Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još jednu stvar sam zaboravio da pitam, ako je neko upoznat.
Koliko su Hisense i Grundig daleko po kvalitetu od Samsung/LG?
Vidim da su na papiru neki modeli dosta dobri i dosta povoljni, ali mi je ipak kupovina jednog od ova druga dva brenda sigurnija...
Uštedeti tih nekih 100-150 evra ili ipak ići na sigurnu varijantu?
 
Pisano je već o tome. Grundig < hisense < samsung/lg. U zavisnosti od prioriteta i modela ove razlike mogu a i ne moraju biti značajne. Generalno, ne treba ići ispod hisense, a ako možeš pazari samsung/lg.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@Aleksandar72

Pa ta kombinacija može.. Monitor AOC 2K 31.5" oko 27-28 hiljada mu je cena, ako ima kablovsku može stb od operatera da uzme, ali onda mu trebaju zvučnici...
Uglavnom zeznuta situacija.

Imas neke LG modele 32" FullHD oni su oko 37-38 hiljada...


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

nema tog tv-a u klasi koji ce da ga zadovolji zvukom tj i najjeftiniji pc zvucnici od 1000 din ce obrisati pod sa svim tim u tv-ovima.sa druge strane vecina tih tv-ova neva audio out,samo digital i to ako,a taj monitor ima passthrough i bukvalno mu samo trebaju aktivni zvucnici.uzme monitor,nadje polovne mikrolabove za cca 4-5k din i za igranje ima setup za vise godina.
 
Ne pričaj bez veze lg, ima odličan zvuk. Malo bolji modeli imaju HK zvučnike a i ovi s aobicnim imaju jako dobar zvuk i na to se polaže baš dosta pažnje.

Drugo svi digitalni TV imaju digitalni audio...ne kapiram sta bi ti hteo?
Analogni?

Zbog čega bi stavljali analogni kada su današnji uređaji digitalni?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
da mozes da samo prikljucis aktivne zvucnike ili da ides na aux in postojece sprave (npr neke linije koje imas po kuci).ovako treba ti DAC ili si osudjen na fabricke zvucnike.ako moze konkretan model do 30k dinara koji ima zvuk bar na nivou pc zvucnika od hiljadu dinara?
 
Mislim da samo najbolji soundbar moze da se meri sa krstenim Microlab zvucnicima ili necim slicnim. Ono sto ugradjuju u televizore nije za porediti pa sve i da kosta 3 miliona dinara TV. Ali ugradjeni zvucnici u TV ne zauzimaju dodatni prostor i ne prave dodatnu guzvu vec postojecim kablovima.

HK turaju u i jeftine laptope, kao i JBL, B&O itd. Te nekadasnje striktno audiofilske firme se prodaju za sitne novce da pise njihovo ime na nekim no name zvucnicima sto se ugradju u razne uredjaje, laptope, smartfone, tablete, televizore...

Ja se nadam nekom solidnom 55" LG kod domacih derikoza za Crni Petak sa oko 30% snizenja, bilo je za 15% skoro u Emmezeti. Danas usao u neku radnju sa tehnikom u robnoj kuci Beograd. Vivax, Tesla i da brani cast vrhunskih brendova tu je Phillips. Znam da je drzava propala i da sve dublje tone ali to je ipak ekskluzivni izlozbeni prostor u samom centru grada, sramota je nemati barem jedan krsten model od preko 50" izlozen od poznatog proizvodjaca. Ima 65" Vivax doduse, ne smem ni da zamislim na sta to lici :D
 
Help - Pomoć oko izbora solidan TV 40-43''

Treba da kupim TV za moju dnevnu sobu, ( ne za keš, već čekovi/rate)
e sad, listam ove vaše priče već par dana i svašta sam saznao (npr da HiSense je solidan Tv a ne kao Fox/Vox)
U principu budžet je nekih 50k koja hiljadu više manje(poželjno ako može manje ) veličina od 40-43''
Trebalo bi da ima
HDR 10 ( to bi već trebao da bude valjda neki standard)
DLed ( jer je valjda bolji od Edge Led-a i za IPS nemam bas dovoljno info)
Smart ( za Android jos ne znam, a i ti ozbiljniji modeli uglavnom nemaju android)
i cast (valjda se tako zove kontrola telefonom)
bitna je kvalitet slike naravno, i operativni sistem da ima dobar..
Full HD preferiram ( jer 40-43'' ne znam dal se primeti neka razlika ako je 4K)
LG,Samsung,Soni,Philips, Hisense..
Dajte neke preporuke, ako imate neke savete slobodno.. ubih se od citanja i gledanja

da se nadovežem na sam sebe, recimo neki od ovih modela sta vi mislite dal su ok i koji je bolji ( i zbog cega)
https://www.emmezeta.rs/multimedija.../samsung-ue40mu6172uxxh-smart-4k-ultra-hd-tv/
https://www.emmezeta.rs/multimedija...-tv/59122/televizor-lg-43uj620v-4k-uhd-smart/
https://www.emmezeta.rs/multimedija...8129/samsung-ue43m5522akxxh-full-hd-smart-tv/
https://www.emmezeta.rs/multimedija.../televizor-sony-kdl40we660baep-full-hd-smart/
https://www.emmezeta.rs/multimedija...7675/televizor-philips-49pfs530112-fhd-smart/
 
Kad vec imas pare onda LG ili Sasmsung ;) Mada tu si vec na granici sa parama pa vidi po prodavnicama kako se krecu cene... Ako ne nadjes nesto od ta 2, onda neki Hisense (on je slabiji sa operativnim sistemom od Lg i Samsunga, malo je trom, usporen...)
Slobodno uzmi 4k tv, mozda neces primetit detalje sa neke vece razdaljine, ali slika izgleda lepse nego na FHD... A i FHD paneli vise nisu tako kvalitetni kao pre jer se prelazi na 4k. I ako ides na 4k onda gledaj 43"...
Naprimer meni se vise svidja LGev operativni sistem nego Samsung.
 
Znaci Lg je bolji po tebi,.. od ovih modela, ovaj 43''
Drugar koji ima LG slican kaze da ima problem sa HBO aplikacijom, da mu trazi neki tv pin neki sto kod Samsunga nije tražio.. al za ostalo samo reči hvale je imao..
A Philips ? Jel stvarno bas daleko ispod Samsunga i LG-a?
 
Za pin i hbo go ne znam, da li je problem ili samo neka vrsta zastite... LG bez razmisljanja, samo procesljaj malo prodavnice (online ili u gradu) i vidi gde je najjeftinija ponuda...
Philips nije vise sto je nekad bio, sad je u necijem drugom vlasnistvu, tako da ako vec mozes uzeti LG ili Samsung, onda nemoj gledati ostale.
 
Poslednja izmena:
Evo FILIPS posto ovo sigurno nije Philips od ranije... UHD 49' smart. ne secam se tacno modela, star god i po dana bio na akciji nekoj pa ga uzeo, sutra ga nosim u servis. Nadam se da nemaju panele za zamenu i da ce mi odobriti zamenu jer sam razocarn. Operativni sistem katastrofa, prakticno ne upotrebljiv.
Da sam znao dodao bih jos 300e za LG...
Sledeci put cu se bolje raspitati.
Da ne bude zablude znam ja da se desava da izgore paneli ili da probije svetlost i ok je to posto ima garanciju, ali da je televizor smart a da je neupotrebljiv to je sramota!
Bez akcijske cene je bio skoro 90.000 din! Sto je samo 10-15k manje od lg ocekivao sam dosta od ovog tva... a sad ga mrzim i cekam kad ce da crkne :)
Doduse sutra ide u servis pa ceno videti
20e02281deb6b29eb18e470f62ae815f.jpg


Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima, da li neko ima da podeli utiske o LG 50UK6750PLD? Takodje, da li postoji jos neki slican sajt za poredjenje i specifikacije televizora pored displayspecifications.com? Hvala unapred!
 
Mislim da samo najbolji soundbar moze da se meri sa krstenim Microlab zvucnicima ili necim slicnim. Ono sto ugradjuju u televizore nije za porediti pa sve i da kosta 3 miliona dinara TV. Ali ugradjeni zvucnici u TV ne zauzimaju dodatni prostor i ne prave dodatnu guzvu vec postojecim kablovima.

HK turaju u i jeftine laptope, kao i JBL, B&O itd. Te nekadasnje striktno audiofilske firme se prodaju za sitne novce da pise njihovo ime na nekim no name zvucnicima sto se ugradju u razne uredjaje, laptope, smartfone, tablete, televizore...

Ja se nadam nekom solidnom 55" LG kod domacih derikoza za Crni Petak sa oko 30% snizenja, bilo je za 15% skoro u Emmezeti. Danas usao u neku radnju sa tehnikom u robnoj kuci Beograd. Vivax, Tesla i da brani cast vrhunskih brendova tu je Phillips. Znam da je drzava propala i da sve dublje tone ali to je ipak ekskluzivni izlozbeni prostor u samom centru grada, sramota je nemati barem jedan krsten model od preko 50" izlozen od poznatog proizvodjaca. Ima 65" Vivax doduse, ne smem ni da zamislim na sta to lici :D
Za zvucnike na TV-u se slazemo, nikada ne mogu biti dobri kao neki krsteni.
Sto se tice soundbara, najtoplija preporuka za Sony HTRT3. Za te pare razbijaju! Drugar mi ih je preporucio u fazonu, ovo moras da cujes, konacno odlican sb za pristojne pare. Poslusao je sve sto je kod nas i ovo je jedinoo stavilo utisak a da ne kosta ne znam koliko. Poslusao sam ih kod njega na poslu i cim sam izasao odatle otisao sam da ih kupim. Naravno, u zatvorenom prostoru se cuju jos bolje, zvuk je jasan, glasan, woofer trese prostoriju, ne distorzira ni kad se odvrne do kraja. Dobar je i za muziku i za filmove sto je uspeh. Sony je odradio sjajan posao. Kome treba soundbar neka ne trazi dalje.

Tapatalk from Poco loco
 
Imam i ja taj soundbar i mislim da sam se zeznuo, zbog dts... Doduše Kodi to nekako konvertuje pa ide bez problema ali voleo bih da sam malo više razmislio pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Da li taj Sony soundbar reprodukuje DTS?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Ne, ne pusta DTS. HTRT4 pusta ali je skuplji 10K. Osim zadnjih satelita identicni su pa su mnogo namazali Sony zbog toga, kapiram da je samo SW blokirano.
Meni svejedno DTS ne treba jer mi ni TV ne radi passthrough, Samsung je izbacio DTS podrsku na modelima za ovu godinu. Obzirom da sam TV uzeo po smesnoj ceni prezivecu i sa zvucnicima na akciji ;)
Edit: nahvalio sam ga zbog zvuka. Meni DTS ne sluzi nicemu. Vi kupujte zvucnike po svojim potrebama. Nisam ja radio review zvucnika a svakako bih napisao i mane ako nekoga zanima. HTRT4 pusta DTS kome treba a sto se tice mana, mene smara vantilator na wooferu kad je tisina.
Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Iskreno, drago mi je da ti HT-RT3 odgovara. Ja ga nisam čuo na delu ali potrudiću se da saznam šta može ovaj sistem koji je ceo jeftiniji od jednog woofera iz srednje klase.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Drug bi da uzme neki tv u Nemackoj. Moze li neka preporuka? On bi neki 49-55 UHD do 1000€. Ako moze par modela ..

Ovo jw nasao, pita mw kakav je ovaj model:

c1c1925962c797428fa34e1cca1f9b62.jpg


Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Haha on ne moze da nadje ove modele ispod 1500. Pretpostavljam ds mozda ne zna gde da gleda. Zna li neko otprilike koja je prodavnica najeftinija u nemackoj, skoro je otisao tamo oa se verovatno jos ne snalazi?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno