Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Ovo je nemoguće implementirati u praksi. Ako pokušaju, opasno će im se obiti o glavu...
Još uvek u proceduri, koliko čitam ima još 2 instance da prođe da bi dobilo zakonski okvir u EU i to do kraja godine. A onda mogu i ameri da se ugledaju na EU. Za sada FUD, za dalje... videćemo.
 
U potrazi za dobrim projektima, naleteh na potencijalni alfa projekat = APTOS.

Brzina bloka 250ms, 130k tps, low fees.



Strateška investicija od $200M od strane Multicoin Capital-a i drugih.


Multicoin Capital i Solana, jul 2019-a:


O Multicoin Capital-u:


MC-investicije-ROI.jpg



Ne postoji razlog da propustite APTOS!

Ako ste pročitali ovo, polako, još uvek je rano. :cool:
🎶Bit, bit, bit... biti rano, biti rano, biti rano...🎶
 
@teslatesla
Hvala za info (y)
Pre neki dan sam kupio GRT i sad citam ovaj tvoj spisak . Sad sam uzeo i nesto SRM, da se malo isprati :)
 
Poslednja izmena:
Short INV odmah!!! mega dump!!! 🤣


Šalu na stranu, Inverse Finance pre 2 sata hakovan za oko ~9M$.

exploit transakcija:


pranje preko Tornado Cash-a:


Zanimvljiv film na Netflix-u 'Trust No One':



Stay safe!!!
 
Podsećanje zašto je kripto bolji od zlata (pod uslovom da posedujete sopstvene ključeve)

277781167_4846827952092138_3757449589187469110_n.jpg
 
Sve je to super kad je cena kripta stabilna ili raste, al u odnosu na uspesne projekte dodje jos 99% propalih i scam-ova. Kripto nije osiguranje, previse faktora moze da ga srusi, dokazano vise puta. ja vise od 10% ukupnog licnog portfolija ne bih drzao u kriptu dugotrajno.
 
Igram se ja, upravo se i završila ta epizoda jer je izbio skandal sa Awairom i uredjaj od danas više nije u funkciji, tj. neće moći da kopa.
Tragikomedija od projekta, kako se ispostavilo.
Ušao sam rano srećom i uradio ROI više puta, ali bez obzira, nemam pozitivno mišljenje o projektu.
Imaš i temu btw
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Podsećanje zašto je kripto bolji od zlata (pod uslovom da posedujete sopstvene ključeve)

Pogledajte prilog 340277

Blockchain nije ništa drugo nego baza podataka. Distribuirana i decentralizovana baza, pa to bajagi pravi neku razliku. Ako neko misli da upis u bazu podataka nešto sam po sebi vredi, podići ću mu ja blockchain, pa nek se upisuje koliko god želi. To je fiat novac, vredi samo ako ljudi veruju da vredi.

Zlato je commodity novac, vredi samo po sebi zbog svoje upotrebe, isto kao pirinač ili rakija ili polovni automobil. Čak i ako ništa od toga ne upotrebljavaš i ne treba ti, možeš ih primiti kao nadoknadu, jer znaš da sigurno nekom drugom trebaju i želi ih. Zato u svakoj krizi commodity dobija na vrednosti, dok fiat gubi, i obratno u dobrim vremenima kad ljudi veruju u stabilnost sistema.
 
Blockchain nije ništa drugo nego baza podataka. Distribuirana i decentralizovana baza, pa to bajagi pravi neku razliku. Ako neko misli da upis u bazu podataka nešto sam po sebi vredi, podići ću mu ja blockchain, pa nek se upisuje koliko god želi. To je fiat novac, vredi samo ako ljudi veruju da vredi.

Zlato je commodity novac, vredi samo po sebi zbog svoje upotrebe, isto kao pirinač ili rakija ili polovni automobil. Čak i ako ništa od toga ne upotrebljavaš i ne treba ti, možeš ih primiti kao nadoknadu, jer znaš da sigurno nekom drugom trebaju i želi ih. Zato u svakoj krizi commodity dobija na vrednosti, dok fiat gubi, i obratno u dobrim vremenima kad ljudi veruju u stabilnost sistema.
Razlika je u tome što kripto ne može da se konfiskuje bez pristanka osobe, pod uslovom da poseduješ sopstvene privatne ključeve. Takođe, možeš preći granicu bilo koje države, kao imigrant, izbeglica itd, a da te tvoj kripto čeka sa druge strane.
Računi u banci mogu vrlo lako da se zamrznu ili konfiskuju. Zlato malo teže, ali tokom istorije su vlade često to radile (kao što se i vidi iz ove izvršne naredbe američkog predsednika iz 1933. godine). Za kripto prvo moraju da znaju da ga poseduješ, a zatim moraju da te primoraju da im kažeš lozinku/ključ, koji može da postoji samo u tvojoj glavi.
 
Razlika je u tome što kripto ne može da se konfiskuje bez pristanka osobe, pod uslovom da poseduješ sopstvene privatne ključeve. Takođe, možeš preći granicu bilo koje države, kao imigrant, izbeglica itd, a da te tvoj kripto čeka sa druge strane.
Računi u banci mogu vrlo lako da se zamrznu ili konfiskuju. Zlato malo teže, ali tokom istorije su vlade često to radile (kao što se i vidi iz ove izvršne naredbe američkog predsednika iz 1933. godine). Za kripto prvo moraju da znaju da ga poseduješ, a zatim moraju da te primoraju da im kažeš lozinku/ključ, koji može da postoji samo u tvojoj glavi.

To je naravno tačno. Kako da ti otmu jedinice i nule iz baze podataka? Lako je i transportovati obične brojeve, ne zauzimaju prostor i nemaju težinu. Problem je u tome što obični brojevi nemaju ni vrednost, jer nemaju primenu koja bi im dala vrednost.
 
To je naravno tačno. Kako da ti otmu jedinice i nule iz baze podataka? Lako je i transportovati obične brojeve, ne zauzimaju prostor i nemaju težinu. Problem je u tome što obični brojevi nemaju ni vrednost, jer nemaju primenu koja bi im dala vrednost.
Pa po tvojoj logici ni bilo koja fiat valuta nema nikakvu vrednost.
Primena je konzervacija i transfer akumulirane ekonomske energije kroz mrežu poverenja. Ključni faktor je to poverenje u sistem. Ako njega nema, nema ni vrednosti
 
Pa po tvojoj logici ni bilo koja fiat valuta nema nikakvu vrednost.
Primena je konzervacija i transfer akumulirane ekonomske energije kroz mrežu poverenja. Ključni faktor je to poverenje u sistem. Ako njega nema, nema ni vrednosti

Opet tačno. Fiat nije bezvredan, fiat ima vrednost koja proističe iz poverenja u sistem. Stvar je u tome što kad god nekom veruješ, on te na kraju izradi, ljudska priroda. Tako se i svaki sistem uruši zbog manipulacija i nevoljnosti rešavanja suštinskih problema. Ciklična priroda ljudskog društva, dobra vremena i loša vremena se izmenjuju, ko to shvati, treba da pametno investira. Kao što leti treba kupovati bunde, a zimi sandale, tako se u lošim vremenima kupuju stvari za dobra vremena, a u dobrim vremenima stvari za krizu. Ko je kupovao špekulativni Bitcoin u krizi u kojoj je nastao, taj je fantastično prošao u dobrim vremenima koja su usledila. Zašto misliš da ja stalno ponavljam ljudima da sad batale Bitcoin i kupuju zlato? Kao u Vesterosu, što je leto bilo duže, to će i zima biti gora. A ovo je leto bilo najduže do sada i što je najgore, stiže nam je i inflacija, ubica civilizacija.
 
Hoćel u ovoj krizi biti zmajeva i onih uškopljenih?
 
JorgoBanka digla kamatne stope, gora je od FEDa! Run to the hills, run for your lives, bež'te u zlato, ne okreći se sine...
 
Ovde možete da pratite uživo Bitcoin konferenciju u Majamiju, koga zanima:

 

Ko je rekao liquidity provider? 😂:sneaky:(y):cool:

Arbitraza-TJ-Razmena-Shitcoina.jpg


Bilo bi brže ali trenutno na solani pola transakcija ne prolazi.
Slowana
Solana aka Najbrže neuspešne transakcije na mreži
:ROFLMAO:

*** Token1 full AMM, Token2 bez AMM sa velikim spread-om, liquidity pool daje dobru cenu, zašto da ne. Liquidity pool T2 slab tako nije moglo da se odradi sa većim sumama. T1:T2 = 1:1
 
Poslednja izmena:
Шта радите са BAT-овима на brave-u? Ако га уопште користите.
Uphold јесте срање по свему што се пише, може да се направи налог али не може да се прође KYC. Gemini не може из Србије исто.
 
Nazad
Vrh Dno