Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Način da prebacite Etherium USDC u Stellar USDC, a da ne platite gas fee.

Ne da ćete se u ovom trenutku nešto silno usrećiti od Stellar USDC, za sad je njihova upotreba praktično limitirana samo na Stellar DEX, menjačnice tek treba da počnu da ih usvajaju, što s obzirom da obično imaju sopstene ETH mining pool-ove, nisu stimulisane da rade. Ali velika potreba za stablecoin-om sa brzim i jeftinim transakcijama postoji, neko će je ispuniti i onda će drugi brzo da prate.
 
Pozdrav svim forumašima, ako moze predlog koji coin kupiti ovi ispod 0, planiram uloziti neku manju sumu za koju neće glava da me boli. Svako dobro.
 
Pa tako je uvjek ako je
Za carinu osnova je cena sa poštarinom.
Meni su recimo naplatili za lampu koja košta 35eur carinu i pdv zato što je sa poštarinom bilo nešto preko 50eur.
Neko te zahebo, jer i dhl i posta ne racunaju postarinu u osnovicu.
 
Ako neko zeli meni i jos petorici clanova bencha da se pridruzi premium listi Benjamina Cowena(youtube) moze da me kontaktira na pm.
 
@tmx @duhacjedan bacite pogled na ovaj klip, gospođa je sve lepo objasnila ;)


Mene zanima, npr situacija:
Ja imam samo prebivaliste u Srbiji, nisam zaposljen, nisam prijavljen na trziste rada, nemam zdravstveno osiguranje, idem u privatne klinike ( tj placam ako me nesto boli), placam porez na imovinu. Kako ja onda mogu imati dobit ako ne trosim pare koje mi je Srbija dala?
 
tomiprunet
u prvoj recenici si naveo ono sto vecina nas bi mogli reci.
ako nisi stalno u srbiji , onda ovaj zakon, za tebe i nije neki problem. (jedino sto je sada zbog korone teze ici bilo gde , da ne pominjem koja sva moguca uslovljavanja mogu doci).
al pitanje nisam razumeo.
ovaj video nisam gledao (al sam gledao neki predhodni). smatram da osoba koja je napravila video iznosi samo svoju interpretaciju , zakona , koja uopste ne mora biti tacna. na kraju krajeva zanimanje kojim se bavi .. obracunavanje poreza im ide samo na ruku da budu mediatori u potencijalnom dobrom poslu. mada opet licno misljenje da se nece ovajditi , svi ovde znamo da "racunamo".
 
tomiprunet
u prvoj recenici si naveo ono sto vecina nas bi mogli reci.
ako nisi stalno u srbiji , onda ovaj zakon, za tebe i nije neki problem. (jedino sto je sada zbog korone teze ici bilo gde , da ne pominjem koja sva moguca uslovljavanja mogu doci).
al pitanje nisam razumeo.
ovaj video nisam gledao (al sam gledao neki predhodni). smatram da osoba koja je napravila video iznosi samo svoju interpretaciju , zakona , koja uopste ne mora biti tacna. na kraju krajeva zanimanje kojim se bavi .. obracunavanje poreza im ide samo na ruku da budu mediatori u potencijalnom dobrom poslu. mada opet licno misljenje da se nece ovajditi , svi ovde znamo da "racunamo".
Pa pitanje je zasto ja i dali npr moram placati prihod na dobit od crypto valuta ako ne zaradjujem u srbiji, a koristim samo nase kartice za placanja. Znaci donesem kes, uplatim na racun i koristim ga uz pomoc kartica.
 
Pa pitanje je zasto ja i dali npr moram placati prihod na dobit od crypto valuta ako ne zaradjujem u srbiji, a koristim samo nase kartice za placanja. Znaci donesem kes, uplatim na racun i koristim ga uz pomoc kartica.
Moraš ako koristiš naše kartice. Svaka banka ima odeljenje za borbu protiv pranja novca i oni sumnjive transakcije proveravaju i javljaju poreskoj. Može se desiti da im nešto promakne ali je pitanje da li treba rizikovati
 
a odakle ti onda pare ako ne zaradjujes? znaci krades ili radis neke druge mutne radnje...
 
Moraš ako koristiš naše kartice. Svaka banka ima odeljenje za borbu protiv pranja novca i oni sumnjive transakcije proveravaju i javljaju poreskoj. Može se desiti da im nešto promakne ali je pitanje da li treba rizikovati

a odakle ti onda pare ako ne zaradjujes? znaci krades ili radis neke druge mutne radnje...

@Tomiprunet čije državljanstvo imaš?!
Imam Srpsko i Hrvatsko drzavljanstvo.
Radim u inostranstvu sezonski, znaci odem radim 2-3 meseca, vratim se, donesem kes 2-3000evra,stavim na racun u banci i onda trosim. Sa tim parama placam komunalije u Srbiji, i sve poreze koji mi stizu, kao i kad idem na neke preglede u privatne klinike. Potrosio sam 2500evra na inekcije koje se daju u oci. Nisam trazio da idem u drzavnu bolnicu pa da ih dobijem dzabe.
Kazu u banci da moze do 10000evra da se stavi na racun bez prijavljivanja, ali da banke odobravaju do 6000evra bez provere odakle mi novac.
 
Dakle imaš srpsko državljanstvo i prebivalište u Srbiji - mislim da se odgovor da li moraš da platiš porez sam nameće 😇
 
Pa pitanje je zasto ja i dali npr moram placati prihod na dobit od crypto valuta ako ne zaradjujem u srbiji, a koristim samo nase kartice za placanja. Znaci donesem kes, uplatim na racun i koristim ga uz pomoc kartica.

ajde da pojednostavimo
ako doneses fizicki kesh iz inostranstva do 10.000e niti moras da prijavis nit mora da placas bilo sta (ako sam pogresio cifru ispravite me , ali mislim da je i dalje toliko)
ako radis i zivis u inostranstvu bez problema mozes imati racun u stranoj banci i koristiti njihove kartice.

samim tim nema potrebe da sam sebi zakomplikujes zivot razlisljajuci o tome sbbkbb. sa ovim novim zakonom, zivis van radis van ,najbolje je NE koristit domace banke. jer na kraju niko ovde ne zna kako ce se zakon tumaciti i sprovesti. i nece nam pomoci nijedan ekspetski pravni tim da znamo unapred. znacemo kada se desi. tj kada po4ne da se sprovede. a to je 1 jun 2021. pre toga ne* (a dotle izgleda da svi mi 4ekamo da ne zabijemo ekser u zdrvu petu....)
 
A sta cemo onda sa ovih 6000evra sto banke kazu da ne treba? Znaci odem u banku i kazem hocu da stavim na evro racun 6000evra, i oni kazu dobro.
 
Imam Srpsko i Hrvatsko drzavljanstvo.
Radim u inostranstvu sezonski, znaci odem radim 2-3 meseca, vratim se, donesem kes 2-3000evra,stavim na racun u banci i onda trosim. Sa tim parama placam komunalije u Srbiji, i sve poreze koji mi stizu, kao i kad idem na neke preglede u privatne klinike. Potrosio sam 2500evra na inekcije koje se daju u oci. Nisam trazio da idem u drzavnu bolnicu pa da ih dobijem dzabe.
Tražio si mišljenje i dali smo ga najdobronamernije. Možda ti znaš nešto više i uspeš da ne platiš porez mada mi nije jasno kako ako transakcije kupovine i prodaje idu regularno preko račina. U svakom slučaju ti se još savetuj pa ako ti neko da bolji savet ti ga prihvati.
 
ajde da pojednostavimo
ako doneses fizicki kesh iz inostranstva do 10.000e niti moras da prijavis nit mora da placas bilo sta (ako sam pogresio cifru ispravite me , ali mislim da je i dalje toliko)
ako radis i zivis u inostranstvu bez problema mozes imati racun u stranoj banci i koristiti njihove kartice.

samim tim nema potrebe da sam sebi zakomplikujes zivot razlisljajuci o tome sbbkbb. sa ovim novim zakonom, zivis van radis van ,najbolje je NE koristit domace banke. jer na kraju niko ovde ne zna kako ce se zakon tumaciti i sprovesti. i nece nam pomoci nijedan ekspetski pravni tim da znamo unapred. znacemo kada se desi. tj kada po4ne da se sprovede. a to je 1 jun 2021. pre toga ne* (a dotle izgleda da svi mi 4ekamo da ne zabijemo ekser u zdrvu petu....)
Ja radim van, ali nemam racun u banci, vec dobijam kes za svoj rad. i taj kes stavim na racun u banci u srbiji. Platio sam , tj kupio crypto za 350evra i ako se oparim :) a ne uplatim taj dobitak na karticu onda je to ok?

U svakom slucaju hvala na savetima.
 
Ja radim van, ali nemam racun u banci, vec dobijam kes za svoj rad. i taj kes stavim na racun u banci u srbiji. Platio sam , tj kupio crypto za 350evra i ako se oparim :) a ne uplatim taj dobitak na karticu onda je to ok?

U svakom slucaju hvala na savetima.
Hahaha. Rešio si da sačuvaš svaki dinar. Ako nema dokaza o prodaji mala je verovatnoća da će te iko čačkati, pritom kad je u pitanju iznos za koji si kupio kripto čak i da te potera sreća (što ti iskreno želim) pa skoči i 10 puta verovatnoća se još smanjuje.
 
druze sve je u redu. nema razloga za sta glava da te boli i da se sekiras :) ovo zadnje sto si napisao nisam procitao. uzivaj u tranziciji :)

ovih 350 evrica sto si ulozio u kripu ... sacekaj neki momenat kada je x10 ili x20 u svakom slucaju naci se se najbolja solucija da te ne boli glava ako kad se to desi budes u srbiji tu je lepo ecd.rs , prodas , dobijes dinare i gledaces da platis 15% drzavi da budes miran ,
ako se to desi kada budes bio van , na pr u hrvatskoj , onda ces lepo po njihovim pravilima i opet te nece boleta glava :)

sada je sve jasno i sve leglo na svoje mesto :) nadam se (samo jos i da se oparimo pa da ima za sve)
 
Naravno da racunaju postarinu u osnovicu.
Dobio sam nalog za placanje, u dinar tacno 115e(artikl) +20e(postarina), carina i pdv 5079 din.
Nesto si pomijesao, ja sam odgovorio na ovo:
"Za carinu osnova je cena sa poštarinom.
Meni su recimo naplatili za lampu koja košta 35eur carinu i pdv zato što je sa poštarinom bilo nešto preko 50eur."

A to je nemoguce, prosjecno jednom mjesecno narucim rodbini vitamine sa iherba preko DHL, i paket+postarina mi je uvjek 55-60e ali sam paket ispod 50e i nikad nisam nista platio, ni carinu ni pdv. Eno pun pdf ljudi koji to isto kazu.
Preko obicne poste jedino pdv mogu da naplate ako je paket BEZ postarine ispod 50e, ali carinu ne.

A sto se tvog primjera tice imao sam i tu drugacije iskustvo - kaput od 100e sa ebay + 10e postarine, oko 3000din naplaceno carina+pdv(ukupno 31%)+otvaranje paketa. Da li su pogrijesili kod mene ili kod tebe to vec ne znam, ali nije ista situacija kao ona na koju sam odgovorio
 
Nesto si pomijesao, ja sam odgovorio na ovo:
"Za carinu osnova je cena sa poštarinom.
Meni su recimo naplatili za lampu koja košta 35eur carinu i pdv zato što je sa poštarinom bilo nešto preko 50eur."

A to je nemoguce, prosjecno jednom mjesecno narucim rodbini vitamine sa iherba preko DHL, i paket+postarina mi je uvjek 55-60e ali sam paket ispod 50e i nikad nisam nista platio, ni carinu ni pdv.

Da li je to greška kod njih ili ne, ne znam, ali sam više puta dobijao uz pakete da platim carinu i uvek su kao osnovicu uzimali cenu sa shipingom. Evo ti sa njihovog (carina) sajta:

Kada je poštarina uključena u cenu robe (tzv. shipping free)

100 evra​
Kada poštarina nije uključena u cenu robe već je posebno iskazana, npr. 20 evra

100 + 20= 120 evra
Obračunava se jedinstvena carinska stopa od 10% na vrednost robe

100 + 10 = 110 evra
Obračunava se jedinstvena carinska stopa od 10% na iznos dobijen sabiranjem vrednosti robe i poštarine
120 + 12 = 132 evra
Na tako dobijenu vrednost obračunava se PDV od 20%

110 + 22 = 132 evra
Na tako dobijenu vrednost obračunava se PDV od 20%

132 + 26,4 = 158,4 evra
NARUČIOCA ĆE POMENUTI TELEFON SA DAŽBINAMA KOŠTATI UKUPNO


132 EVRA
NARUČIOCA ĆE POMENUTI TELEFON SA DAŽBINAMA KOŠTATI UKUPNO

158,4 EVRA


Znači poštarina ulazi u osnovicu za carinu i pdv.
Opcija broj dva mi je bila ne preuzmem paket u pošti, da se žalim na carinsko rešenje i čekam neko vreme da se to reši, sve zbog nekih sitnih para. Da mi nije žurba, apsolutno me ne bi mrzelo, ali mi je lampa trebala relativno hitno (početak lovne sezone se bližio).
 
U 20:00h pumpa se ponovo neki coin (***/BTC) na Binance. Update-jem čim puste koji... (ne ulaziti u trejd, ovo je čisto informativno da se samo isprati u real-time-u)...

EDIT:
CTXC/BTC
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo, na nesto ispod 0.2, dobar rast za sada. Izaci cu izmedju 20-25%. Svaka cast na informaciji :)
 
Meni je na windowsu, moracu da prebacim sutra ta dva riga na simple mining.
 
Demanti iz druge teme :)

A ovo je sa Phoenix miner teme na Bitcointalku:
files were not compromised because all sources have the same SHA1 sum of .exe files:
PhoenixMiner.exe 5.5c - SHA1: 11428C3BDF728860FD057C411A95B14E13F05DBC
So don't panic. Mega simply deleted the link by mistake, and Claymore, Ace Miner, Claymore Mod and other mining software were also removed.
I assume that NiceHash itself is subject to removal. They complained about the file themselves. and then made a hype out of it.
It is also profitable for NiceHash to promote their miners rather than Phoenix. It's just competition.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta je ATM niti me zanima, samo sam hteo da ispratim najavljeni pump tj. dump. 😂
ATMBTC-pump-28-feb2021.png

U 19:00h ponovo pump na Binance-u (***/BTC). Od iste grupe koja je radila pump ATM/BTC. Još jednom, ovo je samo informacije radi čisto da se isprati pump u realnom vremenu. Nemojte da kukate posle da ste uhvaćeni spuštenih gaća! 😂 Samo pogledajte screenshot od prošlog pump-a i biće vam jasno! Dakle, ovo nikako nije preporuka za trejd, čak suprotno od toga, pokazivanje kako vam se ne isplati da rizikujete jer su sa druge strane botovi koji će vas u par sekundi pojesti za užinu!!! Ovo govorim iz ličnog iskustva. 😅
Update u ~19:00h...
 
Nazad
Vrh Dno