Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba mi odg. sto pre.
koji bi 3D tv kupili...Ili mozda cak neki treci predlog..
LG 42LA620s to je valjda 2013 model
ili
Philips 42PDL6907 valjda iz 2012 godine... Oba su 3D, oba imaju pasivan 3D, stim sto philips ima ugradjeno osvetljenje iza TVa...kao led lampice koje sam ja sam hteo da ugradim oko TVa, mada bi onda mogao da ih kontrolisem a ovako sta TV prikaze xD

Sta mislite koji je bolji??
 
LG 42LA620S 490e (kp), dobar dil ili ne? upotreba, tv, hdd/usb (hd materijal), net, konzola i po neki 3d. hvala jos jednom!

Odličan je slika je čista, kristalna za razliku od starijih modela, sa usb-a pušta avi, mkv, mp4, HD filmove sa našim slovima ŠĐČĆŽ i promenom veličine i boje fonta,
slika sa XBOXa 360 u full HD je super kao i sa Dreamboxa HD :) .... Odličan, ako imaš više para onda model 660S on ima DMI na 400Hz a ovaj model 200Hz.
 
Treba mi odg. sto pre.
koji bi 3D tv kupili...Ili mozda cak neki treci predlog..
LG 42LA620s to je valjda 2013 model
ili
Philips 42PDL6907 valjda iz 2012 godine... Oba su 3D, oba imaju pasivan 3D, stim sto philips ima ugradjeno osvetljenje iza TVa...kao led lampice koje sam ja sam hteo da ugradim oko TVa, mada bi onda mogao da ih kontrolisem a ovako sta TV prikaze xD

Sta mislite koji je bolji??

Ja se isto ovih dana razmisljam koji da uzmem, pa su u kombinaciji bili Samsung40f6400 ili LG42LA620s posto su cene iste, LG ipak ima prednosti, veca dijagonala, garancija priznata u Srbiji (mada se tu vode polemike na forumu).
Ali mozda 3. predlog a ujedno i pitanje za ostale clanove to je LG42LA640s. Koliko vidim taj je po karakteristikama skoro isti kao 660S, kosta trenutno 530 na kp. Jedina razlika sto uz 640s ne ide magic motion daljinski a uz 660s ide. Taj daljinski kosta oko 50 EUR (taman za toliko je jeftiniji od 660s) ali ima podrsku za njega pa mozda ako ti je frka sa parama, kasnije dokupis i daljinski.
Moje pitanje je koliko se tesko kretati kroz menije bez tog daljinskog u slucaju da se uzme 620s posto on nema podrsku za njega i da li zaista vredi tih 50 EUR dodatka ?
 
Pa dobro magic remote, mozda app. za mobilni to moze da zameni?
A verovatno magic remote ima prednost kod surfa netom itd...mada opet, ne verujem da cu surfovati po netu na TVu u dnevnoj sobi..ali ajde :p
 
Ja uz 660 više koristim običan daljinski nego magic, pošto imam oba. Ipak, mislim da nije samo u tome razlika.Zar nije do 640 200Hz, a od 660 400Hz?

Da, u pravu si, ja od silnog gledanja vec sve pomesao. 620 i 640 su 200Hz. I 620s i 640s podrzavaju magic motion. Generalno manje su razlike izmedju 620s i 640s nego izmedju 640s i 660s pa se nesto ni ne isplati davati 40EUR vise koliko traze na kupujemprodajem. 640s je duplo tanji od 620s.
 
Cenim ovih dana da kupim Panasonic P42GT60E. Sa dva para 3D naočara kod mađara je 870e. Da li je možda mudro da sačekam koji mesec, jer mi se ne žuri toliko - pa da oko katoličnog Božića kupim nešto - recimo možda neki 2014. LED model donese duboke crne boje i još bolje uglove gledanja za 850-900e koji su u rangu sa plazmom ili možda Samsung ili LG predstave neku valjanu plazmu?

I ima li smisla uložiti u GT verziju u odnosu na ST ( GT ima jači-noviji procesor i dosta manji input lag od ST ), ako ce igrice koje ce se igrati uglavnm biti sa konzole tipa fudbal, guitar hero i arkada "ala" God of war? Apsolutno nikakakav "ozbiljan gejming".
ST verzija (P42ST60E) ima da se nađe za 660e. Smart funkcija mi nisu toliko bitne, dokle mogu da ucitam evetnualno Youtube i ima Wifi, meni dosta.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Imam ST60 i jako sam zadovoljan, a prodavac koji mi ga je montirao ima GT60 i kaže da ima razlike u kvalitetu slike. E sad, da li tih 200e opravdava bolju sliku ne znam, ali mogu misliti kakva je kad je na ST60 barem meni, a mnogi se slažu fenomenalna. Ako nisi neki fanatik, možda pre uzmeš ST a za razliku dokupiš PS3 za blu ray filmove i igranje? ILi pak samo za neki BR plejer npr.
 
GT60 dolazi sa 2 para, ST60 sa jednim parom. Cena Panasonic naočara je ~60e.
Na kraju je trilema, Vredi li bolja slika i manji input lag tih 140e razlike ako se kupuje sad. Ili sačekati April da se pojave 2014 modeli - stim što legendarne Panasonic plazme tada praktično neće biti.
Zapravo lakše bih presekao kad bi neko mogao da pomogne oko ST60E i input laga. Da li na igre sa konzole tipa fudbal, guitar hero i GTA input lag ima toliko uticaja?

Hvala unapred.
 
Samo da pitam sto se tice KP. kakva su iskusva ljudi sa tim...vidim ovde svi spominju KP, nikoe ne planira da ode u neku lokalnu prodavnicu tehnomaniju,gigatron,ds,winwin...etc..
Pitah nekog od tih prodavaca za garanciju, posto pise 2 god. ja reko kako se realizuje...kaze preko nje/njega[ nznm xD]...ima li neko iskustva sa takvim situacijama posto planiram da kupim neki LG 3D 42'' , a cena je 150e manje nego u prodavnicama sto znaci da mogu da odem i za koji model gore, a jos i da potrosim manje od planiranog :)
 
Nedavno sam kupio model Sony KDL-R470a i prezadovoljan sam sa njim, uglavnom sam ga uzeo zbog gledanja full hd filmova i serija, uz njega sam uzeo i android Point of wiev dual core 1.6ghz i preko njega uglavnom pustam filmove, posto mi je nekad prenatrpan android nabacim koji film na usb ALI nece da pusti snimak preko celog ekrana nego ima straftu gore i dole, skidam ripove sa publicHD ili yify 1080p pa mi nije jasno zasto nije preko celog ekrana? u opcijama kada izaberem 4x zoom uopste se ne promeni rezolucija.
Da li je neko imao slicno iskustvo ili moze da mi pomogne sa ovim problemom? Hvala
 
smorko89 - što je bolji(skuplji) TV, to je razlika u ceni u našim radnjama veća. Većina brendova daje garanciju i ovde (tj važi i ovde), pa zašto onda davati, npr u mom slučaju, oko 200e više kad za panasonic ovde važi 2 godine garancija?! A čovek mi lepo doneo kući, montirao postolje proverio da li radi, pustio da traži kanale, dao garanciju i to je to. Jeste sve u suštini rizik, ali ću vala da rizikujem tih 200e, pa i ako se nešto nepredviđeno desi, to će možda pokriti. Sve zavisi kako ko gleda na stvari :).
 
Pana ST60 koliko sam informsan od strane prodavca sa KP-a, vise nece stizati nove isporuke po Madjarskim prodavnicama. Od GT-a moze se naci jos po koji 42/50 i od VT-a 50/55/65. Zato ko je planirao da obraduje sebe jednom plazmom, trebao bi malo da pozuri. Sto se tice razlike u ceni izmedju ST i GT je i te kako opravdana. Panel kod GT-a je vrh + idu dvoje naocare koje nisu ni malo jeftine da se dokupljuju posebno. Panasonic je sa GT/VT-om zadao domaci svima i sada uzdignute glave moze da ode u zasluzenu mirovninu.
 
Razlika izmedju LA620 i LA640 je u pozadinskom osvetljenju, LA620 Hibridni LED, a LA640 Edge LED i ima bolju pokretnu rezoluciju u odnosu na LA620. U praksi tesko se primeti ta razlika.
 
Odličan je slika je čista, kristalna za razliku od starijih modela, sa usb-a pušta avi, mkv, mp4, HD filmove sa našim slovima ŠĐČĆŽ i promenom veličine i boje fonta,
slika sa XBOXa 360 u full HD je super kao i sa Dreamboxa HD :) .... Odličan, ako imaš više para onda model 660S on ima DMI na 400Hz a ovaj model 200Hz.

Hvala na pomoci i odgovoru :) Mogao sam da se nategnem za 660S ali vec porucih 620s, sutra stize :) Drago mi je da ga hvalis, ali javicu utiske kada tv stigne i kada se malo poigram sa njim :) Sto se tice 400hz VS 200hz nisam siguran kolko su te cifre primetne u realnom radu... Mozda gresim, ali videcemo :) Thx jos jednom
@kp topic ja sam porucio od prodavca koji deluje veoma korektno i ima 250+ pozitivnih bez negativnih ocena. Covek daje 3 dana radne garancije, tj mogucnost da se tv vrati u slucaju da nisam zadovoljan, sam placa kurira, u slucaju kvara (garancija 2god), nudi zamenski tv, tako da smatram da vredi "rizikovati", iako mi covek kaze da nije imao reklamacije na LA seriju LG televizora. Ako nekom treba kontakt neka cima.
 
Hvala na pomoci i odgovoru :) Mogao sam da se nategnem za 660S ali vec porucih 620s, sutra stize :) Drago mi je da ga hvalis, ali javicu utiske kada tv stigne i kada se malo poigram sa njim :) Sto se tice 400hz VS 200hz nisam siguran kolko su te cifre primetne u realnom radu... Mozda gresim, ali videcemo :) Thx jos jednom
@kp topic ja sam porucio od prodavca koji deluje veoma korektno i ima 250+ pozitivnih bez negativnih ocena. Covek daje 3 dana radne garancije, tj mogucnost da se tv vrati u slucaju da nisam zadovoljan, sam placa kurira, u slucaju kvara (garancija 2god), nudi zamenski tv, tako da smatram da vredi "rizikovati", iako mi covek kaze da nije imao reklamacije na LA seriju LG televizora. Ako nekom treba kontakt neka cima.

Ja sam pre dva dana (u subotu uvece) narucio 620s od istog prodavca. Zvao sam njih 4-5 na kraju nekako se za njega odlucio, doduse neki nisu imali na lageru a neki su trazili vecu cenu. Posto smo u istom gradu TV je stigao za sat vremena. Sad i meni je sve to rekao, na nama je da mu verujemo ili ne, daj boze da nam garancija nikad nece trebati.
Sa TV-om sam bas zadovoljan, i ja sam razmisljao da se ispruzim jos tih 90-100 eur za 660s ali nema potrebe. Ionako te razlike meni nisu toliko bitne. Isprobao sam sve, filmove preko usb-a, 3d, internet... You tube je bas brzo radio i to jos koristio mts usb (ne direktno u tv nego preko laptopa koji je glumio access point). Plasio sam se malo za pametni daljinski da ce sa obicnim biti tesko kretanje kroz menije ali uopste nije, sve je lako dostupno. Probao sam i onaj lg tv remote aplikaciju i povezao moj huawei g300 na tv i koristio mobilni kao pametni daljinski i radi sve super.
Ocekivao sam losiju sliku posto nam je kablovska analogna ali je slika iznad ocekivanja.
Javi utiske kad isprobas sve...
 
Ja sam pre dva dana (u subotu uvece) narucio 620s od istog prodavca. Zvao sam njih 4-5 na kraju nekako se za njega odlucio, doduse neki nisu imali na lageru a neki su trazili vecu cenu. Posto smo u istom gradu TV je stigao za sat vremena. Sad i meni je sve to rekao, na nama je da mu verujemo ili ne, daj boze da nam garancija nikad nece trebati.
Sa TV-om sam bas zadovoljan, i ja sam razmisljao da se ispruzim jos tih 90-100 eur za 660s ali nema potrebe. Ionako te razlike meni nisu toliko bitne. Isprobao sam sve, filmove preko usb-a, 3d, internet... You tube je bas brzo radio i to jos koristio mts usb (ne direktno u tv nego preko laptopa koji je glumio access point). Plasio sam se malo za pametni daljinski da ce sa obicnim biti tesko kretanje kroz menije ali uopste nije, sve je lako dostupno. Probao sam i onaj lg tv remote aplikaciju i povezao moj huawei g300 na tv i koristio mobilni kao pametni daljinski i radi sve super.
Ocekivao sam losiju sliku posto nam je kablovska analogna ali je slika iznad ocekivanja.
Javi utiske kad isprobas sve...

Pa ono, 250 i kusur pozitivnih ocena bez ijedne negativne mi je dovoljno :) Sad naravno moze da se desi da nesto vrisne al kapiram da to vec nije do coveka i da ce se potruditi maximalno da izadje u susret, barem takav utisak odaje... :)
Istom sam se logikom vodio, fala bogu smartfona ima tako da taj daljinski mislim da nece biti toliko neophodan :) Videcemo sutra posle posla, nasta ce to sve ispasti :) Ali drago mi je da si ti zadovoljan tako da kapiram da ce i meni biti sasvim zadovoljavajuci, menjam stari LG 32'' u sobi koji inace koriste matorci, a ovaj sam resio da im uzmem da bih i ja povremeno uzivao :D Tako da javim se cim pre :)
 
Jedno pitanje za vlasnike LG modela, obzirom da imam jedan externi hdd od tera, da li tv formatira isti, posto imam jednu particiju sa svim i svacim, pa da ne bude da ga sam nesto formatira i ubije mi sve na njemu, da flipnem? ili ga cita najobicnije kao usb? ovo mi stoji u podsvesti od nekud, dal sa teme za konzole ili tv pa da proverim :D
 
@orckristeg
Nevezano diretkno za pitanje - ako ti je nesto mnogo bitno, onda je backup obavezan...
 
Jedno pitanje za vlasnike LG modela, obzirom da imam jedan externi hdd od tera, da li tv formatira isti, posto imam jednu particiju sa svim i svacim, pa da ne bude da ga sam nesto formatira i ubije mi sve na njemu, da flipnem? ili ga cita najobicnije kao usb? ovo mi stoji u podsvesti od nekud, dal sa teme za konzole ili tv pa da proverim :D

Ako ga planiraš koristiti za snimanje programa sa tv-a i time shift onda da. LG potpuno formira HDD i samo na tako formiran disk može da snima. Ako planiraš da ga koristiš kao storage sa brdom filmova i serija i slika i... onda format nije obavezan. Svi podaci ostaju uredno sačuvani. Još nešto. Ako ćeš koristiti disk za snimanje vodi računa da ga moraš uključiti u odgovarajući USB port. Samo jedan od portova je predviđen za ovu namjenu. Ne znam tačno koji jer ja imam model 740s
 
hvala svima na odgovorima :D
u principu sam samo hteo da gledam filmove sa njega, ali ondah iskoristih smartshare tako da za sad nije frka, ali cisto u situacijama kad radim nesto a neko drugi hoce sa tva da vuce, da mi ne koci komp tako da cu videti to da se nesto org. nemam na hddu nesto preterano bitno, ali opet, filmovi, instalacije, instalacije igara i svakojakih gluposti (500gba), ne bih bas da izgubim... a sto se tice snimanja za sad nisam razmisljao na tu temu ali kapiram da moze biti korisno jednog dana...
 
Pa ono, 250 i kusur pozitivnih ocena bez ijedne negativne mi je dovoljno :) Sad naravno moze da se desi da nesto vrisne al kapiram da to vec nije do coveka i da ce se potruditi maximalno da izadje u susret, barem takav utisak odaje... :)
Istom sam se logikom vodio, fala bogu smartfona ima tako da taj daljinski mislim da nece biti toliko neophodan :) Videcemo sutra posle posla, nasta ce to sve ispasti :) Ali drago mi je da si ti zadovoljan tako da kapiram da ce i meni biti sasvim zadovoljavajuci, menjam stari LG 32'' u sobi koji inace koriste matorci, a ovaj sam resio da im uzmem da bih i ja povremeno uzivao :D Tako da javim se cim pre :)

Da li je iko kupio LG tv od prodavaca sa KP I dobio Magyar Kft. garanciju I fiskalni racun, pa da mu garancija vazi I u Srbiji.Uzgred mene jedan sa KP upravo ubedjuje kako u Madjarskoj ne postoje fiskalni racuni?!
 
Planiram da kupim LG 42LA620/640/660S zavisno koliko para budem imao u trenutku porucivanja :p
Uglavnom za ovaj 660 sam pitao svetski poznatog i postovanog prodavca sa KP kojeg su mi preporucili clanovi foruma.... Tipa bez garancije vazece u srbiji 570e, dakle u slucaju kvara on to obavlja ti mu samo das televizor, a on tebi zamenski za to vreme...a u slucaju da hoces garanciju onda je 610e i garancija ti vazu i RS. kao da si ovde kupio TV (nisam siguran za slucaj crkavanja panela, kada se menja ceo TV).
 
Pa ono, 250 i kusur pozitivnih ocena bez ijedne negativne mi je dovoljno :) Sad naravno moze da se desi da nesto vrisne al kapiram da to vec nije do coveka i da ce se potruditi maximalno da izadje u susret, barem takav utisak odaje... :)
Istom sam se logikom vodio, fala bogu smartfona ima tako da taj daljinski mislim da nece biti toliko neophodan :) Videcemo sutra posle posla, nasta ce to sve ispasti :) Ali drago mi je da si ti zadovoljan tako da kapiram da ce i meni biti sasvim zadovoljavajuci, menjam stari LG 32'' u sobi koji inace koriste matorci, a ovaj sam resio da im uzmem da bih i ja povremeno uzivao :D Tako da javim se cim pre :)
Kakvi su ti utisci o TV-u?
 
Kakvi su ti utisci o TV-u?

Nikako da napisem sta i kako, valjda cekam da se slegnu utisci :D
Moram priznati da sam prijatno iznenadjen, ocekivao sam da tv bude dobra, ali ne ovoliko, mozda preterujem ali tako je. Na papiru taj smart mi je bio interesantan, pa sam cak bio u fazonu whateva, ali u praksi me je bas odusevio. Wifi konekcija, sherovanje sa kompa multimedijalnog sadrzaja, brzina ucitavanja uopste nisam zamisljao da to moze raditi na tom nivou. Sve smart funkcije su veoma brze, nisam primetio da tv usporava ili slicno, da baguje nesto, odziv prilicno korektan. Dosta vremena sam izgubio bakcuci se sa 3D prevodima da bih na kraju saznao na forumu da TV ne podrzava te 3D prevode... Nije da je problem gledati film sa 2D prevodom ali sam se cimao i cimao i dosta vremena izgubio dok nisam saznao tu cinjenicu :D covek uci dok je ziv xD Sam kvalitet izrade i izgled je super i definitivno je velicina koja odgovara mom dnevnom boravku (4x5M), naravno veci ne bi skodio, ali deluje kao da je prava velicina. Tv nisam kacio na hdmi, komp je u mojoj sobi, tako da smart share je funkcija koja mi totalno odgovara iako imam externi hdd koji sam planirao za te akcije, sada ce sluziti samo za storage :) jako korisna opcija moram priznati, bez brda kablova :)
Filmove 3D full hd vrlo brzo ucitava i preko wifi-a i preko externog, ff takodje, ima nasa slova, kvalitet slike odlican. Nisam nesto preterano shetao po marketima pa da mogu da kazem dal je boja prirodnija u odnosu na konkurenciju ili sta vec, ali meni je na zavidnom nivou. Cak ni ovaj model nisam gledao u radnji, vec sam na osnovu preporuke porucio. 3D naocare su skroz korektne (4 komada ide uz tv), odgledao sam jedan ceo film i par nekih klipova koji se nude u okviru smart world-a. Interesantan dodatak multimedijalnoj zabavi za celu porodicu.
Sto se tice TV kanala, koristim sbb d3 i obicni antenski kabl. Skeniranjem kanala nasao je svasta nesto sto nema preko D3-a. Inace taj sors koristimo u slucaju kad sbb pukne u mom delu grada sto nije cesto ali to nam je i dalje ostalo u stanu.
Sto se tice D3 kanala, oni sto se ne emituju u hd-u su dosta dobri, video sam da se ljudi generalno zale na prikaz istih, sto ne mogu da kazem za ovaj tv. Prethodno smo imali 32'' hd ready LG pa sam se bojao da ce slika biti dosta losija obzirom da je bolja rezolucija na tvu a i dijagonala veca. Ispostavilo se da je prikaz odlican sto me je stvarno iznenadilo i odusevilo.
Sto se tice daljinca koji nije onaj magic remote ili kako se zove, vec obican, je skroz prijatan za rad i nije naporan, cak sta vise prijatan je i lak za upotrebu. Takodje sam instalirao app na telefon u te svrhe koji olaksava browsing kroz smart opcije TV-a. Takodje app izbacuje mali preview kanala koji se gleda, samo u slucaju kad ne ide preko D3-a, tako da mozete gledati program lupam u wc-u u slucaju da je hitno a da ne zelite da propustite desavanja u vasoj omiljenoj turskoj seriji xD
Aplikacije kao sto su fb, skajp i ostale nisam palio to mi bilo previse :)
Mislim da je to sve sto sam do sada probao, ako se setim jos cega javicu, ili ako te interesuje nesto konkretno pitaj. Pozdrav
 
Hvala za review ;)
Nego, jesi li streamovao 3D BR filmove, tipa 14GB fajl..itd...kako WiFi to podnosi?

Nema na cemu ;)
Odgledao sam za sada jedan film samo, i to persi dzeksona :D mislim da je tipa 10gb-a, i nije ni stucnuo. Kad radis FF treba mu malo da povuce al to je tipa 2 sekunde 3 max. Skinuo sam supermena novog od 17 i avatara od 21gb, kapiram da cu jedan od ta dva pogledati za vikend, pa javim, ali mislim da ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno