Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ ^
Znamo svi šta piše u zakonu, ali piše i na tarabi...
Pun je forum negativnih iskustava sa vraćanjem robe kupljene online, a pogotovo sa povratom para, jer roba za robu (u tvom slučaju Tv za Tv još nekako i pristanu da zamene), želim ti da ne budeš među njima...
Samo zamisli situaciju da na sudu moraš sudiji (u većini slučajeva ili matorac 2 godine do penzije, ili gospođa koja računar ne zna da upali) da dokažeš (jer je teret dokazivanja na tebi) da roba nije saobrazna jer ne može da uradi neki mamodžambo, tj. nešto što je njima apstraktno i realno niti ne znaju da postoji i čemu služi...
Srećno sa tim...

Elem, bila je priča za Sony da je softverski i da su prošli model sredili izbacivanjem novog firmware... Za Samsung ne znam...

Za Sony je toliki cluster f da ne bi verovao, samo cekanje i overavanje foruma svakih 2 dana bi me izjelo, necu to sebi da radim. Svaki regionalni office Sony-a ima drugu pricu.

Samsung ce peglati i verovatno ispeglati dobar deo stvari, jos se lomim da li Q80T ostaje ili ne, FALD algoritam tesko da ce menjati znacajno a on me ubija na desktopu, ne moze da se iskalibrise ekran, sve je stalno "off". Ubi me sto ima i jedan mrtav pixel na prilicno losem mestu, znam da ga kroz 3-4 meseca necu primecivati ali sada je otp sve sto vidim. :D Nije cak ni ceo pixel vec zeleni subpixel i sad svetli plavo, nije kraj sveta ali ako sam vec kupovao ovde i po domacim cenama onda bih ga lagano vratio i zbog pixela... da vec nisam vracao Sony, sve ima svoje granice. Ako slucajno vratim Q80T def onda cekam mart i novu seriju, treci tv ove godine necu uzimati. :D

A sto se tice price oko saobraznosti, u 14 dana nista ne moras da dokazujes, samo da vratis robu neostecenu i kompletnu, to je to. Nikakav dalji razlog ne moras da imas od "ne svidja mi se" ili "ne odgovara mi", stavise ne moras ni to da navedes. Samo je bitno da oni mogu da prodaju tu robu sledecem isto kao sto bi prodali izlozbeni primerak koji je stajao ugasen recimo. I dalje je to novo i po domacim radnjama na takvu robu retko daju popust iako bi tradicionalno trebalo ali... nase trziste, nuff said.
 
Poslednja izmena:
Bilo koja, prema zakonu o zastiti potrosaca. Naravno, ja tv vratim da ne izvalis ni da sam ga otvorio. Nisam bahat ali koristim svoja prava, zasto da ne.

I kako to mislis "nemaju neke tehnicke mane"? Kad moze Sony da pusti u prodaju tv koji duplira horizontalne linije i da mi proda pricu da je to 4k i da blur "ne smeta mnogo" mogu i ja da ga vratim bez trunke moralne dileme. I Samsung kad ne moze da uhvati signal na PC modu izbacuje poruku "kupite high quality kabl" a onda ista ta situacija sa Game console inputom radi, mozda ubaguje jednom u 15 puta (prebacivanje na HDR mod pri 120hz). Na PC inputu crashuje tv svaki put bez izostanka, ne moze da se izvede. Tebi ovo nisu tehnicke mane?

Inace povrat robe je standardna praksa svuda u svetu. Costco u americi recimo daje 90 dana return, kod nas mozete da izvucete tehnicki 28 dana ali nikada nisam to isprobao, ako vidim da ce ici nazad, vracam u 5-7 dana i niko nikada nije napravio problem.
Konzola ne radi na 4:4:4 chroma ss.
Pc input ti lokuje signal na 444, sto je dosta veci protok od 420 na kom radi konzola.
I ja sam siguran da je do kablova, retki su 2.1 kablovi koji zapravo rade na 444 4k120Hz, pa onda i hdr.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Radi i na konzolnom inputu 4:4:4, nista nije drugacije od pc inputa. U nvcpl se izaberu PC rezolucije svakako, RGB Full range 8bit (ili 10bit, nista manje stabilno ne radi), 4k, 120hz. Sve je egal na kompu i apsolutne razlike nema u prikazu sem sto jedan kao input radi (well, mnogo bolje nego drugi) a drugi ne. Dakle grafika svakako feeduje 444 tj full RGB, sad sta mu tv radi posle, ne mogu da tvrdim. Koliko ja vidim mojim ocima, nista, 444 je.

I prica da je 48 Gbs kabl sad neka teska nauka je malo smesna... od kada postoji 100Gbs ethernet? Koja je njemu najduza specifikacija za bakar? 6-7-8m? A HDMI ne moze da izbaci 48 Gbs na preko metar. Right.
 
Poslednja izmena:
Radi i na konzolnom inputu 4:4:4, nista nije drugacije od pc inputa. U nvcpl se izaberu PC rezolucije svakako, RGB Full range 8bit (ili 10bit, nista manje stabilno ne radi), 4k, 120hz. Sve je egal na kompu i apsolutne razlike nema u prikazu sem sto jedan kao input radi (well, mnogo bolje nego drugi) a drugi ne. Dakle grafika svakako feeduje 444 tj full RGB, sad sta mu tv radi posle, ne mogu da tvrdim. Koliko ja vidim mojim ocima, nista, 444 je.

I prica da je 48 Gbs kabl sad neka teska nauka je malo smesna... od kada postoji 100Gbs ethernet? Koja je njemu najduza specifikacija za bakar? 6-7-8m? A HDMI ne moze da izbaci 48 Gbs na preko metar. Right.

Nista ja ovde nisam razumeo,ja ne znam sta bre znace ove reci..nvcpl,egal,well,feduje ..
 
nvcpl - nvidia control panel
egal - jednako, isto (domaca rec)
well - najblize prevedeno kao "pa" (u recenici: pa, ne znam bas)
feeduje - pozajmica opet iz engleskog, feed pa feeduje, pohranjuje, salje signal, u tom smislu

@Xepoj87

Proverio sam, nije me mrzelo, kad se u nvcpl na console inputu prebaci chroma na 420 vidi se razlika u odnosu kad je RGB Full range, ne samo u full/limited rangeu, promene u tekstu su evidentne. Isto i na PC inputu. Nije chroma.
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da pronadje podatak koji panel ima philips 43pus7555?
Kupio sam ovaj tv smatrajuci da ima IPS panel ali uglovi gledanja su jako losi a kontrast mi deluje suvise velik za IPS. Ja sam nasao neki info da su modeli 43pus7505 i pus7555 identicni, samo je razlika u boji okvira. Po svemu sudeci razlikuje se i panel. Tako da sam prilicno nezadovoljan kupovinom jer mi slika sa vecine pozicija izgleda isprano.
Inace moj 5 godina star lg lb670v koji koristim kao pc monitor jos uvek ima kvalitetniju sliku od ovog philipsa (pre svega zbog toga sto izvlaci vise detalja u tamnim scenama)

Ako nekoga interesuje nesto u vezi philipsa rad sam da odgovorim na sva pitanja.
 
Kažu da je IPS
9bb12a19631ed4b2db09ccb89fd86464.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
4e980711ae6becb50661f11e7234b665.jpg
 
Poslednja izmena:
Juce ga uzeh u tehnomaniji, Inace 7555 je bio jeftiniji za nekih 6000 din od 7505, zato sam ga i uzeo. Evo sad sam ponovo gledao film na kome ide beli prevod na crnoj pozadini. Crno je crno a belo zaista belo. Na mom LG-u nije ni blizu toliki kontrast, a uglovi gledanja su odlicni i sa strane i po vertikali.

Jedino sto mi pada na pamet je da je philips stavio neki premaz protiv refleksije pa da zato slika jako bledi kada se gleda pod uglom.
 
pozdrav, slab sam sa televizorima, neka preporuka 49/50 inca, 4k da bude i ako moze nesto vise od 60hz npr bar 100/120, da podrzava hdr i da je smart, bitno samo da yt radi i narvno sto jeftinije, do npr 55.000 ako ima nesto, ako nema onda dajte neke predloge i za vise para pa cu razmotriti, hvala
 
Moze pomoc prijatelja. Iscitao sam zadnjih 20 strana i tek sad nista ne znam. Treba mi neki 43' ili 50 do 60000 max, moze i madjari. Sta bi bio best buy kod LG ja sada.? Ja sam uzeo 2017. 43uj701v i prezadovoljan sam tv-om. Meni je odnos cene i kvaliteta tu skroz zadovoljavajuci. Tada sam dao 480 eu na kp i posle tacno skoro 2 godine je pocelo da se plavi odnosno otislo je pozadinsko led osvetljenje. Resio sam to u ignisu na padini sa kopijom madjarskog racuna za 2 dana. I pored toga sam jako zadovoljan tv-om. Slika je sasvim korektna a uredjaj je funkcionalan. Treba neka slicna varijanta sada. Vidim ide i taj philips sada u akciji, lg me interesuje u ovim dimenzijama i u tom cenovnom rangu da vredi, procitao sam o tom tcl c715 manje vise dosta. Sta bi bio best buy? Smart zbog dece, roditelji ce gledati sadrzaje sa mts tv-a, netflixa i hard diska koje im ja pripremim.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Kakvo igranje prodavnica sa kupcima, pratim tv Sony KD65XH9077SAEP,
prosle nedelje kod pantomimičara cena do petka je bila 146k, za vikend 140k, a od danas 157k, pa sto ne vratise na 146k koliko je i bilo pre vikend akcije?
Isti slucaj sa prodavnicom koja u svom nazivu ima ime tehnika obelezeno crvenom bojom, tokom cele prosle nedelje cena je bila 142k a sada je 165k, za proslu nedelju nigde nije bila najavljena akcija.
 
Kakvo igranje prodavnica sa kupcima, pratim tv Sony KD65XH9077SAEP,
prosle nedelje kod pantomimičara cena do petka je bila 146k, za vikend 140k, a od danas 157k, pa sto ne vratise na 146k koliko je i bilo pre vikend akcije?
Isti slucaj sa prodavnicom koja u svom nazivu ima ime tehnika obelezeno crvenom bojom, tokom cele prosle nedelje cena je bila 142k a sada je 165k, za proslu nedelju nigde nije bila najavljena akcija.
Mislim da su svi prodavci kao ajkule kada osete krv! U ovom slučaju očekuju povećanu prodaju zbog praznika i zato su podigli cene.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
U, ja sam sad u problemu. Pustio ženu kod pantomimicara da aminuje kupovinu Phillips 8505 65".

Ona se zalepila za LG Nano... Sta je best buy za dnevnu sobu? Ima boga oca stakla i južna je strana. S nekih 3-4 metra se gleda.

Ne kontam te 9 oznake kod sony-a, lg nano modeli, živ nisam da skontam šta je tu sta.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ako ti se ne sviđa ili imaš neke sumlje, slobodno ga vrati jer nisi zadovoljan. Tražiš drugi (isti model ili drugi) ili povraćaj novca.

Kako to funkcioniše u praksi? Već sam pobacao one kesice od kablova nemogu da ga vratim baš u fabričkom stanju.

Baš sam razočaran TV-om. Slika je prilično dobra do nekih 20 stepeni, nakon toga sve je u izmaglici, potpuno negledljivo.

U slučaju da mi prihvate reklamaciju šta bi valjalo uzeti a da sigurno ima IPS panel?
 
Kako to funkcioniše u praksi? Već sam pobacao one kesice od kablova nemogu da ga vratim baš u fabričkom stanju.

Baš sam razočaran TV-om. Slika je prilično dobra do nekih 20 stepeni, nakon toga sve je u izmaglici, potpuno negledljivo.

U slučaju da mi prihvate reklamaciju šta bi valjalo uzeti a da sigurno ima IPS panel?
Ja mislim da tu ne možeš ništa zato što si ga kupio u radnji. Prilikom online kupovine imaš pravo na odustanak u roku od 14 dana ali nisam siguran da i to funkcioniše u praksi. Brojna su negativna iskustva i komentari. Mada te ništa ne košta da probaš.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mislim da kesice nisu presudne ako si sačuvao osnovnu ambalažu. I to ne mora da bude reklamacija, jednostavno nisi zadovoljan proizvodom i hoćeš da ga vratiš. Možeš u 14 dana po kupovini online.
Hteo sam da ti preporučim Soni XH70 ili XH80, ali su skuplji od tog.
 
Mislim da kesice nisu presudne ako si sačuvao osnovnu ambalažu. I to ne mora da bude reklamacija, jednostavno nisi zadovoljan proizvodom i hoćeš da ga vratiš. Možeš u 14 dana po kupovini online.
Hteo sam da ti preporučim Soni XH70 ili XH80, ali su skuplji od tog.
Momak je napisao da je TV kupio u radnji

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Taman posla da nista ne mozes. Lepo otvori zadnju verziju zakona o zastiti potrosaca i tu ti sve pise i sve je obavezno. Ako ti neko nesto odbije trazi napismeno i kontaktiraj me. Pozdrav

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Otići ću sutra kod pantomimicara da vidim kakva je situacija.
Ne verujem da će mi izaći u susret pošto je TV apsolutno ispravan i čak ni na njihovom sajtu nema podataka da li je panel IPS ili VA, tako da je sva odgovornost prilikom izbora TV-a bila na meni. Još sam i potpisao neki papir da sam pregledao TV pre kupovine, doduše samo fizičke nedostatke.
 
Kakvo igranje prodavnica sa kupcima, pratim tv Sony KD65XH9077SAEP,
prosle nedelje kod pantomimičara cena do petka je bila 146k, za vikend 140k, a od danas 157k, pa sto ne vratise na 146k koliko je i bilo pre vikend akcije?
Isti slucaj sa prodavnicom koja u svom nazivu ima ime tehnika obelezeno crvenom bojom, tokom cele prosle nedelje cena je bila 142k a sada je 165k, za proslu nedelju nigde nije bila najavljena akcija.

166k je regularna cena, kada je akcija kancelarija pumpa pare prodavnici da bi oni spustili cene zato su za vikend spustili, nastavljaju sa par drugih modela ali taj konkretno model ne.. za druge vazi isto, oni uvoze Sony za svoje potrebe, ali opet dok kancelarija ne da pare nema ni nizih cena, niko nece da spusta preporucene cene dok ne dobije support od kancelarije bilo LG, ili Samsung ili Sony..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može li ovde ta zadnja stranica gde piše da je prodavnica u obavezi da ti zameni tv po zakonu a tv nisi kupio online?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Nisu u obavezi (i nema te stranice u zakonu), samo online kupljeno bez pogovora menjaju. Za ostalo mozete da dobijete vrednost nazad ali u obliku drugog proizvoda.

E sad ako ti se cima, mozes da napises dopis da nisu imali izlozenu deklaraciju, da se model ponasa drugacije od uobicajenih recenzija (po svemu sudeci meni to deluje kao silent change na VA panel, lanci nabavke su univerzalno u problemu ove goidne), itd. Ali opet ako ti na to kazu "ne", sledeca instanca je tuzba, pa sad ti vidi da li to hoces ili neces.
 
Philips 65PUS8545/12 vs 70PUS8545/12 vs reviews

Bio sam blizu da kupim Philips 65 ili 70 PUS8545/12.
Trenutno sam pokoleban zbog recimo ovih review:

https://www.philips.co.uk/c-p/70PUS...led-android-tv-with-ambilight-3-sided#reviews

Znam da bi trebalo 65 biti IPS a 70 VA.
Posto su review zajednicki mozda vise vazi za neki tip panela ili mozda sve?
Mada uglavnom su po netu pozitivna misljenja za ovu seriju. Kao i na benchu.
Kome verovati?
Ako bi se biralo izmedju 65 i 70 nevezano za dijagonalu koji bi bio bolji?
Izmedju ostalog postoji dvojaka inforamcija da su paneli 10bit, ali i 8+2.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno