Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Ko hoće da izgubi pare, pump u 19h danas na Binance:
[/SPOILER]
Sve po planu... 😂

VIABTCdump-11-04-2021-1822h.png
 
Hahahaha kakav lame pump, sad gledam 20% je skocio i ode nazad😄
 
Layer 1's
L1networks.jpg
 
Nisu ni pumpovi sto sto su nekad bili .
Kad se setim mcafee twiter shit pumpova hahahahah.
 
Jeste odvano, ali nije to to :)
 
Колико је безбедно повезивати рецимо cex и delta апликацију за праћење портфолија?
 
100%, sta vise mislim da ti delta nece ni dozvoliti da koristis API key koji ima scope veci od pregleda transakcija.
 
Evo da podelim jedno vrlo neprijatno iskustvo sa forumom, cisto kao opomenu svima u kripto svetu. Juce sam "izgubio" x000 usd vredan kripto (razne coine), uglavnom sa uniswap platforme gde su bili zakljucani u LP parove. Znam i kako se desilo, debil sam, kliknuo sam na neki link u fishing mejlu od laznog predstavnika neke kripto platforme (Cleo)- to je bilo pre tacno 3 dana. Znaci nista nisu radili do juce uvece.

Posle sam izvalio da su preko hotkey skripte, koja se nekako download-ovala na racuanr, ubacili u startup folder neki bat fajl i ne znam kako instalirali neki privatni vpn tunel. Nakon toga su preusmerili sve metamask transakcije i poslali na neku adresu koja je povezana sa jos par gde ima bukvalno na hiljade ether-a (znaci dobro im ide "biznis" :S) . Najcrnje je sto sam ja bio za racunarom dok su transakcije otisle i skoro nista nisam mogao da uradim. Sreca u nesreci je sto je eth mreza bila zagusena pa sam uspeo da iscupam 2.15 eth-a iz jednog LP para i posaljem pre bota na svoj Binance wallet. Ostalo je isisano sa wallet-a na zalost. Ako se pitate, imam Bitdefender AV koji nista nije nasao. Ja sam rucno pobrisao autohotkey skriptu iz startup foldera i jos par exe fajlova koji su bili namesteni da se podizu sa Windows-om. Racunar je u procesu reinstalacije ali sam sada super paranoican i dobro cu da razmislim kako i sta dalje.

Jos gore u celoj prici je sto imam ledger nano x i ledger nano s i nisam koristio nijedan od njih vec je ETH adresa koja je bila u tom metamask account-u bila exportovan private key iz Exodus wallet-a... Totalni fail. A hteo sam da prebacim coine jos pre dve nedelje na ledger nano x wallet ali su fees bili astronomski i uvek sam imao izgovor da sacekam. Eto, to me je sada kostalo gomile para.

Naravoucenije:
1. Racunar na kome radite sa kriptom, bez obzira koliko imate, treba da bude "burner" laptop bez icega na njemu, sa dobrim AV i pozeljno nekim VPNom
2. Ne klikcite na linkove u mejlovima, cak iako dolaze sa proverenih legit adresa. Nikad ne znas sta moze da bude u pitanju
3. Koirstite ledger nano ili trezor u kombinaciji sa Metamask nalogom jer tada vi morate da odobrite rucno svaku transakciju preko uredjaja. Cak i tada treba obratiti paznju za recipient address koja se pokaze na ledger-u posto ima horor prica gde je uhakovana metamask ekstenzija preusmerila transakciju na drugi eth wallet a ljudi po automatizmu odobrili na ledger-u i puff.
4. 2FA na svim menjacnicama i po mogutjstvu neka email adresa koja se samo za to koristi

Na kraju, mogu da kazem da je oecaj brutalno los, nisam oka sklopio celu noc i osecam se kao da su me prebili negde u mraku u odzeparili me. Srecom, ova kolicina nije kriticna i velika vecina kripta (93%) mi je na Zilliqa dexu i binance wallet-u gde nemaju pristup. Cenim da ce mi trebati jedno mesec dana da nadoknadim ovaj USD iznos kroz mining/staking, sto je skroz OK. Ja sam cak i "dobro" prosao jer sam nesto cak uspeo da izvucem dok neki ljudi nisu imali tu srecu i sve su izgubili. Pamet u glavu!

Bonus: Bot koji su koristili je cak pokupio BNB sa BSC eth adrese (neka sitja) i 40 xdai tokena sa Xdai Eth adrese! Postoji jos 15K vrednog kripta (Xdai stake koji je na Xdai staking platformi) i swap token koji ima 7 dana grejs period kad se radi stake withdrawal - sada gledam kako da ga povucem jer moram da to odradim munjevito brzo sve, da depozitujem eth i cim se pojavi na eth/xdai wallet-u coini da ih prebacim na drugu eth adresu. Bice zeznuto.
Bot i dalje pokusava da povuce 800K Kick tokena (~400usd) koji su frozen jer je takav airdrop bio... Ovo je cak ispalo i dobro jer znam da i dalje nekako imaju pristup priv. kljucu. Cak je depozitovao malo eth-a i pokusava u redovnim intervalima (svakih 8 sati). Cudno je sto ne povlaci vise sa BNB i Xdai adrese gde sam ubacio neku sitju , tipa ~20 usd, da vidim sta ce da se desi - za sada ih kulira.
 
Da li neko koristi neki bot za trgovanje? Mozda?
Vidim da u istim moze da se setuju rulovi, ali i da moze da se koristi za copy trader tako sto Bot preslikava ono sto radi odabrani trader...
 
@ivanbo2003
Koji operativni sistem koristiš ?
Odakle si nabavio operativni sistem.
Da li koristiš ransomware ?

ransomware već postoji u windows 10 i po difoltu je uključen.
On sprečava promenu sadržine nekoj foldera ( Startup foldera).
 
Legalan je Windows 10, a Bitdefender ima Ransomware shield ukljucen, nekako su zaobisli AV.
 
Burazer nije zapisao seed phrase na papir, a ima preko pet nula samo na jednom walletu 😂 Pokazacu mu ovo iskustvo, zapisaće na više strana...
 
@ivanbo2003
Koji operativni sistem koristiš ?
Odakle si nabavio operativni sistem.
Da li koristiš ransomware ?

ransomware već postoji u windows 10 i po difoltu je uključen.
On sprečava promenu sadržine nekoj foldera ( Startup foldera).

To se ne zove ransomware već ransomware protection. :)
 
Dva pitanja:
1. Da li je za početak ove avanture najbolje birati valutni par, npr. LTC/USDT (ili već koji, baziranje na USDT zbog dnevnog trgovanja) ?
2, Market price, da li to rešava nedoumicu oko kupi/prodaj cene bar u početku?
 
1. Neko voli u usdt a neko u btc da trguje
2. Ne
 
Možda da preformulišem drugo pitanje:
2, Ako je Market price za npr. prodaju u rasponu 119,920 - 119,295 (baš gledam NEO) i izaberem Market price, da li će se nalog izvršiti na većoj, manjoj ili negde između ceni?
 
Možda da preformulišem drugo pitanje:
2, Ako je Market price za npr. prodaju u rasponu 119,920 - 119,295 (baš gledam NEO) i izaberem Market price, da li će se nalog izvršiti na većoj, manjoj ili negde između ceni?
Prebacite ovakva pitanja u nku temu za pocetnike.Zavisi koji nalog dajes , ako kupujes ici ce po asked price tj. vecoj , ako prodajes ici ce po bid price tj. manjoj ceni.I to ce ici po trenutnoj koja moze da se promeni od toga sto gledas dok ti kliknes da das nalog.
 
Pozdrav svima....nov sam u ovome i kupio sam nesto malo bitcoina.Za cuvanje i ucenje sam odabrao Blockhain.com.
Danas sam hteo da probam kako ide SWAP i zamenio sam bitcone u vrednosti 5e za Algorand.
Ono sto sam primetio jeste da mi fali nekih 15e na bitcoinu, a samo 5e sam pustio.
Nadam se da ima neko koce ukratko da mi objasnii takodje kome nebi bilo problem da mi ovde nekda pomogne u tim pocetnickim greskama.
Hvala u napred
 
"Blockhain.com" je Ok. ali za totalne pocetnike je po meni najbolji, najprostiji "Exodus", imas aplikaciju za mobilni i za komp. Pretrazi moje postove, u nekoj temi sam ostavio link za YT uputstvo na SR-hr. Tih 15 eur. ti je swap pojeo.
 
Razmišljam o ulasku u STEP token (Solana), IDO je 24/25-og aprila sa početnom cenom tokena od 0.05$.
IEO na Solana mreži koji sam ispratio bio je OXY token, danas stoji na oko 18x od početne cene.
klik na link (post od 16-og marta):

Ukratko, DeFi agregator. Još uvek iščitavam dokumentaciju.
Zvanični sajt:
Dobili su investiciju od 2M$:
Tokenomics:

Biće moguće kroz njihovu platformu swap-ovati USDC za STEP. Ono o čemu razmišljam trenutno je, koliki slippage postaviti kad krene prodaja? jer sam siguran da će botovi odmah u startu krenuti da dižu cenu...
1B tokena, 11% tokena koji dobili investitori zaključano po 50% na godinu dana i dve godine, biće 1% airdrop... itd.
 
"Blockhain.com" je Ok. ali za totalne pocetnike je po meni najbolji, najprostiji "Exodus", imas aplikaciju za mobilni i za komp. Pretrazi moje postove, u nekoj temi sam ostavio link za YT uputstvo na SR-hr. Tih 15 eur. ti je swap pojeo.
Nasao, zapratio kanal i vidim da tu jos mogu dobrih stvari videti i cuti.
Hvala

Na osnovu tvog odgovora moram da postavim sledece pitanje.......Da li je to normalno, da li svaka platforma prilikom SWAP da ,,pojede,, toliku razliku?Jel to znaci da se bilo koja razmena ne isplati. odnosno nema potrebe da razmislajm u tom pravcu?

Hvala ...
 
Imas temu "Rudarenje za pocetnike", tamo postavljaj ovakva pitanja. Sto se tice swap-a, nije svuda isto i nije uvek isto. Exodus...
 
Evo da podelim jedno vrlo neprijatno iskustvo sa forumom, cisto kao opomenu svima u kripto svetu. Juce sam "izgubio" x000 usd vredan kripto (razne coine), uglavnom sa uniswap platforme gde su bili zakljucani u LP parove. Znam i kako se desilo, debil sam, kliknuo sam na neki link u fishing mejlu od laznog predstavnika neke kripto platforme (Cleo)- to je bilo pre tacno 3 dana. Znaci nista nisu radili do juce uvece.

Posle sam izvalio da su preko hotkey skripte, koja se nekako download-ovala na racuanr, ubacili u startup folder neki bat fajl i ne znam kako instalirali neki privatni vpn tunel. Nakon toga su preusmerili sve metamask transakcije i poslali na neku adresu koja je povezana sa jos par gde ima bukvalno na hiljade ether-a (znaci dobro im ide "biznis" :S) . Najcrnje je sto sam ja bio za racunarom dok su transakcije otisle i skoro nista nisam mogao da uradim. Sreca u nesreci je sto je eth mreza bila zagusena pa sam uspeo da iscupam 2.15 eth-a iz jednog LP para i posaljem pre bota na svoj Binance wallet. Ostalo je isisano sa wallet-a na zalost. Ako se pitate, imam Bitdefender AV koji nista nije nasao. Ja sam rucno pobrisao autohotkey skriptu iz startup foldera i jos par exe fajlova koji su bili namesteni da se podizu sa Windows-om. Racunar je u procesu reinstalacije ali sam sada super paranoican i dobro cu da razmislim kako i sta dalje.

Jos gore u celoj prici je sto imam ledger nano x i ledger nano s i nisam koristio nijedan od njih vec je ETH adresa koja je bila u tom metamask account-u bila exportovan private key iz Exodus wallet-a... Totalni fail. A hteo sam da prebacim coine jos pre dve nedelje na ledger nano x wallet ali su fees bili astronomski i uvek sam imao izgovor da sacekam. Eto, to me je sada kostalo gomile para.

Naravoucenije:
1. Racunar na kome radite sa kriptom, bez obzira koliko imate, treba da bude "burner" laptop bez icega na njemu, sa dobrim AV i pozeljno nekim VPNom
2. Ne klikcite na linkove u mejlovima, cak iako dolaze sa proverenih legit adresa. Nikad ne znas sta moze da bude u pitanju
3. Koirstite ledger nano ili trezor u kombinaciji sa Metamask nalogom jer tada vi morate da odobrite rucno svaku transakciju preko uredjaja. Cak i tada treba obratiti paznju za recipient address koja se pokaze na ledger-u posto ima horor prica gde je uhakovana metamask ekstenzija preusmerila transakciju na drugi eth wallet a ljudi po automatizmu odobrili na ledger-u i puff.
4. 2FA na svim menjacnicama i po mogutjstvu neka email adresa koja se samo za to koristi

Na kraju, mogu da kazem da je oecaj brutalno los, nisam oka sklopio celu noc i osecam se kao da su me prebili negde u mraku u odzeparili me. Srecom, ova kolicina nije kriticna i velika vecina kripta (93%) mi je na Zilliqa dexu i binance wallet-u gde nemaju pristup. Cenim da ce mi trebati jedno mesec dana da nadoknadim ovaj USD iznos kroz mining/staking, sto je skroz OK. Ja sam cak i "dobro" prosao jer sam nesto cak uspeo da izvucem dok neki ljudi nisu imali tu srecu i sve su izgubili. Pamet u glavu!

Bonus: Bot koji su koristili je cak pokupio BNB sa BSC eth adrese (neka sitja) i 40 xdai tokena sa Xdai Eth adrese! Postoji jos 15K vrednog kripta (Xdai stake koji je na Xdai staking platformi) i swap token koji ima 7 dana grejs period kad se radi stake withdrawal - sada gledam kako da ga povucem jer moram da to odradim munjevito brzo sve, da depozitujem eth i cim se pojavi na eth/xdai wallet-u coini da ih prebacim na drugu eth adresu. Bice zeznuto.
Bot i dalje pokusava da povuce 800K Kick tokena (~400usd) koji su frozen jer je takav airdrop bio... Ovo je cak ispalo i dobro jer znam da i dalje nekako imaju pristup priv. kljucu. Cak je depozitovao malo eth-a i pokusava u redovnim intervalima (svakih 8 sati). Cudno je sto ne povlaci vise sa BNB i Xdai adrese gde sam ubacio neku sitju , tipa ~20 usd, da vidim sta ce da se desi - za sada ih kulira.
Hteo bih da cujem Vas komentar u vezi tacke jedan (1. Racunar na kome radite sa kriptom, bez obzira koliko imate, treba da bude "burner" laptop bez icega na njemu, sa dobrim AV i pozeljno nekim VPNom) a to je da se koristi postojeci Windows Defender sa ukljucenom opcijom za zastitu od Ransomware i Malwarebytes (ali sa ukljucenim svim striklama - po default-u strikle su pomalo proredjene u opcijama - Security - Exploit Protecton - Advanced Settings i na jos nekim mestima) VPN je vec prisutan u postojecoj Premium + Privacy varijanti - najavili su VPN za Android! Za ilustraciju evo link koji opisuje LockBit Ransomware (https://www.kaspersky.com/resource-center/threats/lockbit-ransomware) koga sam fasovao u otprilike istom fazonu ... i uvek sam imao izgovor da sacekam. ... s tim sto sam ovde otezao sa instalacijom Malwarebytes i zakacih LockBit Ransomware nekim klikom misa!
 
Nazad
Vrh Dno