Šta je novo?

Kojntelekt

  • Začetnik teme Začetnik teme goldi
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko često na kraju stavljate rotate opciju?

izbaci -- rotate ubaci --load-balance bez ijedne vrednosti ,razlika u odnosu na rotate je ta sto miner rasporedjuje šerove po vorkerima bez pauze kako koji worker zatrazi tako mu miner da ,znaci nema pauze od pola sata kao kod rotate,postoji i opcija --balance koja ravnomerno rasporedjuje ali mi je bacila manje ,4x280x na 16naloga 1.116e po nalogu prosecno ,znaci dobija se boost 15-20 posto sa --load-balance u odnosu na rotate 🙂
 
Cudi me da niko ne pominje da mu je Account blocked, meni sve blokirano gde sam imao po 4 naloga na IP, ajde nek proveri neko dal je zurka gotova pa nek javi.
 
Cudi me da niko ne pominje da mu je Account blocked, meni sve blokirano gde sam imao po 4 naloga na IP, ajde nek proveri neko dal je zurka gotova pa nek javi.

Bez kupljenog demo na nalozima?
 
I meni se desilo... imao sam 3 verifikovana naloga na IP-u koji nije banovan i kad sam otvorio 4ti koji nije verifikovan popio sam ban. Izgleda da su ograničili 3 neverifikovana naloga po IP-u
 
LJudi,juce sam s posla napravio 2 naloga posto mi stari isticu.
Imao sam vec i kopao na 3.
Dakle posle sam napravio jos dva al nisam kopao.
Jutros kad sam hteo da podignem novce,zatice me account blocked na svih 5 naloga.
Dakle ne banovani,no ne mogu da se ulogujem.
Ovo nisam imao do sad...
 
pmfrulez

Citat Citiram korisnika: omnik Pogledaj poruku
Koliko često na kraju stavljate rotate opciju?
izbaci -- rotate ubaci --load-balance bez ijedne vrednosti ,razlika u odnosu na rotate je ta sto miner rasporedjuje šerove po vorkerima bez pauze kako koji worker zatrazi tako mu miner da ,znaci nema pauze od pola sata kao kod rotate,postoji i opcija --balance koja ravnomerno rasporedjuje ali mi je bacila manje ,4x280x na 16naloga 1.116e po nalogu prosecno ,znaci dobija se boost 15-20 posto sa --load-balance u odnosu na rotate

jel mozes da das kompletan BAT fajl sa ovim --load-ballance, da stavim na jednu masinu gde imam 1gb ram i jedva radi jedan miner?

meni ni tapatak ne radi
 
ZA SVE KOJIMA BAGUJE, NASAO SAM KAKO RADI, TJ. PRIKAZUJE POSTOVE,

klikni na:

Display -> Hibridni Mod

display se nalazi u gornjem desnom uglu stranice (kao opcije stranice)
 
Nemojte mi @pmfruleza 😉 mi sm u backstagu pratimo vas 😛
Neko je prozivao da sam se ispalio sa estoncima :d nisam samo sam u nekim problemima pa nemam mogucnost da pratim sta se desava sa kojnetelektom.
Uskoro se vracam aktivnostima 😉
 
Da li je neko veceras uspeo da povuce evrice? Meni na 2 naloga trazi da prodjem Anti-Bot verifikaciju, dok na trecem acc nije to trazio i normalno sam isplatio doge. Jel se to desavalo jos nekom?

Edit : upravo me pustio da dignem bez verifikacije na jos jednom acc, dok na trecem i dalje zeza.
 
Da li je neko veceras uspeo da povuce evrice? Meni na 2 naloga trazi da prodjem Anti-Bot verifikaciju, dok na trecem acc nije to trazio i normalno sam isplatio doge. Jel se to desavalo jos nekom?

Edit : upravo me pustio da dignem bez verifikacije na jos jednom acc, dok na trecem i dalje zeza.
Kupi demo, po 1000ti put isto pitanje
 
Hm... novi momenti... da li sad moze gde ima npr 6 demo naloga na 1 ip da se otvori jos jedan ili 2 naloga pa na njih kupi demo i puste u rad nakon toga?
 
da potvrdim uz --load-balance na 100/1500 taktovima 280x daje 1.12e po nalogu u proseku 4x280x 17 naloga na 16 bi bacalo za nijansu vise u proseku (greskom sam kupio jedan demo vise otud 17 naloga da ne buni ljude 🙂 )
 
POOL HASHRATE, MH/S 46 807,014
% PURCHASED 68,8%
% IDLE 31,2%



povecao im se idle odnos a snaga skocila dosta, mozda ce da poostravaju mere
 
da h3bem u usta ba5 nekog, upropasti mi dobre naloge, izbaci mi i njegovu ip adresu pored moje
 
Hm... novi momenti... da li sad moze gde ima npr 6 demo naloga na 1 ip da se otvori jos jedan ili 2 naloga pa na njih kupi demo i puste u rad nakon toga?

Uh sto baguje forum... Omnik napada li nas neko, forum ok?

Nesicu koga psujes, sta je problem?
 
Na BCT forumu uglavno ni ne obracaju paznju na ovo, zar cvam ne mirise sve na prevaru?
 
neko mi uzeo adresu i odose nalozi,

elem izgleda da vise ne mogu neverifikovani nalozi 4 na 1 ip, odmah izbacuje ban, to su unapredili
napravih set novih, pocim se pokazao hash banovan je
 
aaaaa ***, kad je to bilo nisam video post, moramo da predjemo negde dok se forum ne sredi,
sta se desava sa starim nalozima banuju se?
 
Au koliko baguje forum, kod mene piše da nešić pita i odgovara sam sebi 😀
 
Ma radi forum, valjda svi imate tapatalk, uđite ručno u temu i proverite ima li novih postova, ako hoćete da pišete kliknite jednom i to je dovoljno, post je otišao iako će javiti grešku.
 
neko mi uzeo adresu i odose nalozi,

elem izgleda da vise ne mogu neverifikovani nalozi 4 na 1 ip, odmah izbacuje ban, to su unapredili
napravih set novih, pocim se pokazao hash banovan je

Druze kupi neki DEMO slobodno, mora i oni (Estonci) da naprave piramidu i neki evric.
Ili pak imas drugu opciju, kupi mikrotik zvekni 100-200 naloga free i samo udri ali mikrotik je sad vredniji od suvog zlata, grafike prosle godine naspram ovoga je bilo lako naci i kupiti... a i mi cacani pokupovali sve sto je imalo kod nasih uvoznika...
A do "juce" kupili prasinu po radnjama i magacinima u Srbiji 😉
 
imam veliki minus od skoro kupovah hardver neki za ovo i bycent pa se ispalih, dok tera tera, posle cu da uzimam demo, daj link zataj mikrotik, moze i na pm da vidim sta je to, kako radi
 
Vazno obavestenje!!! Citajte pazljivo!!!

-Nije u pitanju nikakva prevara (bar za sad) jer sve sto iskopate uredno i dobijete
svakog dana od 23:00-23:30 znaci isplata se vrsi jednom dnevno isplata se vrsi u dogama,
druge opcije za isplatu ne funkcionisu

-U ovoj prici nije toliko bitan hashrate koji saljete jer oko 350-400kh/s zadovoljava
maksimalnu dnevnu zaradu od 1.5 eura po nalogu (275kh =1.33e)

**********Free mining bez kupovine demo naloga**********

To je opcija koja je bila besplatna ali je nepaznjom clanova (zbog njihovog nepridrzavanja pravila igre najveci deo opsega ip adresa u srbiji je popio ban)
a i samog usavrsavanja sistema za banovanje coinsellecta izumrla...
Mozete pokusati da rudarite na ovaj nacin ali je vrlo tesko jer cak i da imate tu srecu da dodjete do nebanovane ip adrese ukoliko vam na trenutak nestane struja
i modem pokupi neku ip koja je banovana izgubicete zaradu koju ste ostvarili do tog trenutka i bicete blokirani od strane pool-a...
samim tim moracete da trazite drugu nebanovanu adresu i da pravite nove naloge svakodnevno...jednom recju mucenje (ne preporucujem)

Pravila koja vaze za ovu vrstu mininga su:

1.mozete papraviti maksimalno 4 naloga i pokrenuti maksimalno 4 minera sa iste ip adrese(skorasnja iskustva clanova kazu do dva naloga ...neprovereno)
ne pokusavajte vise jer cim pokrenete peti miner sa iste ip adrese popicete istog momenta ban na sva 5 naloga...posle toga morate promeniti ip i praviti naloge na njemu

2.mozete sa sva 4 naloga vrsiti isplatu sa iste ip adrese na jednu doga adresu bez problema doge leze uredno ne banuju zbog toga
napomena :ako ste popili ban, banovana vam je i adresa na koju ste isplacivali tako da je morate menjati tj generisati novu kada pokrenete novu turu naloga

3.ako ste kojim slucajem banovani necete to videti na pocetnoj strani jer se hashrate uredno prikazuje...provera se vrsi na opciju collect iako nemate nista
na stanju pokazace vam da ste banovani (razlog)i sa kojih ip adresa ....napominjem to kako nebi kopali u prazno bez potrebe a da uopste niste svesni toga

4.mozete sa jednog naloga poslati invite na ostala tri koja imate sa iste ip adrese nagrada 10 posto od zarade sa
svakog naloga tako da na prvom dobijate oko 1.95 e a na ostala tri oko 1.5 eura dnevno ako imate zadovoljavajuci minimalni hashrate
-na svaki od naloga mozete se istovremeno logovati i pratiti stanje pomocu razlicitih browsera sa iste ip adrese

5.najbolji ucinak se postize ako na rigu imate samo dve kartice npr.280x mozete ih podeliti da rade :
jedna kartica 2 naloga (ukupno 4 sto je i maksimalno dozvoljeno po ip-u) imacete istu zaradu kao da rade cetri kartice uspeo sam uspesno
da pokrenem dve kartice na 4 naloga taktovi 1000/1500 ne pokusavajte da pravite 8
naloga na jedan ip
kod free mininga izgleda primamljivo ali provereno ban sledi istog momenta kad startujete peti miner osetio na svojoj kozi pa ponavljam opet

podesavalja su:
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x1 -p 1 -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x2 -p 2 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5 --load-balance

za drugu kartu isto to samo zamenite -d 0 i stavite -d 1 i pokrenite oba minera

6.na svakom nalogu ponaosob gledajte da ukupna zarada ne predje 10eura jer sve preko toga necete moci da podignete (pool trazi verifikacijutj kupovinu demo-a)...
cak iako ste sveki dan dizali sredstva i na nalogu imate samo 1.5e...ukoliko je ukupna zarada od kad ste poceli da kopate presla 10e na tom nalogu tih 1.5e ostace zarobljeno...
sto direktno znaci da cete na svakih 6 dana otprilike morati da pravite 4 nova naloga...bolja opcija je kupovina demo naloga tada se skida taj limit

7.kod pravljenja bat.fajla u komandi username nesmete imati crtice mnogi stavljaju ono sto vide na vrhu strane pa kopaju u prazno...znaci ne ide -u 5fbd-96d4-6b19-d341...nego -u 5fbd96d46b19d341

9.ne skidajte njihov miner ...lepo izgleda ali sa sobom nosi virus...koristite dobro provereni cgminer 3.7.2


**********Mining sa kupljenim demo nalogom**********

Ukoliko ste uspeli da sastavite uspesno 6 dana majnovanja free i dodjete do limita od 10e...sledeci korak je kupovina demo naloga...
To cete vrlo tesko uspeti da ostvarite u danasnje vreme ali mozete da pokusate 🙂
Najbolja opcija je da preskocite free mining i da uradite na sledeci nacin...
Moracete da sa strane ulozite odredjenu svotu btc-a (ne plasite se funkcionise provereno)
Kod ove vrste mininga je limit od 4 naloga po ip skinut...
napravili smo neki interni dogovor da ne preterujemo sa brojem naloga po ip-u kako bi izbegli sankcionisanje i ovog vida zarade
dogovor je da ne pravite vise od 10 naloga po ip-u...zato apelujem na sve clanove da se strogo pridrzavaju ovoga !!!


Kada kupite demo ...nalozi postaju verifikovani i nema vise opasnosti od banovanja.Moze se podizati kinta i preko 10e tako da se taj limit ukida (vrlo bitna stvar)
Prilikom verifikacije tj kupovine demo naloga mozete lupati imena i adrese provereno radi...
Napominjem:kada kupujete demo radite to obavezno po sistemu pravis nalog-kupis odmah demo na njemu...pravis drugi nalog kupis odmah demo na njemu itd.razlog je taj da nebi popili ban
jer ako napravite lupam 8 naloga za redom a ne kupite demo mozda ce vam ih blokirati ako je ip banovan a da to neznate...

dajem primer podesavanja/zarada

280x podeljena na 4 naloga dve karte na kompu tj ip adresi

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x.1 -p 1 -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x.2 -p 2 -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x.3 -p 3 -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x.4 -p 4 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5 --load-balance


ako neko zna bolje nek ispravi ...ja radim ovako ...stabilno i bez pucanja
za drugu kartu pravite isti takav bat. fajl i samo zamenite -d 0 a stavite -d 1 i pokrenite oba minera

komanda --load-balance je komanda koja daje najbolju zaradu ...funkcionise na taj nacin sto miner salje svim workerima share-ove konstantno u krug tako da se ne pravi pauza kao kod opcije rotate...
kod nje se workeri otimaju za share da se tako izrazim i najmanja je pauza izmedju dva dodeljena posla samim tim i zarada je najveca
kod ove opcije cete imati variranja u zaradi na svakom nalogu ali je ukupni prosek najveci
za 4*280x na 16 naloga 1.15-1.20e po nalogu APELUJEM OPET RASPODELITE TO NA DVA IP-A PO 8 NALOGA

postoji i opcija --balance ...na njoj ce svaki nalog imati skoro istu zaradu jer ce share-ovi biti pravilno rasporedjeni ali je na taj nacin zarada dosta manja jer funkcionise po sistemu
prvi worker uzima share
drugi worker uzima share
treci worker npr. trenutno ne trazi posao (ceka se odredjeni interval vremena) - uzima share..... ***kod --load-balance cetvrti worker preotima share trecem (jer on bespotrebno ceka) istog momenta sto je jako jako bitno!***
cetvrti worker uzima share

na drugom kompu drugi ip situacija ista

Zarada (moj primer)

4*280 x na dva kompa (ip adrese) po dve karte

ulaganje 17 kupljenih demo naloga... 254e

sa primarnog pozvao ostala 16 naloga...zarada na koju se ceka 14 dana held je 24e
zarada na gore postavljenim podesavanjima od mininga je 1.15e po nalogu x 16 = 18.4e za deset dana 184e
zarada od demo-a oko 1.72e po nalogu kad imate aktivni miner na njemu a 1.64e kad je demo bez minera 1.72e x 16 =27.5e za deset dana 275e plus 17 nalog za referale 1.64e x 10 = 16.4e deset dana 16.4e ukupno 291e

znaci ukupno 499e na ulozenih 254 za deset dana saldo +245e tri puta mesecno =735e (malo li je)

posle isteka svih 17 naloga pravite 16 novih i pozivate ih sa primarnog naloga iz prve ture...iako je na njemu isteko demo uredno se isplacuje zarada od referala za mining a takodje i zarada od kupovine demo-a held po isteku 14 dana

pogodnost koju sam dobio kupovinom demo naloga je skidanje limita od 10e po nalogu
ne moram juriti nebanovane adrese
takodje po isteku demo-a ugasim minere pravim naloge kupujem demo na njima i nemam potrebu da menjam ip sto je jako bitno (provereno dve ture bez problema uskoro startujem i trecu turu)

nece ovo dugo da traje i ja imam utisak da je ovo jezda i dafina prica ali na po 10 dana sam spreman da preuzmem rizik...
ne preporucijem kupovinu starter paketa od tri meseci jer je isuvise rizicno ....ali daj da iskoristimo dok je sveze....
ne preuzimam nikakvu odgovornost za nastalu stetu ukoliko se odlucite za ovaj korak da ne ispada da navlacim ljude....

dao sam moj primer koji sa sobom povlaci rizik od gubitka 254e

ako nekom treba pomoc nek se obrati na pm da ne spamujemo temu vise ...a ukoliko mislite da sam vam pomogo svojim tutorijalima
moja doge adresa je


DJCYEzuwmQp9hcVmQZF6XRuBQFJyTy7996

ukoliko zelite da se registrujete preko mog invite koda koristite ovaj

389062bc
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno