Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oled nema frame, samo staklo.
Sm9 ima frame, ali je jalo tanak i sam tv je lep.

U sustini, sve ide sa klasom, kako cena i kvalitet, tako i dizajn.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Došao sam u nedoimici, mogu da kupim na rate uz moj keš pa se lomim.
Sa jedne strane sharp 50 bl5ea sa VA panelom po ceni za 50000 dinara, android 9 pie sistemom.
Sa druge strane dva LG proizvoda, prvi LG 50 UM7450 PLA, drugi
LG 49 SM8200 PLA.
Sharp daje 4 godine garancije, LG 5. LG je konstantan a za Sharp znam da je nekad bila jaka marka i da se sad probijaju ali nisam siguran pa molim za pomoć.
 
Sve se svodi na panel i OS. Prva dva su VA, treći je IPS i Android vs. WebOS.
Ovde se ne može izvući zaključak koji je najbolji jer sve zavisi od tvojih zahteva. Moj izbor bi bio SM8200, ali uzimajući u obzir moje zahteve i način/uslove upotrebe.
 
Ja mislim da nema neke mega bitne razlike izmedju SM8200 i UM7450, osim ocigledne VA vs IPS.

Tek sa SM8600 se dobijaju dolby atmos, dolby vision, 120hz, video AI...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Hteo bih da kupim novi tv za dnevnu sobu, imam ostavljeno mesto na polici za 55inch. Znači to je jedina veličina koju mogu. Budžet mi je 100k. Pokušao sam sam da istražujem ali je jako teško i konfuzno. Strani sajtovi uglavnom proporučuju tcl, vizio ili sl marke i modele koji su nedostupni kod nas. Ono što je moj neki izbor je samsung q60/q65. Koliko kontam jedina razlika je sto je q65 za nijansu svetliji pa se vidi razlika u hdr sadržaju.
Da li bi mi preporučili, usmerili me na neku drugu stranu? Do kraja meseca moram da prelomim inače će žena da potroši pare.
Inače nismo preterano zahtevni korisnici, imam sbb, skidam filmove i serije u najvećem mogućem kvalitetu koji nadjem, netflix, i ponekad opikam nesto preko kompa sto bi mi sad na tv-u bilo uzivanje gledati ali mi je to i najmanje bitno. Fokus mi je wow faktor i najbolja slika za uložen novac. Hvala!

Ako se mozes isprsiti jos malo za sony 55xf9005 njega bih ti preporucio. Bio sam u slicnoj situaciji, dvoumio se izmedju ru8000 i q60, na kraju progutao knedlu i uzeo ovaj sony, pogotovo ako ga koristis za netflix i 2160p filmove.
 
Pazario sam Philips The One 58PUS7304. Za sada sam prezadovoljan slikom posle kalibracije, mada ne znam koliko sam relevantan jer mi je prethodni TV bio Philips star jednog 7 godina :) Pustam uglavnom preko njegove Netflix aplikacije 4k HDR sadrzaj.

Jedna stvar koja mi je bila zanimljiva: Mislio sam da je razlika izmedju 55 i 58 velicine sitna, al iskreno i nije. Tako da ako vam je 65 preveliko, toplo bih preporucio da pogledate 58 ili 60 modele, narocito ako je dnevna soba veca. Znaci svaki inch :)
 
Preporuka za tv 55in sa VA panelom,najbitniji mi je kvalitet slike ...filmovi ,serije tj nivo crne.Gledam Hisense U8B i ako moze neko da prenese utiske o njemu ,gledao sam ove recenzije po netu a sad sam u razmatranje ubacio i ovaj 58PUS7304 posto vidim da su ljudi zadovoljni.Koji od ta 2 ili ici na neki 3 u tom cenovnom rangu??.Hvala
 
Preporuka za tv 55in sa VA panelom,najbitniji mi je kvalitet slike ...filmovi ,serije tj nivo crne.Gledam Hisense U8B i ako moze neko da prenese utiske o njemu ,gledao sam ove recenzije po netu a sad sam u razmatranje ubacio i ovaj 58PUS7304 posto vidim da su ljudi zadovoljni.Koji od ta 2 ili ici na neki 3 u tom cenovnom rangu??.Hvala

Pazi ja sada nisam neki ekspert, ali cu ti reci moje iskustvo kao krajnji korisnik.
Dakle posedujem navedeni 58PUS7304. Nakon kupovine sam uzeo netflix premium paket i pustio filmove i serije tipa: Better Call Saul, Narcos, Witcher, Dracula,... slika je za mene fantasticna i vrhunski je ugodjaj. Mogu samo da uporedim da sam kod prijatelja video jedan od LG OLED modela 55incha. Obratio sam bas paznju na crnu boju, i vidi se da je malo bolje, ali opet kazem malo bolje.... ne sigurno za cenu ovog philipsa (670e) pa puta dva. Posto mi je veca dnevna, iskreno vise mi znaci tih 3incha razlike u velicini nego ta razlika u crnoj.

Od nekih mana naveo bih da mi je jednom na standardnom HD Sport Klubu, bilo kao neki trzavica belih linija po terenu, mada se to tada desilo za tu konkretnu utakmicu, posle nisam primecivao. Druga stvar je da mi se desilo par puta da je Netflix aplikacija zakucala, ali se resilo posle par paljenja gasenja (Televizor imam od januara).
Iscitaj imas na AV forums dosta komentara vezano za PUS7304 seriju, nisu blagonakloni, tj dosta njih je pljuje, ali verujem da se javljaju samo onima kojima nesto ne radi i smeta, ostali zadovoljni i ne piskaraju toliko :)

Tv sam uzeo na akciji za 80k dinara (oko 670e)

Pitaj ako te nesto zanima.
 
Da definitivno su mi porasli apetiti po cenu svadje u kući. Sad je i 55q70r dosao u obzir, doduse kod 'madjara'. Kod tog xf9005 modela vidim na testovima da svi kude probijanje osvetljenja u tamnim scenama, na jednom testu lik (ali realno lik je geek ne važi to za opštu ppl) kaže da su filmovi ne gledljivi sa titlovima i stvarno sve pobeli oko slova. I nema ko nije pomenuo kako sony nikako da se izleči dečijih bolesti sa OS. A s druge strane tako mi oku prija to što je ekran tako svetao i slika mi je generalno lepša nego na q70r. Ne znam. Ovolika je dilema i zbog toga što smo mi generalno sirotinja i teško ti je da daš za sopstveno uživanje soma evra jednom u 5 godina. Sry za mali off. Resiću nešto do kraja meseca pa javljam
 
migdzow
^Panel lotterie.
Ja tih problema nemam.Odmah sam ga updejtovao na poslednji firmware a i koristim android box tako da nisam primetio nikakav problem.Ukoliko se i desi to probijanje sa titlovima ,uvek ih možeš malo u plejeru "zažuteti".
 
Poslednja izmena:
taj "problem" sa titlovima ce imati svaki lcd dok mu ne stave jedno 10000 dimming zona, a i tad ce biti primetno. Sony mozda i ima bolju sliku od q70r, dok q70r mozda ima (kako kome) bolji os ali oba su lcd i imace blooming, e sad da li ces ti taj blooming primetiti ili ne zavisi samo od tebe i koliko si zahtevan. A ako mozes dobaci do budzeta za oled pa ce ti slika biti kako treba. Tolika smo sirotinja da menjamo telefone od 500-1000e na godinu dana (nek je i 300) ali nam je zao da damo za tv koji ipak ne vide ljudi u kaficu, tako da mimo sirotinje bitno ti je koliki ugodjaj zelis da napravis sam sebi.
 
Jel uspeo neko da ostvari produzenu LG garanciju na 5god?
Kada sam kupio tv pre 10-ak dana dobio sam neka uputstva iz radnje, i mejl na koji se treba poslati dokumentacija, taj mejl glasi "[email protected]", kada sam pripremio sve sto treba i poslao na taj mejl, stize mi informacija da je mejl neispravan...
 
Probaj ovo

Kupac je obavezan da registruje svoju kupovinu najkasnije 30 dana od datuma kupovine, tako što će pozvati servis na telefon: +381 11 2510 636, +381 11 2516 966  ili mail adresu [email protected] . Potrebno je da kupac dostavi sledece podatke I dokumenta za uspešnu registraciju:

 

a. Slika racuna sa vidljivom datumom, mestom i maloprodajom gde je kupovina napravljena

b. Serijski broj TV-a

c. Mail adresu

d. Kontakt telefon

 

Nakon provere serijskog broja, kupac ce dobiti mail potvrde da je registracija uspešno završena.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da definitivno su mi porasli apetiti po cenu svadje u kući. Sad je i 55q70r dosao u obzir, doduse kod 'madjara'. Kod tog xf9005 modela vidim na testovima da svi kude probijanje osvetljenja u tamnim scenama, na jednom testu lik (ali realno lik je geek ne važi to za opštu ppl) kaže da su filmovi ne gledljivi sa titlovima i stvarno sve pobeli oko slova. I nema ko nije pomenuo kako sony nikako da se izleči dečijih bolesti sa OS. A s druge strane tako mi oku prija to što je ekran tako svetao i slika mi je generalno lepša nego na q70r. Ne znam. Ovolika je dilema i zbog toga što smo mi generalno sirotinja i teško ti je da daš za sopstveno uživanje soma evra jednom u 5 godina. Sry za mali off. Resiću nešto do kraja meseca pa javljam

Jeste ima bloominga, to mu je jedina mana koliko sam primetio, i ume fino za zasvetli oko titlova, pa uvece obavezno moram da smanjujem osvetljenje koje umanjuje ovu boljku. Na vlc-u sam promenio titlove u zuto i problemi su nestali. U principu ti se svodi da li ti vise smeta osvetljenje po ivicama sa edge light ili blooming sa full array light. I jos nesto, cini mi se da ne radi dobro upscalling kao lg/samsung kablovskih kanala, mada je to mozda moj subjektivni utisak, pogotovo ako se uzme i faktor da mi je koaksijalni kabal 20m duzine :) Opet q60 ima 300, 400 nita ako se ne varam, tako da je hdr tu samo radi reda, dok ovaj baca 1000 u peaku. Vidim da ga vise porede sa q70 koji je opet skuplji.
 
Sve se svodi na panel i OS. Prva dva su VA, treći je IPS i Android vs. WebOS.
Ovde se ne može izvući zaključak koji je najbolji jer sve zavisi od tvojih zahteva. Moj izbor bi bio SM8200, ali uzimajući u obzir moje zahteve i način/uslove upotrebe.

Odnedavno sam kupio Lg sm8200,utisci su pristojni,ma da mi taj kontras nekako bas slab,kakvi su vasi utisci?IPS mi je vise odgovarao zbog razlicitih uglova gledanja ali opet po meni ni ti uglovi nisu toliko sjajni po meni,al se tesim kakvi bi tek bili sa VA panelom.......
 
Pozdrav ljudi,
potrebna mi je pomoć-savet oko kupovine Tva. Budžet je 60-70k, 50-55" pa se razmišljam između Samsunga i LGa. LG sada nudi 5god garancije što je velika prednost u odnosu na 2 samsungove. I neki komentar na Philips ako može. Hvala unapred
UE55RU8002UXXH
UE50RU7022KXXH
UE55RU7172UXXH
UE55RU7372UXXH
LG Smart televizor 55UM7100PLB
LG Smart televizor 55UK6470PLC
 
Ne znam na ata mislis kada kazws da su uglovi losi, sta se desava i pod kojim uglom?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pre nekog vremena sam bio u prilici da za vrlo sličan novac (200e razlike) kupim Samsung QE65Q70R ili QE82Q60R. Izbor je dakle manja dijagonala a kvalitetniji model (65" Q70R) ili veća dijagonala a manje kvalitetan model (82" Q60R).
Odabrao sam drugu opciju i znam da je sad kasno, ali me zanima vaše mišljenje o tome da li sam i koliko pogrešio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno