Šta je novo?

Komercijalna banka

Pa ne znam tacno za kurs, kao sto rekoh bude vise od ocekivanog kako izracunam, uglavnom paypal uzme 4.5% od odredjene sume koja legne na balans plus 5$ fiksno za prebacivanje na karticu, tako da mi konverzija sa usd u rsd bude smesna :D. I paypal prikaze obavestenje da ce novac leci za 5-7 dana, tako da sacekam taj termin, mrzi me da idem do bankomata ranije, bolje je kada postoji online uvid, ali sta je tu je, kartica ekstra zavrsava posao, sa njom moze i pos placanje, i podizanje gotovine i online placanje i kod nas i u inostranstvu. Za prebacivanje novca sa paypala je najbolja opcija, sa MC nisam pokusavala, ne bih rizikovala da potpisujem koje kakve izjave o poreklu sredstava i sl. Kombank mi je za ovo najbolja opcija :)
Rekla si ranije da imaš u Komercijalnoj samo ovu karticu. Da li mogu i ja tako da imam samo tu jednu Visu Prepaid?

Stvarno mi ne trebaju one njihove Dina kartice i Visa payWave. Trebala bi mi samo ova Visa PrePaid, radi svuda i to je bitno. Npr. ja sa MC u Mobi banci samo plaćam online, podižem sa PP i naravno podižem na bankomatu. Ja nisam u tom fazonu kao kupujem stvari sa karticom, to nikada u životu nisam ni uradio. :D Imam Dina karticu koju nisam ni odlepio sa pisma. :D

Zato pitam jel moguće uzeti samo PrePaid. Ili baš mora biti vezana i jedna glavna kartica (Dina ili payWave) a PrePaid je dodatna?
 
Poslednja izmena:
Moguce je, ja je imam od 2013, rekla sam da zelim Visa Internet karticu, tako je bilo u to vreme, pa je menjala malo svoj oblik i sad je poboljsana. Odmah ti naplate 500 din, das licnu kartu i dodjes za 7 dana je podignes, daju ti da potpises ugovor i to je to, vazi 3 godine, pitace te da li si zaposlen, mozes da kazes da imas racun u drugoj banci ili da nisi, uglavnom svako ko nema vec aktivan ziro racun kod njih moze da je uzme :D, jer oni tebi otvaraju namenski racun za tu karticu i zato nema online uvida u stanje, vec sam pisala da cak ni u poslovnci ne vide koliko tacno novca imas, samo im stoji da postoje sredstva, e onda oni okrenu centralu pa na osnovu tvog maticnog broja mogu da ti kazu ako ih zamolis, inace sada je provera samo na bankomatu, a kada trosis sredstva onda stigne sms da je nesto skinuto.
 
Rekla si ranije da imaš u Komercijalnoj samo ovu karticu. Da li mogu i ja tako da imam samo tu jednu Visu Prepaid?

Stvarno mi ne trebaju one njihove Dina kartice i Visa payWave. Trebala bi mi samo ova Visa PrePaid, radi svuda i to je bitno. Npr. ja sa MC u Mobi banci samo plaćam online, podižem sa PP i naravno podižem na bankomatu. Ja nisam u tom fazonu kao kupujem stvari sa karticom, to nikada u životu nisam ni uradio. :D Imam Dina karticu koju nisam ni odlepio sa pisma. :D

Zato pitam jel moguće uzeti samo PrePaid. Ili baš mora biti vezana i jedna glavna kartica (Dina ili payWave) a PrePaid je dodatna?
Evo baš mi sad odgovorili na Email. U zakonskoj su obavezi da uruče Dina Classic karticu a i ja sam takođe u zakonskoj obavezi da je uzmem i valjda potpišem da sam je uzeo. Pa dobro, stajaće u fioci... :D

I napisali su da NE moram da uzmem payWave već samo da potpišem zahtev za Visa Electron PrePaid za PP koja zahteva posebnu dinarsku partiju i to je to, sve full. Pa tako opet imam dve kao i sad.
 
Paywave i Visa Elektron su mozda vezane za tekuce racune :)
 
Да, Visa Electron и Visa Electron су везане за текући/основни рачун. DinaCard је обавезна што се уручивања кориснику тиче. Једина добра ствар код ње је што се може користити за куповину карата на београдској аутобуској станици пошто друге картице тамо нису подржане.
 
Свака картица има свој број, тако и Visa Paywave. Када се оне на еbanking/mbanking, могу се видети прва и последња четири број те картице. Нисам сигуран да ли је у уговору негде наведено, али се у пословници лако може сазнати број картице.

Visa One & Only (илити Gift / Prepaid) је одлична за PayPal и уопштено за плаћање / куповину преко нета.

Иначе користим „Актив” цет услуга у Комерцијалној и генерално сам задовољан понуђеним.



Ne moze. Takva je kartica. Nema cvv pozadi (one 3 cifre).

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da sada i Visa Paywave izdaju sa 4x4 cifre i cvv. Sestri je istekla stara Visa pre mesec i nesto dana i sada je dobila ovu.

I meni istice stara Visa krajem meseca, podigao sam Dinu i narucio Visa Paywave, treba da stigne u toku sledece nedelje pa javljam kakva je kada stigne.
 
Свака картица има свој број, тако и Visa Paywave. Када се оне на еbanking/mbanking, могу се видети прва и последња четири број те картице. Нисам сигуран да ли је у уговору негде наведено, али се у пословници лако може сазнати број картице.

Imaš broj u ugovoru ali nemaš CVV pa možeš da se slikaš. Ja sam pitao njihov suport i rekli su mi da novije Visa Electron Paywave kartice imaju sve cifre i CVV (moja izdata u februaru nema). Koliko je to pouzdana informacija nemam pojma ali njihova podrška je mnogo bolja od onih u poslovnicama a i na sajtu se pominje da radi na internetu.
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam pokusao da se ulogujem preko weba na kombank preko mobilnog, odmah mi izbacuje aplikaciju... Zvao da vidim sta treba da uradim da bih mogao preko app, rekli mi to zadovoljstvo kosta valjda skoro 200 din preko ovih 200 osnovnih sto placam. Imam kod njih TR i pripejd visu... Nemam nameru da im dajem 200 din i onda moram preko PC-ja da prebacujem novac... ne znam da li moze nekako da se zaobidje da me ne salje na google play i da se ulogujem kao i do sada preko moba preko web pretrazivaca?
 
Uzmi aktiv set i resen problem.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Imaš broj u ugovoru ali nemaš CVV pa možeš da se slikaš. Ja sam pitao njihov suport i rekli su mi da novije Visa Electron Paywave kartice imaju sve cifre i CVV (moja izdata u februaru nema). Koliko je to pouzdana informacija nemam pojma ali njihova podrška je mnogo bolja od onih u poslovnicama a i na sajtu se pominje da radi na internetu.

У сваком случају користим Visa One & Only што се куповине преко нета тиче. Но, и те како им је чудан начин размишљања био да понуде овакву „половичну” картицу. Што се онлајн пословнице тиче, дефинитивно су поузданији што се информисаности тиче, мада и они умеју да понекад откаче корисника реченицом: „Молимо Вас да детаљније информације потражите у пословници”. Урнебесно. :-D
 
Pre neki dan sam pokusao da se ulogujem preko weba na kombank preko mobilnog, odmah mi izbacuje aplikaciju... Zvao da vidim sta treba da uradim da bih mogao preko app, rekli mi to zadovoljstvo kosta valjda skoro 200 din preko ovih 200 osnovnih sto placam. Imam kod njih TR i pripejd visu... Nemam nameru da im dajem 200 din i onda moram preko PC-ja da prebacujem novac... ne znam da li moze nekako da se zaobidje da me ne salje na google play i da se ulogujem kao i do sada preko moba preko web pretrazivaca?

Imas opciju 'Request desktop site' u Chrome-u na mobu, stikliras je i onda ces moci da pristupis i web 3.0 ebankingu. Javi jel uspelo.
 
Imaš broj u ugovoru ali nemaš CVV pa možeš da se slikaš. Ja sam pitao njihov suport i rekli su mi da novije Visa Electron Paywave kartice imaju sve cifre i CVV (moja izdata u februaru nema). Koliko je to pouzdana informacija nemam pojma ali njihova podrška je mnogo bolja od onih u poslovnicama a i na sajtu se pominje da radi na internetu.
Sad u decembru treba da mi reizdaju novu pa cu bas da vidim da li ce bude CVV i sve cifre ,[emoji3]
 
Sad u decembru treba da mi reizdaju novu pa cu bas da vidim da li ce bude CVV i sve cifre ,[emoji3]

Ima, podigao je danas, sad ima sve funkcije kao Visa Prepaid, tako da ce moci sa njom da se placa na netu i povlaci novac sa PP.

Samo je ona sad bolja od Vise Prepaid jer moze da se veze za devizni racun. Ja imam aktiv set tekuci racun i sad ce biti super kada se kupuje nesto vani preko neta.

Kupe se evri po najpovljnijem kursu u zemlji tj srednjem kursu Narodne banke i platis ovom karticom i milina. Nema duple konverzije a kupis evre po extra kursu.

Narucio je 18.11 nesto kasno pred zatvaranje poslovnice u 18h i stizee mi jutros poruka da je stigla u moju ekspozituru u Kragujevcu.

Sve pohvale za brzinu izrade kartice.

Narucio sam danas i Mastercard Debit Standard koja mi nije nesto potrebna ali posto se povremeno vozim gradskim prevozom da mogu sa njom da se validiram kad nemam kesa kod sebe da dopunim nepersonalizovanu EKG karticu.
 
Poslednja izmena:
Ima, podigao je danas, sad ima sve funkcije kao Visa Prepaid, tako da ce moci sa njom da se placa na netu i povlaci novac sa PP.

Samo je ona sad bolja od Vise Prepaid jer moze da se veze za devizni racun. Ja imam aktiv set tekuci racun i sad ce biti super kada se kupuje nesto vani preko neta.

Kupe se evri po najpovljnijem kursu u zemlji tj srednjem kursu Narodne banke i platis ovom karticom i milina. Nema duple konverzije a kupis evre po extra kursu.

Narucio je 18.11 nesto kasno pred zatvaranje poslovnice u 18h i stizee mi jutros poruka da je stigla u moju ekspozituru u Kragujevcu.

Sve pohvale za brzinu izrade kartice.

Narucio sam danas i Mastercard Debit Standard koja mi nije nesto potrebna ali posto se povremeno vozim gradskim prevozom da mogu sa njom da se validiram kad nemam kesa kod sebe da dopunim nepersonalizovanu EKG karticu.
Sjajno! Dakle nema potrebe za zahtevanjem PrePaid Vise? Kako izgleda ta nova? Ona šarena ili potpuno ljubičasta kao na sajtu što stoji?

Pored dinarskog računa za koji je vezana Dina ova nova koju ste podigli se veže za devizni sa svim stranim valutama?

Sad kad dižete novac sa PP stižu Evri direktno bez konverzija?
 
Poslednja izmena:
Zahtevaj ako ti je besplatna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Да,пише и на сајту да може на интернет,раније није могла.Мало су и они изгледа напредовали.:)
 
Да,пише и на сајту да може на интернет,раније није могла.Мало су и они изгледа напредовали.:)
Sad ću bacim pogled da vidim šta piše. :D

Koja je svrha onda ove Vise PrePaid koja se na zahtev dobija? Menu juče podrška rekla da samo ta PrePaid radi na PP. Ni oni sami ne znaju još za tu novu? :D
 
Sjajno! Dakle nema potrebe za zahtevanjem PrePaid Vise? Kako izgleda ta nova? Ona šarena ili potpuno ljubičasta kao na sajtu što stoji?

Pored dinarskog računa za koji je vezana Dina ova nova koju ste podigli se veže za devizni sa svim stranim valutama?

Sad kad dižete novac sa PP stižu Evri direktno bez konverzija?

Ona se automatski vezuje za dinarski racun ali prilikom podizanja moze da se zahteva da se veze za devizni.

Prilikom placanja na netu u inostranstvu i na pos terminalima se prvo radi upit prema deviznom racunu pa ako nema sredstava onda se zaduzuje dinarski.

Ovo oko povlacenja sa PP nisam radio ali pretpostavljam da ako je vezana za devizni i zaduzuje se devizni trebalo bi i suprotno da bude tako tj. da povlaci evre na devizni.

Izgled joj je isti kao i na sajtu, ljubicasta sa raznim nijansama ovih trouglova na njoj.
 
Ona se automatski vezuje za dinarski racun ali prilikom podizanja moze da se zahteva da se veze za devizni.

Prilikom placanja na netu u inostranstvu i na pos terminalima se prvo radi upit prema deviznom racunu pa ako nema sredstava onda se zaduzuje dinarski.

Ovo oko povlacenja sa PP nisam radio ali pretpostavljam da ako je vezana za devizni i zaduzuje se devizni trebalo bi i suprotno da bude tako tj. da povlaci evre na devizni.

Izgled joj je isti kao i na sajtu, ljubicasta sa raznim nijansama ovih trouglova na njoj.
Hvala na objašnjenju! I za ovo da mora da se zahteva da se veže na devizni! Zahvaljujem!
 
Pre se ova dobijala?
8edad0afe371bbe1d966375295d0abdd.jpg
 
E da, to sam zaboravio da napisem, sa njom mogu da se podizu evrici na odredjenim bankomatima.

U Kragujevcu ima samo jedan takav bankomat i mana je sto imaju samo apoeni od 50 evra.

Jos da instaliraju jedan savremeni bankomat gde moze da se uplacuje novac i salter me ne vidja vise.
 
Poslednja izmena:
To je odlicno za visa pay wave...napokon moze za net placanja...a povezao sam je vec sa deviznim...i otvorio jos jedan devizni koji nije vezan za kartice.
 
To je odlicno za visa pay wave...napokon moze za net placanja...a povezao sam je vec sa deviznim...i otvorio jos jedan devizni koji nije vezan za kartice.

Pa da, najbolja kombinacija, devizni gde je ustedjevina i veca kolicina novca da ne bude vezan za kartice i onda se telefonom preko mbank prebacuje po potrebi na devizni koji je vezan za kartice.
 
E da, to sam zaboravio da napisem, sa njom mogu da se podizu evrici na odredjenim bankomatima.

U Kragujevcu ima samo jedan takav bankomat i mana je sto imaju samo apoeni od 50 evra.

Jos da instaliraju jedan savremeni bankomat gde moze da se uplacuje novac i salter me ne vidja vise.

Može to sa svim karticama, ne moraju biti vezane za devizni račun. Ja onu Dinu koristim samo za podizanje sa bankomata. I u svim bankomatima su samo apoeni od 50 €.
 
Ово јесте позитиван шок:) за КБ,мада јадан, пуно касне у вези оваквих картица,банкомата посебно.Ова некадашња ЕФГ банка их шије само тако с мулти банкоматима.Наравно,већина банака нема исто,али то нам и није избор.
 
Neka proba neko da se uloguje na webbank i ide na kartice.

Meni izbacuje neku gresku, nemam uopste prikaz kartica.

Sve ostalo radi pa da znam da li je do mene ili do njih.
 
Nazad
Vrh Dno