dobro ide a ja olducio da se salim. Sve se smrklo sve se mrsti na sve strane , a u stvari nije ni tako lose. Uvek moze gore.
Priznajem da sam preterao i ovom prilikom ti se izvinjavam.
Za veliko poskupljenje grafickih kartica , procesora i sav hrdvr , nisu ti krivi mineri , vec proizvodzaci .. pa na kraju prodavci :)
 
Kad kazu “bitan je broj novcica samo”

😂 Prastajte morao sam, ko nije, obavezno na You Tube klip Inside the money markets in Africa - Somaliland!!!
 

Prilozi

  • 242CE8AC-3637-445F-A45D-C5E2525EEA63.png
    242CE8AC-3637-445F-A45D-C5E2525EEA63.png
    2 MB · Pregleda: 191
Nijedan, padne li teter krenuce masovni izlazak iz svih stable coina i to je krah svega.
 
Po meni su nekako BUSD i USDC najsigurniji sto zbog realnog pokrica sto zbog toga sto su u vlasnistvu najvecih kripto menjacnica
 
Nazad
Vrh Dno