Šta je novo?

Kojntelekt

  • Začetnik teme Začetnik teme goldi
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam kupovao xeone 5420,30 za po 4k din... Imaju po 4 jezgra, klokuju se ko ludi, sa stickerom se vataju na 775 socket , imaj 12mb kesha i sa oc od 20% je kao i5 3470, C2Q su nesto skuplji sa slabijim oc ali raja kad vidi xeon za 771 oni kapiraju do to nije za 775 pa kupuju skuplhe quad procesore
 
I kod mene je jos uvek hash zakucan vec 20h na 4 naloga. Promenio sam IP, pa cemo videti sta se dalje desava.
 
jel kopa neko sa 5870 5850?
kako da je namestim da kopa odvojeno vec 6 dana pokusavam
komande -d 0,1 mi nerade
mogu sa jednom da kopam sa pola snage u 2 minera
a kad palim 2 naloga onda mi jedna divlja i u cgmineru pise api fail to bind 4028 port
 

Prilozi

  • cgminer.png
    cgminer.png
    170.2 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
jel kopa neko sa 5870 5850?
kako da je namestim da kopa odvojeno vec 6 dana pokusavam
komande -d 0,1 mi nerade
mogu sa jednom da kopam sa pola snage u 2 minera
a kad palim 2 naloga onda mi jedna divlja i u cgmineru pise api fail to bind 4028 port
Evo ja sam testirao na 2 naloga (za tebe) moju 5850 blok model (turbina), def klokovi i napon (znači može i više da baca)..podešavanja --thread-concurrency 4320 --intensity 12 --worksize 256 -g 1
2014-11-27_163123.png
 
Izgleda da su stali u kraj statickim ip adresama od juce na jednom nalogu stoji zakucan hash, a na njemu ne kopam.
Ko ima staticku ip i nema mogucnost da uzme net sa dinamickom ip nek oproba sa verifikacijom postojeci naloga, jer otvaranje vise od 4 naloga i pokusaja kopanja dovesce do banovanja te staticke ip i tu se zavrsava prica. Oprez!

doziveo sam to
 
ne razumem ovo najbolje verifikovan je nalog i sad sam krenuo da kopam dodatno sa integrusom dzabe sad oprez ako sam vec ugasio. Kako da ubrzam ovu integrusu radeon 8400 dajte ako imate podesavanja okacite daje 0.015 u dashboard.
8400.jpg
edit ubrzala je na 0.017 trenutno

@gosn macola
meni 5970 hebava 270ke u rigu menja im taktove i ventove polude kad ovu startujem a nije bilo sanse u cgmineru da pokrenem pa sam batalio jedino ako same rade te karte serije 5xxx onda mozda i moze da se namesti
 
Poslednja izmena:
ljudi sad proveravam nesto...pustio sam jednu kartu na jedan nalog i *** 550khs 280x asus a znam da sam imao oko 765 kh dok sam kopao ltc...

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u 2c2d80c84a6f3b34 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1090 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

13.12
win 8.1 64 win 7 64 ista prica

8 i 4 gb ram

sdk 2.9
moze li pomoc gde gresim
 
ljudi sad proveravam nesto...pustio sam jednu kartu na jedan nalog i *** 550khs 280x asus a znam da sam imao oko 765 kh dok sam kopao ltc...

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u 2c2d80c84a6f3b34 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1090 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

13.12
win 8.1 64 win 7 64 ista prica

8 i 4 gb ram

sdk 2.9
moze li pomoc gde gresim

Umesto g1 treba g2.
 
ljudi sad proveravam nesto...pustio sam jednu kartu na jedan nalog i *** 550khs 280x asus a znam da sam imao oko 765 kh dok sam kopao ltc...

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u 2c2d80c84a6f3b34 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1090 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

13.12
win 8.1 64 win 7 64 ista prica

8 i 4 gb ram

sdk 2.9
moze li pomoc gde gresim
slab intenzitet stavi jaci malo karte da pojacaju grejanje i dobices preko 700kh/s
 
slab intenzitet stavi jaci malo karte da pojacaju grejanje i dobices preko 700kh/s

sa g2 se popeo hash rate na 735 to je sredjeno ali mi je sad problem sto mi drajver puca prilikom pokretanja treceg minera....ima li neko proveren sistem kojim deli 280x na 4 naloga pre nedelju dana sam uspeo sada nikako nece
 
ma mora g1 sa toliko minera na jednu kartu na g2 ne verujem da moze da se podesi, smanji memoriju malo vazno je da pokrenes a i gpu si nabio do daske i to smanji probaj 1000/1000
 
Poslednja izmena:
ma mora g1 sa toliko minera na jednu kartu na g2 ne verujem da moze da se podesi, smanji memoriju malo vazno je da pokrenes a i gpu si nabio do daske i to smanji probaj 1000/1000

zahvaljujem uspesno sam pokrenuo 4 minera na

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u 2c2d80c84a6f3b34 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1000 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

130 kh po karti...moze li to gore malo kontam da je malo nizak hashrate po nalogu...neki predlog?
 
ljudi sad proveravam nesto...pustio sam jednu kartu na jedan nalog i *** 550khs 280x asus a znam da sam imao oko 765 kh dok sam kopao ltc...

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u 2c2d80c84a6f3b34 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1090 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

13.12
win 8.1 64 win 7 64 ista prica

8 i 4 gb ram

sdk 2.9
moze li pomoc gde gresim

Moguce lako da drajveri 13.12 daju manje hesa, nego zadnji za win 7 i 8, 14.9. Licno to potvrdjujem, jer sam primetio da mi moje 270-ice daju manje nekih 20-30 % hesa na 13.12 drajveru, nego na 14.9, ali sam morao da se vratim na 13.12, jer mi je pucao cgminer na trecoj kartici iz nepoznatih razloga. Ove dve rade normalno, dok ne upalim trecu, cim upalim trecu, pukne ili drajver, ili taj treci cg miner...
Sad na 13.12 sve radi kao sat, ali sa istim podesavanjima, daju manje hesa, ali ipak radi. 🙂
 
sa g2 se popeo hash rate na 735 to je sredjeno ali mi je sad problem sto mi drajver puca prilikom pokretanja treceg minera....ima li neko proveren sistem kojim deli 280x na 4 naloga pre nedelju dana sam uspeo sada nikako nece

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u xxxxxxxxxx -p 123 -I 13 -g 1 -w 256 --thread-concurrency 8193 --gpu-powertune 20 --gpu-engine 950 --gpu-memclock 1000
Bacaju sva 4 naloga po 127khs,
u pitanju je safirka dual x.
Tvoj asus moze i jace. Mozes samo da pojacas clock, drugo nemas sta da radis.

Ovo sa hashom na siteu me nervira, sad ne mogu da pratim dal mi radi miner, moram svakom da pristupam da ga proveravam.
 
Poslednja izmena od urednika:
jel naloge pratite sa razlicitih browsera?sa jedne ip?
potero sam 5870 🙂slucajno 😀
 
a jel pravite naloge iz istog il iz razlicitih browsera?
2 put vec ban na mts usb
 
Braco treba mi pomoc 🙂
pokusavam da kopam sa vise riga po 2 kartice i uzeo sam gprs modeme. Problem je sto se sami diskonektuju a signal je na maximumu pa za par dana toliko imneja adrese da popijem ban.
Jeli imao neko te probleme i ima li resenja 🙂
 
Toliko sam se istripovao oko ovih IP adresa i banovanja, da se plasim da resetujem komp 😀 Je l' probao neko da duplira workere? Imam dve karte (ukupno cetiri naloga), dok su druge dve kopale monero. Da li da sad napravim nove bat fajlove i samo ih pustim na druge dve karte i time povecam hashrate?
 
Toliko sam se istripovao oko ovih IP adresa i banovanja, da se plasim da resetujem komp 😀 Je l' probao neko da duplira workere? Imam dve karte (ukupno cetiri naloga), dok su druge dve kopale monero. Da li da sad napravim nove bat fajlove i samo ih pustim na druge dve karte i time povecam hashrate?

mozes kako hoces samo da je sa istog ip-a, ja sam duplirao workera na verifikovanom nalogu 2 trida cpu-a i integrusa
 
Ne secam se da sam procitao, sta se desava ako je nalog verifikovan, a cesto puca net i menja se ip?
 
Mala, mala...ako prodaju tvoj hash, oni su dobri 20e...a ti samo 2... to je 9x zarada...lepo razmisljaju...A koliko vidim sada i 300 kh/s donosi ispod 1.5e...Izgleda da povecavaju zahteve za 1.5e...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno