Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ako mu je bitan upscaling i procesiranje slike, a jeste jer ce da gleda 480p i takve, onda je svakako bolji lg ili neki ekvivalent umesto hisense, vox, fox, grundig... ostaje samo cena.
 
@dakula74, to je A6xxx serija koja je klasa iznad A5xxx i samim tim ima bolji upscale + H65A6500 ima i MEMC (A6500 je inače odmah ispod U7A). u Hisense temi je rečeno (mislim da je u pitanju bakara) da neki stariji LG ima bolji upscale od A5600
 
Poslednja izmena:
prevideh da ipak ima A5600 u tom testu. moja greška. uglavnom, tu piše da nema mogućnosti za skaliranje (doduše, spominje se 4K materijal)
 
Može li preporuka za 4K TV (od 50" do 55") sa full HDR 10bitnim panel om, uz što veće osveženje (u MHz), uz mogućnost Freesync tehnologije, da je smart/android, da ima HDMI 2.1 ulaz i ok zvučnike ili optički izlaz, i da je neka od ovih marki SONY, SAMSUNG, LG, HISENSE, PHILLIPS, i sl...
TV mi je prvenstveno potreban za Gaming sa konzole sada PS4Pro a kasnije PS5 i budžet mi je do 2000€... Ja imam neke odabire, ali nigde na njima ne piše sve ono što me zanima i pošto se ne razumem mnogo, ne bih da dam tolike pare a da posle čujem da sam za iste ili manje novca mogao kupiti bolji TV...
Hvala unapred

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
500e budzet eventualno koji dinar preko ako je bas isplativa kupovina. kupujem tv pred novu godinu. Modeli koje razmatram su LG 55UM7100PLB i Samsung UE55RU7172 , cena za oba je oko 470 evra kod severnih komsija! Ima li neko neku drugu preporuku, verujem da moze i neki "bolji" model za te pare ali da eventualno bude manja dijagonala, 49/50" je minimum koji bih kupio. LG 49UM7100 je 380. Kod nas u prodavnici Lg 55UK6300MLB je 500e, opet to je bolje jer je domaca garancija, ali je model drugaciji pa sigurno da neko odavde poseduje neki od ovih televizora, pa ako moze neka rec o njima..
 
Samo da znaš ako planiraš LG UM seriju, imaju akciju do 3. decembra (u svim domaćim radnjama). Ako kupiš do tada, dobiješ garanciju 5 godina. Zato nemoj čekati do Nove godine, uzmi ranije ako planiraš LG TV.

Ja bih pre išao na 5 god domaće garancije (ne zanam da li to važi ako kupiš u Mađarskoj) pa makar i platio više (ili uzeo manji TV).
 
Poslednja izmena:
Za 5 godina garancije sam ja za C9 platio mnogo manje. 5% otprilike.
 
Malo sam razgledao i zapazio 50" UM7450PLA 460e mu je cena. Imaju i modeli 7500 i 7600 po 500e ali ne vidim da dobijam nešto za tih 40e razlike. Pogledacu i kod nas u radnjama. Ako ima neko drugi predlog, model ili neki samsung ekvivalent ili svoju neku filozofiju, neka kaze slobodno.. Dakle definitivno cu kupovati 50". Ima i 49um7100 iz prvog posta za 380e. Jel ima razlike za 80 evra? Mislim ti modeli 7100 do 7600 u cemu je razlika, izmedju 7500 i 7600 mislim da je samo dizajn. Sta ima 7450 sto nema 7100. Muke tantalove [emoji28]

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
50 60 i 70 inca su VA paneli. 7000-7300 dizajn i mozda po neka funkcija ili prikljucak, 7400-7600 dizajn (sa malim step up-om u slici navodno i magic remote-om) i mozda neka funkcija ili prikljucak.

dakle gledano 50um74 i 49um71 dobijes Va vs IPS, VA ima prednost ako sedis u centru ekrana, magic remote ce ti olaksati zivot ako koristis smart funkcije, i navodno je veca svetlina na um74.
 
Poslednja izmena:
Dakle bolji je ips + jeftiniji 80e ,dok ovaj drugi ima bolje osvetljenje? Koji bi ti kupio za svoju dnevnu sobu?
Ja sam bio za 7450, pretpostavljam da u tih 80 evra ide daljinski i taj jedan inč plus osvetljenje. Koliko znam za monitor kao ips je bolji. Mislim služiće i jedan i drugi. Sve će se koristiti na tvu jer ga gledamo svi, klinci gledaju yt gledace se kablovska, filmovi sa flesa ili plex-a, hbogo.. magicni imam za samsung ali nisam ga koristio nikad, mozda cu promeniti navike ako uzmem 7450..
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ips bolji danji, nocu truba, Va bolji nocu i generalno lepsa slika na vecim panelima, ali manji ugao gledanosti, mada ne tako drasticno kao sto su neki opisivali.
Meni je licno IPS negledljiv nocu kad su scene tamne.
 
truba je ako si navikao na crt,plazmu ili oled.ako si navikao na TN i ne primecujes crne tj nije ti bitno,ne gledas mracan/tamniji sadrzaj onda ti nije bitno,ali IPS nema poente uzeti ako panel nije bar kompetentan,sto najcesce ovi jeftiniji nisu.LG je tu safest bet,mada mene licno ovi ispod x450 nisu nesto odusevili preterano bojama,a imaju sve mane IPS-a.
 
Ma upotrebljiv je nocu, imam LG 43ka i sve ok stoji to sto drakula kaze za IPS/VA ali nisam nekakav perfekcionista tako da je sve to ok i ovaj LG(ips) i Sony(va)… oled nemam tako da jos nisam stigao do "truba" ;)
I tacno je crna nije crna ali i to je ok navika…

Koliko je to "truba" zaista truba?

Nemoguće je da je TV potpuno neupotrebljiv noću?

(pitam jer ću verovatno uzeti TV sa IPS-om)
 
Poslednja izmena:
Nije neupotrebljiv, ali crna postaje siva. To se rešava paljenjem svetla u sobi, ali se gubi na ugodjaju.
 
Ips bolji danji, nocu truba, Va bolji nocu i generalno lepsa slika na vecim panelima, ali manji ugao gledanosti, mada ne tako drasticno kao sto su neki opisivali.
Meni je licno IPS negledljiv nocu kad su scene tamne.

Sto se tice ugla gledanosti VA panela, ja sam jedan od onih sto pogorsanje ugla gledanosti opisuju drasticno :) I to se izrazitije vidi na boljem materijalu. recimo, pre neko vece sam gledao "Rocket man " 4k verziju...malo pomeranje i imas utisak blede koprene na ekranu. To se naravno, mnogo manje vidi ako gledas SBB HD program, a jos manje ako je u pitanju SD... U pitanju je Sony 9005 tv. Moj prijatelj ima Samsung neku 8000 seriju i situacija je identicna.
 
^ upravo to, na boljem materijlu se na svako malo pomeranje iz centra gubi kontrast i na tamnim scenama crna je siva, ko gleda u centru onda je va prednost. pisao sam o tome i razlika je ista sve do q6r, q7r nisam isprobao ali q8r ima znacajno bolje uglove gledanja ali i dosta jacu cenu.

Elem pitanje za samsung profesionalce. Updateovao mi se windows i sada mi allshare vise ne radi, probao sam i reinstalaciju i nista. Na neciju preporuku ovde instalirah serviio ali je to isto kao plex, jede cpu laptop umire dok gledam i koristim, ne mogu fino da podesavam titlove jer ne koristi interni plejer i titlovi su na slici umesto na crnim trakama i takodje ne prikazuje sva nasa slova. I sto je NAJGORE ne pamti poslednju poziciju filma, nedaj boze da prekinete i da morate da premotavate. Ima li neko resenje za normalno streamovanje ili da tv ide na dobos?
 
Poslednja izmena:
Sto se tice ugla gledanosti VA panela, ja sam jedan od onih sto pogorsanje ugla gledanosti opisuju drasticno :) I to se izrazitije vidi na boljem materijalu. recimo, pre neko vece sam gledao "Rocket man " 4k verziju...malo pomeranje i imas utisak blede koprene na ekranu. To se naravno, mnogo manje vidi ako gledas SBB HD program, a jos manje ako je u pitanju SD... U pitanju je Sony 9005 tv. Moj prijatelj ima Samsung neku 8000 seriju i situacija je identicna.

Koji sony 9005 imaš? Ja imam xf9005 i uglovi gledanja su ok s obzirom na va panel.Gledam često i filmove pod uglom od 25/30 stepeni i ne smeta mi.
 
Koji sony 9005 imaš? Ja imam xf9005 i uglovi gledanja su ok s obzirom na va panel.Gledam često i filmove pod uglom od 25/30 stepeni i ne smeta mi.

XE... Vidi sve zavisi sta znaci " Uglovi gledanja su ok s obzirom na VA panel" ;)
Ako me pitas da li moze da se gleda...naravno...ako me pitas da li postoji degradacija....naravno...
Vidi, mene to ne nervira, ja sam ocekivao tako nesto, vidim i na drugim TV aparatima sa VA panelom isto to...samo konstatujem da je to vrlo primetno i niko ne moze da me ubedi u suprotno
 
ali IPS nema poente uzeti ako panel nije bar kompetentan,sto najcesce ovi jeftiniji nisu.LG je tu safest bet,mada mene licno ovi ispod x450 nisu nesto odusevili preterano bojama,a imaju sve mane IPS-a.

Sve zavisi od cene. Ako se želi nešto kvalitetnije (niže-srednja klasa) izbor spada na LG (IPS) vs Hisense (VA). Meni zbog budžeta nekako najviše leže LG modeli (ispod x450) jer mi Hisense softver ne uliva neko poverenje. WebOS mi je mnogo primamljiviji nego VIDAA. Tako da u tom cenovnom rangu (do 50k din) i nema mnogo prostora za kalkulisanje.
 
Ja sam fan samsunga ali ne vidim neki model da iskače nesto specijalno, isti djavo kao kod lg-a 5 modela sa jednim brojem razlike i sve se svodi na isto. Do kraja novembra ponuda u bcg**** za 7450 64k plus neki lg bt zvucnik kao poklon. To je 10k razlike( u odnosu na madjarsku) da bi ostvario 5 godina domace garancije plus taj bt zvucnik. Ako nekog jos zanima neka im posalje upit sa manjom cenom od ponudjene na sajtu (72k) pa ce verujem dobiti slican/isti odgovor.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ima ta akcija za LG i u C**T**, a verovatno i na drugim mestima. Pretpostavljam da ide direktno od dilera.

Ja sam na KP našao ponudu SAMSUNG QE55Q70R za 930 evra. A kod nas u trgovinama nema ispod 1.340 evra. Ostali KP trgovci to prodaju za 1.100-1.200 ... Sumnjam da ima bolji TV za te pare da se nađe, pa sam u iskušenju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno