Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
900 je na kp.

jel taj tv 10-bit ili 8-bit + frc?
 
@renne @goran deluje mi najozbiljnije sto sam uspeo da nadjem oko te cifre... vidjao sam ga na kp za 850, pojuricu jos malo, ali ako imate jos koji predlog javite. vidim da je ovaj dobar za gejming i da nije lose ocenjen... mozda ima nesto jeftinije da je slicnog kvaliteta ili malo slabije, ne patim od toga da udarim limit budzeta/da ga probijem :)
 
Mogu se pominjati cene sa KP, oglasa - ne mogu se pominjati konkretni prodavci sa KP.
Vaša je stvar gde i šta kupujete i da li više volite 1-2 god garancije sa KP ili ćete možda kupiti ovde u prodavnici sa akcijskih 5 god garancije i tako dalje.
 
Poslednja izmena:
Nije. Dodao sam "sa KP" da ne bude zabune.
 
@OwerLord ja mislim da bi napravili i kompromis u temi i kafiću da je najbolje da ti kupiš najjeftiniji model najgolemog televizora, a da marku prelepiš crnom izolir trakom pa ovi što se razumeju nek pogađaju koja je a ovi što su došli da gledaju tv nek uživaju.... ionako svi sad isto izgledaju..... [emoji16]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ahah, da :d

To sam ja svojevremeno uradio kada mi je dosadilo tvrđenje da TV ima lepšu sliku zato što na njemu piše Samsung.
Poređao sam 7-8 spolja identičnih modela (43-ke, a potom i 48-ce), prelepio natpise, pustio sliku na sve iz istog izvora i čekao reakciju prolaznika :D
 
Uzmi taj Samsung.
Ako hoces da ustedis, uzmi Sharp, a ne Vivax.

Ja sam hteo da ti preporucim Sharp uhd 65", ali ako si vec resio da ides na manje, uzmi Samsung 6.
...
Pre toga razmisli sta ti je primarno u kaficu. Ako se vec nisi izdvojio ambijentom i nicime mnogo specijalno, onda se izdvoji sa velikim tvima.
Ako imas neki romantika smek ambijent, onda je ok manji tv....

Nisi li malko pobrkao lončiće :)
Pomešao OwerLord-a sa orckristeg-om?
 
Zaboravio sam da dodam tag :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Covek je objasnio u komentaru iznad sve.
Sto se tice tvog pitanja, da i da, i uzeo bih opet. Ocigledno si ti koji nisi imao iskustva a ne ja.
Ako vec ne moze da se isprsi za Hisense onda preporuka. Naravno, za ono sto njemu treba, sad bolje uci u pricu sa TV-om sa duzom garancijom, ali to sa ovakvom dijagonalom i cenom, ne moze. Jedino da pogleda ako uleti neka akcijska ponuda. Takodje UHD rezoluciju ne donosi nista za nasu televiziju.

jasno - tvoje pare tvoja stvar
meni je veoma drago da nisam imamo nikakvih iskustava sa nekrstenim televizorima a tako ce i ostati
imao sam prilike da kolegi pola dana namestam sliku na novom nesretnom vivax 32" modelu na kome sta god radio ostaje kontrast katastrofalan a boje kao u decijoj crtanki. Na kraju smo odustali, vivax poklonio matorcima a sebi uzeo drugi tv

moja preporuka je da kupi nesto krsteno i zaobidje voxove, vivaxe i slicnu boraniju
ko razume shvatice
 
Poslednja izmena:
Ja čuh da na satelitu već kreću i sportski prenosi u 4k. Koliko znam bilo je formule a za jedan projektovani životni vek od min 5 godina... biće ih još dosta. A razlika u ceni nepostojeća...
 
jasno - tvoje pare tvoja stvar
meni je veoma drago da nisam imamo nikakvih iskustava sa nekrstenim televizorima a tako ce i ostati
imao sam prilike da kolegi pola dana namestam sliku na novom nesretnom vivax 32" modelu na kome sta god radio ostaje kontrast katastrofalan a boje kao u decijoj crtanki. Na kraju smo odustali, vivax poklonio matorcima a sebi uzeo drugi tv

moja preporuka je da kupi nesto krsteno i zaobidje voxove, vivaxe i slicnu boraniju
ko razume shvatice

Ok, ali to nije razlog za tako napadne i arogantne postove i pljuvanje necega sto, kako sam kazes, nisi koristio.
Tvoja stvar, tvoje pravo kako ces i sta, ali to ovde nije relevantno.
Sto se tice tog vivaxa, verovatno je neki model od 20k dinara 32inc kako si rekao 720p. Ja sam isto imao situaciju kod prijatelja sa LG-em istih karakteristika. Samo je taj LG bio 30k....Prosto za zahtevnije korisnike sve to je tesko djubre.
Mada ja imam u kuci jedan Skyworth te klase i cene, za babu kad dodje preko zime, bio 24k, koji je za pomenuti LG, san snova. Nema tu pravila.
 
Poslednja izmena:
Licno, opet, mislim da fox vox vivax tesla, nisu prosto dovoljno jeftiniji od low end ponude "renomiranih" brendova.
 
Ovako, povezan sbb. Sto se tice rts hd uopste ne izgleda lose, zadovoljan sam. Sk hd su dobri, sd kanali izgledaju pristojno. Sve u svemu zadovoljan sam kupovinom.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Licno, opet, mislim da fox vox vivax tesla, nisu prosto dovoljno jeftiniji od low end ponude "renomiranih" brendova.

Jesu. Ja sam skoro kupio Fox 32'' hd od 17500, 3g garancija. I imam odlično iskustvo sa njim što se tiče kvaliteta slike. Sad je baš bilo svetsko u hokeju pa se tu odlično moglo videti kako tv funkcioniše kod brzih promena slike, bela pozadina(led).
Švajcarska je nosila crveno-crnu(crna je crna, ne sivkasta) kombinaciju, a Švedska žuto-plavo, na sredini veliki zeleni znak Škode, pored reklame raznih boja, mali crni pak koji sam mogao da pratim bez problema. I sve to bez nekog zamora očiju, i pored toga što hokej zna da bude zamoran za oči.

Da li po tebi neko treba da da 50+% i više za Samsung?
 
Cek sto je moj post uopste obrisan? KP sam pomenuo i cenu po kojoj sam vidjao model tva, nit sam nigde naveo ko je u pitanju nit sta? o_O
Elem i meni onaj LG deluje korektno, a ako imate neki jos predlog otvoren sam za iste, narocito ako je ispod 800e. Hvala
 
Da li po tebi neko treba da da 50+% i više za Samsung?

Manja je razlika, prvi najjeftiniji Samsung u toj klasi je 6000 din kuplji sto je 35% (Tehnomanija). Doduse na akciji ali uvek se nadje po ovim velikim prodajnim lancima i trznim centrima kada ciste zalihe.

Svestan sam da je kupcima u toj cenovnoj klasi svaki dinar bitan, ali licno bih izdvojio ipak 6000 din, samo da ne moram sledecih x godina da gledam kineski logo, i rizikujem neek problemcice sa softverom i hardverom koji su karakteristicni za kineske brendove.
 
,,Švajcarska je nosila crveno-crnu(crna je crna, ne sivkasta),,
Onda ti nisi video pravu crnu ,na plazmi na primer.

ili na primer na oledu.

ljudi shvatite jednu stvar, kvalitet slike dosta zavisi do subjektivnog osecaja. ko se vise razume nacice svakakve mane, ako su nekome boje fantasticne nekome ce biti prenaglasene i nerealne. sve je stvar subjektivne percepcije. Nekome ce tv od 200e biti savrsen, a neko nece biti zadovoljan ni sa onim od 2k+ evra.
 
Manja je razlika, prvi najjeftiniji Samsung u toj klasi je 6000 din kuplji sto je 35% (Tehnomanija). Doduse na akciji ali uvek se nadje po ovim velikim prodajnim lancima i trznim centrima kada ciste zalihe.

Svestan sam da je kupcima u toj cenovnoj klasi svaki dinar bitan, ali licno bih izdvojio ipak 6000 din, samo da ne moram sledecih x godina da gledam kineski logo, i rizikujem neek problemcice sa softverom i hardverom koji su karakteristicni za kineske brendove.

Izdvojio bi 6k vise i dobio nista, u toj klasi nikakva doplata nije vredna. Ali dobro svako ima svoj stav i racunicu.
 
@orckristeg,
Greska, vracen je post
 
Da ne otvaram jos jednu "Koji TV uzeti" temu pitacu ovde :)
Treba mi novi TV do 400-500€. Blage veze nemam sta da uzmem. Toliko je modela i sto vise istrazujem to vise upadam u vrtlog, dodje mi da se ranim!
Vidim po Amerikama se odavno furaju 4K televizori, OLED televizori, HDR televizori itd. Mislim da smo mi jos uvijek prilicno iza tog trzista tako da mi ne treba OLED/HDR itd.
Rezolucija mora biti min. 1080p, da ima neke naprednije opcije tipa Wifi,Smart ili sta vec i sto veci za ove pare to bolji :) *mjau**mjau**mjau* ne znam ni kako da pravilno formulisem pitanja jer me ova oblast apsolutno nikad nije zanimala niti sam je istrazivao do juce :)
 
Da ne otvaram jos jednu "Koji TV uzeti" temu pitacu ovde :)
Treba mi novi TV do 400-500€. Blage veze nemam sta da uzmem. Toliko je modela i sto vise istrazujem to vise upadam u vrtlog, dodje mi da se ranim!
Vidim po Amerikama se odavno furaju 4K televizori, OLED televizori, HDR televizori itd. Mislim da smo mi jos uvijek prilicno iza tog trzista tako da mi ne treba OLED/HDR itd.
Rezolucija mora biti min. 1080p, da ima neke naprednije opcije tipa Wifi,Smart ili sta vec i sto veci za ove pare to bolji :) *mjau**mjau**mjau* ne znam ni kako da pravilno formulisem pitanja jer me ova oblast apsolutno nikad nije zanimala niti sam je istrazivao do juce :)

Hisense H55N5700 - na akciji je 500 evra, 4k, HDR, smart bla bla bla... 55 inča
 
Lepo piše na koje tv se odnosi. Ukratko - ne može
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno