Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mislio sam konkretnije ... Kakavog su kvaliteta?

Meni treba neki FHD 40-43" za gledanje starijih filmova i serija ali uporedjivao sam jedan 1080p klip na FHD I 4K tv-ima ... Lg, Sony, Hisense i na svakom je kvalitet slike bio osetno bolji na 4k iako je klip 1080p ... Na Lg 43UM7000 j bio najbolji ... Zato me zanima kakvog su kvaliteta.
 
Mislio sam konkretnije ... Kakavog su kvaliteta?

Meni treba neki FHD 40-43" za gledanje starijih filmova i serija ali uporedjivao sam jedan 1080p klip na FHD I 4K tv-ima ... Lg, Sony, Hisense i na svakom je kvalitet slike bio osetno bolji na 4k iako je klip 1080p ... Na Lg 43UM7000 j bio najbolji ... Zato me zanima kakvog su kvaliteta.

Tesko je da mozes u radnji da bas realno uporedis mogucnosti tv-a, meni je decko izasao u susret za Hisense h50b7500 i bas se isimao da pusti moje fajlove sa flesha.
Kad mi je stigao tv kuci otkrio sam jos brdo mogucnosti za unapredjenje slike koje ne mozes ispitati u radnji!
 
Moram da pohvalim momke u Gig... i Comt... Potrudili su se da uporedimo 4k i fhd jedan do drugog od svakog brenda sa mog flash-a ... Po pravilu je slika na 4k bila kvalitetnija iako je klip hfd ... Koji je razlog ja ne znam ... Mozda su podesavanja na 4k bolje podesena ...
 
Pisano je ovde mnogo puta, 4x vise pixela na istoj povrsini, manje razmaka izmedju pixela i samim tim, dobija se manje nazubljena slika.
1080p se tacno gadja 4:1 sa 2160p, pa svaki pixel 1080p snimka zauzima tacno 4 na 4k ekranu i samim tim, skaliranje je prosto i efikasno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sta god da je, slika je osetno kvalitetnija na 4k ... Najlepsa je bila na Lg 7000 i Samsung 7112 ... Ako se ne varam, Samsung ima e-led panel koji bi trebalo da je bolji od Lg-ja.
 
e-led je edge led i odnosi se na pozadinsko osvetljenje. imaju ga i druge marke. kod LCD-ja panel može biti VA (i varijante), IPS (i varijante), TN (izbegavati)
 
Kako suprotno. D led zbog same pozicije i u teoriji i u praksi daje bolje rezultate, ako posmatramo istu klasu uredjaja. Em sto je moguće mnogo više Led traka postaviti, em sto je osvetljenje ravnomernije rasporedjeno. Zapeo si za um7000. Zao mi je sto cu te razočarati, ali to je donji segment 4k TVa.
 
LM serija je ulazna. Nisko je osvetljenje na um7000. Za te stare filmove najbolje bi bilo kupiti Sony wega, samo što ih je teško naći u većoj dijagonali kod nas.
 
Ma gde se sećam. To su crt televizori sa početka 2000ih. Mislim da ih je bilo do 35 inča, nisam siguran, naravno u 4:3 formatu, što i jeste izvorni format filmova koje ces ti gledati. Ne bi me čudilo da i danas imaju jaku cenu. A sto se tice tih starih filmova, to su crno beli ili kolor ili oba?
 
iako imam i to dva komada nisam bas siguran dal' bih savetovao nekom narocito toliki crt umesto novog TV-a ma kakva da je namena.ako ima mesta i volje da se bakce naravno,sto da ne,ali kao dodatak nikako zamenu.

sto se tice modela,sve zavisi sta moze da se iskopa i koliko zapravo bi bio spreman i da se iscimas i da platis,ali neko generalno pravilo je da se ili ide na ful analogan (stariji trinitroni,mogu da se nadju tu do 29") ali to je jaaaako retko cak i ako bi se cimao po drugim gradovima i generalno je nebitno za tvoj scenarij upotrebe,ili da se ide na sam kraj tj kao sto je on spomenuo neka 29-32" 4:3 wega sto bi uz malo strpljenja trebalo cak i lokalno da naleti bukvalno za dzabe.sto se tice 16:9 generalno sam vrh (hi scan,xbr) se isplati a to naleti jednom u par godina,regularne 576i wege iz nekog razloga imaju jacu cenu nego sto bi smele,ako naleti za crvenu ili gratis da pokupis sto da ne,ali ja bar odavno nisam video mada jesam malo ispao iz tog stosa jer sam sebi obezbedio i nasao jos par kome je trebalo.

od alternativa philips i toshiba jedino imaju katodu koja nije toliko gora od sonija,ima levih brendova koji su stavljali mitshubishi katode ali koliko ja znam to nije prodavano ovuda,i nisam nikad naleteo.PVM i BVM ovde u vecim dijagonalama nema,i naravno ko okaci na kp zna o cemu se radi i ide i adekvatna cena,i iako jesam gledao na dobrom PVM-u film to po meni za taj scenarij nije vredno i cene i akanja,dobar consumer crt nece toliko da zaostaje.
 
Ma de cu CRT pored kreveta tv ce stajati na kraju kreveta na kom spavam i na njemu ce se gledati klasici ... The Godfather, Once upon a time in the west ... Mucke, Alo alo ... Nesto je remester 1080p a vecina 720p i 480p ... Znaci neki tanak ali da ne bacam pare na 4k hdr
 
apsolutno,to je bas za nekog ko voli taj izgled,ima mesta i zivaca,odavno nisam video tv koji nije sposoban bar pristojno da prepegla 576i,na kraju krajeva sve i da ima najgori skaler prikljucis bukvalno digitron,prepeglas sa par filtera i izgledace pristojno i na 70".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno