Šta je novo?

Kompjuterski sto - uradi sam

140x60 su ploče u Ikei, imaju samo drastično veće što meni nije odgovaralo a 140x60 mi je malo. 150x65 je ova moja i to mi je taman. A razliku u kvalitetu da ne pominjem, ova ploča ima 15-20 kg sigurno, 5 starih servera na nju možeš da nasložiš, da se ne pomjeri. :)
 
Da ne pominjem to da kod nas nema zvanično ikee pa su mi nakupci za onu kartonsku ploču tražili 45e.
 
I ovako te je izaslo puno, imas 2kvadrata kvadrata univera i 5metara abs-a. Ne bi smeli vise od 50e da izađe. Mislim na ploču
 
I kad sam ja uzimao je bila ta neka cena koju pominješ, ali je od tad porasla cena građe, pa ne znam da li je to aktuelna cena sada ili je porasla na onu koju je on platio.
 
Univer je otišao 50%, sad je 1300-2000din kvadrat. Mada opet zavisi kako stovarište racuna otpad i sl.
 
Pisalo se već da je ploča stola u Ikei napravljena od neke presovane iverice i kartona...
Samo najjeftinije ploce tipa 2500 dinara za 140x60 su od kartonskog saca, i one nekome rade posao.

Dok su ostale puna iverica ili furnirana iverica, sto je jos bolje.

Na primer, ploca Saljan je od pune iverice i 186x63 ima 30 kilograma.


i9yuwd8b62m81.jpg
 
hlIg6T1.png
9UILMzg.png


Čitao sa da je Idasen ploča (prva slika) za podesivi sto nešto jača i da je dovoljna monitor arms.
 
Ја сам узео остатак кухињске плоче у радионици намештаја. Одлична на око,није ни тешка. Једина мана ширина од само 60цм, ваљало би да је мало више..
 
60cm dubine su standardni radni stolovi
od 70cm već idu trpezarijski stolovi
 
@BitrAtE, mogao si da malo zaobliš te prednje ćoškove ploče. Ne gubi se ništa od korisne površine, košta malo, a smanjuje mogućnost oštećenja i olakšava kretanje oko stola.
Pozdrav
 
Odmah sam to pitao u startu (imam malu djecu) rekoše mi da nisu mogli da odrade. Staviću neke silikonske ćoškove, dosta su zeznute ivice.
 
@BitrAtE
Koje su to nogare koje su pod stolom? Kakve su?

Ja se razmišljam da uzmem neke nogare u Ikei i uzmem ploču u obližnjoj stolarskoj radionici. Hteo bih da sklepam nešto širine 140-160cm i dubine 70-80cm. U Ikei videh ova 3 modela nogara koji bi mi poslužili (od jeftinijih do skupljih):

1. Melltorp od 3500 din. 125x75

Ikea Melltorp.png

2. Trotten od 7000 din. 140-160cm

Ikea Trotten.png

3. Idasen od 13000 din. 140x70cm

Ikea Idasen.png

Možda bi mi i Melltorp završio posao...Idasen sigurno ne vredi skoro duplo veće cene od Trottena.
 
Taj tepih za misa je skuplji od stola😄
 
@jurodivi
Imao sam Bytezone Standard Gaming desk pa sam samo promijenio ploču i iskoristio postolje od njega. :)
 
Da li neko ima Lagkapten? Valja li kao sto za komp?


Ili uzeti trotten podkovir i plocu po meri?
 
Pre 5 godina uzeo 80x135cm belu duplu ivericu (3,6 cm), za nekih 3.000 RSD. Sada je verovatno malo skuplje - zavisi sve od dezena i završnog materijala (furnir ili nešto drugo).

Još uvek mi stoji betonskim blokovima naređanim jedno na drugo... Sve je priveremno dok ne dobije konačni oblik, tj., dok ne osmislim sto u koji ću smestiti kućite i kablove da bude nečujno i provetreno.
 
Da li neko ima Lagkapten? Valja li kao sto za komp?


Ili uzeti trotten podkovir i plocu po meri?
Ja imam upravo tu ploču, samo sa onim običnim nogama.
Meni je odličan "za taj novac". Pogledaj stranu dve unazad i videćeš istu tu priču koja se već uveliko ponavlja. Ne trpi veliku torturu, ali apsolutno u redu za redovno korišćenje. Ako budžet nije presudan, produži dalje, uzmi ploču za 100 godina.
Naravno da je i 25mm iverica značajno bolja od ovoga. 36mm je prelepa, ali mnogo teška, a sada i preskupa za radni sto.
Za 60cm dubine možeš da razmišljaš i o radnoj ploči za kuhinju. Ista debljina, samo mnooogo jače i izdržljivije, plus je zaobljena napred. Takođe i pregršt dezena i tekstura, a ne samo 3 iz ikee. Čini mi se da je oko 5000-5500 po metru, dakle oko 7-8k bi te koštalo 140cm
Takođe, pogledaj nogare u pinolesu. Skoro iste samo malo masivnije (i nešto skuplje).

Trotten mi je mnogo ružan, ali to je subjektivno.
 
@mutCKo

Jel si nogice šrafio direktno u radnu ploču ili si prvo ubacio tiplove ? Nešto slično treba da uradim ovih dana pa razmišljam da direktno u ploču šrafim.
 
Kako je bolje da se spoje dve ploče od 18mm pošto uzimam radnu ploču od 36mm, lepljenjem ili šrafljenjem ?
 
Nazad
Vrh Dno