Šta je novo?

Koji usisivac odabrati?

Ima ih tri modela sa fi32,fi35 i ova sa linka sa fi30 do 36mm.
Za neke usisivače sa posudom koji su mi u izboru, poput Philips FC9330, FC9350, Samsung VCC4550, Karcher VC 3 i još neki, mini turbo četka od pokvarenog Rowenta usisivača ne odgovara promjerom, a oni nemaju svoju turbo četku. Imaju neki mnogo skuplji modeli. Zainteresovala me je opcija kupovine turbo četke koja bi odgovarala ovim navedenim modelima. To je veći promjer nego kod Rowente, vjerovatno fi35 (ili 36).
Kod ove s linka piše od fi30 do fi36, pa ne znam je li to neki podešavajuči priključak?
Ali. ja sam u BL pa taj sa linka mi je nedostupan (Bg).
Gdje je ovaj što navodiš od fi35 i pošto je?
 
Hvala.
Da li si saznao valjaju li?
Nejasno mi, kod one šire papuče, za koju piše: odgovara za fi30 - 36 mm, da li ima neki podesivi priključak ili pri kupovini/narudžbi navedeš npr. fi35?

Ima li neko iskustva sa ovim usisivačem:
Gorenje VC1801SFABKR

Meni to što su oba Hepa filtera djeluje kao mana, jer je inače onaj jedan ulazni filter spužvasti koji se pere. Ovde bi se samo otresao i brzo bi se zaprljao.
 
Da li ima neke bitne razlike u usisivačima: Samsung VC18M21N9VD i Samsung VC18M2150SG..
Prvi nije raspoloživ, a ovaj drugi sam našao za 250 KM i posjeduje turbo četku što mi odgovara.
Karakteristike iz specifikacije mi se čine solidne.
Ima li kakvih iskustava i neka usporedba sa npr. Philips FC9330 ili FC9350 jer su svi u istom cjenovnom rangu.

 
Ima li neko iskustva sa ovim usisivačem:
Gorenje VC1801SFABKR
Imam ja, kupio pre 3 meseca. Zamenio Samsung 4550. Samo da kažem beži od tog Gorenje, plastikaner težak, Samsung je za njega tenk :)
Samsunga je pun youtube i rikavanja motora, nemam pojma kako je na ostalim usisivačima, nisam pratio.
I meni je naravno na Samsungu zveknuo motor. Zamenski odnosno kineski motor košta smešno i lako je dostupan kod nas i lako se i menja. Najveća mana tog zamenskog motora je bila buka, zato sam i uzeo drugi usisivač tj ovaj Gorenje sa tvog linka. Osim manje buke nisam ništa drugo dobio. Samsung je star oko 10god, služi i dalje na vikendici.
Gorenje uzeo jer je u tom trenutku na Ananasu bila smešna cena, oko 4500 din, tako da neka odradi garanciju i dobar je 😬
 
Izludi me ovo traženje usisivača jer imam 5 komada u kući pa ne bih da omanem. Od tih 5, jedan je Xiaomi robot i nije omiljen, jedan je riknuo (Rowenta), a ona tri su svaki sa nekom manom i stari.
Imam psa i valjalo bi da taj novi ima i onu rotirajuća (turbo) četku. Takođe, više sam za one sa motorom od npr. 1800 W i usisnom snagom od preko 350 W nego one sa EU motorima (ispod 900 W). Svakako tražim samo one sa posudom. Cijena do 250 KM (15.000 din).
Vidio sam na sajtu Bazzar Srbije Samsung VC18M21N9VD i on je baš Pet Care, ali ne u BiH ili je ovde dosta skuplji.
Ima Samsung VC18M2150SG i on je cijenom kao i ovaj što sam naveo, Valjda i on ima onu 1 rotirajuću četku ali ne sav taj pribor za dlake.
U tom cjenovnom rangu i po snazi je i Philips FC9350, ali bez te četke.
Tako da su (zasad) to neki meni zanimljivi modeli, ako ne bih čuo drugi dobar savjet.
Šta mislite?
Imam ja od Rowente mini turbo četku, ali ne odgovara promjer jer je ona fi32 a za ove nove Philips pa i Samsung treba fi35.
Zato sam gledao i te četke što je @bracin dao link, ako bih uzimao neki bez toga.
Gorenje sam odbacio.
 
Realno je jako teško naći dobar usisivač sa dobrom turbo četkom za taj iznos. Recimo, navedeni Samsung proizvodi buku od 87dB, što nije uopšte malo.
Nije ni svaka turbo četka ista. Modeli sa posudom su uglavnom malo skuplji, što dodatno otežava izbor, a ne usisavaju bolje niti filtriraju vazduh bolje.
Za Philips se može posebno kupiti turbo četka; oznaka Philips FC8005/01 i košta oko 3800din. Da napomenem da nisam baš bio zadovoljan njome.
 
Što se tiče tog podatka za buku, kod Philipsa (FC9350) od 1800 W piše da je 82 dB što je opet puno, ali dosta manje od ovih 87 dB kod navedenih Samsunga (VC18M2150SG i VC18M2150SG) iste ulazne snage motora..
Samo, pitanje je koliko su uporedive ove brojke, u smislu načina mjerenja.
Modeli ispod 900 W su tiši, ali nisu usisne snage kao oni snažniji. Logično!
Imao sam priliku uvjeriti se poredeći modele Philips FC9330 (900 W) i FC9350 (1800 W) sa montiranim crijevom i papučicom.

Ta turbo četka Philips FC8005/01 pretjerano košta, a još kažeš da i nisi s njom zadovoljan.
One četke od 800 i 900 dinara za koje je @bracin gore dao link, nisu skupe. Da li valjaju, ne znam.

Mini turbo četku preostalu od Rowente ne mogu nakačiti ni na Philips ni Karcher ni Samsung... jer je fi32.

Ne znam kakve su rotirajuće četke koje se dobiju uz ove navedene Samsunge. Ovde u BL nema ni jedan od tih modela u prodavnici da bih mogao pogledati. a takođe ni uporediti tu buku. Samo online.
 
Da li bi Samsung 4135 ili Kercher wd3 bili dobri za usisavanje (2-3 puta mesečno) kuće od oko 150-200 kvadrata?
 
Šta vam je to turbo četka?
Ja naručio ovakvu široku sad sam pogledao pise turbo baš sa sajta keseusisivaci ali ovu providnu a stigla crna.
Kao to je za nameštaj ako se dobro sećam nisam je još isprobao.
Uzeo za usisavanje fuga i malu jednu okruglu kojom usisavam ivice zidova
 
Posebne su za nameštaj i tepihe.
Za tepihe imaju dosta tvrđu četku.
 
Koji usisivac preporucujete za stan, podno grejanje + plocice su u pitanju, bice jedan tepih kod ugaone i neka stazica kod kuhinje.
znaci vise ce usisavati plocice nego tepih :)
Nemamo kucne ljubimce, nije mi problem ako je vodeni filter imam kuci takav usisivac veliki, navikao sam da posle usisavanja praznim vodu.
 
Šta vam je to turbo četka?
Ja naručio ovakvu široku sad sam pogledao pise turbo baš sa sajta keseusisivaci ali ovu providnu a stigla crna.
Kao to je za nameštaj ako se dobro sećam nisam je još isprobao.
Uzeo za usisavanje fuga i malu jednu okruglu kojom usisavam ivice zidova
Ako si naručio široku, to je onda ta crna. Providna je ona mini (uska).
I kako fercera? Zanima me za dlake u tepihu.
 
Pa sinoc sam je isprobao, pokupila je dlake e sad meni originalna cetka isto kupi dlake videcemo treba da je malo istestiram
 
Pa bude razlika nakon usisavanja turbo četkom. Tepih izgleda drugačije, "raščupanije", nekako slično kao kada dođe sa dubinskog pranja. Naravno, zavisi i od samog tepiha, može manje ili više da se vidi.
 
Meni su tepisi dobrano urnisani iako su samo 3 godine stari, crka to profi radi :)
 
Može li preporuka od znalaca, znamenitih članova (desp, bakara,...) za usisivač?
Želim usisivač bez kese (sa posudom). Preferiram one sa snažnijim motorom (npr. 1800 W) pa time i velikom usisnom snagom (npr. 350 AW). Cijena do 250 KM (15000 din). Poželjno je da ima rotirajuću (turbo) četku i da se baš previše ne dere.

Dobio sam od bakare preporuku za Samsung VC18M3179VD/AD. Ali, tog modela ovde (u BiH) nema.
Čini mi se da je njemu najsličniji Samsung VC18M21N9VD/AD koji je doskora bio u ponudi, ali ni njega ovde više nema.
Generalno, sve manje se može naći modela koji se ne uklapaju u EU zahtjeve za snagu i buku.

Svelo se (zasad) na:
Samsung VC18M2150SG/AD (online kupovina) i Philips FC9350 (ima i u prodavnici). Oba se uklapaju u cijenu. Prvi ima jednu rotirajuću četku, drugi nema.
Buka ovog Samsunga je 87 dB (ili 85, kako gdje piše) što je vjerovatno dosta glasno, ali nemam mogućnost da čujem, a ovog Philipsa je 82 dB .

Od nekih nešto veće cijene, eventualno bi mogao Philips 9573/01 (300 KM) ili Karcher VC 3 (330 KM).

Svi navedeni su sa cijevi fi35, pa turbo četku od pokvarenog Rowenta usisivača (fi32) ne mmogu upotrebiti, tako da bih za neke modele morao i to kupiti, Vjerovatno onu povoljne cijene sa kesezausisivac.rs.

Molim, ako neko može pomoći u odabiru između predloženih ili da navede neki drugi, bolji.
Razumijem da nema puno modela koji se uklapaju u traženo.
 
Ja sam uzeo lupo marshall
Dobro usisava , diže tepih
Jedina mana mu je što mu crijevo nije boljeg kvaliteta
Platio sam ga oko 200 eura
 
Postoji li neki 2 u 1 usisivač ispod 100e koji bi preporučili?
Nemam tepihe, imam mačke pa bi mi taj ručni format dobro došao da s vremena na vreme smanjim sebi posao ☺

Htedoh da kupim neki bežični iz Lidla na KP ali me podatak od 26min autonomije ozbiljno smorio.
 
Gorenje usisivac koji je radio sigurno 15 tak godina zveknuo mu motor. Zamena motora oko 10 000 dinara .
Koji usisivac je za preporuku a da nije stapni, najvise za tepihe u stanu.
Budzet do 30 000 dinara.
 
Za 33k imaš nekoliko modela Miele C3 Complete - https://www.miele.rs/domacinstvo/ponuda-usisivaca-1783.htm#4_7,6
Za 26k Miele C1 Classic - https://www.miele.rs/domacinstvo/ponuda-usisivaca-1783.htm#4_2,6
Model C3 Complete ima trenutno na popustu u Dr Techno za ~28k
Da napomenem da su svi sa kesom. Nisam koristio bez kese, pa nisam siguran kakvi su u odnosu na C3.

Edit: Model C3 je odličan, ali kao što je gore pisano, najbolji efekti usisavanja tepiha su sa turbo četkom.
Miele turbo četka STB 305-3 je vrh, ali tako i košta; 12k :)
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem na odgovoru.
Generalno koji modeli su bolji, sa kesom ili sa posudom i vodom ili oni sto prave brikete.
Cesto se navodi i Heoa filter kao nesto sto je kvaliter da se ne vraca prasina u sobu.
 
Zavisi mnogo od konstrukcije samog usisivača, odnosno zaptivenosti. Miele C3 usisivači su poznati po tome da su odlično zaptiveni, da nema "promaje". U suprotnom sami filteri ništa ne znače.
Kod medela za 28k (odnosno 33k), mislim da u startu ne ide hepa filter. Može posebno da se kupi ako treba. Uglavnom, bar po testovima koje sam vide na netu, dobro filtriranje radi i standardni filter, jer deo filtriranja radi i sama kesa. Standardni "Air Clean" filter dolazi u svako pakovanje kesa, a hepa se posebno kupuje i menja se na 1,5-2 godine. Bar ja tako radim.

Oko medela bez kese, ne znam nešto mnogo. Nisam naklonjen takvim usisivačima.

I da, ne postoji hepa filter koji se pere. Odnosno, svaki može da se opere ali to onda nema veze sa tim filtriranjem.
 
Kupio Miele C3 pre par meseci i oduševljen sam kako radi. Fenomenalan usisivač.

Polovni u dobrom stanju i dodatni delovi mogu često da se nadju na KP.
 
Koji od robot usisivača ima pouzdanu aplikaciju a da pritom njegov rad ne zavisi od te aplikacije?
Imao sam ranije onu žaomi home aplikaciju preko koje se pristupalo svim pametnim uređajim iz njihove ponude i uopšte nisam bio zadovoljan njom, trebalo joj je jako dugo da se poveže sa uređajem, često nije ni htela da se konektuje, često je zahtevala ponovno logovanje (to je bilo pre tipa 3-4 godine) a bio je i onaj slučaj kad je globalno pukla pa niko nije mogao da koristi žaomijev usisivač.
Idealno bi bilo da se mape prostorije recimo čuvaju na samom usisivaču a aplikacija više služi kao daljinski upravljač, da bi se pustio usisivač u rad ili napravio neki raspored rada, podesile zone gde da ne usisava, video status baterije isl.
Plan mi je uzeti neki robot u rangu 300-350€.
 
Da prijavim kupio C3 Compact Miele usisivac na 6 rata po ceni ispod 28000.
Zahvaljuem Despu na pomoci. 😀
 
Vidim da se modeli kao što su Karcher WD3 i Stihl SE 33 spominju u testovima skoro isključivo u kontekstu radnih prostora, usisavanja garaža, radionica i okućnice.
Jel tu postoji neka bitna razlika u odnosu na standardne usisivače ili je to više zbog njihovih oblika, gabarita i mogućnosti usivanja vode?
 
Za radionice i slične prostore potreban je usisivač veće zapremine kontejnera, usisivač koji usisava i vodu i sl.
Npr. za gradilišta je potreban robustan usisivač, jake konstrukcije, za usisavanje većih čestica i kamenčića, vode, mokre prašine, sa automatskim otresanjem prašine. Adekvatan filter prati takve zahteve. Primer Bosch GAS 35 L. Filtriranje vazduha nije nešto što je bitno.
Kućni usisivač ne mora da bude tako robusne kontrukcije sa velikim i robusnim točkovima, niti tako velike zapremine, a nije neophodno da usisava vodu i mokru prašinu. Bitno je da ima dobro filtriranje vazduha, dobro usisavanje, da nije previše glomazan i težak.
Bira se prema nameni kako će se i gde korsititi. Naravno, usisivač od 12000 din za radionice neće bolje usisati stan ili kuću od dobrog kućnog usisivača koji košta 20-30k. Ne postoje "prečice" u tom smislu :)
 
Ja sam prao HEPA filter,posle par pranja to vise nije to.
Inace Beko tvrdi da se pere.
Kad smo kod filtera neko mi dade ideju da se stavi sundjerasti umesto HEPA,doduse na HEPA i ide sundjerasti.
Sta bi bilo,posto imam stari HEPA da skinem onaj papir ili sta je vec i stavim stari sundjer i da mi glumi HEPA i bude periv 100% i tako ce ici sundjer na sundjer,tj bice filtracija sa dva sundjera?

I sto se tice turbo cetke,vredi li da se uzima?
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-01 at 13-29-33 en-US-8832073200-20171221085580-User-Manual---Fileen-US.pdf.png
    Screenshot 2024-04-01 at 13-29-33 en-US-8832073200-20171221085580-User-Manual---Fileen-US.pdf.png
    181.8 KB · Pregleda: 18
  • 0-02-05-5f63dc94f26e7c049dacb43f58fdf659c6ab986d7a92882b868fef0e539fcc24_18277eadf50058ea.jpg
    0-02-05-5f63dc94f26e7c049dacb43f58fdf659c6ab986d7a92882b868fef0e539fcc24_18277eadf50058ea.jpg
    211.7 KB · Pregleda: 18
  • 0-02-05-94027e0d9123a0c85b10e67a8cde52dddcfecb8a7c98928e4705c73579cf627d_11cb5c8feb302c1a.jpg
    0-02-05-94027e0d9123a0c85b10e67a8cde52dddcfecb8a7c98928e4705c73579cf627d_11cb5c8feb302c1a.jpg
    217 KB · Pregleda: 15
  • 0-02-05-1d8d2b8135b013a98329e6da8d26066e4e5b5d1c84ec10c03516ebc8a23bf3e5_ef7e30ac0234a0c3.jpg
    0-02-05-1d8d2b8135b013a98329e6da8d26066e4e5b5d1c84ec10c03516ebc8a23bf3e5_ef7e30ac0234a0c3.jpg
    157.4 KB · Pregleda: 14
Nazad
Vrh Dno