Šta je novo?

Kojntelekt

  • Začetnik teme Začetnik teme goldi
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Procenat iznajmljenih kapaciteta se vrti oko 70%. Ali to naravno ne znaci da oni ne prosiruju snagu stalno. Dogama pada cena uporno uprkos polovljenju. Obzirom kakav je trend za sada ne vidim da ce da skoci ali nije ni to iskljuceno. Mozda nebi bilo lose sacuvati malo.
 
Ako vec neko hoce da smanji broj otvorenih naloga, nakon isteka 10e limita neka ostavi da i dalje kopaju masine na tom nalogu jos proizvoljan broj dana (ne moze da se podize novac ali se uredno skuplja) i nakon toga uplati demo . . .

Tako i cinim, nego ne smem previse da im ostavljam na racunu, pustim tako jos 3-4 dana pa placam demo.
 
Procenat iznajmljenih kapaciteta se vrti oko 70%. Ali to naravno ne znaci da oni ne prosiruju snagu stalno. Dogama pada cena uporno uprkos polovljenju. Obzirom kakav je trend za sada ne vidim da ce da skoci ali nije ni to iskljuceno. Mozda nebi bilo lose sacuvati malo.

Joj druze kad sam cuvao nadrljo sam, kad nisam opet sam... ali sad definitivno posle monera ne cuvam vise nista.
 
Hahahaha Ja svakako istovaram, ne verujem ni keru ni konju 😉
 
Prvi put da mi kasni isplata na wallet, da li jos neko ima slican problem.
 
prc, puce, nisam banovan, ne da mi cashout, eror mi izbaci kad kliknem na "get"

novooooo.jpg
 
Poslednja izmena:
@pmfrulez

hvala na info za --load-balance, deluje dosta bolje. Saljem nocas neku donaciju. 🙂

Snaga poola velika, procenat neiznajmljene snage takodje veliki, jos se DOGE dumpuju kao da sutra ne postoji. Ne sluti ovo na dobro.


moracu da napomenem da mi je juce legla prva donacija od kad sam poceo sa aktivnostima na ovoj temi ...javno se zahvaljujem clanu @konkvistado...lep gest na moje veliko iznenadjenje 34k doge ako se ne varam...a covek je sve skontao iz prve ...dve poruke svi problemi reseni 🙂
 
Poslednja izmena:
Uplati demo, tako su i meni banovli sve naloge. Posle verifikacije odma ces moci da podignes tu zaradu.
 
Prvi put da mi kasni isplata na wallet, da li jos neko ima slican problem.

Večernje kašnjenje isplate je očekivano jer većina povlači i odmah dump...probaj ujutro tada je skoro instant 😉
Nešiću verifikuj mejl, lepo ti piše....ja ne znam što to ne radite kad pravite novi free nalog....ja svaki put odmah verifikujem free nalog (sa mejla) i nemam problema....
 
Poslednja izmena:
do njih je nesto, sad hoce, ovo nije greska kao kad te banuju, prvi put vidim ovo
 
@nesic1
Brate ima li nesto sto tebe nece da snadje? Stvarno nemas srece...

@karanovicz
Lako je tebi da pravis i mail kad pravis 4 naloga na 10 dana...
 
Apelujem na clanove sa mikrotik ruterima da ne preteruju i ne idu do granice zbog koje ce nas sve banovati,ako vec imate brdo opreme i potrebni su vam ti uredjaji uposlite tu opremu na neki human nacin po nas sitne ribe,ne shvatite me pogresno,unapred hvala
 
Apelujem na clanove sa mikrotik ruterima da ne preteruju i ne idu do granice zbog koje ce nas sve banovati,ako vec imate brdo opreme i potrebni su vam ti uredjaji uposlite tu opremu na neki human nacin po nas sitne ribe,ne shvatite me pogresno,unapred hvala

sta je fora sa mikrotikovima?? u svakom slucaju imam 2 ADSLa sa fiksnim IP adresama, i kazes da se sa Mikrotikom to moze zaobici??

i oba ADSLa su mi bridzovana na mikrotik.. pa ne razumem foru
 
Poslednja izmena:
ljudi jel nekom opada isplata iako je hash konstantan ? ja imam po jedan nalog na svakoj kartici i uvek sam dobijao oko 1.5 a sad zadnja dva dana 1.3 pa 1.1, a hash je konstanta i kartice uredno rade ? imam jos oko 3-4 evra do 10e po nalogu..
 
Ja sam imao par kartica 280x koje su same radile na nalozima i nema sanse da dobace do 1.5e bez referala a rade na oko 600khs.
Apsolutno ti se ne ispalti da kopas tako ako imas mogucnosti da delis kartice na vise naloga.
 
Apelujem na clanove sa mikrotik ruterima da ne preteruju i ne idu do granice zbog koje ce nas sve banovati,ako vec imate brdo opreme i potrebni su vam ti uredjaji uposlite tu opremu na neki human nacin po nas sitne ribe,ne shvatite me pogresno,unapred hvala

Tako razmišlja "običan" čovek ali..."greed is too big" 🙂
Što se tiče objašnjenja za mikrotik rutere (lično nemam pojma) možda će se neko i oglasiti ali čisto sumnjam jer je to aktuelno već 10-15 dana (koliko ja znam) a ovde je to samo @čačanin spomenuo i to slučajno. Verovatno su mu nakon izjave ostali :smackbum: što odaje tajne...😛
 
Sta se uhvatili za te mikrotik uredjaje, nema razloga, ne mogu vam oni nista pomoci ako nemate raspolozivih javnih ip adresa.
Jedino ko ima raspolozivih javnih adresa i ima rigove sa vise kartica moze da ima benefit, ostalima to nista ne znaci.
A treba i znanja da bi se to sve podesilo.
 
I mene isto interesuje to mikrotik pitanje

Slab sam u toj oblasti totalni noob ali jedan komp vise ip-a pomocu njega,rade ljudi vec neko vreme,neki od samog starta,zato i apelujem na one sa puno kartica da budu umereni
 
kao sto kaze @gaspar , ako nemate raspolozivih javnih ip adresa dzaba ljudima i mikrotik, a ako ima spreciti ih ne mozemo.
 
Zasto bi ih sprecavali?
Nikome oni ne odmazu na bilo koji nacin jedino sebi pomazu da ne moraju da usitnjavaju rigove jer to poprilicno kosta.
Jeftinija im je varijanta miktotik, vise linkiova i mnogo manje druge opreme (ploce, napajanja, procevi, memorije, hardovi, potrebno mesto za sve to..).
Na taj nacin niko nije ostecen i ne vidim razloga zasto se ovde poteze to pitanje.
Postoje nasi ljudi sa velikimmmm rudnicima i to mora svima da bude jasno.
 
mikrotik - advance router, puno toga moze da se odradi sa njime ko ume. Konkretno ga koristim kod kuce, podigao sam vpn server i preneo adsl adresu od kuce do lokacije gde mi je jedna masina, isto to sam odradio i od prijatelja koji ima mikrotik (eto druge ip adrese). Sa obicnim adsl routerom to nije moguce. Eto ideje ako vam treba dodatna ip adresa.
 
mikrotik - advance router, puno toga moze da se odradi sa njime ko ume. Konkretno ga koristim kod kuce, podigao sam vpn server i preneo adsl adresu od kuce do lokacije gde mi je jedna masina, isto to sam odradio i od prijatelja koji ima mikrotik (eto druge ip adrese). Sa obicnim adsl routerom to nije moguce. Eto ideje ako vam treba dodatna ip adresa.
Eto, ovo je bilo korisno, ispada da mogu bilo ciju ip da prenesem preko vpn servera bilo gde.... Potrebna je adekvatna oprema u ovim slucaju ruter sa vpn serverom...
 
Naravno. Znaci bilo koji router sa vpn serverom ce odraditi posao. Samo nemojte zaboraviti da isti ruter treba da ima mogucnosti za dyndns update ili nesto slicno, jer pretpostaljvam da je ip adresa vpn servera dinamicna.
Za mikrotik(zadnji os 6.23) imam skriptu za dyndns koja radi.
 
[emoji4]

vrv sam taj deo nastave prespavao .... [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Sto bi kolega Fenix reko: "A da vi lepo platite demo naloge?" :d
umesto sto se hebavate sa mikrotikom.
Ja sam podesavao kod mene u igraoni i od tad ga mrzim da ga ne vidim, pre cu startere da im platim.
 
Naravno da placamo nalog, samo tako ovo i vredi 🙂

>>Ja sam podesavao kod mene u igraoni i od tad ga mrzim da ga ne vidim, pre cu startere da im platim.

Nazalost uredjaj je jako komplikovan pa ga zbog toga ljudi ne vole. Inace je jako dobar i mozes do perfekcije namestiti mrezu, od prioriteta, preko ogranicenja pa sve do onoga sto nama sada treba, prebacivanje ip adresa gde god zelis.
 
Poslednja izmena:
Uh cuti, mene mrzi vise i sa demoima da se cimam. Samo kad treba novac da povucem dok ukucam 10x capcha odlepim. A tek pravljenje 10 naloga svakih 10 dana, ode mi sat vremena. Da mi nije mnogo da dam 1000e kupio bi i ja starter.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno