Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SD sadrzaj je verovatno svuda ocaj na toj dijagonali.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
kojom markom/modelom bi dobio najkvalitetniju sliku, a da nije od onih koji imaju mana i sl. ?

Cena: polovnjak do 500e
Dijagonala: 55 inca najmanje, moze i 65 inca..

Nije bitno da je smart, jer svakako se na njemu kaci android STB

Ujedno sta je trenutno najbitnije da se gleda pri kupovini tv-a, jer se to s vremena na vreme menja i tehnika se unapredjuje... ?

Iskusni, slusam vas... :) unapred hvala
 
kojom markom/modelom bi dobio najkvalitetniju sliku, a da nije od onih koji imaju mana i sl. ?

Cena: polovnjak do 500e
Dijagonala: 55 inca najmanje, moze i 65 inca..

Nije bitno da je smart, jer svakako se na njemu kaci android STB

Ujedno sta je trenutno najbitnije da se gleda pri kupovini tv-a, jer se to s vremena na vreme menja i tehnika se unapredjuje... ?

Iskusni, slusam vas... :) unapred hvala

mozda neka polovna plazma. Ovako oled ima mana, va ima mana, ips ima mana. Od proizvodjača lg ima mana, samsung ima mana, hisense ima mana, philips ima mana, panasonic ima mana, sony ima mana, fox ima mana...
 
mozda neka polovna plazma. Ovako oled ima mana, va ima mana, ips ima mana. Od proizvodjača lg ima mana, samsung ima mana, hisense ima mana, philips ima mana, panasonic ima mana, sony ima mana, fox ima mana...

a ni plazma nije bez mana. glavna je što je više nema u ponudi
 
Ја имам LGUM7100PLB, али га имам свега пар дана. С обзиром да сам пре тога користио Samsung 32'' FHD, ово ме супер. Е сад моје око није баш захтевно а и нисам баш компетентан да причам о слици, мени је добра.
Ако те нешто још занима, питај.

Sony није 4К колико сам ја видео.
Hisense има VA панел, LG IPS.

За шта ћеш користити ТВ?
Ја сам LG платио 46.750 дин, 5 година гаранције.
Razmisljam se oko ova tri modela Hisense H50B7500, LG 49UM7100PLB, Sony KDL49WE665BAEP.
Svaka pomoc dobrodosla, pogotovo ako neko ima iskustva sa vec pomenutim modelima.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ја имам LGUM7100PLB, али га имам свега пар дана. С обзиром да сам пре тога користио Samsung 32'' FHD, ово ме супер. Е сад моје око није баш захтевно а и нисам баш компетентан да причам о слици, мени је добра.
Ако те нешто још занима, питај.

Sony није 4К колико сам ја видео.
Hisense има VA панел, LG IPS.

За шта ћеш користити ТВ?
Ја сам LG платио 46.750 дин, 5 година гаранције.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Za povremeno gledanje tv kanala i poneki film sa kompa, interesuje me kako skalira domace kanale? Kakve su boje jel ima neko procesiranje slike pogotovo kad se gleda neki domaci sportski kanal?
 
NEZNAM gde da pitam.
Ko ima Samsung Smart TV, neka mi Kaze jesu li mu se u Samsung storu pojavile apk.:
HBO NOW
Disney
Dazn
Play movie
BBC player
Apple TV
Danas mi se sve te apk.odnekud pojavile,ništa nisam menjao ni dirao.
Pozz



Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
TV potreban za kablovsku TV i koriscenje kompa na njemu za serije / filmove. Nije potreban smart TV.
Program se gleda i iz uglova (ako je to vazno 30tak stepeni)

E sad interesuje me kako se pokazao sony KD55XF7005BAEP ? ili nesto drugo za preporuku ? Bitna je dobra slika na TV.
 
udaljenost, budžet?
 
TV potreban za kablovsku TV i koriscenje kompa na njemu za serije / filmove. Nije potreban smart TV.
Program se gleda i iz uglova (ako je to vazno 30tak stepeni)

E sad interesuje me kako se pokazao sony KD55XF7005BAEP ? ili nesto drugo za preporuku ? Bitna je dobra slika na TV.


Gledao sam ovaj TV u radnji, ali sam odustao od njega jer ima Linux OS i nije na listi preporucenih za EON aplikaciju, tek od XF75. Mada posto tebi nisu bitne smart opcije i aplikacije onda nemas prepreka, slika je vrhunska. Dosta hvale celu Bravia seriju TV-a.
 
Najbitnija je slika, smart i ostali programcici apsolutno nisu bitni, veza je samo kablovska tv i pc.

Vidim i da sony daje 5 godina garanciju( a izasao bi me oko 65k) a ova moja 43ka LG (nije smart) sa nepune 3 godine pocela da izdaje :(
Za sad na programu se ne primeti defekt ali ocekujem da ce mozda uskoro tv riknuti :(
 

Prilozi

  • 20191031_212643.jpg
    20191031_212643.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 218
  • 20191031_212658.jpg
    20191031_212658.jpg
    116.6 KB · Pregleda: 218
Sta je trenutno sad bestbuy u klasi 55incha? Ne bih da placam nesto 800eur ako mogu da prodjem i za 600e ili mozda 450e. Znaci sta je trenutno neki optimum. Interesuje me da moze Eon aplikacija i hbo go da rade. Podrazumevam YT da radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Ја сам LG 49'' платио 400 еура (46700дин), 5 година гаранције. Еон и YouTube раде добро, мени је тв спојен бежично. Пуштање филмова са компа пре тв-а ради добро, као и са телефона, наравно бежични,али ми је рутер одмах поред ТВа. Слика је за мене добра.

Ја сам презадовољан јер сам за те паре планирао да узмем такву 43''. Ускоро ћу узети и магични даљински за 5000 дин.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
da li je neko upoznat sa Philips-ovim modelima koji koriste SAPHI operativni sistem?
Bacio sam oko na Philips Smart 50PUS6523/12 (49k dinara),pa da ne bih da se zaletim,ako ima neka začkoljica sa njima.
Gledao sam ga u radnji,lepo izgleda,privukao mi je pažnji i prikazom i sa dizajnom
Nisam koristio SMART televozor,pa bih molio za pomoć. Može i preporuka za neki drugi model ako se uklapa u tu cenu

hvala
 
Sta je trenutno sad bestbuy u klasi 55incha? Ne bih da placam nesto 800eur ako mogu da prodjem i za 600e ili mozda 450e. Znaci sta je trenutno neki optimum. Interesuje me da moze Eon aplikacija i hbo go da rade. Podrazumevam YT da radi bez problema.

Samsung 55RU7092, 70k, nabavi inteza karticu i tvoj je za 59500din.. preporucio bih ti i Sony XF7005/7077 al oni nemaju eon aplikaciju jer su Linux, a izasli bi oko 63k i imaju 5god garancije..

@br@nco

Sto se Saphi tice pazi kada ga pokazujem ljudima izaziva pozitivne reakcije napredniji je od Sony Linuxa npr.. ima sve bitne aplikacije plus jos ponesto, po UI slican nekom Samsungu, mana nema Eon aplikaciju ako ti treba, ali sve ostalo ima kao i bilo koji tv.. ja imam 50PUS6203 u radnji i on je bas korektan po pitanju slike i minimalistickog dizajna.. ako imas inteza karticu on bi te izasao 45k din u W..
Verovatno malo slabiji model od tog sto si napisao ali ne verujem da je tolika razlika u slici.. ili vidi Samsung 50RU7172 izasao bi te 50140din sto mislim da je top cena za takav TV..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samsung 55RU7092, 70k, nabavi inteza karticu i tvoj je za 59500din.. preporucio bih ti i Sony XF7005/7077 al oni nemaju eon aplikaciju jer su Linux, a izasli bi oko 63k i imaju 5god garancije..

Vidim da si upucen pa me interesuje da li bi mogao da uporedis ovaj model Samsunga i lg 55UM7510PLA iskljucivo u prikazu slike sa kablovske ili eon-a. Koji od ova dva ima bolju sliku ukoliko ima razlike.

Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno