Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
55inch koristim,ok kako ti kazes,nek covek uzme pa nek sam proceni kad dodje kuci,ja sam izneo svoje misljenje i ne nisam fotograf itd,odgovorno tvrdim da se na 55inch verziji pomeranjem 15cm levo-desno sa 2.5m odmah vidi colour shift i tamnije nijanse postaju svetlije a da pomeranjem 30° je vec ozbiljna stvar
 
LG 55UM7450 4K HDR

SONY KD-55XF7005 55

SHARP 55" LC-55UI7352E

Da li sva tri modela imaju 4:4:4 Chroma Subsampling ? zbog povezivanja na pc, citao sam poslednjih 30-40 strana teme, kao da ukapiram nesto oko izbora, ali ovo bi mi bio neki budzet ~ 550e.

Gledao sam uzivo LG 55 UM7100plb 4K HDR, 4k i ova dijagonala bi trebala da ima piksel iste velicine kao moj sadasnji monitor 21:9 34' , medjutim to nije to kada se priblizim tv-u, da li se tu jednostavno radi o razlici monitor vs tv ili je do modela tv-a? na tv-u izbliza kao da ima neka mreza izmedju piksela, da tako opisem....

Ta mreza na UM7100plb je budjavi RGBW panel!
 
vidi se, razlika je ocigledna tu negde na 15-20 stepeni ali nekome neprimetna i nebitna. Na linku ispod je opisano kako to izgleda

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?429098-Koji-panel-na-TV-u&p=5926665&viewfull=1#post5926665

Mnogo je tesko primetiti razliku u radnji, pod reflektorima i na demo snimcima, i sa IPS panelom i sa VA panelom. Zato su razlike lakse uocljive kada se tv donese kuci kada se pusti neki drugi i kvalitetniji materijal.

Inace sto veci tv to je veca promena u uglovima,a ne obrnuto, jer manji tv npr stane u ceo vidokrug pod pravim uglom, dok veci tv pogotovo kada se sedi blizu uvek ima neki ugao na krajevima. I ne nije da se ne vidi slika kako neki pricaju ili "iz kornera" vec kvalitet slike nije taj, boje su isprane i crna je sve vise siva. Ako vec neko insistira na VA panelu, a ne vidi razliku u uglovima onda ne moze da kaze kako mu je IPS los jer ocigledno razliku i ne vidi..

Inace napravio sam jedan mali test (praznici pa se dosta islo tamo ovamo). Kod ljudi npr koji su imali tv sa IPS panelom, namerno sam rekao da se ostavi svetlo. Nakon nekog vremena tj povratka iz wc-a ugasio sam svetlo i pitao onako laicki da li neko vidi razliku na slici kad je upaljeno i ugaseno svetlo kao da crna vise ne deluje onako crnkasto. Ljudi me gledali bledo nisu znali o cemu pricam, dok je na nekoj utakmici dse bio bas primetan, neki ulazni model je bio. Naravno niko nista nije primecivao.

U jednom drugom stanu kod drugara je samsung va panel zaboravih koji model ali je 7 serija. Postavim drugara u centar, pustimo film, ode drugar u wc ja sednem na njegovo mesto tako da je seo sa strane na tabure. Pitah ga onako laicki da li se ja tripujem ili slika kao da je malo izbledela i izgubila boje znajuci kako izgleda tamo, kaze on meni "ja ne primecujem nista, sve mi isto" :)

Zato se jos uvek mesaju paneli kod svih proizvodjaca jer ne primecuju svi razliku niti promene u slici sa promenom ambijentalnog osvetljenja ili uglova. Ako ne znate sta da trazite, nemojte ni da gledate vec uzmite tv koji Vam se svidi i koji Vam je ok za dzep.
 
Poslednja izmena:
U zavisnosti od kvaliteta sigala on bi trebao to da skalira. Da li ti je tv tuner ili koristis neki box? Ako je box mozda on ne moze da baci 4k signal..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung je, 40' 4K model, koristi se mts-ov box najvise, ponekad eon preko smart aplikacije.. Cak i na yt iako je video 4k ne pokaze u info taj kvalitet slike
 
55inch koristim,ok kako ti kazes,nek covek uzme pa nek sam proceni kad dodje kuci,ja sam izneo svoje misljenje i ne nisam fotograf itd,odgovorno tvrdim da se na 55inch verziji pomeranjem 15cm levo-desno sa 2.5m odmah vidi colour shift i tamnije nijanse postaju svetlije a da pomeranjem 30° je vec ozbiljna stvar
Ma nije da ti ne verujem nego mi je čudno baš za ovaj model jer sam ga i sam merkao. I čudno mi je da je takva promena u bojama drastična jer ako je ovako kao što je Marko postavio onda nešto ozbiljno nije u redu sa dotičnim. Ja to nisam primetio u mom slučaju zato me zanimalo. Ne samo u prodavnici već i par ljudi imaju dotični tv. Iako moguće da je i meni promaklo, mada mi je ovo baš drastično.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
I na izlozbenom modelu u radnji sam istu stvar video,al kao sto rekoh ja nemam problem sa tim 90posto vremena sam direkt,a i da se povremeno pomerim tu nosac zavrsava stvar
 
Ma nije da ti ne verujem nego mi je čudno baš za ovaj model jer sam ga i sam merkao. I čudno mi je da je takva promena u bojama drastična jer ako je ovako kao što je Marko postavio onda nešto ozbiljno nije u redu sa dotičnim. Ja to nisam primetio u mom slučaju zato me zanimalo. Ne samo u prodavnici već i par ljudi imaju dotični tv. Iako moguće da je i meni promaklo, mada mi je ovo baš drastično.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

drasticno je kad znas sta da gledas, x(x)9 ima dobar fald i bolji panel pa je razlika manja nego kod mene, na jeftinijim modelima razlika je jos veca ali to je u principu to. Kao sto rekoh zavisi i od sadrzaja koji se pusta. Ako nisi primetio kod tih par ljudi, a gledao si sa strane onda neces ni kod tebe i ne treba da te odvrati od kupovine. Ako ti bas bude smetalo onda gledanje direkt ili zglobni nosac. To je kompromis koji treba praviti kod svakog lcd-a bilo za uglove kod VA panela ili kontrast kod IPS panela, OLED jos uvek nije cenovno dostupan siroj populaciji.
 
Poslednja izmena:
Tako je ako je cash problem,kompromis mora nema druge,ja sam cak za novu god hteo da se otvorim i za Lg C9 nasao ga na nekoj promociji za 160.000rsd al na amazonu ima toliko prituzbi za burn in da je ono neverovatno,btw meni je taj Amazon najbolji sto se tice provere uredjaja pre kupovine
 
Samsung je, 40' 4K model, koristi se mts-ov box najvise, ponekad eon preko smart aplikacije.. Cak i na yt iako je video 4k ne pokaze u info taj kvalitet slike
40" i 4K? jesi li siguran da je 4K? koliko sam upućen (a dosta sam istraživao kada sam kupovao), minimalna dužina dijagonale za 4K je 43"
 
djape08: paranoišeš bez potrebe.da ne pišem po 15000ti put isto,ima i ovde,i na temi na ovom podforumu sve u sitna crevca po pitanju burn in-a,samo je bitno jel' možeš da ga priuštiš.
 
hvala za info :) prevideh... iskreno, smatram da je za 4K minimum 49"
zanimljivo, na tržištu ovako stoje stvari:
- HD Ready 24-39",
- Full HD 32-55" (najduže što sam skoro video u ponudi, ne znači da nije bilo dužih ranije)
- 4K 40-100" (laser TV od Hisense)
 
Da li ima negde (ili neko ovde) komantar za onaj VOX-ov 55" OLED, model 55ADJ798B? To je najpovoljniji OLED kod nas.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Za te pare ima i kod madjara LG 55B8PLA

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Resio sam da uzmem Teslu 43T319BF koji je radjen u saradnji sa TCL-om za 22 000,
medjutim vidim u radnji Fox sa UHD i slika u poredjenu sa Hisense full HD je perfektna,iako je Fox,e sad ne mogu se setiti koji je model,
da li neko ima Fox 43DLE788 HUD sa android 9 i 1,5gb rama,29 000,
i Vox ADS314MU sa android 9,drugih podataka nema,cena takodje 29 000,
ili ipak uzeti Teslu full HD i andorid box,
molim za pomoc u toku dana,da bih narucio tv a onda eventualno i box.
Unapred hvala.
 
43" 4K se gleda sa udaljenosti do 1,5m
43" FHD se gleda sa udaljenosti 1,5 - 2,5m
ovo su neke preporuke

mislim da je najbolje uzeti Android 9 box sa 3GB (minimum 2) RAM i tu Teslu. možda te ispadne skuplje na kraju ali će box bolje raditi posao

za 4K u obzir uzimam samo sledeće marke prisutne na tržištu Srbije: Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, TCL
 
Poslednja izmena od urednika:
drasticno je kad znas sta da gledas, x(x)9 ima dobar fald i bolji panel pa je razlika manja nego kod mene, na jeftinijim modelima razlika je jos veca ali to je u principu to. Kao sto rekoh zavisi i od sadrzaja koji se pusta. Ako nisi primetio kod tih par ljudi, a gledao si sa strane onda neces ni kod tebe i ne treba da te odvrati od kupovine. Ako ti bas bude smetalo onda gledanje direkt ili zglobni nosac. To je kompromis koji treba praviti kod svakog lcd-a bilo za uglove kod VA panela ili kontrast kod IPS panela, OLED jos uvek nije cenovno dostupan siroj populaciji.
Najveca mana 9 serije je po meni android OS,da nisam pre Sonija probao Lg-jev Web OS sad ver ne bi imao zamerke,al posle koriscenja Web OS-a tesko ide...
 
Najveca mana 9 serije je po meni android OS,da nisam pre Sonija probao Lg-jev Web OS sad ver ne bi imao zamerke,al posle koriscenja Web OS-a tesko ide...

pa dobro, jeste, ali ne koristi svako smart mogucnosti tv-a. Neko ga zakaci za pc ili konzolu. Kao ja dok sam bio mladji :) tek kada sam se preselio u svoj stan sam saznao sta znaci dobar os za tv i izbegavanje kablova i raznih prikljucaka. Ali da, posle webos-a, barem meni i android i tizen je muka koristiti.

@amdpower

ako je slika na tesli prihvatljiva i u rangu ona dva modela onda ti je najbolja opcija ta tesla + android box
 
pa dobro, jeste, ali ne koristi svako smart mogucnosti tv-a. Neko ga zakaci za pc ili konzolu. Kao ja dok sam bio mladji :) tek kada sam se preselio u svoj stan sam saznao sta znaci dobar os za tv i izbegavanje kablova i raznih prikljucaka. Ali da, posle webos-a, barem meni i android i tizen je muka koristiti.

@amdpower

ako je slika na tesli prihvatljiva i u rangu ona dva modela onda ti je najbolja opcija ta tesla + android box
Ja uopste kad pominjem manu androida ne mislim na te smart opcije,vec najobicnije kretanje kroz menu,pustanje filmova sa hdd itd nista nije smooth sve secka,stutteruje prosto to nije to,kud videh Web Os haha sad bih bio miran..
 
Poslednja izmena:
drasticno je kad znas sta da gledas, x(x)9 ima dobar fald i bolji panel pa je razlika manja nego kod mene, na jeftinijim modelima razlika je jos veca ali to je u principu to. Kao sto rekoh zavisi i od sadrzaja koji se pusta. Ako nisi primetio kod tih par ljudi, a gledao si sa strane onda neces ni kod tebe i ne treba da te odvrati od kupovine. Ako ti bas bude smetalo onda gledanje direkt ili zglobni nosac. To je kompromis koji treba praviti kod svakog lcd-a bilo za uglove kod VA panela ili kontrast kod IPS panela, OLED jos uvek nije cenovno dostupan siroj populaciji.
Ma ne, u budućnosti planiram kompletnu selidbu preko tako da sam uzeo već za BF: https://www.rtings.com/tv/reviews/vizio/p-series-2018. Isti problem oko uglova koliko vidim na rtings ali boje su odlične.
"The Sony X900F is slightly better than the Vizio P Series 2018. The X900F performs better in a bright room thanks to the better anti-reflective coating, and it's brighter and better able to overcome glare. The X900F also has wider viewing angles and has a more robust smart platform. The Vizio P Series 2018 has lower input lag for gaming or for use as a monitor. The P Series also has a more advanced black frame insertion feature and a better local dimming feature."
Razlika u ceni je bila velika i zadovoljan sam. 5 godina garancija jer Vizio ima dosta problema sa panelima, moj je ok. Smart je očaj ali svejedno je tu Nvidia shield tako da samo ponekad koristim built-in Chromecast (kada ne palim Shield).

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
ja uzeo lg 65um7100pla danas za 87k sa popustom 20 posto (sbb) iskreno davam kazem uglovi gledanja su poprilicno veliki bez gubitaka na kvalitetu ali zato je crna bljak po meni ...moram da vidim za kalibraciju ...mozda ovde postoji neko ko moze da pomogne... cini mi se da vidim i blaga probijanja na nekim mesttima mada cudno je sto se kada gledas u cenru kako i treba probijanje blago sse vidi ...kad ustanes i gledas malo odozgo probijanja nema ...
 
Poslednja izmena:
Koliko para toliko muzike, šta očekuješ za te pare....
ja uzeo lg 65um7100pla danas za 87k sa popustom 20 posto (sbb) iskreno davam kazem uglovi gledanja su poprilicno veliki bez gubitaka na kvalitetu ali zato je crna bljak po meni ...moram da vidim za kalibraciju ...mozda ovde postoji neko ko moze da pomogne... cini mi se da vidim i blaga probijanja na nekim mesttima mada cudno je sto se kada gledas u cenru kako i treba probijanje blago sse vidi ...kad ustanes i gledas malo odozgo probijanja nema ...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno