Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

@Caridze & @veljadj

Hvala!
Kod mene je sledeca situacija:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = (0%),
Aproximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 21ms, Maximum = 31ms, Average = 23ms
Probacu u toku dana jos koji put, da vidim kakva je situacija.
Sto se NAT-a tice, probacu da iskljucim preko noci, pa da vidim da li ce ujutru biti ista ip adresa.
Hvala jos jednom!
Pozz!
 
@Whatever, to gledaj da ulovis kad internet krene da stuca. Ni kod mene nema uvek gubitaka, ali u vecernjim satima kad krene...
 
Internet usporio downloand opao ping skocio probao i ovo gubitak paketa danas bilo 0% a sad ipak ima 7% a slika secka
 
Poslednja izmena:
Obaveštenje za sve korisnike iz Avalskog regiona i Umčara da je sinoćna oluja u Umčarima potopila glavnu stanicu i da zato nema ni TV-a i interneta, kažu da sve ekipe rade na otklanjanju kvara!

Inače to traje od sinoć negde oko 21h.
 
Poslednja izmena:
@macak
Komsija radi sad sve, sreca pa znam lika koji se razume, javio mu sta je problem i nasli kvar. Grom je ostetio opticki nod (cvoriste) kod nas pa se gasio i tada je tv prekidao. Ono sto je cudno da je internet radio sto i njima nije jasno.
Za sad ok.
 
Pozdrav. da li neko moze da mi pomogne da podesim NETIS 300Mbps Wireless N Router WF2409E Wireless, 802.11 b/g/n, da prima signal od kopernikusovog CBN Modema/rutera i da salje dalje, posto u nekim delovima kuce imam slab domet cbn rutera? Hvala
 
U Boru vec nedeljama nema EPG ni na jednom kanalu ni preko STB-a ni kartice ali samo napredno.
 
Gledah na sajtu nigde nema cenovnik jel zna neko gde mogu da nađem?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Hoćemo TRAVEL, BBC EARTH i DELUXEMUSIC TV !!!
 
Ni ovde u Lebanu nema EPG, stvarno smo se usrecili sa ovim Kopernikusom, izdrzati do kraja ugovora, mada bi trebalo proveriti nasa prava ovo sto dobijamo je ispod svakog minimuma.
 
Pa imate li drugog operatera? Kod mene nema osim Totala i ubogi adsl 10/1 tako da moram da ih trpim dok telekom ne uradi optiku.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nestalo kablovske, nema slike vec sat vremena. Internet radi.
 
Ovako je sad kod mene:
7457690792.png

Imam 30/3 inace. Vrh.
 
Ovako je sad kod mene:
7457690792.png

Imam 30/3 inace. Vrh.
Prika jel meriš na wifi ili Lan? Čak i na lan može da ti žestoko varira u zavisnosti od servera na kojem meriš. S druge strane, meriš u vreme kad su svi na netu...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Prika, ja sam platio za 30Mbit a ne za tri puta manje? Tebi ako to odgovara super, meni (a i vecini) ne. Laguje mi dok igram i nervira me. Za igranje ne treba vise od par Mbit ali da bude stabilno a ne da mi pada na 11Mbit. I naravno da merim preko LAN-a, probao vise servera.
Sada je ovako:
7458810491.png
 
Pozdrav ljudi. Iscitah jedno 1500 poslednji postova u temi jer sam bio skoro odlučio da predjem u kopernikus, ali po onome što sam pročitao ne znam sta da radim više. Koliko vidim ovo je raspad, signal se gubi na povetarcu, od grmljavine svima u ulici crkavaju uređaji, tv se gleda samo u određenim terminima kad ne secka, hrpa nepotrebnih kanala samo da se nabije broj, korisnički servis sa jednim operaterom na nivou cele drzave...da ne nabrajam više. Uglavnom, ima li nešto da valja ovde? Dve godine sam bio na box-u i mogu vam reci da sam sasvim zadovoljan. Ne sećam se kad je poslednji put zaboo net, a tv mislim da nikad nije izgubio signal za dve godine. Najviše bih ga menjao zbog tog pilicarenja mts-a gde se dodatni stb naplaćuju, a svi živi daju bar 2-3 besplatno. U zgradi ima pored njih još i ptt net i kablovska. Sad ne znam sta mi je činiti, koja bi od te tri opcije bila najbolja? Inace da napomenem da sam iz Smedereva i kad sam malo guglao o kopernikusu ovde izašla mi je zapanjujuća ocena na od tipa jedan koma nešto na google-u za kopernikus u Smederevo. Ne sećam se da sam i za jednu kompaniju video tako očajnu ocenu. A sajt je tek posebna priča, od Nove godine pratim i konstantno je onaj deo tv+net+tel u izradi. Koliko vidim treba ih zaobilaziti u širokom luku, ali opet bolje da pitam vas koji koristite usluge kopernikusa, a pogotovu bi mi značilo iskustvo smederevaca o usluzi kopernikusa u našem gradu.

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Izbor kanala je diskutabilan, meni znači što imaju i Arene i Sport Klub i još EurosportHD ostalo i ne gledam. Osnovno je pravilo gde dobro radi tu i nema problema a gde ne radi kako treba obavezno bežati... NAT je normalna stvar kod njih pa ako ti je to problem onda ne znam šta da ti kažem.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pa zato i pitam preciznije za Smederevo, još preciznije Papazovac zgrade...

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Evo jedne divne vesti danas:

''Operateri mobilne i fiksne telefonije ubuduće neće moći da naplaćuju penale za prevremeni raskid ugovora sa korisnicima i moraće da menjaju opšte uslove poslovanja.
TO ĆE VAŽITI I ZA KABLOVSKE I INTERNET PROVAJDERE U SRBIJI.
Prema nedavno donetom rešenju Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija dosadašnja praksa na koju su se često žalili građani,
bila je prema Zakonu o zaštiti potrošača nepravična. Korisnici, koji su raskidali ugovore sa operaterima, iz bilo kog razloga,
do sada su morali da plate preostale rate iako im usluge nisu isporučene.
Tako se dešavalo da je neko, ko je posle dva meseca od potpisivanja dvogodišnjeg ugovora,
odlučio da promeni operatera, bio u obavezi da plati čak 22 preostale mesečne pretplate.
Osim što su na ovaj način korisnici praktično kažnjavani, operateri su pokušavali tako da ih vežu za sebe.''
 
Poslednja izmena:
Evo jedne divne vesti danas:

''Operateri mobilne i fiksne telefonije ubuduće neće moći da naplaćuju penale za prevremeni raskid ugovora sa korisnicima i moraće da menjaju opšte uslove poslovanja.
TO ĆE VAŽITI I ZA KABLOVSKE I INTERNET PROVAJDERE U SRBIJI.
Prema nedavno donetom rešenju Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija dosadašnja praksa na koju su se često žalili građani,
bila je prema Zakonu o zaštiti potrošača nepravična. Korisnici, koji su raskidali ugovore sa operaterima, iz bilo kog razloga,
do sada su morali da plate preostale rate iako im usluge nisu isporučene.
Tako se dešavalo da je neko, ko je posle dva meseca od potpisivanja dvogodišnjeg ugovora,
odlučio da promeni operatera, bio u obavezi da plati čak 22 preostale mesečne pretplate.
Osim što su na ovaj način korisnici praktično kažnjavani, operateri su pokušavali tako da ih vežu za sebe.''
Od kada stupa na snagu ovaj zakon? Ili je to mozda samo predlog pa ako se usvoji primenice se?
 
Od kada stupa na snagu ovaj zakon? Ili je to mozda samo predlog pa ako se usvoji primenice se?
Nije zakon, vec resenje, stupa na snagu 30 dana od dana prijema resenja.
Svima je vec stupilo na snagu, zasto svi cute - to je pitanje za Ginisa :)

Inace, bump za pitanje sa prosle strane, gde je cenovnik? Komsija iz Nisa se seli, nemaju VDSL, nemaju ExeNet (i nece uci zbog situacije u zgradi..), imaju Kopernikus :(
I uzjedno pitanje, ako neko ima u Nisu, kako radi net?
 
Poslednja izmena:
U Svrljigu dobar deo kanala dobio EPG, ubacili Trailer Channel, neki kanali imaju znake kao da su zakljucani. Ima epg i na zakljucanim kanalima, cak i na Pink Erotic :D
Edit: Ipak su zakljucani kanali.
Edit br. 2: Na lcd tv-u sa modulom zakljucani kanali rade, imam jos 2 stb i na njima ti kanali ne rade. Moracu da ih zovem nekad da to rese.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@Novatech

Jesi probao na STBu onaj test kanal prvo, pa onda kad on proradi radice i ostali zakljucani, meni se nekad to desi na ovom Powerbox STB...
 
Na test kanalu i svim drugim zakljucanim kanalima nema nikakve slike, izvukao sam karticu iz stb-a, vratio je, pustio sam test kanal da radi 10-tak min i nista. Na stb-u br. 2 samo stoji prozor "Kartica nije ubacena".

Taj drugi stb je otac koristio neko vreme i cesto je slika zamrzavala i ceo stb blokirao i pa smo taj tv vratili na analognu tv a stb je vracen u kutiju. Posto se u medjuvremenu dosta smanjio broj analognih kanala opet smo vratili stb ali sada je problem sto nece da pusta zakljucane kanale.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno