Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Zvao sam Aik banku, kazu da nije moguca kupovina kriptovaluta preko njihove kartice. To mi je malo cudno, jer sam preko provajdera Banxa (onaj koji ima najvecu proviziju) uspeo da kupim za 50e Eth.
U svakom slucaju, koju banku preporucujete za kupovinu preko binance-a, pa da odem i otvorim devizni racun?
Idi u Erste banku, ja preko svog tekućeg dinarskog računa kupujem kripto na Cexio.Binancu,Kucoinu, Tangem waletu gde god sam kupovao prihvaćeno mi je e sada krastavac ima provizija 😁
 
Koliko si ti sati drugar potrosio da proucis sta je zapravo ETH


Potpuno slicna prevara i piramidalna sema kao Tera Luna kompanija registrovana u Svajcarskoj koju vodi Vitalik Buterin i Dzozef Lubin
Ethereum je centralizovani prevarantski projekat koji je počeo sa 72 miliona ETH premina .
Ethereum je lansiran sa 12 miliona ETH koji su Vitalik i ekipa ostavili sebi i dodatnih 60 miliona ETH koji su prodali za BTC kao dio njehove „inicijalne ponude“ IPO.
U tom prospektu za IPO su obmanjivali investirore govoreci im da je samo 10 miliona premina dovodeci ih u zabludu
Prvobitno obecanje investitorima je bilo da ce imati fiksni supply 100 miliona ali su to promjenili ,do sada su 7 puta mjenjali supply politiku
Prvobitno su se reklamirali kao internet kompjuter a onda su 2021-2022 poceli da se reklamiraju kao ultrasound money kad su presli na POS ,napravili promjene da spaljuju dio supply i proglasili se za deflatorni coin koji ce da flipa bitcoin
Od tada je proslo 2 god ETH je u odnosu na BTC pao sa 0.09 na 0.05
Pre mjesec dana su opet promjenbili supply politiku sad su ponovo jako inflatorni
Kad rasprodaju svoje torbe sto Vitalik radi svako malo dovoljno da ukucas u google vitalik sell eth i vjdeces da svako malo prodaje svoje torbe eth ,kad sve rasproda prinatce sebi jos novih ETH

jesi li ikad cuo za Dao Hack kad je neki haker 2016 god pronasao rupu i pokrao tokene Vitalikovim i Lubinovim inassjdrima pa su forkali mrezu . dovoljno govori koliko je eth centralizovna i pod kontrolom grupe prevaranta

Ovi prevaranti su isto u vezama sa crnogorskom mafijom kao i ovaj Do Kwon
Pogledaj ovog ,bjezite iz tog scama sto pre jer cete ostati samo sa gacama na stapu

Ni meni se nešto ne svidja Vitalik i cela njegova priča sa ETH, više sam okrenut Polkadotu i mislim da je Gavin Wood sa razlogom pobegao iz ETH
 
Kako mozete da poredite Kwonovu prevaru sa algoritamskim stablecoin-om i eth. Problem sa ust je bio sto nije imao pokrice vec je stabilnost garantovana minotovanjem lune u vredosti 1ust=1usd. Kada je krenula veca konverzija ust u lunu, traznja za lunom nije mogla da obezbedi stabilnost i nastao je zacaran krug. Sto je vise padala cena lune to se vise stambalo lune za 1ust, tako da nije postojalo dno.
Nista slicno ne moze da se desi sa eth. Za eth postoji samo rizik kao i za btc, ako se vise prodaje nego sto se kupuje cena ce padati.
 
Slažem se za ETH. To što postoji vlasnik nije razlog za optužbe da se radi o mutnim poslovima. ETH je ozbiljan sistem, mnogo firmi sada zavisi od njega, dobio je ETF, prostor za muljanje je sveden na minimum. Ako Vitalik bude nešto probao, čekaće ga višegodišnja zatvorska kazna, a imovina će da ode na doboš.
 
Nije Vitalik vlasnik, on je osnivac, isto kao sto i bitcoin ima osnivaca, ali eto mnogo je zanimljivije da se proda prica o misterioznom spasitelju Satosiju.
A i ubedjen sam da ce pre eth na 5k (preko 50% od sadasnje cene) nego btc na 90k (35% od sadasnje cene).
 
Slažem se. BTC je imao skok od prošle zime sa ispod 20k na 70k početkom godine, kada je povećao odnos u odnosu na altove. Nakon ovog skoka, ko je kupovao altove, povećao je i (potencijalnu) vrednost u BTC-ima.
 
Ethereum je centralizovani prevarantski projekat koji je počeo sa 72 miliona ETH premina .
Ethereum je lansiran sa 12 miliona ETH koji su Vitalik i ekipa ostavili sebi i dodatnih 60 miliona ETH koji su prodali za BTC kao dio njehove „inicijalne ponude“ IPO.
U tom prospektu za IPO su obmanjivali investirore.
Neverovatno kako su samo obmanuli investitore da naprave investiciju zivota. Ko je ulozio 1 btc tad u eth, sada bi imao 96.7 btc, ko je lozio 1 dolar sada bi imao 10500 dolara.
Mnogi ljudi su i kod nas zaradili lepo kopajuci eth, a najveci holderi su se i penzionisali. I zamisli sav taj prevarantski eth je neko pokupovao i evo sad postoji i eth etf.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240726_213406_Chrome.jpg
    Screenshot_20240726_213406_Chrome.jpg
    69.5 KB · Pregleda: 86
To sto su ljudi lepo zaradili ne menja cinjenicu da je sa 7 godina majnovanja, iskopano manje nego sto su razdelili u ICO. Da ne idemo dalje kad se hack desio pa ajmo blok u rikverc, a onda ide prica code is law i ostalo.
ETH treba imati, i nece on nidje, ali daleko je od nevine price programera iz garaze.
 
Niko ne tvrdi da je ETH nevina priča, ali nije ni scam, kako neki tvrde. Što je loše u tome što se razdelili veću količinu u ICO, nego što je iskopano? Da li su trebali da džabe daju ideju i tehnologiju, ili je trebalo da zarade? Svaki dolar iz ICO su zaslužili, jer su broj 2 novčič godinama unazad.
 
Pa lose je to sto je sve to definicija securities, u ovom slucaju unregisted.
 
Odlicno pitanje. Uz neko sturo objasnjenje, eth je uspeo da dostigne nivo decentralizacije, plus cim je postojao future etf, nije bilo razloga da nema i spot.
Kao i sve u zivotu, ako se podmaze gde treba, sve prodje...
 
Zbog izbora u US očigledno, kada su demokrate shvatile da republikanci dobijaju podršku zbog kripta rešili su da popuste, nema više anti kripto army, Genslera koji priča o ponziju i prevarama itd.
U suprotnom bi se u najboljem slučaju razvlačilo godinama.
 
Nisam siguran da je u SAD baš tolika centralizacija moći, pa da uspavani Džo može da određuje da li će se odobriti ovaj ili onaj ETF. Trumpov tim uglavnom pominje BTC. Pročitao sam i vest da će u slučaju Donaldove pobede, SAD pored zlata u rezervama početi da drže i BTC. ETH za sada ne pominju.
 
Ne pita se Džo tu ništa, mislim i Trump da ne bi uspeo da pogura bilo šta i kao predsednik, sve je to samo priča za izbore, verovatno prazna, osim ako ovaj put zaista ne krene da suši močvaru, jer nema više šta da izgubi i da se plaši bilo čega, preživeo je već bukvalno sve što su pokrenuli protiv njega. Bila je prilika sad na Bitcoin konferenciji da se unormali ta priča i da demokrate prestanu da vode rat protiv kripta, pozvali organizatori novog njihovog kandidata Kamalu da priča na konferenciji, odbila je, možda bi žena i htela ali ti koji je kontroliraju su rekli da ne može, videćemo kako će se to sve završiti.
 
Oktobar je tradicionalno dobar mesec za kripto, sredina/kraj oktobra bice verovatno dobar tajming za derisking i uzimanje dela profita pred izbore.
 
Nije loš bio, mada smorio na momente, ali ja se brzo smorim tako da 🤷‍♂️ :giggle:
Nisam ga slušao odavno, na duže govore mislim, vitalan je i sharp as ever hahah, obzirom na godine.
Kaže da će prvi dan na poslu da najuri Genslera :ROFLMAO:
To je naravno izazvalo ogromne ovacije, 98% stvari čita sa idiota, što je ok, osećam da vrlo malo toga kapira vezano za BTC/kripto ali zna suštinu, u svakom slučaju ne može da škodi ako bude izabran.
Pitanje je samo da li će biti izabran jer po meni druga strana će učiniti bukvalno sve da ga spreči u tome, ne znam kako ali nekako, makar oborili avion i optužili za to nekog Bin Ladena.
 
Ali kad je rekao necemo prodati 210k btc koje imamo. I onda sledeca recenica to je btc koji je ukraden od vas. :)
U svakom slucaju promenio je stav prema btc i kriptu za 180 stepeni, jer su shvatili da je kripto zajednica ozbiljno glasacko telo.
A mi cemo, da se ne lazemo, podrzati sve sto ce nam napumpati vrece.
 
Ne treba zaboraviti da je Tramp neopevan lažov, obećaće šta god treba nebil vratio guzicu u preCedničku fotelju da bi dalje vodio državu kao neki svoj str. Za sad je jedino izvesno da old fart zna koliki je rezervoar glasova od kripto zajednice. Ako mu operacija uspe, neću se iznenaditi da napravi novi u turn po pitanju kripta.
Kenedi bi mogao biti d ril dil, ne samo na temu kripta, al od tog krastavca nema ništa.
 
U 20 marke mogu da se kladim da nema ništa od nacionalnih BTC rezervi. Klasična pump-dump priča, koja ako prođe ima da im donese milione.
 
Odličan Saylor, voditelji idioti LOL
Pitali ga i za Trampa i baš o BTC rezervama.

 
Ne prodajte nikad BTC, osim ako ne morate. Nije loše razmišljanje. Zapravo, porodice su zbog ovakvog načina razmišljanja u istoriji kupovale zlato. Mogu da kažem da se delimično slažem. Ipak BTC još uvek ima cikluse i nije loše prodati ga (ili deo) povremeno i dokupiti ga pri dnu ciklusa.
 
Nazad
Vrh Dno